Skocz do zawartości

ciąża a umowe o prace | Forum o ciąży


Zyzia84

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Nie wiem jak to jest do końca, ale podejrzewam że nie będziesz miała wypłacanego macierzyńskiego....tak mi się coś obiło o uszy, ale nie jestem pewna i nie chce cie wprowadzać w błąd.


Ja miałam taką sytuacje, że podejrzewałam że jestem w ciąży - tak pokazał test, i na dniach miałam wizyte u gina który to potwierdzi, ale dzień przed tą wizyta dostałam wypowiedzenie w pracy. Byłam wtedy jak się okazało w prawie 7 tc. Powiedziałam firmie o ciąży, a oni na to, że jak na wizycie okaże się że jestem w ciąży, to anulują wypowiedzenie i zachowam wszystkie prawa pracownicze. No i okazało się że jestem 🙂 🙂
Ale później znalazłam info, że rzeczywiście tylko po 12 tc kobieta w ciąży jest chroniona, a moim szefowie widocznie tego nie wiedzieli. Bo gdyby było inaczej, napewno bym wyleciała, bo szukali tylko pretekstu zeby mnie wylać. A wtedy akurat oszczędzałam się w pracy - no ale z wiadomych przyczyn, ale to był dla nich argument.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dokladnie ja jestem tego przykladem,mialam umowe na okres probny o ciazy dowiedzialam sie w 4 tyg i odrazu na l4 no i nikt mi nie przedluzyl umowy bo nie ma takiego przepisu,umowa wygasla w trakcie l4 ale dalej je dostaje z tym ze zanosze do zusu i zus mi placi tylko do momentu rozwiazania i ani dnia dluzej 😞po czym zostaje bez srodkow do zycia bo macierzynski mi nie przysluguje poniewaz nie mialam ciaglosci pol roku przepracowanego i zabraklo mi raptem 2 miesiace 😞no i kogo to obchodzi ze zostane bez grosza z dzidzia,napewno nie bylego pracodawce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ogólnie jest tak, jak wygasa umowa na czas określony to powinnien zakład pracy przedłużyć do czasu porodu, potem zakład pracy powinnien przekazać papiery do zusu albo samemu, żeby wypłacili macierzyński. Niestety nie obejmuje to okresu próbnego, gdzie pracodawca nie ma obowiązku przedłużenia umowy o pracę, natomiast może wycofać jak w przypadku Lusi wypowiedzenie. Tylko nie wiem do którego tc, ale chyba faktycznie po 12 tc. Chyba nic nie pokręciłam.

Ja miałam szczęście, u mnie w pracy wiedzą o mojej ciąży od pażdziernika (od 7 tc), po 3 umowie, która wygasła mi wczoraj, z dniem dzisiejszym przedłużą mi umowę na czas nieokreślony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka zemna tak jest teraz skonczył mi sie okres próbny ,moj pracodawca chciał zemna przedłuzyc umowe wiec dalej pracowałam (6dni bez umowy) na 7 trafiłam do szpitala okazalo sie ze jestem w ciazy w 10 tc , przepisy sie zmieniły ciezarna jest chroniona od 1 tc .Kiedy okazalam zaswiadczenie o ciazy przedluzono mi umowe do dnia porodu puzniej z zus macierzyńskie ale juz bez wychowawczego. 😉 😉 😉 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
khm Anulka zgodnie z ustawa nie mozna zwolnic kobiety nawet na okresie porbnym jesli ma umowe o prace ktora trwa dluzej niz jeden mc i w dniu jej konca kobieta znajduje sie w 12 tc ciazy... ja zaczelam prace 9 lutego a 23 marca przeszlam na l4 umowe mam do konca tego mc... i nie wiem co bedzie dalej... niby osoby na l4 nie mozna zwolnic... ale... gdzie kolejne l4 zaniesc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...