Skocz do zawartości

Ananas w ciąży | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Mamusie slyszalyscie o tym ze nie powinno sie jesc ananasa w ciazy? bo moze wywolac skurcze a w wczesniej ciazy poronienie??? mi siostra to mowila po wycieczce na Sri Lanke jakis przepowdnik jej to mowil (siora akurat w ciazy byla) i tak z ciekawosci wbilam w necie i cos w tym jest prawdy ;> ach ja nie jem tak czy inaczej.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi sie chyba nie zdarzylo jesc jeszcze w ciazy, moze odrobine w lodach,ale chyba taka ilosc jak jemy nie jest grozna, a co do herbaty malinowej to pije 3-4 razy dziennie i wszystko jest ok,takze nie sadze bo ona dziala w sumie rozgrzewajaco i jest dobra na przeziebienie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie postraszono, że ta herbata we wczesnej ciąży może spowodować poronienie, a w późniejszej przedwczesny poród... i koleżanka, która sprzedawała ten zabobon powiedziała, że jak już miała dość ciąży, bo nie chciało jej się czekać dwóch tygodni, to w 38 wypiła herbatę malinową i kilka godzin później pojechała rodzić... Cholera wie, czy głupia czy co... :/ Widzę, że Dodi ma się świetnie, więc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matko skad wy macie takie wiadomość. 😲 😲 😲
Nie wierze!
Malina właściwa - jej liście są bogate w witaminy i minerały, szczególnie w naturalne i łatwo przyswajalne chelaty żelazowe. Wzmacniają i odżywiają mięśniówkę macicy. Wzmagają też produkcję mleka i przywracają równowagę po porodzie. Jest to jedno z najstarszych i najbardziej znanych ziół stosowanych w ciąży. Napar z liści maliny można popijać przez całe dziewięć miesięcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie przekazujcie takich idiotycznych treści-pijał maliny na gorąco jadłam świeżego ananasa pytałam lekarza to mnie wyśmiał lekko mówiąc.Dziewczyny to już lepiej jak kobieta w ciązy nie zje chipsów,albo hamburgera ,ale owoce? litości nie odmawiajcie sobie takich smakołyków i witamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycloud a czy Ty uwazasz ze Twoj lekarz jest madrzejszy niz cala reszta??? kazdy ma swoja opinie na ten temat...Papai tez nie wolno jesc tak apropo. O malinach nie slyszalam zaraz cos poszukam na ten temat. Powinnas sie liczyc ze slowami troszeczke bo to jest forum i tutaj sie pisze na rozne tematy mity i prawde. O ananasach mowilo mi juz kilka osob i zreszta papaja rowniez nawet ostatnio pani (chinka) gdy kupowalam jedzenie a w nim byly swieze ananasy to powiedziala ze moze lepiej bez ananasow bo jestem w ciazy (wie bo to moj ulubiony chinczyk i zawsze robia mieszane dania na dla mnie)wiec moze lepiej poczytac na ten temat albo poprostu ich nie jesc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję po twojej wypowiedzi iż chinka jest dla Ciebie większym autorytetem niż specjalista nadz.od ginekologii i położnictwa? a pytałaś swojego lekarza o to?

Jak dla mnie możesz nie jeść.Wiesz ile jest mitów dotyczących ciąży? jeżeli wolisz poszukać odpowiedzi na ten temat w internecie aniżeli u kogoś mądrzejszego to twój wybór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do malin to wlasnie znalazlam o tym wzmianke: Zarówno imbir jak i sok z malin dodane do
gorącej herbaty powodują dość silne rozgrzanie organizmu, a co za
tym idzie przekrwienie narządów wewnętrznych. Trzeba rowniez zwrocic uwage na zwykła miętą która wzmaga perystaltykę jelit co z
kolei nie jest w ciąży wskazane. Oczywiście zapewne powyższe
substancje w normalnych warunkach, kiedy ciąża nie jest w żaden
sposób zagrożona, stosowane w umiarze nie stanowią żadnego
niebezpieczeństwa. a co do ananasow : faktycznie zawarty w ananasach enzym, bromelina, może przyczynić się do
rozpoczęcia porodu ale najwyraźniej trzeba go "trochę" zjeść a to z kolei może wywołać zgagę.

Radze poczytac troszke zanim napisze cos o idiotyzmach Kochana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj czy ja napisalam ze tylko chinka mi to mowila??? mam lekarza pediatre w rodzinie i nawet ilosc ananasow u kobiet nieciezarnych nalezu ograniczyc. Przez to mowie zebys sobie poczytala troszke. Tak jak Ci mowilam kazdy lekarz mowi inaczej. Ja akurat chodze i do polskiego i irlandzkiego i dostalam cala liste tego co mozna jesc a czego nie. Z wyszczegolnienie owocow egzotycznych. No chyba ze ananas nie jest dla Ciebie owocem egzotycznym to go jedz prosze bardzo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A slyszalas o watrobce pasztetach konserwach? a o tym zeby mleka koziego nie pic i przetworow z tego mleka rowniez? jeden lekarz mi powiedzial ze mozna a drugi ze nie. Wiec jak widac co lekarz to inna opinia wiec na podstawie jednego nie bede sobie diety ustalac. Wole sobie poczytac w ksiazce troche na necie i miec jakas wiedze a nie bezgranicznie wierzyc swojemy jednemu lekarzowi. Fakt oczywiscie ze zaufanie musi byc ale skoro wiele rzeczy jest oczywistych dlaczego co lekarz to inna opinia co? wiec wlasnie chyba lepiej sobie troszke o tym poczytac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to moze faktycznie za duzo pije tej malinowej, ale to jest sagaz cytryna, lub czarna pozeczka,trzeba ograniczyc w takim razie,co do pasztetu to jadłam ostatnio 2 kanapki, mysle ze taka ilos nie powinna zaszkodzic, mi lekarz dał kartke co mozna a co nie, wiele tam tego nie ma,z tych standartowych to tatar, ser plesniowy,grzyby surowe,i nic wiecej tam nie bylo.
Mleko pije łaciate czasem i maślanke (czesciej maslanke ).
Moja mama urodzila 4 dzieci i kiedys nie bylo tak -można ,nie można, jadla wszystko z umiarem i wszyscy sa zdrowi. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie ,że na samym początku ciąży byłam na konsultacji u dwóch lekarzy w Warszawie bo tutaj mieszkam.Każdy z nich nie potwierdził waszych opini.Wszystko jest dobre w granicach rozsądku.Nie powiedziałam,że obżeram się ananasem codziennie w max.ilościach.Ale twierdzenie ,że w ogóle nie wolno i to u niektórych wyczytane w internecie? nie skomentuje.Wasz wybór.Idąc tym tokiem rozumowania włosów też nie farbuj i nie czyść toalety bo chemia też szkodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah a to dobre czy ja napisalam ze wogole nie powinno sie jesc??? wkleilam tylko to co bylo napisane o ananasach kobieto. Jestes uparta to badz i jedz sobie te ananasy...nikt Ci nie zabrania! 30lat temu wszystko bylo inne i nie mozna porownac terazniejszych ciaz do tych sprzed 20-30lat. Kiedys kobiety nie mialy prawie zadnych problemow plamien itd a teraz ma co druga. Taka jest prawda.Cala ta zywnosc napedzana chemia zanieczyszczenie srodowiska itd. wiec nie mam zamiaru rozmawiac o tym co bylo kiedys. Tak jak juz napisalam to jest forum i tutaj sie pisze na wszystkie tematy i o wszystkim, wiec nie rozumiem jak mozesz pisac czy czyjas wiadomosc jest idiotyczna. Idz lepiej na spacer...Dobrze Ci zrobi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym ciekawa jestem czy na samym poczatku ciazy wiedzialas o tych wszystkich info jakie czytasz teraz czyli na temat anansow malin itd. chyba bys musiala wszystkie watki na forach przeczytac zanim sie wybralas na ta wizyte. ach brak slow. Mysl sobie co chcesz. a Ty Dodziu tak jak piszesz lepiej pij mniej tych herbat bo przegrzanie organizmu nie jest dobre 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
trzeba dbac o siebie, pamietac o tym co naprawde moze nam zaszkodzic, ale nie dajmy sie dziewczyny zwariowac,:P tak to jest jak siedzimy cale dnie w neciku i szukamy głupotek 🙂hehe ale w sumie po to mamy forum, by sie wymieniac informacjami,
Ja dzis wsunełam pieczonego lososia, tez wklepałam w net i wyskoczyly rozne opinie że łosoś mogże być źródłem zarażenia listerią czy toksoplazmozą, a gdzie idziej ze z ryb są Zalecane bezpieczniejsze ryby i owoce morza, takie jak krewetki, tuńczyk, tilapia, łosoś lub sum. i komu tu wierzyc ???? 🙂 🙂mi tam smakował , i raz na miesiac czy dwa zjem takze ja nie biore niektórych tych inforamcji aż tak serio pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejuniu, my tu podjęłyśmy wątki dyskusyjne, zabobon czy nie? A tu wielka kłótnia... ech, baby, baby... Zluzujcie, dobrze wiecie, że co dziewucha to inna i inaczej reaguje na ciążę. Ja na przykład mam problem z czyszczeniem łazienki ostatnio, bo mi się od razu słabo robi od chloru. A wcześniej nie miałam z tym żadnego problemu. Więc to nie taka głupia sprawa z przystopowaniem w niektórych sprawach...
Każda sama wie, co dla niej najlepsze... Akurat ani ananas ani herbata malinowa nie są niezbędnymi produktami w diecie, więc spokojnie można sobie podarować, gdy ma się jakiekolwiek wątpliwości. Jedne ściągają łańcuszki, żeby dziecko nie urodziło się owinięte pępowiną, inne przestają jeść ananasy...
Miłego dnia, babeczki... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty Mycloud kup sobie ksiazke o ciazy i poczytaj wlasnie na temat farbowania wlosow i roznych srodkow chemicznych. Farbowac wlosow nie powinno sie do 12stego tyg tylko pozniej juz mozna. Choc lepiej stosowac ziolowe farby. Co do detergentow to chyba normalne ze trzeba uwazac zeby tego nie wdychac. I nikt tutaj nie mowi o czyszczeniu toalety. Ach widze ze jestes madrzejsza od wszystkich wiec badz...Udanej ciazy i zdrowego dziecka zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzę ,że ty skończyłaś ginekologię i położnictwo.Tak się składa,że wyczytałam przypadkiem takie internetowe nowinki jakie ty teraz podajesz i właśnie dlatego jako dojrzała kobieta która zaplanowała ciążę poszła jak rozsądny człowiek do lekarzy i skonsultowała te informacje.A ty widzę,że lubisz zakładać dużo nowych interesujących wątków więc wnioskuję,że zbyt dużo czasu spędzasz przed komputerem i lepiej sama idz na spacer bo ja już byłam.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listerioza i toksoplazmoza to chyba raczej w surowych. Jak go jadlas pieczonego to co ma Ci sie stac. pewnie nic. Dlatego trzeba gotowac lub piec i tyle. Ja nie wariuje mam troszke wiedzy i sobie czytam duzo na ten temat z czystej ciekawosci ale komus to widze przeszkadza. Ale juz koniec tematu, bo widze ze do niczego to nie prowadzi dobrego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah ale jestes smieszna wiesz? ja wlasnie to mam z ksiazek napisanych przez lekarzy. Z informacji od moich lekarzy i ulotek ktore od nich dostalam. A potwierdzenia co do malin znalazlam w necie zeby Ci pokazac ze cos w tym prawdy jest.Ale skoro jestes taka oczytana i poinformowana dobrze przez lekarza z WARSZAWY i wiesz lepiej to sobie jedz to co chcesz i daj nam spokoj!Ty chyba mialas isc na spacer no nie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...