Skocz do zawartości

co przysługuje samotnej matce , ojciec uzna dziecko, lecz nie bedzie mialo jego nazwiska | Forum o ciąży


Karolinaaa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jeśli ojciec dziecko uzna to pewnie będzie chciał żeby jego nazwisko miało 🤨
Może lepiej zarejestrować dziecko samej i dać swoje nazwisko, a później ewentualnie sądownie niech uzna dziecko i przyznane zostaną alimenty ale staraj się żeby nazwisko zostało 🤔
Poplątałam trochę ale ciekawa jestem czy ktoś się jeszcze wypowie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja z moim obecnym partnerem żyjemy jak narazie bez ślubu i gdy rejestrowaliśmy malucha to jak ojciec przed urzędniczkami uznał dziecko i musi podpisać papierek osobiście przy nich to albo dostaje nazwisko ojca lub ojca i matki z tego co nam mówiły panie nie może być samo nazwisko matki jak ojciec uznał dziecko za swoje więc pozostaje tak jak mówi novaM podać że nie zna się ojca lub nie uznał i będzie na nazwisko matki wiem troszkę skomplikowane 😜 a u nas to dopiero skomplikowane jest hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
Witam,

zgodnie z obowiązującym stanem prawnym w razie ustalenia ojcostwa przez uznanie dziecko nosi nazwisko wskazane w zgodnych oświadczeniach rodziców, tj.nazwisko matki lub ojca, dopiero w momencie kiedy rodzice tak oświadczą lub kiedy nie będą zgodni, żeby dziecko nosiło nazwisko jednego z nich to wtedy dziecko nosi nazwiska obojga.

Pozdrawiam,
Anna Rzepecka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...