Skocz do zawartości

mzakrzewska

Mamusia
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez mzakrzewska

  1. Witam, Jeśli dziecko nie przyjmuje mleka, to może proszę spróbować zamienić go na inne, może akurat ten rodzaj mleka dziecku nie smakuje. Proszę także spróbować podać kaszkę, można do kaszki dodać owoce, by zmienić jej kolor lub odrobinę soku malinowego. Może akurat dziecko będzie chciało zjeść w tej formie. Jeśli jednak to nie przyniesie rezultatu, proszę podawać dwa razy w tygodniu rybę, ciemne warzywa i jogurty. Czasem może Pani podać mu kanapkę z serkiem twarogowym czy także serem żółtym. Proszę jednak zawsze zwracać uwagę na jakość pożywienia. Pozdrawiam Marzena Madalena napisał(a):
  2. Witam, Dieta wegetariańska u maluchów wymaga więcej przygotowań oraz większej wiedzy żywieniowej jak prawidłowo skomponować posiłek, by był pełnowartościowy. W nieprawidłowo zbilansowanej diecie wegetariańskiej może brakować żelaza, witamy D, wapnia który jest niezbędny dla zdrowego rozwoju dziecka oraz niezbędnych kwasów omega-3. Polecam spotkanie się ze specjalistą, który prawidłowo zbilansuje dietę dziecka. Pozdrawiam Marzena Witam. Mam pytanie odnośnie diety wegetariańskiej u malucha. Jak ona wygląda? Jakie produkty podawać by zastąpić wszelkie niezbędne witaminy i tłuszcze? Czytałam kiedyś odnośnie soi, że ponoć nie powinno się jej podawać małym dzieciom (albo w niewielkich ilościach). I czy rzeczywiście dobrze prowadzona dieta wegetariańska jest odpowiednia dla tak małego dziecka?
  3. Witam, Witaminy i składniki mineralne dostępne w suplementach diety nie powodują tycia, tylko nadmierna ilość spożytego pożywienia. Warto więc na początku przyjrzeć się swojej diecie, jakie produkty wybieramy, czy są one korzystne dla naszego zdrowia. Dobrze zbilansowana dieta dostarcza wszystkich składników odżywczych potrzebnych dla zdrowia matki i dziecka, dlatego zanim sięgniemy po suplement, warto w pierwszej kolejności zadbać o dobrze skomponowany jadłospis, który nie będzie powodował nadmiernego przyrostu masy ciała. Suplementy diety są to skondensowane źródła składników odżywczych i mają za zadanie uzupełniać naszą dietę, jeśli mamy niedobory żywieniowe. To czy mamy niedobory żywieniowe można określić na podstawie badań krwi oraz dogłębnej analizy oceny sposobu żywienia. Bardzo często zdarza się tak, że normalna dieta dostarcza nam wszystkich składników, a nadmiar witamin zwłaszcza tych rozpuszczalnych w tłuszczach również może być szkodliwy dla zdrowia dziecka. Pozdrawiam Marzena Diviana napisał(a):
  4. Witam, Dieta powinna być dostosowana do upodobań smakowych dziecka, z uwzględnieniem jego umiejętności gryzienia i żucia oraz powinna być jak najbardziej urozmaicona. Proszę więc podawać dziecku na zmianę jasne i ciemne pieczywo, na początku w małych ilościach tak by przyzwyczaić dziecko do nowego smaku oraz pozwolić by mogło poradzić sobie z nowym pożywieniem. Jeśli dziecko nie będzie miało żadnych dolegliwości, proszę spokojne podać mu kanapkę nawet z razowym chlebem. Jednak proszę także czytać etykiety, czy przypadkiem ciemny chleb nie jest barwiony karmelem. pozdrawiam Marzena Ann napisał(a):
  5. Witam, Te specyfiki to zwykłe przyprawy (zioła) dostępne przeważnie w każdym sklepie spożywczym, jeśli jednak nie znajdzie Pani u siebie w sklepie proszę spróbować podać dziecku dobrej jakości wodę z łyżeczką miodu. Powinno dziecku zasmakować. pozdrawiam Marzena gosia2301 napisał(a):
  6. Witam, Gdy karmimy butelką dziecko, nie sprawdza się zasada karmienia "na żądanie" gdyż można doprowadzić do przekarmienia dziecka. Dziecko w wieku 2,5 miesiąca powinno jeść 6 razy dziennie w odstępach 2-3 godzinnych w ilości 110-130 ml mleka początkowego. Rozszerzanie diety o stałe pokarmy powinno się odbywać dopiero w 5 miesiącu życia. Może Pani także dopijać dziecko herbatką, dobrej jakości wodą, roztworem z glukozy czy sokiem, tak jak robi Pani teraz. Jeśli dziecko będzie chciało częściej jeść niż co 2 godzinny, należy także zająć dziecko jakąś zabawą, czy także wyjść na spacer. Nowe otoczenie odwróci uwagę dziecka od ciągłej potrzeby ssania. pozdrawiam Marzena nusia27 napisał(a):
  7. Witam, Proszę powiedzieć, czy karmi Pani piersią czy butelką, jeśli piersią, to mleko matki zaspokaja wszystkie potrzeby dziecka zarówno pod względem zapotrzebowania na energię jak i na płyny, dlatego proszę karmić dziecko piersią częściej i nie podawać na razie stałych pokarmów. Jeśli natomiast karmi Pani butelką, to dziecko powinno spożywać płyny, najlepsza jest sama woda lub herbatka, najlepiej samodzielnie przygotowana. Proszę spróbować podać dziecku herbatkę z nasion lukrecji: do pół litra wody dodaje Pani tymianku, kardamonu , lukrecji i nasion kopru każdą na końcówkę łyżeczki i zaparza Pani do uzyskania słomkowego koloru.(Jeśli oczywiście dziecko nie ma alergii na którykolwiek z ziół). Ten napar jest dosyć słodki, ale jeśli trzeba można dodać łyżeczkę miodu. Jeśli natomiast to nie za działa, to może Pani rozcieńczać mleko wodą i po prostu podawać dziecku do picia. pozdrawiam Marzena gosia2301 napisał(a):
  8. Witam, Pokarm matki dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych dziecku i może Pani bez obaw karmić dziecko samą piersią, jeśli tylko ma pani odpowiednią ilość pokarmu. Jeśli natomiast i chciałaby Pani natomiast dodać coś ze stałego pokarmu to proszę dodawać ½ żółtka do potraw codziennie, co doda dziecku wartości odżywczych a jest na tyle małe, że dziecko powinno zjeść żółtko ze smakiem. pozdrawiam Marzena Ann napisał(a):
  9. Witam, Jeśli nie jest Pani pewna co jest przyczyną Atopowego Zapalenia Skóry, to proszę na razie karmić dziecko wyłącznie piersią a następnie powoli wprowadzać nowy produkt najlepiej z trzydniowym odstępem, gdyż odczyn alergiczny pojawia się na ogół od pół godzinny do trzech dni od momentu podania alergicznego produktu. Proszę także wstrzymać się z podawaniem kleików kukurydzianych, gdyż często dzieci z AZS mogą być bardziej wrażliwe na produkty z kukurydzy. Rozszerzanie diety dziecka proszę zacząć od np. gotowanego jabłka, marchewki, dyni czy buraka. Proszę zacząć od jednej łyżki np. gotowanego jabłka, jeśli po trzech dniach nie wystąpi reakcja proszę podać np. niewielką ilość marchewki. Jeśli i na ten produkt nie wystąpi reakcja alergiczna, będzie Pani wiedziała, że może podać jabłko z marchewką. Proszę postępować tak dalej z kolejnymi produktami, a gdy okaże się że dziecko nie ma alergii na produkty może Pani rozszerzać dietę dziecku dalej, zgodnie z wiekiem dziecka. Jeśli chodzi o konsystencje podawanych posiłków, to proszę podawać gotowane produkty, pokrojone w kosteczkę, tak by dziecko uczyło się gryźć i poznało prawdziwy smak pokarmów. Proszę także zwrócić uwagę, czy dziecko dobrze pogryzło pokarm, jeśli nie to może warto zmniejszyć rozmiar kostki lub podać zmniejszoną ilość pokarmu. Dziecko w tym wieku jest bardziej ruchliwe i to, że zmniejszyła mu się masa ciała to naturalna reakcja organizmu na zwiększoną ruchliwość. Proszę jednak cały czas obserwować dziecko i gdy okaże się że waga dalej spada niezwłocznie udać się do lekarza. pozdrawiam, Marzena Ann napisał(a):
  10. Witam, Pani post jest bardzo ważny, jednak my odpowiadamy dwa razy w tygodniu, czasem częściej także w innych tematach. Skazę białkową można mieć na różne rodzaje białek zawartych w mleku krowim. To które produkty można wybierać zależy także od tego na które białko jest Pani uczulone czy na jedno z nich czy może na wszystkie białka mleka, co także może się zdarzyć. Jeżeli jest Pani uczulona np. na laktoglobulinę, to mleko krowie i jego produkty można zastąpić m.in. mlekiem kozim, mlekiem owczym i ich produktami. Jeżeli natomiast ma Pani alergię na β-laktoglobulinę, nie powinna Pani stosować nie tylko mleka krowiego, koziego i owczego, ale także mięsa wołowego i cielęcego. Jeśli chodzi o skazę białkową w ciąży, to powinna Pani także uważać na zawartość wapnia w diecie. Jeśli nie lubi Pani mleka sojowego polecam mleko ryżowe wzbogacane w wapń oraz inne produkty dodatkowo wzbogacone w ten pierwiastek. Może Pani także pomyśleć o suplementacji wapnia i witaminy D3, ale tylko pod nadzorem specjalisty. pozdrawiam Marzena zuzula258 napisał(a):
  11. Witam, W diecie dziecka ze skazą białkową należy unikać mleka i produktów zawierających białka mleka. Nie powinno się również stosować nie tylko mleka krowiego, koziego i owczego, ale także mięsa wołowego i cielęcego. Zalecam mięso drobiowe np. z indyka. Nie polecane są owoce cytrusowe, jednak owoce takie jak jabłka, gruszki są jak najbardziej wskazane. Przy prawidłowym rozwoju dziecka po 9 – 12 miesiącach należy spróbować (najlepiej pod kontrolą specjalisty) wykonać prowokację uczulającym pokarmem i ocenić jego tolerancję. Próbę tolerancji należy wykonać podając dziecku łyżeczkę jogurtu, twarogu, mleka bezlaktozowego lub plasterek sera żółtego. Dobra tolerancja podanych pokarmów umożliwia stopniowe, w zwiększających się ilościach, wprowadzenie przetworów mlecznych oraz mleka i tym samym wycofanie się z mieszanek mlekozastępczych. pozdrawiam Marzena bobas napisał(a):
  12. Witam, Orzechy to ceny składnik diety, również i kobiety ciężarnej. Zawierają dobrze przyswajalne białko, korzystne dla zdrowia kwasy tłuszczowe w tym wielonienasycone kwasy tłuszczowe oraz są źródłem błonnika pokarmowego i magnezu. Jeśli Pani nie ma alergii na orzechy, zalecam spożywanie orzechów 2-3 razy w tygodniu. pozdrawiam Marzena Nequitia napisał(a):
×
×
  • Dodaj nową pozycję...