Skocz do zawartości

etrojanowska_m

Mamusie
 • Liczba zawartości

  30
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

etrojanowska_m's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputacja

 1. Witaj, Możesz używać mąki kukurydzianej, gryczanej, z prosa, amarantusa. Glutenu nie ma również w sorgo i tapioce. Natomiast niestety często bywa dodawany do produktów, w których się go nie spodziewamy, np. wędlin, wyrobów czekoladowych, produktów mlecznych, przetworów rybnych i wielu innych, polecam więc czytanie etykiet. pozdrawiam, ela Sathi napisał(a):
 2. Witam serdecznie, O konieczności suplemenatcji witaminą D decyduje lekarz pediatra, który po zbadaniu dziecka określa dawkę tej witaminy. pozdrawiam, Ela Trojanowska Dusia88 napisał(a):
 3. Witam, Należy podawać gluten (kasza manna) w ilości 2-3 g glutenu na 100ml/dzień, a następnie po 8 miesiącu zwiększać do około 6 g glutenu (pieczywo, biszkopty). Najlepiej dodawać kaszę do zupki, może być też do deserku. Co do karmienia nocnego, to aby utrzymać laktację w nocy należy po prostu w nocy dziecko karmić, wówczas laktacja powinna nadal występować. pozdrawiam, Ela Trojanowska - dietetyk Melutka1000 napisał(a):
 4. Witam, Oczywiście, może pani przygotowywać posiłki lub/i "słoiczki"z owoców z własnego ogrodu, rozumiem, że ekologicznych 🙂 pozdrawiam, Ela Trojanowska-dietetyk Aleksandra86 napisał(a):
 5. Witam, Być może faktycznie synek ząbkuje, to czy się najada nalepiej ocenić po przyrostach wagi, jeżeli są prawidłowe nie należy się martwić. Polecam również wizytę w poradni laktacyjnej, by unormować karmienie z obu piersi. pozdrawiam, Ela Trojanowska aniag070 napisał(a):
 6. witam, Mleko krowie świeże (takie najlepiej podawać dziecku) należy wcześniej przegotować i po wystudzeniu podawać. pozdrawiam, Ela Trojanowska magda123 napisał(a):
 7. Witam, Wszystkie produkty, które Pani wymieniła można podawać dziecku, które ukończyło pierwszy rok życia. 1. W przypadku mięs i warzyw z grilla ważne jest ich odpowiednie przygotowanie i grillowanie na specjalnych tackach, a nie bezpośrednio na ruszcie. Co do warzyw, to może Pani podawać właściwie wszystkie, które dziecko lubi (pomidory, cukinię, itp). 2. Miód - można podawać, trzeba jednak pamiętać, że jest silnym alergenem. pozdrawiam, Ela Trojanowska - dietetyk Hania napisał(a):
 8. Witam, To normalne, że po zmianie diety układ pokarmowy dziecka zaczyna inaczej funkcjonować. Nie pisze Pani nic na temat dopajania dziecka, a przy karmieniu sztucznym jest to konieczne. Proszę córeczce podawać wodę, oczywiście przeznaczoną dla niemowląt, być może dziecko ma zbyt mało płynów i stąd problem z zaparciami. Proszę również obserwować dziecko, gdyż zarówno biegunki jak i zaparcia mogą wskazywać na występowanie alergii. pozdrawiam, Ela Trojanowska - dietetyk wanilia napisał(a):
 9. Witam, Wydaje mi się, że to kryzys laktacyjny, trzeba poczekać parę dni, przystawiać często dziecko do piersi i pokarm się unormuje a dziecko ponownie będzie się najadać. Decyzja o zaprzestaniu karmienia należy oczywiście do Pani, ale sugeruję jednak jak najdłuższe karmienie piersią, które jest nie tylko wygodne ale przede wszystkim najlepsze dla dziecka i nie powoduje problemu przekarmienia. pozdrawiam, ela Trojanowska - dietetyk aniag070 napisał(a):
 10. Witaj, Z tego co Pani pisze to faktycznie może miec to związek ze szczepieniem. Jednak jeżeli problem nie ustąpi lub się nasili należy skonsultować się z pediatrą prowadzącym dziecko. pozdrawiam, Ela Trojanowska monisiaj22 napisał(a):
 11. Witaj, Jeżeli syn pije wodę i inne napoje to uważam, że to najlepsze rozwiązanie. Jeżeli chodzi o herbatę, to polecam wyłącznie herbaty ziołowe lub owocowe. pozdrawiam, Ela Trojanowska - dietetyk Sathi napisał(a):
 12. Witam, Proszę zaczekać kilka dni i uzbroić się w cierpliwość, dzieci mają okresy mniejszego apetytu, tak jak i dorośli nie zawsze jedzą tak samo. Przyczyny mogą być różne, może to być ząbkowanie, przebyta niedawno infekcja, inne wydarzenie w życiu dziecka. Radzę spokojnie nadal proponować dziecku produkty, które lubi, starać się urozmaicać dietę malucha. Ważne jest również kontrolowanie prawidlowej wagi dziecka, jeżeli prawidłowo przybiera na wadze, to nie ma się czym martwić. Najważniejszy jednak jest spokój, gdyż dziecko bardzo mocno jest wyczulone na zdenerwowanie i brak cierpliwości u mamy. Gdyby problem nadal się utrzymywał, koniecznie proszę zasięgnać porady specjalisty. pozdrawiam, Ela Trojanowska - dietetyk jadwiga-roza napisał(a):
 13. Witam, Wydaje mi się, że ma Pani jeszcze czas by zacząć wprowadzać nowe produkty, proszę poczekać co najmniej do skończenia 5 miesiąca. Wówczas proponuję zacząć od zupki warzywnej z dodatkiem kaszy manny. Następnie może Pani włączać deserki lub przeciery owocowe. pozdrawiam, Ela Trojanowska - dietetyk holi32 napisał(a):
 14. Witam, Teoretycznie wszystkie, jednak u dzieci obciążonych alergią, należy obserwować czy inne składniki pokarmowe w tym również niektóre warzywa nie uczulają. pozdrawiam, ela trojanowska Kasiula napisał(a):
 15. Witam, Dziecko w tym wieku powinno być karmione około 7-8 razy na dobę, po około 60-80 ml mleka. Później objetość posiłku powinna być zwiększona do około 100 ml. Oczywiście przy karmieniu sztucznym należy dopajać malucha wodą do tego przeznaczoną. pozdrawiam, Ela Trojanowska-dietetyk lady_m4ryjane napisał(a):
×
×
 • Dodaj nową pozycję...