Skocz do zawartości

Twardnienie brzuszka.... | Forum o ciąży


miska82

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Twardnienie brzuszka mogą powodować skurcze wywołane niewłaściwym wysiłkiem stresem itp.
Warto udać się na pogotowie gdzie może zapaść decyzja o zatrzymaniu na kilka dni pod kroplówką. Jednak nie ma się czego obawiać, kroplówka zawiera leki rozkurczające i magnez. Lepiej poleżeć niż przeżyć przedwczesny poród wywołany skurczami a co za tym idzie komplikacjami z maleństwem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Mi zaczął twardnieć w 15 tygodniu.
Pojechałam na izbę przyjęć i pani lekarz powiedziała, że jak nie boli i nie ma plamień to może się tak zdarzać.
Teraz (19 tc) twardnieje tak raz na dzień.
Pani doktor powiedziała jeszczem, że przez to że jestem szczupła to bardziej czuć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witajcie,

mój brzuszek zaczął twardnieć ok. 21tc.Trzy dni zwlekałam z wizytą u lekarza. Okazało się, że są to przedwczesne skurcze, które u mnie spowodowały znaczne skrócenie szyjki macicy. Byłam w szpitalu,wyciszyli skurcze kroplówkami, założyli mi szew na szyjkę. Dziś leżę całe dnie w domku, moje spacery to łóżko - ubikacja. Więc dziewczyny jak się coś dzieje z brzuszkiem to od razu do lekarza, nie ma na co czekać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Miałam twrdnienie brzucha w 17 tygodniu ciąży i natychmiast doktorowa wysłała mnie do szpitala. Dostawałam nospę, progesteron i teovent. Okazało się, że za stawianie się macicy odpowiedzialne jest małowodzie. Do dnia dzisiejszego biorę duphaston, teovent. Nawet nie chcę myśle co by się stało gdybym to zbagatelizowała.
Jeżeli tylko poczujecie, że brzuch robi sie twrady to jak najszybciej idzcie do lekarza, przecież Maleństwo jest najważniejsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez ostatnio zaczol twardniec brzuszek ale nie boli ... lekarz powiedzial ze szyjka zaczela mi sie skracac - mam duzo odpoczywac ... a ty jesli jestes zaniepokojona to zglos sie do lekarza ... najwazniejsze zdrowie dzidzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Mi nadal twardnieje brzuch.Zaczął w 15 tc, po wizycie u lekarza, powiedzieli że okej.
Teraz w 23 tc twardnieje codziennie,mzwłaszcza wieczorem.
Po jednej no-spie przechodzi.Dwóch lekarzy powiedziało że wsystko jest okej, wiec ja juz nie wiem czy się tym martwić czy nie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesiące później...
  • Mamusia
mi brzusio twardnieje od ok 21 tygodnia..lekarka powiedziala, ze to macica ćwiczy ( skurcze Braxtona-Hicksa),także jak coś, to biorę no spę.teraz już mam coraz częściej, ale to pewnie im bliżej terminu tym mocniej je będę odczuwać i będzie ich więcej..a przynajmniej jest okazja poćwiczyć oddychanie.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra napisał(a):
No to mnie trochę uspokoiłyście bo mój doktor wyraźnie powiedział że to nie dobrze i nakazał bezwzględnie leżeć, zero spacerów, zero stania w kuchni nawet. Hm... w sumie mam do niego zaufanie, więc bądźcie ostrożne.

Nie wpadajmy w przesadę. Chodziłam i byłam dość aktywna z rozwierająca się szyjką i urodziłam w terminie. Nie można pól ciąży przeleżeć czy nic nie robić bo na poród jest potrzebna solidna kondycja.
Sama już nie wiem czy lepsza jest nieco olewcza opieka w UK czy nadwrażliwa w Pl, ja już chyba wolę tą tutejszą bo nie ma szans żebym leżakowała za dużo mam obowiązków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi tak twardnial i od 21 tyg bralam fenoterol 6 tabletek na dobe do 36 tyg.Ciaza byla zagrozona wczesniejszym porodem Oczywiscie w uk jak poszlam w 21 tyg do lekarza powiedziec ze mam takie twardnienia i skurcze 11 razy na godzine to powiedzial ze jak jeszcze wody nie odeszly to jest ok(!?) i jak odejda to mam rodzic.szczyt idiotyzmu.Po paru dniach przylecialam do polski do ginekologa bo tu jest po prostu masakra,i doktor powiedzial mi ze tak absolutnie nie moze byc,po badaniu stwierdzil lekka dwuroznosc macicy i zalecil fenoterol.Musze przyznac ze mimo brania tych tabletek i tak mialam jeszcze troche skurcze ,bez tego pewnie juz bym nie donosila.Poza tym musialam przestac pracowac i duzo sie oszczedzac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia napisał(a):
mi tak twardnial i od 21 tyg bralam fenoterol 6 tabletek na dobe do 36 tyg.Ciaza byla zagrozona wczesniejszym porodem Oczywiscie w uk jak poszlam w 21 tyg do lekarza powiedziec ze mam takie twardnienia i skurcze 11 razy na godzine to powiedzial ze jak jeszcze wody nie odeszly to jest ok(!?) i jak odejda to mam rodzic.szczyt idiotyzmu.Po paru dniach przylecialam do polski do ginekologa bo tu jest po prostu masakra,i doktor powiedzial mi ze tak absolutnie nie moze byc,po badaniu stwierdzil lekka dwuroznosc macicy i zalecil fenoterol.Musze przyznac ze mimo brania tych tabletek i tak mialam jeszcze troche skurcze ,bez tego pewnie juz bym nie donosila.Poza tym musialam przestac pracowac i duzo sie oszczedzac.

natalia, skąd ja to znam 😠 cudem nie urodziłam przed terminem, bo nie dośc ze sie rozwierałam to jeszcze dopadło mnie nadciśnienie ciążowe. Naprawdę ktoś powinien się zająć tym co sie tu dzieje !!! Dobrze ze porody sa wyśmienite ale weź dotrwaj do końca w epoce kamienia łupanego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...