Użytkownik

TORBIELOWATOŚĆ PŁUCA | Forum o ciąży

ładuję...

TEMAT: TORBIELOWATOŚĆ PŁUCA

TORBIELOWATOŚĆ PŁUCA
emiq82
(Użytkownik)
Oklaski: 0
NatB, napisz jak było w Rabce na kontroli Mnie osobiście to bardziej teraz interesuje
To znaczy że słyszałaś już o dzieciaczkach z zespołem Hornera po operacji? Pytam, bo nie spotkałam, ani nie rozmawiałam z nikim kto miałby takie powikłanie.
TORBIELOWATOŚĆ PŁUCA
natB
(Użytkownik)
Oklaski: 0
O jery ten zespół Hornera to jakaś częsta chyba przypadłość... nas to na szczeście nie dotyczy.. Helena miała operację, jak skończyła 8 tygodni.. przed operacją miała robioną bronchoskopię i tomograf z kontrastem... który wykazał, że płyn się rozlał na tomografie co skazywałoby albo na duży guz gdzieś w obrębie klatki piersiowej, albo właśnie wadę którą miała zdaignozowaną w brzuchu u mnie, w łodzi, czyli sekwastrację (niedomknięte naczynie prze który właśnie przeleciał kontrast podczas tomografu ) no i ccam... to jest rzadka odmiana tzw hybrydowa... czyli połączenie dwóch wad... operacja przebiegła super... sama opeika na oimie super, zachowanie Heleny też... ale później, jak przeszła do mnie na salę był KOSMOS... co ja się napłakałam razem z nią... w dodatku karmiłam piersią i kanaliki z nerwów mi się pozatykały... Helena ma jeszcze tą wadę klatki piersiowej... Byłyśmy w Rabce hmm 12-13 dni... O jery zabiłaś mnie teraz pytaniem o grasicę.. chyba ma ?! a czym to się obawia.. nie ma w ogóle roblemów z oddychaniem po operacji, ale przy infekcji jednak oddech jest ciut inny... tzn klatka piersiowa zachowuje się inaczej niż przy zdrowym dziecku... i co by Wam tu jeszcze napisać hmmm ja z Rabki jestem SUPER zadowolona... operował ją najlepszy fachowiec! i warunki i sam personel na najwyższym poziomie
TORBIELOWATOŚĆ PŁUCA
emiq82
(Użytkownik)
Oklaski: 0
NatB, koniecznie napisz jak wyglądał Wasz pobyt w Rabce, jak długo tak byłyście, jakie badania robili córci, wszystko co może nas zaciekawić, a ciekawi nas WSZYSTKO Czy Twoja córcia ma grasicę na swoim miejscu i czy jest powiększona? Pytam, bo mój synek ma Poza tym minęło 5 miesięcy od operacji i nadal charczy mu krtań po operacji, czasami kaszle krtaniowo. Lekarze zawsze zwracają na to uwagę, jak nie wiedzą co bidulek przeszedł. Ma taki jakby zachrypnięty głos. No i zespół Hornera po operacji Poza tym mam nadzieję, że wszystko ok.
TORBIELOWATOŚĆ PŁUCA
natB
(Użytkownik)
Oklaski: 0
emiqu nas było TAK samo... Helenka świetnie sobie radziła na Oiiomie... ale po powrocie na salę naszą była tragedia... PŁACZ i szloch... wręcz bym powiedziała wrzask... coś PRZEOKROPNEGO... My właśnie mamy po roku kontrolę w Rabce.. dokładnie jedziemy za 10 dni... jeeery ciekawa jestem, co będzie... dodatkowo Helena ma sytwierdzoną wadę klatki piersiowej tzn zapada jej się mostek... nie wygląda to estetycznie niestety... ma bardzo szeroki i duży brzuszek... a klatkę piersiową ma małą i z dziurą po środku... zobaczymy, co powiedzą w Rabce... bo prawdopodobnie za kilka lat czeka nas kolejna operacja...
TORBIELOWATOŚĆ PŁUCA
emiq82
(Użytkownik)
Oklaski: 0
Miał 3 miesiące i ważył trochę ponad 5 kg. Zaznaczam, że to był wcześniak z 34 tc z wagą urodzeniową 2460 Przed operacją nie przechodził żadnych infekcji, poza wrodzonym zapaleniem płuc i zakażeniem układu moczowego (ale to akurat złapał bakterię na intensywnej). Obecnie jest po 1 infekcji tzn. ostrym zapaleniu tchawicy.
Brak dostępu do wybranej części serwisu
 
 pamiętaj