Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja zasuwam na caly etet w domu 😜 i nie da rady isc na zwolnienie. Ale nie narzekam, bo ten czas spedzony z moja niunia=bezcenny. Ale wiadomo, co dwie pensje to nie jedna, ale przez pare lat musimy dac rade i tyle 😉
Tez mi teskno czasami do ludzi ale prawda jest taka, ze jak zostawie Elle na dwie godziny to mi slabo, wiec nie wiem jak ja bym dala rade w pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kurcze dziewczyny ale sie rozpisujecie 🙂 znowu dwa dni w plecy i czytania 8 stron 😉
Magdaluke to mnie pocieszylas bo juz myslalam ze tylko ja bede miala 33 lata tutaj jak urodze ale jestesmy we dwie 🙂
Przykro slyszec ze niektore z was tak musza sie nameczyc,ale miejmy nadzieje ze w drugim trymestrze bedzie lepiej
Ja w sumie to mialam przy pierwszej ciazy rwe kulszowa okropny bol nie mozna sie bylo ruszyc ale trwalo to na szczescie ok 2 tyg wiec jakos wytrzymalam
Jestesmy silne kobitki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesli chodzi o prace to ja na szczescie pracuje tylko po 4 godz dziennie, troszke sie rozleniwilam, przedtem duuuzo wiecej pracowalam, ale uzgodnilismy z mezem ze nie ma sie co przemeczac teraz, tym bardziej ze przy pierwszej ciazy mialam problemy z utrzymaniem wiec wole dmuchac na zimne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki dziewczyny tez wierze ze bedzie dobrze albo po prostu nie chce dopuszczac ze bedzie zle ale czasem sa takie dni ze nie jestem pewna co sie tam dzieje w brzuszku i panikuje :/

moj maz w ogole takiego czegos nie ma ciagle mowi odpoczywaj bo za 6 miesiacy sie urodzi i bedzie po odpoczywaniu albo chodz wyciagniemy lozeczko albo idzimey wozki poogladac ???!!!! dla mnie to dluuuuga droga jeszcze
moze po usg w 12tym tyg zacznebardziej ufac ze bedzie ok przeciez tyle dzieci sie rodzi a my juz zuzylismy nieszczescie na jedna pare :/

widze ze nie tylko my po przejsciach ostatnio bylam taka szczesliwa po porodzie urodzil sie zdrowy chlopczyk wszystko bylo idalnie myslalam sobie ze nie potrzebnie panikowalam cala ciaze a jednak kilka dni pozniej szczescie pryslo :/

zycie niestety takie scenariusze pisze ze nigdy nie mozna byc pewnym ale teraz wiem ze pozytyne myslenie moze duzo zdzialac

obysmy doszly w takim samym gronie do porodu i cieszyly sie zdowymi dzieciaczkami po
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka..strasznie mi przykro 😞((Nie wyobrażam sobie tego...ale wiem po sobie panikarze, że trzeba myśleć głęboko w środku pozytywnie!Każdy się stresuje..i mamy do tego prawo, bo nam zależy 🙂 Mówię to ja, która nie śpi bo się denerwuje złym samopoczuciem i bólem:/ A co do 12 tyg. to czekam z utęsknieniem...na pewno troszkę się uspokoimy 🙂Znając siebie to na chwilę:P Oby przeszły mi te okropne mdłości i torsje, bo to wykańcza..
Miłej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka trzymaj się. Po tym wszystkim na pewno jesteś bardzo silna. Wszystko będzie dobrze, bo Oscarek nad Wami czuwa 🙂 :*

Suuperbaba najważniejsze to pozytywne myślenie! Już masz tak blisko do końca I trymestru 😉

Buziaki dla Was moje kochane mamuśki :*:*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj dziewczyny, ale ja WAs świetnie rozumiem...te nerwy, te zastanawianie się czy te zakucie nie było czymś złym. A najgorzej, jak mnie czarne myśli najdą z wieczora, nie mogę spać i się kręcę nerwowo.
Ja niestety do końca ciąży muszę być na zwolnieniu, przez te bóle kręgosłupa. Jak widzę tych skulonych z zimna ludzi którzy pędzą do pracy normalnie im zazdroszczę. Wiem, to głupie, ale człowiek jak cały dzień prawie zamknięty w domu to dopiero dostrzega co to jest chodzenie po dworzu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisia - dokladnie tak 🙂

dziewczyny a co sadzicie o trzymaniu laptopa w lozku na kolanach? maz wrzeszczy na mnie, ze nie powinnam tak trzymac bo emisja promieniowania czegos czy cos. i napewno szkodzi to dziecku.
najlepiej nie wychodz z domu bo zimno i te zwolnienie, nie uzywaj laptopa bo jakies emisje, telewizji w sumie tez nie wolno bo w wiadomosciach o porwaniu dziecka i po co sie denerwowac, gorace kapiele nie wskazane TO CO NAM ZOSTAŁO?! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A opowiem Wam dziś o mojej wizycie USG jamy brzusznej ( podejrzenie kamieni w nerkach). Więc tak -mężczyzna taki potężny WIELKI jedzie mi tą maszyna po nerkach, mówi , że wszystko ok, podjeżdza na brzuch i Mówi tak " Pani zobaczy , jakie maleństwo, jaki fajny" pokazuje mi ekran USG i mojego człowieczka i dalej mówi" tu są rączki, tu są nózki, a tu serduszko bije, widzi pani, jaki mały fajny człowieczek?" A ja co? A ja do niego " Proszę Pana a pęcherz? Co z pęcherzem?" NORMALNIE ZWARIOWAŁAM!!! Facet zachwyca się widokiem mojego dziecka a ja do niego z pęcherzem wylatuje 😉
Potem zastanawiałam się czemu tak zrobiłam. To chyba dla tego, że często mam USG i chciałam by jak najszybciej mi zrobił to badanie i już nie używał tej maszyny ( nie ufam maszynom)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh prawde mówisz d-brycz 🙂 Mi też wciąż czegoś zabraniają i straszą. Ale dla świętego spokoju może faktycznie odłóż laptop np na krzesło, ja też trzymałam tak laptop i wciąż mnie upominali i uległam. Gorącą kąpiel musiałam też zamienić na ciepły prysznic. Na dwór to wychodzę tylko na balkon , albo mąż wietrzy mieszkanie . Chyba zacznę robić na drutach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wiecie, że nawet zastanawiałam się nad nauczeniem robienia na drutach i dzierganiem czapeczek? 🙂)Może jeszcze mi się zachce:P Co do laptopa..nie trzymaj go na kolanach ani brzuchu!Niech mąż kupi Ci taki specjalny stoliczek pod lapa do łóżka..taki plastikowy...laptopa masz przed sobą a z daleka od brzuszka 🙂Dostałam taki jeszcze w zeszłym roku i skrupulatnie korzystam..mąż się śmieje, że to był najlepszy prezent dla mnie!

Ja nadal chora i leżę w łóżku:/Część nocy przespałam, ale tylko na siedząco..mega zatkany nos, drapanie w gardle i pokasływanie..pominę krzyż:/Co poza herbatą z sokiem,mlekiem z miodem,solą fo nosa i tantum verde na gardło?!Kiepsko się czuję a nic z tego narazie nie pomaga:/

Co do zwolnienia..to gdyby nie to, że kiepsko sieę czuję i siedzę sama - to bym nie narzekała w ogóle 🙂Tam gdzie pracuję nie ma taryfy ulgowej dla ciążówek, a zachrzania się ostro przez 8-9 godzin:/Nie dałabym w obecnej sytuacji rady..
Forum i mamuśki to najlepsza rzecz! 🙂Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny 🙂
Wczoraj miałam USG genetyczne, maluszek śliczny, zdrowy i grubiutki 🙂 I widziałam go w 4D !
Dzisiaj wróciłam do pracy i tutaj to dopiero mam biegania - pracuję z dzieciakami 🙂 na szczęście dobrze się czuję i nic mi nie dolega póki co 🙂
I jestem myślami z Wami - leżącymi plackiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny, czy moge do was dolaczyc. Wiem, ze troche sie spoznilam, ale chcialam najpierw sie upewnic, ze z moim malenstwem wszystko jest dobrze. W zeszlym roku stracilam ciaze w pierwszym trymestrze i teraz bardzo sie boje co bedzie. Najgorszy okres podobno mam za soba, ale ten starch zostanie. Pierwsze usg mamy juz za soba I moja kruszynka rozwija sie prawidlowo. Mam nadzieje, ze przyjmiecie mnie do Sao ego grona, bo razem jest tak jakos razniej 😉 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie, że tak. Niedługo wkręcisz się w gadanie, użalanie i pocieszanie 🙂 Nie wiem czy śledziłaś wcześniejsze wypowiedzi, ale jest nas dużo więcej niż sądzisz po tej okropnej tragedii. Pamiętaj, że każda Cie tu zrozumie, to normalne, że się boisz i panikujesz . My to robimy non stop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akinimod napisał(a):
Witam dziewczyny 🙂
Wczoraj miałam USG genetyczne, maluszek śliczny, zdrowy i grubiutki 🙂 I widziałam go w 4D !
Dzisiaj wróciłam do pracy i tutaj to dopiero mam biegania - pracuję z dzieciakami 🙂 na szczęście dobrze się czuję i nic mi nie dolega póki co 🙂
I jestem myślami z Wami - leżącymi plackiem 🙂

JAk to u Ciebie wyglądało tzn? to długie usg? Przez brzuszek? ja takie mam mieć za półtora tygodnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...