Skocz do zawartości

etrojanowska

Mamusia
  • Liczba zawartości

    39
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez etrojanowska

  1. Witam serdecznie, Nie wiem dokładnie jakich herbat używa Pani w nadmiarze, polecam korzystanie z różnych rodzajów napojów, w tym przede wszystkim wody, koktajli owocowych lub warzywnych, herbat owocowych lub np. zielonej czy czerwonej. Z herbatami ziołowymi faktycznie nie nalezy przesadzać, wiekszość ziół ma zastosowanie lecznicze, np. przeciwgorączkowe (lipa, bez czarny), przeczyszcające(nagietek, melisa, dziurawiec), uspakajające (waleriana, melisa). Polecam więc stosowanie herbat ziołowych - slabych naparów, od czasu do czasu, np. rumiankowej, z melisy. pozdrawiam, Ela Hancia napisał(a):
  2. Witam, Dieta wegetariańska jest zdrową dietą pod warunkiem, że jest odpowiednio zbilansowana i ułożona. Wymaga ona odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w jej stosowaniu i wówczas można dostarczyć wszystkich składników, które są potrzebne organizmowi. Jeżeli nie jest Pani pewna czy właściwie się odżywia, najlepiej skorzystać z wizyty u specjalisty, wówczas dostosuje on dietę do pani potrzeb i oczekiwań (na forum niestety nie da się tego zrobić). To szczególnie ważne w ciąży, by nie doszło do niedoborów witamin z grupy B, D, kwasu foliowego i wapnia. W diecie wegetariańskiej ważne jest odpowiednie łączenie produktów by uzyskać pełnowartościowe białko i zapewnić wszystkie witaminy i składniki mineralne. Należy łączyć produkty zbożowe z przetworami mlecznymi, jajami, serem, fasolą, np. musli z mlekiem, chleb z serem, itp. Warzywa również należy łaczyć z kaszami, orzechami, nasionami, jajami. Ważne jest również spożywanie produktów jak najmniej przetworzonych, by miały jak największą wartość odżywczą. Ważne jest także urozmaicanie posiłków oraz spożywanie produktów pełnoziarnistych, zielonych warzyw, roślin strączkowych i picie soków owocowych, bogatych w wit. C. Proszę jednak "zmuszać się" do spożywania ryb, szczególnie tych morskich, gdyż zawierają one wit. B oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, a te są bardzo korzystne w rozwoju płodu. Serdecznie pozdrawiam, Ela Trojanowska - dietetyk Ola123 napisał(a):
  3. witam, W ciąży należy zadbać o jakość jedzenia, bardzo ważne jest zapewnienie dziecku i sobie właściwej ilości składników odżywczych. Dbanie o odpowiednie zbilansowanie diety pod kątem ilości energii i składników odżywczych wpływa również na zachowanie prawidłowej masy ciała w ciąży oraz po jej zakończeniu. Chipsy i popcorn nie są polecane zarówno w codziennej diecie jak i w ciąży, zawierają dużo soli, tłuszczu i są bardzo kaloryczne. Proponuję zastąpić je zdrowymi przekąskami, np. warzywami (marchew, papryka), orzechami, suszonymi owocami. pozdrawiam, Ela Trojanowska - dietetyk michasia24 napisał(a):
  4. Witam, Zielona herbata podobnie jak czarna zawiera kofeinę, a ta pita w dużych ilościach wypłukuje m.in. magnez, wapń, utrudnia wchłanianie żelaza. Nie powinna być więc pita w dużych ilościach, szczególnie jeżeli dodatkowo pijesz kawę lub czarną herbatę. Jak ze wszystkim więc ważny jest umiar i zdrowy rozsądek, nie musisz zupełnie rezygnować z zielonej herbaty, jednak powinnaś częściej sięgać po herbaty ziołowe lub owocowe. pozdrawiam, Ela jusles napisał(a):
  5. Witaj, Moim zdaniem możesz jeść kiełki wychodowane w domu, oczywiście wszystko z umiarem i bez przesady, kiełki to faktycznie bardzo bogate źródło witamin. Należy jednak uważać by na kiełkach nie było pleśni (najczęściej dotyczy to kiełków ze sklepu). pozdrawiam, ela midorada napisał(a):
  6. Witaj, Czy wystarczy to okaże się w praktyce, sądzę, że tak. Proponuję jednak, żeby drugi posiłek był posiłkiem mlecznym, potem ewentualnie zupka lub deserek. a potem po powrocie z pracy, karmienie piersią. pozdrawiam, ela existence napisał(a):
  7. witaj, W czasie ciąży powinno się wyeliminować sery pleśniowe, a także surowe mięso i ryby ze względu na ryzyko zakażenia bakteryjnego. Należy także unikać wątróbki, gdyż zawiera ona duże ilości wit. A, która w zbyt dużej dawce jest niekorzystna dla prawidłowego rozwoju płodu. pozdrawiam, Ela Trojanowska - dietetyk ilka napisał(a):
  8. witaj, To czy nadal będziesz karmić piersią po powrocie do pracy zależy od Ciebie, jest to możliwe gdyż od 6 miesiąca życia wprowadza się dziecku posiłki stałe, np. zupkę czy deser owocowy. Możesz zacząć je wprowadzać pod koniec 5 miesiąca. Wcześniej możesz np. uczyć dziecko picia wody, tak by nie było problemów z korzystaniem z butelki czy kubeczka, wówczas pożna podawać np. herbatkę, sok owocowy, itp. 7 miesięczne dziecko je już około 3 posiłków stałych, więc babcia nakarmi je w czasie Twojej nieobecności. pozdrawiam, Ela existence napisał(a):
  9. Witaj, Z tego co piszesz wnioskuję, że wystąpił u Ciebie tzw. kryzys laktacyjny, to normalne, występuje on zazwyczaj około 3 miesiąca karmienia. Jeżeli chcesz nadal karmić piersią swoje dziecko, powinnaś uzbroić się w cierpliwości i przeczekać ten trudny moment. Aby laktacja na nowo się ustabilizowała powinnaś jak najcześciej przystawiać dziecko do piersi, kryzys po kilku dniach powinien minąć. Jeżeli wyeliminujesz karmienie i wprowadzisz mleko sztuczne, niestety znacznie trudniej będzie Ci utrzymać laktację. pozdrawiam,Ela existence napisał(a):
  10. witam, Niestety na forum bardzo trudno odpowiedzieć na to pytanie, na wszelkie Pani wątpliwości i pytania powinien odpowiadać opiekujący się dzieckiem pediatra i dietetyk. Wszystko bowiem zależy od rozwoju dziecka i jego stanu, wówczas będzie można podejmować decyzje w sprawie wprowadzania nowych produktów. pozdrawiam, Ela KRUSZACZKI napisał(a):
  11. Możesz podać herbatkę np. z dzikiej róży, malin, hibiskusa, rumianku, kopru włoskiego, itp. pozdrawiam, ela Niunia26 napisał(a):
  12. Witaj, Oczywiście ryby w ciąży należy jeść, szczególnie te tłuste, poławiane z mórz zimnych, np. śledź, makrela, dorsz, sardynka, unikać natomiast należy ryb drapieżnych, gdyż one w większym stopniu kumulują metale ciężkie. Ryby są bardzo bogate w kwasy omega-3 i wiele cennych witamin i składników mineralnych, na które właśnie w okresie ciąży wzrasta zapotrzebowanie i są one niezbędne dla prawidłowego rozwoju płodu. Mając ochotę na zjedzenie ryby, Twój organizm daje więc sygnał czego potrzebuje. Jedz więc dwa razy w tygodniu rybę, najlepiej gotowaną na parze, pieczoną w folii. Unikaj natomiast ryb w postaci surowej (sushi) i tych wędzonych na zimno, gdyż mogą być skażone bakterią Listeria, a ta jest niebezpieczna dla kobiet w ciąży. pozdarwiam, Ela Trojanowska-dietetyk Nenia napisał(a):
  13. Witaj, Niestety nie masz zbyt dużego wyboru, uważam, że jednak powinnaś przyzwyczajać dziecko do wody lub niesłodkiej herbaty. Rób to po prostu stopniowo, rozcieńczając napoje dla dziecka coraz większą ilością wody, aż maluch przyzwyczai się do jej smaku. Na pewno Twoje starania nie pójdą na marne i wyeliminujesz problem na stałe. pozdrawiam, Ela Niunia26 napisał(a):
  14. Witaj, Niestety na forum trudno ustalić konkretną dietę, a uważam, że taka by się Pani przydała. Polecam skorzystanie ze specjalisty, który przeprowadzi dokładny wywiad zdrowotny i żywieniowy i ułoży dostosowany do Pani schorzenia oraz okresu ciąży jadłospis. Przy tym schorzeniu należy stosować dietę łatwo strawną, ograniczającą wydzielanie soku żołądkowego, unikać potraw tłustych, gazowanych, kwaśnych, produktów wędzonych, pieczonych, ostrych przypraw. Co do ryb, to może Pani jeść ryby chude: dorsz, sola, mintaj, pstrąg. Ważny jest też rozkład posiłków i ich częstość. Proponuję skorzystać z pomocy profesjonalisty, gdyż moim zdaniem ułożenie takiego jadłospisu poprzez kontakt internetowy nie jest właściwe, powinna być tez Pani pod stałą opieką i sprawdzać prawidłowość przyrostu masy ciała. pozdrawiam, Ela Trojanowska-dietetyk lady_m4ryjane napisał(a):
  15. Witaj, Ruchy dla dziecko to takie jego ćwiczenia, ćwiczy swoje mięsnie i stawy. Na ruchy ma oczywiście wpłym stan mamy, jej nerwowość, aktywność oraz dieta. Pokarm słodki to więcej glukozy we krwi czyli więcej energii dla dziecka, natomiast pokarmy wzdymające (cebula, czosnek, kapusta) mogą być sygnałem, że ten konkretny smak lub zapach mu nie służy, ale reguły tutaj nie ma. Myślę, że sama Pani najlepiej oceni prawidłowość ruchów dziecka. Generalnie ruchy dziecka są pozytywnym sygnałem i świadczą o jego prawidłowym rozwoju, oczywiście gdyby ruchy były zbyt gwałtowne zawsze można sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. pozdrawiam, Ela Domini2011 napisał(a):
  16. Witaj, Najważniejsze, żebyś się zdrowo i prawidłowo odżywiała, na pewno powinnaś stopniowo przybierać na wadze, może właśnie teraz zaczniesz, kiedy mdłości ustąpiły. Dbaj o prawidłowe odżywianie a wszystko wróci do normy, organizm nadrobi ewentualne braki. Kontroluj swoją wagę oraz badania morfologiczne, jeżeli coś cię jednak niepokoi skonsultuj to z dietetykiem, który sprawdzi, czy dostarczasz swojemu organizmowi wszystkich składników odżywczych. pozdrawiam, Ela aska_k napisał(a):
  17. witaj, Sądzę, że najlepiej skonsultować problem z lekarzem, to on powinien zdecydować, czy dziecku wystarczy modyfikacja diety, czy też konieczne są farmaceutyki. Żywieniowo można podawać buraki, koniecznie piertuszkę do zupki oraz mięsko i żółtko jaja. pozdrawiam, Ela Trojanowska-dietetyk
  18. witam, Przyjmuje się, że miód i orzechy można zacząć powoli wprowadzać do diety dziecka po skończeniu pierwszego roku życia. Sądzę jednak, że w przypadku orzechów można ten czas nawet nieco wydłużyć. Jednak wszystko zależy od dziecka i od jego skłonnosci do alergii, jeżeli podejrzewamy, że dziecko może być alergiczne, najlepiej podawanie miodu i orzechów opóźnić, nawet do 2-3 roku życia. pozdrawiam, ela Sathi napisał(a):
  19. Witam, Pytanie jest bardzo szerokie i nie na wszystkie kwestie uda mi się odpowiedzieć w krotkim poście, proszę pamietać, że każde dziecko jest inne i dieta dla niego powinna byc ułożona indywidualnie. Dziecko w wieku Pani synka powinno otrzymywac około 5 posiłków dziennie, w ilości około 180 ml każdy, w tym jeden posilek powinien być daniem obiadowym (zupka). Z tego co Pani pisze, to dziecko jest karmione prawidłowo, nie ma potrzeby zmniejszania posiłków, jednak proszę wprowadzić zupkę zamiast jednego posiłku mlecznego. Zawsze na początku jest to trudne, wymaga cierpliwości i konsekwencji, ale dziecko na pewno przyzwyczai się i zaakceptuje nowe danie. Oczywiście trzeba dziecko dopajać, około 200 ml na dobę. pozdrawiam i życze sukcesów we wprowadzaniu zdrowych nawyków żywieniowch, Ela Myszka2o1o napisał(a):
  20. Witaj, Nie, mleko o temperaturze pokojowej nie zaszkodzi dziecku, jeżeli takie woli to po prostu jej podawaj. Może zimą chętniej wybierze ciepłe mleko. pozdrawiam, Ela HONORATKA napisał(a):
  21. Witam, Przy karmieniu piersią zaleca się podawanie posiłków stałych (pierwszych przecierów) dopiero po 6 miesiącu, więc jest jeszcze trochę czasu. Jeżeli córka do tej pory nie miała żadnych objawów alergii, może jej Pani wprowadzać gluten w posiłkach zgodnie z przyjętymi dawkami i oczywiście obserwować reakcję dziecka. pozdrawiam,Ela HONORATKA napisał(a):
  22. Witam, Dziecko potrzebuje czasu by się przyzwyczaić do nowego smaku. Proszę na razie nie rezygnować i podawać wodę, to najlepszy napój dla dziecka. Mam nadzieję, że się uda a Pani trud zaprocentuje na przyszłość. Ela napisał(a):
  23. witam, Niestety na forum nie ma możliwości udzielenia informacji na temat konkretnej diety, wymaga to dokładnego wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. Proszę jednak zwrócić baczniejszą uwagę na ilość spożywanych posiłków, ich regularność, obecność w diecie dobrych tłuszczów (ryby, oleje), warzyw i owoców. Zaleca się również unikanie słodyczy i tłustych potraw. Serdecznie pozdrawiam, Ela ypadku moniczek napisał(a):
  24. Witaj, moZna spróbować podawać dziecku zupę ogórkową po skończeniu 10 miesiąca ale ważne by była ona niezbyt kwaśna i ugotowana najlepiej z domowych kiszonych ogórków. pozdrawiam, Ela magda123 napisał(a):
  25. witaj, Trudno tak na odległość dawać konkretne zalecenia, bez możliwości oceny dziecka. Na razie radzę obserwowac dziecko i stosować sie do zaleceń pediatry lub dodatkowo skonsultować to jeszcze ze specjalistą. Może to być objaw alergii ale niekoniecznie. pozdrawiam, ela Gerda napisał(a):
×
×
  • Dodaj nową pozycję...