Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Najważniejsze jest żebyś się nie denerwowała więc jeśli te bóle będą Cie bardzo niepokoić to chyba lepiej się dopytać niż narażać siebie i dziecko na stres. A jeśli ktoś to uzna za panikę - trudno, ciężarnym wolno wszystko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jeszcze do tego tematu infekcji dróg moczowych i żurawiny. Pytałam męża co oni w aptece polecają i mówił, że bardzo dobry jest Vitabutin, też wyciąg z żurawiny, niestety ciężko dostępny. Jakby któraś była zainteresowana: http://aptekawasza.pl/product_info.php?products_id=1208 Sprawdzałam na opakowaniu i jest napisane, że kobiety w ciąży mogą brać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buziak Mamusie 🙂 Pol dnia mnie nie bylo, a tyle nadrabiania 🙂 Kolezanka do mnie przyjechala, pogadalysmy i nawet na maly spacer mnie wyciagnela..schetalam
sie jak stara baba:P Ale ale...hydraulik nas odwiedzil o 7 rano i mamy wode ciepla juz!!!Hurra!
Teraz po wizycie leze i dogorywam..pozycja horyzontalna jest taka mila 🙂I wlasnie czuje, ze Helenka/Helen plywa w brzuszku 🙂

Strzauka - ja miewam takie bole jak jajnika, cxasem mega ostre..ostatnio trzymalo z 5 dni..razem z Bisia zgiete do kibla lazilysny:/I wyedy spanikowalam i poszlam do gina i ona obadala i powiedziala ze tak moga boles wiazadla:/Nadal miewam te bole..aczkolwiek rzadziej juz 🙂

Aneczka - przykro mi z powodu poronienia, ale raduje sie ze tak szybko udalo Wam sie ponownie z dzidzi 🙂 Trzymam mocno kciuki i dbaj o siebie..mam nadz. Ze wiadomo jaki byl powod i lekarze
wiedza juz? Jak chuchav na zimne!!!

Jesli chodzi o zwierzaki..to zawsze jest ciezko, jak pojawia se w domu nowy, maly mieszkaniec!Ale ze to ukochane zwierzatka to trzeba je jakos pogodzic z bobasem 🙂 Ny dla
odmiany mamy 3 koty i o ile o Lilo i Sticha sie nie boje (bo one mile i co najwyzej uciekna), o tyle o Toska bandyte troszke sie martwie..ale po prostu bedzie uwazac na niego i starac sie nadal dawac duzo milosci 🙂 Ponoc jest jakas specjalna obroza..ja to w szoku jak o tym uslyszalam, ale sprawdzone na 3 zwierzakach!!!...ktora trzeba zalozyc przed tym jak dziszi wroci i ona ma jakies hormony/zapachy, ktore wywoluja jakies instynkty rodzicielskie w zwierzeciu i krzywdy nie zrobia!Mama ma sie dowiadywac, bo juz od 2 osob o tym slyszala..

Magda - czekamy na wiesci z wizyty 🙂
Bisia - no masz daleko do Wawy 😞Ale sluchaj..mam taki pomysl..a moze bym Ci polecila swoja gin, poszlabys sobie do niej z raz, opowiedziala o sytuacji i miala ja taka do podpytania zawsze...bo to wazne by moc sie czasem po prostu uspokoic czy poradzic...

Ale lenistwo mnie dorwalo...a ja jutro do gina, ale tego dodatkowego z Medicoveru..wiec standardowe badanie tylko. A tak z innej beczki do babeczek co lykaja zelazo..czy ja moge miec odwrotnie niz wiekszosc, tzn. Nie miec zaparc po nich tylko tak raczej w druga strone?;/

Buziaki Kochane

Dodi - dawaj fote!!! I milego buziakowania z mezem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hellloooo
Ale jestem strasznie zmeczona...wstalam jak jeszcze ciemno bylo a dodam, ze spac nie moglam...i wyjechalam z domu jak jeszcze ciemno bylo. Ja odzwyczajona od takich stresow...U lekarza ok. Duza sie robie, przytylam 1 kg i juz siebie sama dogonilam, waze tyle, ile na pierwszej wizycie, zanim schudlam. Brzucho gin mierzyl i zadowlony, ze ladnie rozmiarowo i serduszko pieknie bilo. Umowilam sie na polowkowe 2 kwietnia 🙂 dzien przed swoimi urodzinami 😉 a najsmiesznijesze jest to, ze dwa lata temu mialam z Ella polowkowe wlasnie 2 kwietnia, dokladnie. A poza tym to widzialam moje wyniki testu poczwornego i wszystko super dobrze ( oczywiscie na wlasnie oczy musialam zobaczyc) ale i tak 100 % gwarncji nie ma.. No i wspomnialam mu, ze maz mial angine, ale juz z nim ok i gin sie bardzo przejal, mowie mu , ze gardlo mnie boli to kazal brac antybiotyk i z Ella do lekarza isc..Nawet mi w gardlo nie spojrzal....ale powiedzial, ze jesli jest jakas szansa, ze mam miec angine, to on woli dmuchac na zimne...No i co, ot tak niepotrzebnie mam przez tydzien brac amoxyciline???? 😠 Pojechalam do apteki i z farmaceutka podyskutowalam, ona dobrze sie o tym lekarzu wyrazala, ale tez taka niepewna troche...ale nie moze mi przeciez powiedziec, zebym nie brala....no i w kropce troche jestem, czekac na rozwoj choroby nie chce, poza tym ja juz dawno u siebie podejrzewalam "nosicielstow" anginy...ech, siedze bez sil, zle sie czuje i skalniam sie coraz bardziej ku lekom. Ale sama nie wiem. ..
No i jak wrocilismy to w domu porazka, ekipa remontowa, goscie na dachu i w piwnicy, zamieszanie, wode wylaczyli, prad tez i co tu robic? To sie znowu zabralam z ELla i pojechalysmy na zakupy i padam na ryj normalnie, mala kochana ale tez juz dosc miala i awanture przy kasie mi zrobila, ze babka mi zakupy pakowala... 🙃 Teraz oczywiscie spi, juz mi w samochodzie padla.
Dodi, fajnie, ze mezus juz jest, lepsze od prezentow na swieta 😁 . A w ogole, to , ze ja mam koty, to nie oznacza, ze psiakow nie lubie. Koty to moje bratnie dusze, ale psie mordki kocham mocno, tylko nie zdecydujemy sie na psa z ...hmmm...wygody? Bo co z psem jak do POlski polecimy albo gdzie wyjedziemy? I wszedzie wozic ze soba....Moi tescie maja psa, wiec spokojnie nam wystarcza raz na jakis czas.
A, no i mamy nowy piec i terme, niby nie takie ekscytujace,ale jak cicho chodzi 🙂 ja przyzwyczajona do tego straego pieca , haha, teraz sie podloga nie trzesie, jaka roznica, fiu fiu. HiHI. No ale...u nas upal, wiec i tak nie ma na arzie potrzeby wlaczac.
Superbaba, fajnie, ze juz masz wode i ze sie spotkalas z kumpela. Nie ma to jak dobre pogaduszki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka, no takie bole jajnikow czy czego tam ( bo to moga byc wlasnie wiazadla) to chyba sie na naszym forum czesto przewijaja, ale skoro wiesz, ze masz torbiel, to moze warto sie podpytac lekarza. Ja przed ciaza mialam podejrzenie endometriozy( nie chcial poki co lekarz inwazyjnie interweniowac, ale praktycznie byl pewniem, ze to to ) i mi powiedzial gin ,ze najlepszym lekarstwem na ta przypadlosc jest wlasnie ciaza. No i po ciazy z Ella jakos wszystko ustalo i poki co nie mam problemow, ale to chyba sie nie tyczy torbieli.... Mam nadzieje, ze CI przejda bole.
Ja sie jeszcze poskarzylam na zelazo, ze mnie brzuch boli i mi zle w ogole i mi zmniejszyli dawke. Zobaczymy. A co do biegunek po zelazie to ja nie wiem, bo tylko slyszlama o zaparciach Superbaba, ale kto wie, wszystko mozliwe. Podpytaj.
A jeszcze- moj maz wczoraj poczul kopniaka i sie strasznie ucieszyl. Ja sama jeszcze je slabo czuje, ale akurat wieczorem jakos dziecie aktywne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki, moja rodzinka już w komplecie 🙂 Pies oszalał ze szczęścia, jak pana zobaczył 🙂 A dzidzia chyba jeszcze nie wie, że jest tatuś, bo coś dziś wyjątkowo się nie rusza 😮

No i przyszła sukienka, jutro mąż zrobi mi zdjęcie to wpuszczę 🙂
Miłego wieczorku 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki
Magda super ze wszystko dobrze z dzidzi a co do antybiotyku to zobaczysz jak sie zle czujesz to napewno ci nie zaszkodzi a pomoze 🙂 to sa bezpieczne antybiotyki w ciazy na szczescie.
Kurcze niezle tylko 1 kg na plusie ja tez tak chce a u mnie juz 5 🤔 co to bedzie dalej 🤨
Superbaba nie ma to jak wejsc do swojej wanny 🙂 dzisiaj sie wypluskasz fajnie.
Agadka wiem jakto jest wrocic z Polski i czlowiek sobie miejsca nie umi znalesc 😞 ale zobaczysz jak maluszek sie urodzi too bedzie lepiej.
Chociaz ja zawsze pierwszy tydz ma jakis do tylu po przyjezdzie, trzeba sie znowu przestawic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi cieszymy sie z twojego szczescia 🙂
To teraz pewnie nie odstapisz go na krok 😜
No to zyczymy milej nocki przy boku ukochanego i odzywaj sie co jakis czas 🙂
Na fotke tez czekamy 🙂
Superbaba tak mi sie ta sukienka kopertowa z allegro spodobala ze sobie tez zamowilam ale szara 🙂 jak przylece do Polski to juz bedzie na mnie czekac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdaluke mnie też od trzech dni boli gardło i mam podobnie jak Twój mąż skłonność do anginy 🥴 jadłam cukierki prawoślazowe. dopiero teraz zaczaiłam, że Ty tylko 1 kg na plusie??? Matko kochana, to ja ostro poszłam z wagą....To Ty kobitko chudniesz tzn rosnie Ci brzuszek ale na to konto chyba coś innego Ci maleje, bo tylko kilogram.To pewnie przez maraton za Ellą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguska - git!Ja po ostatnich akcjah jakos chwilowo sie wstrzynalam, bo kada
na minus:/

Jak sie polozylam to tak 3 h ogladalam pol na pol z drzemalam 🙂Maz dzis dluzej w robocie, wiec i tak bym sie nudzila..ziew..glodna juz 🙂 Ale poczekam na malzona...

Madzia - super, ze wszystko w jak najlepszym porzadku!!!Ja sie jutro dowiem ile przytylam..moze juz wrocilam do 49 sprzed poczatkow ciazy 🙂 Co do antybiotyku..nie dziwie sie, ze sie wahasz:/A rozumiem, ze nie ma kto Ci sprawdzic czy ta angina juz sie zaczela czy nie?:/Jesli bardzo boli, masz te biale grufki i jakas goraczke..to wez moze jutro.To e miare bezpieczne leki, a ciezka choroba czasem gorsza fla bobasa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdaluke jejku 1kg tylko ja sie tak z toba porownywalam bo mam podobny brzuch ale ja juz mam 8kg na plusie!!!! tyle co do porodu w poprzedniej ciazy heh...

dodi naciesz sie mezem 🙂 czekamy na zdj

swoja droga dzis troche poszperalam po necie kto jeszcze jest w ciazy i widzialyscie jak jessica simpson przytyla w ciazy :O o matkooooo i ma niby jeszcze miesiac bo 20tego kwietnia

pisze ze wazy 170lbs to jest 77kg nie wierze!!! chyba z 90!a dziecko ma miec 10lb to jest 4,5kg
http://www.castanet.net/edition/news-story-72748-951-.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No w sumie każdy różnie tyje..niektórym bardzo dużo ważą wody płodowe! Ja jak schudłam na początku 3,5 kg przez mdłości tak chyba dopiero teraz wracam do wagi sprzed...ale ja ogólnie drobna jestem, więc myślę, że dużo bardzo nie przytyję...chyba :P Moja mama drobna przy mnie tylko 11 kg przytyła, a przy siostrze 22 kg i miała zatrucie ciążowe...zależy tez od ciąży i dziecka!

Kolejny dzionek minął...pierwszy dzień wiosny 🙂 Miło, miło...gdyby tylko nie ten szykujący się zastrzyk:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuski!
Jestem juz od 2 godzin na Brzuszku i dopiero teraz nadrobilam co sie dzialo!!!!
Maiha gratuluje malutkiego chlopczyka!!!!! Choc 400gram to juz kawal czlowieczka 😉
Dodi alez energia tryskasz!!! Super! Swietnej "zabawy" z mezulkiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do waszych "sexownych" tematow dziewczyny to calkowicie mi ulzylo jak was poczytalam...., bo wlasnie wszedzie pisza, ze w II trymestrze to sie chce jak nie wiem co a ja co?- a ja NIC! No prawie nic(ale juz jak sie zachce to fajerwerki!!!! 😁 ) Nie powiem sny "niezle" mam, ale jakos tak nie bardzo mi sie chce je wprowadzac w codzienne zycie 😉 Mezulek tez jakos ostygl ostanio i nic tylko by o Fasolce rozmawial i do Fasolki mowil 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziwczyny tak was czytalam i chyba jekies fatum zaczyna nad nami ciazyc z ta woda! Superbaba problemy z woda, Magdaluke zalana.... dobrze, ze sytuacje opanowalyscie dziewczyny i oby "wodne" problemy nam sie rozprzestrzenily!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jezeli chodzi o wasze niespokojne mysli odnosnie psiakow, to calkowicie nie wiem co wam poradzic dziewczynki, bo ja zapalona kociara jestem!!!! Tzn. piesiulki tez lubie, ale nie mam zbytniego doswiadczenia.....za to mam 3 koty i super sa!!!! I wierze, ze zwierze jakos samo wyczuwa, ze Dzidzia wazna jest i dopoki zwierzakowi okazuje sie milosc i poswieca sie mu troszke czasu i zainteresowania to nie wlaczy mu sie syndrom rywalizacji. Przynajmniej taka mam nadzieje, ale poczekamy-zobaczymy jak to bedzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A teraz wam troche pomarudze....znowu do pracy dzis nie poszlam, a dzisiaj to nawet bardzo chcialam isc, bo nawet interesujacy dzien w pracy sie zapowiadal....otworzyli pozycje do dzialu do ktorego chcialam sie starac (i powiedzmy sobie szczerze bylabym tam idealna 😉 ) i mialam na rozmowe do szefowej isc i na trening do tego dzialu....no i co....no i gucio! Obudzilam sie o 7 rano, co dla mnie jest niespotykane, bo spac chodze o 2, z bolem brzucha. Ale nie takim ciazowym bolem, tylko jakims takim zoladkowym. I rozwolnienie mialam i niedobrze mi bylo.....dopiero kolo 12 zjadlam jakies sniadanko a wtedy tak mnie zlapalo, ze myslalam, ze umieram....taki bol zoladka, jakby mi zoladek na druga strone chcialo wywlec! Normalnie jakby mi kiszki skrecalo! Az zwinelam sie na kanapie i oddechu nie moglam zlapac a lzy jak grochy mi lecialy z bolu! Trwalo to jakies 30 min i pomalu zaczelo przechodzic, cale szczescie! Do konca jeszcze minie przeszlo, ale juz jest niebo lepiej! Po tym ataku zrobilam sie taka wymeczona, ze oczy same mi sie zamykaly a i delirki jakiejs dostalam, bo zimno mi bylo jak diabli. Lezalam tak pod 3 kocami i z wlaczonym ogrzewaniem na maxa, a i tak zimno mi bylo. No i nadal mnie troche trzesie...a i stan podgoraczkowy mam...i slaba strasznie jestem....a brzuch to mnie teraz tak na dole zarzyna troche, jakby naprawde jakies jelita....Sama nie wiem co o tym myslec...zatrulam sie czyms czy co? Jakies sugestie dziewczyny? Mam tylko nadzieje, ze to nic powaznego i jak najszybciej przejdzie, bo w piatek do Polski lece!!!! Wiec chce byc na tyle zdatna zeby do samolotu wsiasc....kurcze prawie 1,5 roku rodziny nie widzialam i naprawde baaaaaaardzo wyczekuje tego urlopu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A teraz na mezulka czekam, az z pracy wroci, bo taka fajnie ciepla kapiel chce wziac zeby sie rozgrzac troszke, ale boje sie do wanny wchodzic jak sama jestem, bo ostatnio zaslablam w wannie i nieciekawie bylo...wiec czekam na nadzor 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sosna - jak masz stan podgoraczkowy, biegunke i takie zarzyanie to napewno zatrucie:/ Wez sobie no-spe, wypij jakas lekka herbatke, moze wode przegotowana...i poleguj jutro tez + dieta lekkostrawna, jakas ryzanke sobie ugotuj!

A co do kopniakow - to napeawde te bovasy zlosliwe, bo jak tylko maz polozy reke to rpzestaje, a zabierze ja to wali kopa :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i powiedzcie same jak nam sie ma sexiku chciec jak a to bol brzucha, a to niedobrze, a to zapalenie pecherza, a to slabo, a to hormonalny zly humor....itd. itd. 😉 No nic, kiedys sobie odbijemy 😉 Jak bedziemy druga, a w niektorych przypadkach trzecia, dzidzie robic! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Superbabeczka 😘 W sumie to logiczne, ze jakies zatrucie, ale wiesz czasem ktos bezstronnie musi z boku spojrzec, bo czasami ciezko samemu cos dojrzec....a szczegolnie jak ja taka na wpol przytomna jestem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...