Skocz do zawartości

ucisk na żoładek / serce | Forum o ciąży


kajtucha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Jestem "nowa" i już zaczynam z problemem. Mam do Was pytanie. Jestem w 24 tc. i od jakiegoś tygodnia pojawiły się u mnie bóle w klatce piersiowej pod żebrami, jakby na wysokości serca. Mam je bardzo często, często jak coś zjem. Myślę, że to może żołądek mi uciska na serce przez rosnącą macicę, ale jest to na tyle dziwny ból że od razu zaczynam mieć schizy że mam coś z sercem które ostatnio mi dosyć dziwnie pracuje, tzn zdarza się, że zabije tak mega mocno 🙂... macie też coś takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Mamusia
hej
ja jestem w 14 tc i tez zaczyna mnie cos czasami uciskac ale to zalezy od pozycji w której przebywam- pewnie tak musi byc 🙂 a co do dziwnego bicia serca to sporadycznie tez mi sie zdazy silniejsze zabicie. Powiem ci że kiedys przed ciążą zdazało się że tak mi biło serce i miałam niedobór magnezu więc może jest to spowodowane tym. Ja narazie nic z tym nie robie bo naprawde jest to sporadyczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też serce szybko bije, momentami jakby chciało wyskoczyć, dziwne to jest. Co do bolesnych narządów itp. to od jakiegoś czasu boli mnie okolica wątroby 😠 Dorka o ile się nie mylę w 14tyg. raczej nie powinno Cię nic boleć, bo macica jest jeszcze bardzo nisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Mi też serce szybko bije, momentami jakby chciało wyskoczyć, dziwne to jest. Co do bolesnych narządów itp. to od jakiegoś czasu boli mnie okolica wątroby 😠 Dorka o ile się nie mylę w 14tyg. raczej nie powinno Cię nic boleć, bo macica jest jeszcze bardzo nisko.

też mi się tak wydaję przecież macica nie dochodzi nawet do pępka jeszcze 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
BlueLagoon napisał(a):
Mi też serce szybko bije, momentami jakby chciało wyskoczyć, dziwne to jest. Co do bolesnych narządów itp. to od jakiegoś czasu boli mnie okolica wątroby 😠 Dorka o ile się nie mylę w 14tyg. raczej nie powinno Cię nic boleć, bo macica jest jeszcze bardzo nisko.


Lagoona............ ciebie watroba boli od czekolady i lodow , ktore tak namietnie wsuwasz 😜
😘 😁 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

femmka napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Mi też serce szybko bije, momentami jakby chciało wyskoczyć, dziwne to jest. Co do bolesnych narządów itp. to od jakiegoś czasu boli mnie okolica wątroby 😠 Dorka o ile się nie mylę w 14tyg. raczej nie powinno Cię nic boleć, bo macica jest jeszcze bardzo nisko.


Lagoona............ ciebie watroba boli od czekolady i lodow , ktore tak namietnie wsuwasz 😜
😘 😁 😁



Noł łej, bo jem tyle samo słodkiego, a jakoś już nie boli, a małą czuję jeszcze wyżej niż wcześniej, widocznie opuściła tereny wątrobowe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Mnie np. w tym okresie macica już bolała, lekarz podsumował ten stan rzeczy :" Tak to już jest, że każda z mam ma inny organizm", także nie ma co się przejmować zbytnio bo każdy organizm reaguje inaczej. Jak się mimo tego denerwujesz to pogadaj z lekarzem on na pewno Cię uspokoi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 5 miesiące później...
kasia87krk napisał(a):
u mnie tak samo zgaga, mialam pokoj przez kilka dni a dzis znowu 🙂 a pecherz mam wciaz pelny, najgorzej jest w nocy 🙂

u mnie z pecherzem jest coraz lepiej, juz nie biegam po 3 razy w nocy...tylko raz 😉 ost. miewam zgagi..dzidzia chyba naciska na moj zaladek :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
skoreczka napisał(a):
Dziewczyny ja wymiotowałam nawet przy porodzie. Nawet położna mówiła że to rzadkość. Mnie mdłości nie opuściły nawet wtedy 😮


O kurcze, masakra. Mnie wymioty nie dopadly do tej pory, mdlosci tez slabe.
Jesli chodzi o uciski to tez czasami serducho mi zalomocze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
A ja 4 tydzień męczę się z okropnym kaszlem. Zaliczyłam już wizyty u internisty, ginekologa, pulmonologa, laryngologa. Płuca i oskrzela są czyste. Wczoraj okazało się też, że nie ma żadnych zmian laryngologicznych. Dopiero profesor zorientował się, że przyczyna tkwi najprawdopodobniej w straszliwym refluksie żołądka, który mi doskwiera niemal od początku ciąży 😞 Albo ujawniła mi się jakaś dziwaczna alergia, nie wiadomo na co. Chociaż przy alergii raczej byłyby jakieś zmiany w oskrzelach i płucach.
Tak więc zgaga to naprawdę straszna przypadłość 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...