Skocz do zawartości

eh zycie daje po tylku, umowa a zwolenienie | Forum o ciąży


zielonm

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Eh mam cholerny problem. Pisze zeby sie wyzalic.
Mam na umowie pol etatu w rzeczywistosci zarabiam troche wiecej chociaz tez nie duzo bo 800zl, na umowie mam 680 zl brutto co w rzeczywistosci wychodzi mi na reke z umowy 517 zl. Jak pojde na zwolnienie niestety dostane tylko te 517 zl bo tyle mam na umowie. Mam ochote czasem rzucic tą jebaną pracą co z tego jak na gębe dostaje 800zł jak na umowie mam pol etatu i 680zl brutto, a siedze 8 godz dziennie. Szlak by to trafił. Mam dostac umowe na cały etat od listopada ale z tego co wyczytałam dostaje się srednia z ostatnich 6 miesiecy, a ja jaka bede miala wlasnie te 517zl na reke 😞 eh czasem mam ochote rzucisz tym wszytskim i za te 500zl , co mi wyplaca na zwoleniu nie siedziec teraz po 8 godz i godzic sie na taka umowe , skoro pol etatu to pol etatu.
Jestem w 12 tc, ostatnią jestem cholernie słaba mam nudnosci, czy lekarz dałby mi zwolenie, najchetniej zrobiłabym szefowi na słość i już poszła na zwolenie. Czy lekarz duze problemy stwarza z wydaniem zwolenienia?? dodam jeszcze ze za 2 tyg wychodze za mąż nie dostane płatnego wolnego tylko mam mu kolezanke na zastpestwo znalezc i przez ten czas jak mnie nie bedzie a ona mnie zastapi mam jej zaplacic z wlasnej pensji. eh bezsnesnu, szczerze wolalabym juz rzucic to i siedziec w domu niz ciagle sie wkurwiac i po porodzie jak dziecko troche podrosnie znalezc sobie normalna prace. Przepraszam ze wam sie tutaj wyzalilam, ale nie mam sie komu wygadac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj, co do zwolnienia to zależy od lekarza mój np nie robi wogóle problemu z tego że wypisuje mi zwolnienia, powiedz lekarzowi że źle się czujesz masz mdłości zawroty głowy itp i bez problemu powinien Ci je wystawić.
A co do godzin pracy to z tego co mi się wydaje to masz prawo do 6 godzin pracy(bynajmniej ja wiem że mogłam przejśc na taki system)-pamietaj że pierwsze trzy miesiące sa najważniejsze i powinnas jak najwięcej odpoczywać 😉
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szczerze w społczuje chyba trafiłas na nieciekawego pracodawce. CZy on wie ze jestes w ciąży?? jesli nie to powiedz mu dopiero jak bedziesz konczyła 12 tydzien bo zgodnie z prawem przynajmniej tak mowi wiecej zródeł pracodawca moze cie jeszcze zwolnic jesli nie rozpoczełas 12 tygodnia. Ja tez miałam meczaca robote i zdecydowałam sie na zwolnienie i teraz ciagne ja juz prawie 2 miesiace. z tym ze moj pracodawca zareagował inaczej pogratulował mi jeszcze i powiedział ze w kazdej chwili moge wyjsc z pracy jak sie zle poczuje lub moge pojsc na zwolnienie lekarskie. Moim zdaniem lekarz powinien dać ci zwolnienie lekarskie musisz powiedziec po prostu jaka jest sytuacja ze masz stresujaca prace ze ciagle sie zamartwiasz i zle sie czujesz. zalezy na jakiego lekarza trafisz ja trafiłam na bardzo miłego i wyrozumiałego chodze normalnie do przychodni nfz i tam dostaje zwolnienie od niego. z tego co wiem to istnieja lekareze ktorzy niechetnie daja tak zwolnienia trzeba po prostu isc do nich prywatnie. DODAM jeszcze ze zgodnie z przepisami od stycznia 2009 roku weszła ustawa dla kobiet w ciazy ze kaxdej nalezy sie dokładnie 270 dni zwolnienia lekarskiego wiec nie martw sie. Jesli amsz ise stresować i martwić i zapylać 8 godzin za te "grosze" to lepiej odpocznij z dzidziusiem w domku , teraz dziecko jest najwazniejsze. A sama wiem ze teraz te tygodnie sa najgorsze ciagle sie chce spac , nic sie nie chce po prostu len na maxa ja pracowałam do 15 tyg i nie żałuje bo czuje sie teraz jak nowonarodzona. mam na wszystko czas i niczym sie nie zamartwiam np szefem czy atmosfera w pracy. nie martw sie bedzie dobrze pozdrowionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To zalezy od lekarza, mi jak poszlam na poczatku ciązy na kase chorych to mimo ze mialam silne krwawienia i ciaze zagrożoną nie wypisał zwolnienia, wiec teraz chodze prywatnie, ale spróbuj jesli na fundusz nie da rady ,to zaostaje Ci tylko prywatna wizyta.
Jak masz taka mozliwosc to pojdz na zwolnienie i odopoczywaj, a po macierzynskim szukaj pracy, napewno cos znajdziesz,wydaje mi sie ze zle trafilas,zeby ktos kazał szukac kogos za zastepstwo i kazał placic ze swoich pieniedzy..to szok poprostu.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!a ja miałam taka sytuacje...ze podjełam nową prace i po miesiacu dowiedziałąm sie ze jestem w ciąży... 😲 czułam sie naprawde okropnie...wymiotowałam...i wogóle było strasznie... 😞 wiec już w ósmym tygodniu zaniosłam szefowi zwolnienie...nie zwolnił mnie bo teraz weszły nowe przepisy i nie mogą zwolnic kobiety w ciąży!!!nie jest tak jak kiedys ze do 3msc moga cie zwolnic... 😲 ja nawet zeby sie upewnic to dzwoniłam do inspekcji pracy...i gdyby moj pracodawca mnie zwolnił to mogłabym go podac do sądu i on by musiał zapłacic kare nawet do 30tys złotych!
Moja ginekolożka bez problemu wypisała mi zwolnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wie ze jestem w ciazy, nie mam ciezkiej pracy , praca w lombardzie, ale stresu duzo a to pijaczek sie wykloca , a to ktos inny awanturuje. Wie ze jestem w ciazy , ostatnio chcialam wyjsc z godz wczesniej bo cholerne mdlosci mialam... ani minuty wczesniej nie wyszlam. No i jak np. we wtorek ide do lekarza mam dzien stracony normalnie spoznilabym sie ze 2 godz. ale szef chce zaspepstow, wiec moja znajoma przyjedzie a jej nie oplaca na 2 godz przyjezdzac bo z 10 zl na autobus wydac a mi dnowika 30 zł wychodzi;/ wiec bedzie za mnie i z wlasnej wyplaty za ten dzien jej zaplace wiec jestem dzien w plecy. Eh... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...