Skocz do zawartości

ciąża a umowe o prace | Forum o ciąży


Zyzia84

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam,mam pytanie 1września podpisałam umowe o prace na rok po wczesniejszym 3miesiecznym okresie próbnym.3września dowiedzialam sie ze jestem w ciąży,jest to ciąża wysokiego ryzyka i jestem na zwolnieniu.Czy pracodawca może mnie zwolnić??Obecnie jestem w 9tygodniu

Wiem dziewczyny że dużo tutaj takich pytań,ale strasznie sie martwie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli Twoja umowa kończyłaby się w trakcie ciąży to pracodawca ma obowiązek przedłużyć ją do dnia porodu. Jesteś już po okresie próbnym więc nie ma szans, że pracodawca Cię zwolni. Po za tym jesteś też na zwolnieniu. Podczas zwolnienia również nie można złożyc wypowiedzenia pracownikowi.

Reasumując pracodawca nie może Cię zwolnić. Nawet jak wrócisz do pracy, też nie może Cię zwolnić.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta w ciąży w miejscu pracy jest pod szczególną ochroną. Jeżeli jest zatrudniona na czas nieokreślony, nie można jej zwolnić, a jeśli zajdzie w ciążę w trakcie wypowiedzenia, pracodawca zobowiązany jest do jego cofnięcia, chyba że pracownica dobrowolnie zgodzi się na rozwiązanie stosunku pracy. Gdy pracownica zatrudniona na czas określony zajdzie w ciążę, a pracodawca wypowie jej pracę po upływie trzeciego miesiąca ciąży, okres zatrudnienia przedłuża się do czasu porodu. Umowę z kobietą w ciąży można rozwiązać, gdy zakład pracy zostaje zlikwidowany lub pracodawca ogłasza upadłość. W innych przypadkach – jeśli umowa zostanie rozwiązana – jest to bezprawne. Pracownica ma prawo zwrócić się do Sądu Pracy i z pewnością wygra. Może też zadecydować, czy będzie domagać się przywrócenia do pracy, czy odszkodowania, a jej decyzja znajdzie się w wyroku Sądu i pracodawca będzie musiał ją respektować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Zyzia84 napisał:
Witam,mam pytanie 1września podpisałam umowe o prace na rok po wczesniejszym 3miesiecznym okresie próbnym.3września dowiedzialam sie ze jestem w ciąży,jest to ciąża wysokiego ryzyka i jestem na zwolnieniu.Czy pracodawca może mnie zwolnić??Obecnie jestem w 9tygodniu

Wiem dziewczyny że dużo tutaj takich pytań,ale strasznie sie martwie 😞


Przykro mi ale mam inne dane, niż te co piszą forumowiczki.
Podam Ci najpierw podstawę prawną. Jest to art. 177 paragraf 3 Kodeksu Pracy.Zgodnie z nim, masz umowę na czas określony 1 rok. Więc ten przepis Cię dotyczy. Zgodnie z tym, pracodawca może Cie zwolnić do 3 miesiąca ciąży. Więc musisz sobie wyliczyć...kiedy zacznie Ci się 4 miesiąc. Dopiero od niego będziesz bezpieczna. Wcześniej moga Cię zwolnić, zgodnie z tym art. Nie ma znaczenia czy to ciąża zagrożona czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzia84 napisał:
Dziekuje dziewczyny,teraz rozwiałyście już wszelkie moje wątpliwości 😘


Witam. Z tego co mi wiadomo jesli masz przedluzona na rok nie moze Cie zwolnic. Mnie nie zwolnili. Nie mozesz powiedz o ciazy przed 3 miesiacem tylko wtedy gdy umowa konczy Ci sie w trakcie ciazy. Jezeli bys powiedziala wczesniej moga Cie zwolnic, jezeli powiesz po3 misiacu sa oni zmuszeni przedluzyc Ci umowe do dnia porodu. Ja mam takie wiadomosci. Buzka i pozdrawiam 🙂 Dbaj o siebie i maluszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny u mnie było tak: zmieniłam pracę bo tamta była zbyt stresująca i źle na mnie wpływała...dostałam nową z umową na trzy miesiące pracowałam niecały miesiąc i okazało się że jestem w 4 tygodniu ciąży dostałam zwolnienie lekarskie i zaniosłam do mojego kierownika.Nie mogą mnie zwolnić bo jestem na zwolnieniu a umowa kończy mi się w 15 tc więc już będę dalej niż trzeci miesiąc czyli muszą mi automatycznie przedłużyć umowę aż do porodu.

Martwię się co to będzie po porodzie skąd wezmę pieniądze... czy będzie mi się coś należeć od Państwa?? Jak to jest dziewczyny. Dodam że jesteśmy małżeństwem także na dodatek dla samotnych matek nie mam co liczyć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziewczyny mam pytanie? Z jakim opoznieniem przychodzą Wam pierwsze pieniadze z ZUS-u?? I czy ZUS płaci od zwolnienia do zwolnienia czy jakoś inaczej?? Proszę o pomoc i pozdrawiam wszystkie brzuszki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jezeli macie umowe na czas okreslony i konczy sie ona przed terminem porodu to pracodawca ma obowiazek przedluzenia jej do dnia terminu porodu wiec nalezy sie wam macierzynskie,jesli przedluzy do dnia terminu porodu to wychowawcze sie nie nalezy bo nie ma umowy o prace,warto porozmawiac z pracodawca ,aby przedluzyl umowe az do kona wychowawczego-moze pojdzie na reke 🙂 ja w poprzedniej ciazy rozpoczelam prace 8 marca a za 2 mce bylam w ciazy,odeszlam na L4 w 9 tyg ciazy wiec pracodawca musial przedluuzyc mi umowe do terminu porodu| na L4 mozna byc 6 mcy wiec potem lekarz wypisuje pismo do ZUS-u o przedluzenie swiadeczn rehabilitacyjnych i dalej jest sie na l4, NALEZY SIE PLATNE MACIERZYNSKIE normalnie
dla kobiet ,ktore wcale nie pracuja moga starac sie o macierzynskie z socjalu-jezeli nie przekracza sie zarobkow daja jednorazowy zasdilek z tytulu urodzenia dziecka i normalnie placa macierzynskie-trzeba uderzyc do wydzialu spraw spolecznych takze glowa do gory najlepiej posprawdzac przepisy 🙂 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ilonab napisał:
macierzyńskie nawet wtedy gdy nie pracuję??


tak nalezy sie macierzynskie nawet jesli sie nie pracuje ,musisz udac sie do osrodka pomocy spolecznej po porodzie-badz dowiedziec jeszcze przed,jesli zarobki wam nie przekraczaja nalezy ci sie jednorazowy zaislek z tytulu urodzenia dziecka,tzw. jednorazowa pomoc na zywnosc i macierzysnkie
mysle,ze to ok 2000tys zl
powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam, jestem w podobnej sytuacji. jestem w 11 tyg a umowa na czas okreslony mi sie konczy 31. grudnia. czy pracodawca moze mnie zwolnic przed 12 tyg ?? od kiedy kobieta jest chroniona wg obecnych przepisow? chodzi mi o umowe na czas okreslony na rok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
nalwos napisał:
witam, jestem w podobnej sytuacji. jestem w 11 tyg a umowa na czas okreslony mi sie konczy 31. grudnia. czy pracodawca moze mnie zwolnic przed 12 tyg ?? od kiedy kobieta jest chroniona wg obecnych przepisow? chodzi mi o umowe na czas okreslony na rok


Kobieta jest chroniona od pierwszych dni ciąży. Wszystkim nam sie wydaję, że dopiero po 12 tygodniach, ale to wynika, tylko z naszej obawy. Nie mówimy pracodawcy wcześniej, bo czekamy cały I trymestr, w którym najczęściej dochodzi do poronień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Hej
Mam pytanie , może któraś z Was będzie mogła mi pomóc. Od niedawna rozpocęłam prace, dostałam umowe na okres próbny 3 misięcy. Okazało się, że jestem w ciąży, pracodawca na peno nie będzie chciał przedłużyć mi umowy, ale czy to zgodne z prawem??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cruella ma racje. Ja bylam w takiej sytuacji. Konczyla mi sie umowa i juz wiedzialam ze nie zostanie mi ona przedluzona, wiec zrobilam sobie test, okazalo sie ze jestem w 4 tyg ciazy. Mimo iz przynioslam L4 ciazowe to nic nie zdzialalam bo kobieta jest pod ochrona po 12 tyg ciazy. Jedyne co musieli zrobic to wyslac moje zwolnienie do ZUS-u i do porodu otrzymuje 100%, ale juz macierzynskie i wychowawcze mi sie nie naleza, pozniej jedynie kuroniowka.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
Jestem w trochę lepszej sytuacji ale też już się martwię jak to jest . jestem na umowę o pracę do 8 czerwca to moja 2 umowa 3 miała być bez limitu czasu ale zaszłam w ciążę . Już się dowiedziałam że mimo iż pracowałam 2 kwartały rozliczeniowe w firmie i wyrobiłam normę do tego stopnia że dostaję premię tak duża firma jak pko bp nie przedłuży mi umowy bo im się nie opłaca. Podobno jeszcze niedawno firma dbała o pracowników?! Ale pomijając ten fakt jak to jest zatrudnienie przedłużane jest do końca ciąży a potem idzie się na macierzyński płacony z ????? Proszę niech ktoś podpowie bo się już pogubiłam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...