Użytkownik

Ciąża, a zwolnienie lekarskie. | Forum o ciąży

ładuję...

TEMAT: Ciąża, a zwolnienie lekarskie.

 
Ciąża, a zwolnienie lekarskie.
kirrke
(Użytkownik)
Oklaski: 123
Wie ktoś czy lekarz może wystawić zwolnienie lekarskie na 3-4 miesiące? W styczniu jadę do Szwecji i nie będę tu przyjeżdżać aż do maja/czerwca. Jak nie może to będę musiała pójść urlop bezpłatny:/i macierzyńskie mi przepadnie bo nie będę miała ciągłości pół roku
 
 
Ciąża, a zwolnienie lekarskie.
dimka123
(Użytkownik)
Oklaski: 0
Tak jak jest napisane na w poście poniżej - od tego roku weszła zmiana do ustawy i w ciąży można być 270 dni na zwolnieniu. Nie ma już tego zasiłku rehabilitacyjnego, który był wcześniej po półrocznym zwolnieniu.
Co do uszczuplenia urlopu macierzyńskiego, to jeśli urodzi się przed terminem do którego wyznaczone było ostatnie zwolnienie lekarskie, to o te parę dni może się skrócić urlop macierzyński.

Ostatnio edytowany: 05.10.2009 14:10
()
 
Ciąża, a zwolnienie lekarskie.
elak27
(Użytkownik)
Oklaski: 0
Hej! Natchnelam sie na artykul w "Swiat Kobiety" z marca co prawda ale przepisy na pewno obowiazuja. cytuje:
" NA ZWOLNIENIU NAWET 9 MIESIECY":
"Ze 182 do 270 dni wydluzyl sie okres w ktorym kobieta w ciazy moze przebywac na zwo;nieniu lekarskim. Pobiera wowczas zasilek chorobowy w wysokosci 100 proc. wynagrodzenia. Okres zasilkowy trwajacy 270 dni to uklon w strone kobiet bedacych w zagrozonej ciazy. Teraz beda mialy mozliwosc przebywac na pelnoplatnym zwolnieniu nawet przez cale 9 miesiecy ciazy. Dotychczas jezeli po 182 dniach stan przyszlej mamy nadal nie pozwalal jej wrocic na powrot do pracy, mogla jedynie wystapic o swiadzenie rehabilitacyjne rowne pensji. Wystawial je lekarz orzecznik ZUS - wszystko zalezalo od jego decyzji, nie zawsze pozytywnej. Teraz mozna uniknac tej skomplikowanej procedury."

Mam nadzieje ze pomoglam ci w jakis sposob. Pozdrawiam
 
Ciąża, a zwolnienie lekarskie.
elkka
(Użytkownik)
Oklaski: 106
po 6 mcach L4 lekarz przedluza ci o swiadczenie rehabilitacyjne czy jakos tak-i nikt nie zabiera ci macierzynskiego-ja bylam od 9 tyg ciazy na L4 do konca i tak bylo
pozdrawiam
 
Ciąża, a zwolnienie lekarskie.
megulka
(Użytkownik)
Oklaski: 4
Dziewczyny wiecie może czy to jest prawda że na zwolnieniu lekarskim podczas ciąży można być tylko sześć miesięcy a jak jest się dłużej to zabierają z urlopu macierzyńskiego.
Brak dostępu do wybranej części serwisu
 
 pamiętaj