Skocz do zawartości

Mamusie z Krakowa i okloic!! | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • asiula83

    1894

Przewaga dziewczynek 😁 Kacper i Bartek beda mieli w czym wybierac 😁

Ja ostatnio stwierdzilam ze fajnie by bylo gdyby zamiast Paulinki byla Pola ale juz jak rozmawiam z brzuszkiem to jak z Paulinka wiec niech zostanie 🙂 🙂 a poza tym moja siostra sie ucieszyla 🙂

Asia ja ostatnia kase dostalam 29.10 i wczoraj do nich dzwoni8lam/bardzo szybko o dziwo sie dodzwonilam bo mam tel;. bezposrednio do punktu wyplat/ i jakos dziwnie mi to policzyli bo 7.12 wysla mi kase od 20.10 do konca listopada a 9.12 maja wyslac od 1.12 do 14.12 nie wiem jakim cudem, tak jakby za dwa zwolnienia pod rzad... Asia dam Ci nr i sobie zadzwon, bedziesz wiedzial kiedy przyjda co??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cruella napisał:
Mola ma na 13 marca hihihi sprawdziłam :P
Asia gdzie zagłosowałaś na pokoik Rozalki też chcę 🙂
Mola jak masz na imię??



A i Aga Twoja Amelka bedzie w wersji mini bo ja jak bylam w 27tc na wizycie to moja Paulinka wzyła 1100 g 😁 Mam nawet dwa ubranka na wzrost 50 ale mi sie chyba nie przyda:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie na 13go marca, dobrze że nie piątek 🙂 Na imię mam Magda, ale mój narzeczony i znajomi w Krakowie mówią Ola(tak mam na drugie), stąd MOLA 🙂
Widzę że tutaj na forum przewaga dziewczynek, ale z moich ostatnich obserwacji wynika że więcej się rodzi chłopaczków. Czy się mylę?
Czy wy również jesteście na L4? Bo ja od miesiąca poszłam, i nie żałuję, w końcu trzeba ten czas wykorzystać dla siebie bo później może nie być już okazji 🙂 Czy po macierzyńskim wybieracie się na wychowawczy? I czy na wychowawczym dostaje się jakieś pieniądze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karinka, jest jakiś taki przepis że jak firma zatrudnia powyżej 21 pracowników to wtedy oni płacą do końca i u mnie właśnie tak jest. Nie wydaje mi się żeby ZUS płacił firmie a potem oni mi robili przelew. Jestem na L4 od 20 sierpnia i cały czas kasa od firmy, jakby miało byc inaczej to chyba już by mi ZUS płacił, zresztą nie znam się na tym tak do końca. Póki dostaję kasę to jest ok 🙂

Mola, ja jestem na L4 prawie od początku, mój dyrektor regionalny mnie wysłał więc czemu miałam nie korzystać 🙂 Co będzie po macierzyńskim to jeszcze nie wiem, czas pokaże. Jeszcze mam dużo zaległego urlopu do wykorzystania więc najpierw to a potem się zobaczy 🙂 Co do wychowawczego to kasy się nie dostaję chyba że dochód nie przekracza o ile dobrze pamiętam 500 zł na osobę, ale to musisz sobie gdzieś dokładnie sprawdzić.

Byłam w sklepie coś sobie kupić na obiadek bo mimo że same jesteśmy jeść coś trzeba i zimno dzisiaj i tak nieprzyjemnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, ze mam komu odkladac 😁 przynajmniej sie nie zmarnuja:P:P Spotykamy sie przed swietami??

Ola tak bede mowic 🙂 J ajestem na L4 od 14tc ale tylko dlatego ze chodze prywatnie i nie bylo z tym problemu 🙂 🙂 Jesli chodzi o urlop to ja mam caly z 2009 do wykorzystania 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie się spotkamy, do świąt jeszcze troszkę czasu, więc myślę że damy radę 🙂 🙂 🙂

Ja z tegorocznego urlopu wykorzystałam tylko 5 dni więc jeszcze sporo zostało a jak się dołączy do tego ten z 2010 to myślę że się zrobi koło 2 m-cy dodatkowego wolnego 🙂 Karinka, a gdzie Ty pracowałaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Asia pracowałam w Tesco na kapelance. Nie w samym tesco tylko na pasazu 🙂 sprzedawca w sklepie z zegarkami. Pracowałam po 12 godzin nieraz 3 dni z rzedu a mnoj pracodawca myslal ze jestem glupia i zaproponowal mi przejscie na pol etetu i nizsze zarobki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A to ja mam z 2009, całkowicie wykorzystany ;( Ale dojdzie mi urlop z 2010.
Na początku ciąży byłam na zwolnieniu, później poszłam do pracy, a teraz znowu na zwolnienie, ale już bardziej dlatego że chciałam iść, sytuacja w mojej firmie zrobiła się nieciekawa i ogólnie coś czuje ze za długo ta firma nie pociągnie, dlatego też postanowiłam się z niej ulotnić. Później wybieram się na wychowawczy, tylko czy ten zwykły urlop wykorzystuję się między urlopem macierzyńskim a wychowawczym? Może wiecie jak to jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA zamierzalam przed zwolnieniem brac urlop ale lekarz powiedzial mi ze nie ma sensu bo moge go wykorzystac jak mi sie skonczy macierzynski. Wiec mysle, ze po macierzynskim a przed wychowawczym.

Ja jak juz urodze chciala bym robic jakas prace domowa bo juz po porodzie mozna wykonywac taka prace mimo zwolnienia macierzynskiego tylko wiecie jak to jest z tymi pracami... jedno wielkie oszustwo a nawet nie mam nikogo kto tak pracuje zeby mi polecil. A zawsze to jakies dodatkowe pieniadze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karinka, ja też myślałam o czymś co mogłabym robić w domu. Do mojej pracy nie zamierzam wracać, a przydałaby sie jakaś własna gotówka. Zastanawiam się trochę nad sprzedażą przez allegro, tylko jeszcze nie wiem czego 🙂 Do byloby w sam raz, bo miałabym czaś na prace i czas dla dziecka - co najważniejsze. Nie wyobrażam sobie ze po urlopie macierzyńskim ide do pracy i z kim zostawiam małą? Przecież to jeszcze takie maleństwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mOLa napisał:
Karinka, ja też myślałam o czymś co mogłabym robić w domu. Do mojej pracy nie zamierzam wracać, a przydałaby sie jakaś własna gotówka. Zastanawiam się trochę nad sprzedażą przez allegro, tylko jeszcze nie wiem czego 🙂 Do byloby w sam raz, bo miałabym czaś na prace i czas dla dziecka - co najważniejsze. Nie wyobrażam sobie ze po urlopie macierzyńskim ide do pracy i z kim zostawiam małą? Przecież to jeszcze takie maleństwo



No ja tez sobie tego nie wyobrazam....Ja do mojej pracy tez nie wroce. Wolala bym pracpowac codziennie po 8 godzin a nie pare dni z rzedu po 12 i w ogole malej nie widziec. Asia a dni otwarte nie byly czasem 29,11??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ez bym tam chciala tylko zalezy mi na bezplatnym porodzie rodzinnym. A tam trzeba 300zl zaplacic. Szkoda 😞 No ale na Kopernika przynajmniej bliziutko 🙂 🙂 Fajnie by było gdybysmy sie z Daga spotkaly 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...