Skocz do zawartości

Higiena maluszków- czyli kto jaką szkołę będzie używać? | Forum o ciąży


pamii18

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mnie zadręcza pytanie jak powinno się dbać o skórę tak małego szkraba...

W telewizji, w gazetach itp. słyszę/czytam że nie powinno się oliwkować maleństwa jeżeli skóra nie wygląda źle, ani też że nie powinno się smarować sudocremem przy każdej zmianie pieluszki...

Natomiast moja mama wręcz mi wmawia, że mam kupić oliwkę, puder, sudocrem... bambino do twarzy... czyli jednym słowem jeszcze stara szkoła... no i już sobie wyobrażam wyoliwkowane dziecko po każdej kąpieli...

Ale czy oliwka nie zatka por u tak małego dziecka? i po co puder skoro jest sudocrem!?..

CO wy o tym myślicie kobitki kochane?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii ja jestem za oliwkowaniem ciałka i stosowaniem sudocreamu przy zmianie pieluszki. Wystarczy raz nie posmarować i zobaczyc za chwile zaczerwienienia, a odparzenia pupci są okropne i maluszek cierpi. Jednak wiem że są mamy które nie smarują. Co do oliwkowania do do roczku oliwkowałam, oprócz dni kiedy były upały, wtedy po kąpieli skóra musiała pooddychać. Pudru nigdy nie kupowałam więc teraz tez nie będe kupować. Uważam że buźke trzeba nasmarować przed spacerkiem w mroźne dni i w ciepłe kremikiem chroniacym przed promieniami. To tak ode mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pamii z tego co wiem to od stosowania pudru,talku się w chwili obecnej odchodzi bo to właśnie one pory przyblokowywują. Uważam natomiast, że oliwkowanie maluszka jest podstawą pielęgnacji, gdyż taki szkrab strasznie szybko się przesusza. Można oliwkować bezposrednio skórkę albo dodawać oliwkę do wody. Sudocrem tez super. no i tak jak skoreczka pisze, buźlkę trzeba kremami zabezpieczać przed wiatrem, zimnem, słońcem a pupcie Niuni czasem powietrzyć. Co prawda praktyki przy swoim dziecku nie mam, ale często widzę jw pracy ak pielęgniarki opiekują się noworodkami bądź nawet wieśniaczkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie wiem jeszcze czy będę kremować i oliwkować, bo z jednej strony moja siostra to robiła i wszystko było okej, dzieciątko ładnie pachniało, ale z drugiej strony jak pisze magditta powoli odchodzi się od tego... W szkole rodzenia położna też mówiła, żeby nie smarować niczym jak nie trzeba - więc mam już całkowity mętlik w głowie 😮 Będę musiała nad tym pomyśleć...

A co do smarowania buzi, szczególnie jak będzie się wychodziło na spacer w zimie - tłusty kremik na buźkę OBOWIĄZKOWO! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie ja też myślę, że w dzisiejszych czasach nasza woda jest na tyle ,,twarda" że wysusza skórę... i maleństwo nienasmarowane szybko się wysuszy... a o sudocremie to pewnie pomyślę... czy za każdym razem będę stosować, na pewno będę obserwować pupcię niuńki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, z autopsji wiem, że sudocream jest dobry na odparzenia, krostki itp., ale też skórę jakby zasusza. Myślę, że nie trzeba dziecku smarować pupy sudocreamem cały czas - tylko obserwować pupę. Na pewno należy często zmieniać pieluchy (niezależnie od tego, które stosujemy), żeby nie doprowadzać do odparzeń. Przy pieluchach wielorazowych zaleca się ograniczyć kremowanie do minimum bądź stosować papierki chroniące materiał pieluchy, by zachować ich chłonność. Również wyczytałam, że oliwka/krem + talk blokują pory, więc lepiej unikać takiego połączenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mra a może to zależy od rodzaju skóry? Ponieważ ja smaruje dziecku pupcie sudocreamem i nie jest wysuszona . Nie łączę go z oliwka bo to nie ma sensu. Jednak póki sa pieluszki będe go stosować bo jak tylko tego nie zrobiłam było zaczerwienienie. Pieluszki robia swoje mimo wszystko. Jak przyjda tylko majtusie to nie bede juz używać sudocreamu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja do kąpieli stosuję zwykłe mydełko bambino, myję nim całe ciałko dziecka i włosy. Po kąpiieli zawsze stosuję puder na pupę i co kilka dni albo krem do ciała bambino, albo oliwka. daje też skórze odpocząć od kosmetyków i wtedy po kąpieli niczym nie smaruję. w szpitalu dostałam próbkę kremu na odparzenia dermopanten i jest rewelacyjny.
Przy zmianie pieluszki obserwuję pupę dziecka, jak jest ok to przecieram chusteczka pampers i nakładam na to pieluchę, co jakiś czas podsypię puder, a jak widzę że coś się dzieje to dermopanten idzie w ruch 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skoreczka napisał(a):
Mra a może to zależy od rodzaju skóry? Ponieważ ja smaruje dziecku pupcie sudocreamem i nie jest wysuszona . Nie łączę go z oliwka bo to nie ma sensu. Jednak póki sa pieluszki będe go stosować bo jak tylko tego nie zrobiłam było zaczerwienienie. Pieluszki robia swoje mimo wszystko. Jak przyjda tylko majtusie to nie bede juz używać sudocreamu.


wazne by nie przezwyczaić dziecka do sudocremu. Z tego co piszesz jak nie posmarujesz to pupa jest od razu czerwona - wynika że właśnie przyzwyczaiłas skórę dziecka do tego kosmetyku. Jelsi moge doradzić to spróbuj zamiast tego kremu podsypac pudrem jeśli boisz się odparzeń, albo zmienić pieluchy, bo to też może powodować podrażnienia. Znajomej dziecko jest uczulone na oryginalne pampersy i toleruje jedynie huggisy.
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja najpierw na pewno skupię sie na obserwacji 🙂 a później dopiorę pewien sposób jaki będzie najlepszy dla małej 🙂...

moja mama mówi mi również że jak będzie maleństwo to pójdzie mi paczka pampersów spokojnie w 2 dni?... coś mi się nie chce wierzyć żeby 36 pampersów dziecko zużywało na dobę... co sądzicie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamii18 napisał(a):
ja najpierw na pewno skupię sie na obserwacji 🙂 a później dopiorę pewien sposób jaki będzie najlepszy dla małej 🙂...

moja mama mówi mi również że jak będzie maleństwo to pójdzie mi paczka pampersów spokojnie w 2 dni?... coś mi się nie chce wierzyć żeby 36 pampersów dziecko zużywało na dobę... co sądzicie??


Moim zdaniem taka p[aczka o której piszesz to na tydzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszyna123 napisał(a):
Trochę mnie uspokoiłaś 🙂


hahahhah to dobrze 🙂 A jak znajdziecie jakieś tańsze pampersy z inej firmy i Wam spasują to w paczce ich jest np.54 i to na ok. 2 tyg spokojnie wystarcza 🙂
No ale tak jak pisała Pamii najpierw obserwacja a potem można wprowadzać zmiany 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mra_ napisał(a):
Hej, z autopsji wiem, że sudocream jest dobry na odparzenia, krostki itp., ale też skórę jakby zasusza. Myślę, że nie trzeba dziecku smarować pupy sudocreamem cały czas - tylko obserwować pupę. Na pewno należy często zmieniać pieluchy (niezależnie od tego, które stosujemy), żeby nie doprowadzać do odparzeń. Przy pieluchach wielorazowych zaleca się ograniczyć kremowanie do minimum bądź stosować papierki chroniące materiał pieluchy, by zachować ich chłonność. Również wyczytałam, że oliwka/krem + talk blokują pory, więc lepiej unikać takiego połączenia.


Heh, z tym zasuszaniem miałam na myśli, że jak jest krostka czy coś takiego, to to zostaje zasuszone. Ale skóra jest ok - nie zostaje przesuszona. Źle się wyraziłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salty napisał(a):
nam położna mówiła, że na początku będziemy zużywać ok. 8-10 pieluszek. konieczna jest zmiana po każdej kupce (smółce).


Też tak słyszałam od lekarza 🙂 po 3-4 miesiącach ilość pieluch zaczyna stopniowo maleć. I podobno większość dzieci wpada w pewien rytm brudzenia pieluch, także ponadprogramowe brudne pieluchy trafiają się tylko raz po raz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii18 ja syna oliwkowałam dość długo, teraz mam oliwkę i będę do miesiąca a potem może jakiś balsam, jeszcze nie wiem zobaczę jaką będzie miała skórę. Na pupę na pewno sudocrem przy każdym przewijaniu, łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. Pudru nie kupuję, ale krem na zimę na buźkę jak najbardziej.
Kupiłam mydełko do dzieci i mam zamiar go używać.
Pamii 36 pampersów na dobę na pewno nie, 😁 😁 😁, zależy jaką paczkę mama miała na myśli. Chociaż przyznaję, że idzie dużo pampersów, jak karmiłam piersią to praktycznie co karmienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...