Użytkownik

Torbieli limfatycznych karku płodu 12tc | Forum o ciąży

ładuję...

TEMAT: Torbieli limfatycznych karku płodu 12tc

Torbieli limfatycznych karku płodu 12tc
Kesi
(Użytkownik)
Oklaski: 1
Urodziłam w 37tc.
Córcia miała 2,1kg, 49 cm i dostała 9/10 punktów.
Obecnie jest już w Prokocimiu na kardiologi dziecięcej.
Wadę serduszka ma, szykują ją do operacji. Będzie mieć 1 lub 2 zależnie od tego czy uda się za 1 podejściem wszystko połatać. Wada nie jest aż tak duża jak się na początku wydawało (ASD i VSD).
Puki co kruszynka jest odkarmiana (ma swojego dietetyka i dobiera jej mleczko i suplementy, niestety ja po tylu stresach nie bardzo mam co jej dawać, pracuje nad cycami laktatorem elektrycznym ). Na razie nic nieprawidłowego poza sercem nie znaleźli.
Badania kariotypu zostały pobrane, wynik będzie za miesiąc, ale lekarzom nie wygląda na zespół downa.
Torbieli limfatycznych karku płodu 12tc
Kesi
(Użytkownik)
Oklaski: 1
Na ostatniej wizycie kontrolnej KTG było książkowe, nic żadnej wady na nim nie było widać, za to na USG ciągle to samo. Jedna komora większa, problem z zastawkami i zwężona żyłą płucną, do tego ubytek niestety duży między komorami (bidulka ma 4mm dziurę w sercu).
Jestem też po konsultacjach w Prokocimiu.
Rozmawiał ze mną sam dyrektor kardiochirurgii. Potwierdził niestety, że takie wady mają u nich najczęściej dzieci z zespołem downa.
Mała może mieć wszystko nie tak i będzie wymagać 3 etapów operacji, albo równie dobrze i nic. Bo czasem się okazuje po porodzie, że nie jest tak źle jak to wyglądało wcześniej.
Tak czy inaczej zostanie tam zabrana na badania po urodzeniu.
Wszystko okaże się za miesiąc.
Puki co dokazuje strasznie, ciągle gdzieś mnie depta, szturcha i się rozpycha. Mało co śpi, a mówią że dziecko pod koniec ciąży jest mniej aktywne
Brak dostępu do wybranej części serwisu
 
 pamiętaj