Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
czarnyloczek ja mam już od kilku dni mdłości 😞 ale w pierwszej ciąży je miałam i do tego aż do samej porodówki 😞 do tego wymioty 😞ale wszystko da się przeżyć 🙂 byle dzieciaczki były zdrowe 🙂

teraz czekamy na resztę sierpniówek 🙂 mam nadzieje że więcej nas tu będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
To ja tez sie przywitam!!! jestem sierpnioweczka 2011! ja wymiotowalam wylacznie caly 7 miesiac 😮 a teraz nawet te wymioty, zgage, mdlosci, bezsennosc i spuchniete stopy wspominam z sentymentem! Piekny czas! a pozniej najwieksza i najwspanialsza nagroda czeka za te wszystkie dolegliwosci 😉 😉 😉 Powodzenia dziewczyny!!!! 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzauka, nie kojarze zeby któraś z dziewczyn miała... ale zaraz zapytam na mamusiach i jak coś to damy znać 😉
bo my zawsze służymy radą i wsparciem, tak więc nie bójcie się pytać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzauka
daniela napisał(a):
Torbieli nie miałam ale miała moja koleżanka z tego co pamiętam to jej się wchłonęła no i chyba częściej do lekarza chodziła, była pod kontrolą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka napisał(a):
Sierpnióweczki 2011 czy któraś z Was miała problemy z torbielą? Bo moja jest niebotycznych rozmiarów...


Ja miałam - ale wchłonęła mi się sama. Jak już byłam na porodówce była też dziewczyna, która miała naprawdę ogromną torbiel, która się nie wchłonęła. Czekała na cesarkę. Pytałam później mojego gina na wizycie kontrolnej (prowadził też ciążę tej dziewczyny) wszystko skończyło się u tej dziewczyny bez komplikacji, urodziła zdrowego i dużego chłopca, choć trochę wcześniej (chyba 37 tydzień). Więc głowa do góry - wszystko będzie dobrze.

Sierpnióweczki 2012 - trzymajcie się, po urodzeniu dziecka zapomina sie o ciążowych przypadłościach i niekiedy bolesnych porodach. Ja już nie mogę się doczekać kolejnej ciąży 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka!!! dziewczyny mam pytanie co myślicie o pamiętniku w którym będziecie mogły opisywać ciąże, wizyty u lekarza badania , wklejać fotki brzuszka test ciążowy , z usg- tzw dziennik ciąży oraz w tej samej książce prowadzić pamiętnik pierwszych 2 lat życia malca , opisywać , dodawać fotki, przechowywać pamiątki ważne szpargałki itd...??????
po prostu " CZAR 1010 DNI - od fasolki do dwulatka " !!!!!!!!!!!!!

kupiłybyście coś takiego????????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anycooll całkiem ciekawy pomysł 🙂

dzięki dziewczyny, pocieszyłyście mnie, bo mam torbiel prawie 8cm i bardzo mnie ona martwi... lekarka kazała się za bardzo nie przejmować, bo może się wchłonąć do 12tc, ale właśnie MOŻE... oby się wchłonęła 🙂 ale tak czy siak raczej będę mieć cesarkę, bo mam słaby wzrok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anycool fajny pomysł dla ambitnych mam 🙂

Strzauka to możemy sobie podać ręce bo mnie tez czeka cesarka, w pierwszej ciąży też miałam cesarkę w tej też muszę się z nią pogodzić, ale ma to i dobre strony bo przynajmniej nie przenosimy ciąży i urodzimy w terminie, trzeba znaleźć i dobre tego strony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maiha jak ja byłam w 6 tc, to widać było tylko pęcherzyk. Potem byłam w 10 to już było widać istotkę, serduszko biło i wtedy dopiero mi założyła kartę ciąży. Najładniejsze foto USG, jakie mam to właśnie z 10tc, bo widać całą posturkę człowieka, a potem to już dzidzia większa 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie wiem ze w 6tc jeszcze nic widać bo byłam już u lekarza w 6tc właśnie i powiedział że mam przyjść teraz jak będzie 7,4tc to już serduszko będzie biło i będzie można zobaczyć już coś więcej 🙂 więc nie mogę się już doczekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maiha napisał(a):
Właśnie wiem ze w 6tc jeszcze nic widać bo byłam już u lekarza w 6tc właśnie i powiedział że mam przyjść teraz jak będzie 7,4tc to już serduszko będzie biło i będzie można zobaczyć już coś więcej 🙂 więc nie mogę się już doczekać 🙂

To powodzenia na wizycie, wiem jak to cieszy 😁 Jeszcze w dodatku USG 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzelika napisał(a):
maiha napisał(a):
Właśnie wiem ze w 6tc jeszcze nic widać bo byłam już u lekarza w 6tc właśnie i powiedział że mam przyjść teraz jak będzie 7,4tc to już serduszko będzie biło i będzie można zobaczyć już coś więcej 🙂 więc nie mogę się już doczekać 🙂

To powodzenia na wizycie, wiem jak to cieszy 😁 Jeszcze w dodatku USG 🙂 🙂

początkowe usg są najlepsze, bo fajnie całą dzidzie widać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha może i racja z tą cesarką 🙂

a ja byłam w 6tc (właściwej) i widziałam bijące serduszko 🙂 co prawda dziecko jeszcze maleńkie, bo raptem 4mm, ale ważne, że serduszko biło 🙂 teraz idę 3.01, ciekawe co będzie widać na USG 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
mi tez wychodzi termin na sierpien 🙂 tylko jeszcze dokladnie nie wiem ktorego 😞 ostatnio mialam bardzo nieregularny @ i poszlam do ginekologa z mysla, że to znow torbiel 😞 a tu niespodzianka!!! pani doktor powiedziala, ze widzi pecherzyk ciazowy - malutki ale jednak 🙂 nie planowalismy ciazy ale tez za bardzo sie przed tym nie wzbranialismy 😁 jestesmy rok po slubie i w sumie fajnie wyszlo 🙂
na drugi dzien po badaniu robilam b-hcg i wyszlo ponad 4500 to chyba wiec 4-5 tydzien 😁 wizyte mam dopiero po swietach to ustalimy dokladnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
Mi termin wypada ok 20 sierpnia, raz już straciłam ciąże, więc teraz bardzo bardzo się boję. Dziś odbieram pierwszy wynik beta hcg i w środę znów pobiorę sobie krew aby sprawdzić jaki jest przyrost beta hcg biorę profilaktycznie acard i duphaston. Mam nadzieje, że w tym samym składzie dojdziemy do sierpnia 2012
Pierwsze USG będę miała w 8 tyg od ost miesiączki czy to nie za późno? Taki termin miał mój lekarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kolejne przyszłe mamusie 😉
Ja niestety leże w łóżku z 37 i dwoma kreskami 😞 Mam nadzieję że szybko się wykuruje. Za mniej niż półtorej tygodnia mam USG-maluszek wtedy będzie kończył dziewiąty tydzień i odliczam tylko dni do usłyszenia po raz pierwszy serduszka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisia88 ja pierwsze usg miałam na pierwszej wizycie, potem na kolejnej (w 6tc - już biło serduszko), myślę, że na Twoim miejscu zwariowałabym do tego czasu, ale lekarz pewnie wie co robi 🙂 masz pewność, że już coś Ci powie o rozwoju ciąży, serduszko będzie już biło, więc ta wizyta na pewno dużo Ci przyniesie.
U mnie na pierwszej nic się nie dowiedziałam, bo okazało się, że to dopiero 3tc (poszłam bo okres spóźniał się ponad 4 tygodnie i test wyszedł pozytywny - dopiero po tych 4 tygodniach, wcześniej robiłam kilkakrotnie i zawsze negatyw) i widać było tylko pęcherzyk, więc po niecałych 3 tygodniach musiałam iść ponownie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, ja dostałam plamienia i spędziłam przez to kilka dni w szpitalu, plamień już nie mam ale przy wypisie lekarz mnie zbadał, zrobił tez USG i powiedział ze serduszko za wolno bije 😞 dzieciątko ma 9,1 mm ale powiedzieli ż enie dają gwarancji że ciąza sie utrzyma jestem załamana 🥴 jutro mam kolejne USG u swojego lekazra prowadzącego ciaze oby on powiedizał że wszytstko jest dobrze, prosze trzymcie jutro z nas kciuki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...