Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Karolka witamy!!
dziewczyny a co do L4 do musze Wam powiedziec ze moj lekarz to chyba anioł. Od samego pocztku pytal czy chce l4 (zagrozenia nie bylo) istwierdzilam ze jka tylko uslysze bicie serduszka to wezme l4. I sie ucieszyl bo powiedzial ze ciaza to stan szczegolny i trzeba miec czas zeby sie nim nacieszyc 🙂 nIo i tak do teraz jestem na l4 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad wspomninalam Ci kiedyś o mojej niedoczynności tarczycy. Przed zażywaniem tyroksyny miałam wynik 6, 54 a teraz po miesiącu zażywania mam już 1,6. ;p no i tez sprawdziłam, że nie mam Hasimoto. ;p więc szybko poradziłam sobie z tym problemem. ;p mam teraz tylko jakąś lekką anemię, bo za mało jem mięsa czerwonego, ale powoli nadrabiam zaległości. ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chyba już większość z nas ma stwierdzoną lekką anemię, albo profilaktycznie musi zażywać żelazo. Ja tak się boje żelaza ( wpływa na zęby matki i dziecka) i tak się od niego broniłam i co? Też mam zapisany, bo wyniki gorszę. A tak jadłam by codziennie dostarczać żelaza w różnych formach i i tak słabe wyniki i blada jestem aż do przesady .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karioka napisał(a):
Hej dziewczyny! Jestem sierpnióweczką tak jak wy i szukałam fajnego forum by móc sobie pogadać na podobne tematy i wydajecie się bardzo sympatyczne (poczytałam wsze starsze posty 🙂 ) Termin mam na 12.08 a z usg na 18.08 więc mała różnica, prawdopodobnie czekamy z mężusiem na dziewczynkę ale jest to nasza pierwsza ciąża więc jak to mówią byle zdrowe! Widzę że większość mam już jest po usg połówkowym tak jak ja 🙂

witamy serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czuję się dziś po prostu do bani... Najpierw wybuchła mi zupa i zalała całą kuchnię wygląda to tragicznie 😞 😞 Potem pomyliłam godziny na jakie mąż miał iść do lekarza i go nie przyjął i się na mnie wścieka 😞 A ja nie wiem czemu to wszystko robię po prostu wszystko psuję i mylę czuję się beznadziejna jak nigdy 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baby-love to super ze Ci sie uregulowalo!!! a tableki dalej bedziesz brac? u mnie tez tsh 1,5 ale dalej biore ta sama dawke . Lakarka mowi ze trzeba badac bo lubi tsh podskoczyc w 2 i 3 trymestrze ciaży 🙂
Nio a zelazo jest takie fatalne w skutkach? Ja biore biofer 2 razy dziennie . Hemoglobinka spadała powolutku i trza zastopowac, ale jakos blada nie jestem tylko ze czasem slaba i bicia serducha mam szybsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdad to bardzo wyrozumiały człowiek z Twojego lekarza. Mój twierdzi, że kobieta w ciąży na l4 nudzi się w domu i jak nie ma zagrożenia czy przeciwwskazań to powinna jak najdłużej wśród ludzi przebywać :P
Baby-love to u Ciebie jeszcze bliżej do bobasa 😉 Już się doczekać nie mogę, ale z drugiej strony troszkę to przeraża...
A ja siedzę na ławeczce przed domem i ktoś mi popsuł nastrój gnojówą - śmierdzi niesamowicie :P A i podeszła suczka mojej cioci - Misia a ja do niej " o Michalina przyszła..." kurczę muszę się oduczyć żeby do dziecka i psa nie wołać tak samo :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki dziewczyny za przyjęcie nas do waszego grona! co do wyników to ja wczoraj miałam robioną morfologię i glukozę, mam nadzieje że wszystko ok i nie będe musiała brac żelaza bo słyszałam że jest okropne, glukoza o dziwo mi smakowała może dlatego że pół cytrynki sobie wcisnęłam na smaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmala napisał(a):
Witajcie mamuśki 🙂
Wczoraj tu do Was zaglądnęłam, ale miałam takiego doła, że nawet pisać nie miałam ochoty. A jeszcze mnie żołądek czy jelita bolały (może skopane 😉) i ostatnio często ciężko mi się oddycha - pewnie brzuszek zaczyna uciskać. No ale dzisiaj lepiej, słonko świeci, koniec marudzenia 😉
Co do bóli kręgosłupa to w ciąży normalka - mój gin nawet nie zwraca uwagi jak mu marudzę, że kręgosłup coraz bardziej boli :P I uwierz Dodi czasem odmawiają l4 - służbiści - jak nie ma zagrożenia to nie wypiszą bo po co mieszać w karcie, a kontrole są itp. itd. Dopiero koło 7. mies. dają bez gadania.
Coraz częściej słyszę, że ktoś urodził miesiąc lub kilka przed terminem i zaczynam się trochę stresować. A mój mąż jeszcze dzisiaj stwierdził, że musimy się zabrać za wyprawkę bo tyle jest wcześniejszych porodów i jakby co to nic nie będziemy mieć - to mnie pocieszył 🤢
Ja się smaruję, a raczej mąż mnie smaruje kremem z Pharmaceris. Tylko wieczorem. Mi to się nawet czasami nie chce (bo jak mają być rozstępy to i tak będą), ale mąż ma frajdę to wtedy mnie przymusi :P Kto szukał Fissana podaję link: http://aptekawasza.pl/product_info.php?products_id=1390 Jeden jeszcze się ostał więc można zamówić.
Czekam na wieści od Superbaby, ciekawe czy jej przeczucia co do dziewczynki się potwierdzą 😉 Magdaluke ja tam też muszę się rozbierać na każdej wizycie bo oprócz usg mam jeszcze badanie ginekologiczne więc rozumiem przygotowania Superbaby :P A o glukozę ostatnio sie pytałam kiedy test obciążenia i stwierdził gin, że na nastepnej wizycie mnie skieruje bo to tak koło 26-28 tyg.
Moja Michaśka na ostatniej wizycie była ułożona najpierw w poprzek a potem po skosie - lewy jajnik główka a pępek nóżki. Ale ona wiercipięta więc kopniaczki czuję w różnych miejscach czyli obraca się tam jak szalona.


Kurcze Nirmala niestrasz mnie że moja ginekolog moze mi niedac l4...az sie boje tego...bo tak naprawde to juz mi ie niechce pracowac a jeszcze mam taka niemiłą kierowniczkę w pracy i jest nniemiła atmosfera....
Wogóle to czesc mamuśki...Dziś tez musialam tu zajrzec hehe...i zobaczyc o czym piszecie...Trzymam kciuki za Superbabę...Będzie wszystko dobrze...własnie robie obiadek...a potem musze jechac po wyniki moczu i krwi..myśle ze wyjda dobre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmala napisał(a):
Magdad to bardzo wyrozumiały człowiek z Twojego lekarza. Mój twierdzi, że kobieta w ciąży na l4 nudzi się w domu i jak nie ma zagrożenia czy przeciwwskazań to powinna jak najdłużej wśród ludzi przebywać :P
Baby-love to u Ciebie jeszcze bliżej do bobasa 😉 Już się doczekać nie mogę, ale z drugiej strony troszkę to przeraża...
A ja siedzę na ławeczce przed domem i ktoś mi popsuł nastrój gnojówą - śmierdzi niesamowicie :P A i podeszła suczka mojej cioci - Misia a ja do niej " o Michalina przyszła..." kurczę muszę się oduczyć żeby do dziecka i psa nie wołać tak samo :P



ja też jeszcze pracuję (praca biurowa) ale ledwo wytrzymuję bo mam ostatnio straszne bóle pleców i czasem rwa kulszowa daje znać 😞 . Też nie mogę doczekać się naszej kruszynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej nowa mamusiu 🙂
Ja juz w drodze, ale zajrzalam jeszcze do Was! Zaraz zemdleje z nerwow...dobrze ze siedze 🙂

Co do hemoglobiny..to mi wpierw polecial hematokryt a hemogl byla ok, ale potem i ona poszla w dol...narazie malo, ale zelazo juz dostalam. W piatek nowr badania to zobaczymyczy ciutkw pomoglo 🙂

Z ta wyprawka to fakt, ze chyba lepiej miec wczesnij... A z drugiej strony wczesniej to sobie mozna kosztowo porozkladac na pare pensji czy cos:P Co do wozkow..to wpierw chcialam najlepszy i nowy, ale zycie i przemyslenia weryfikuja wszystko...dlatego chcemy uzywany w dobrym stanie 🙂

Pogoda piekna!!!! Mam nadzieje, ze caly ten dzien bedzie dla nas ladny 🙂

Dodi - Ty sie nic nie martw!Kobiety w ciazy zapominaja i sa rozkojarzone..to normalne i musza to inni zrozumiec 🙂 Ja ciagle czegos nie ogarniam a z reguly kumata jestem:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy kolejne mamy 🙂
Nr tel jak najbardziej za 🙂 Chyba że dodać je do tabelki która chyba jest zastrzeżona dla znajomych??

Przed świętami zamówiłam butelki i dzisiaj przyszły 😆

http://allegro.pl/zestaw-startowy-philips-avent-260ml-butelki-promo-i2244394581.html

Polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha napisał(a):
Superbabo my już teraz trzymiemy kciuki 🙂 i z niecierpliwością czekmay na wieści od Ciebie mamay nadzieję że szybko nam dasz anć co u TWojej kruszynki 🙂

dziewczyny wstawiłam na watku wózki ale tu tesz wstawie :P patrzcie jaki wózek znalazłąm skzoda ze jest tylko w jednym kolorze:P on jest 2 w 1 ale ma 2 wersje spacerówki zwykła i taką kubełkową, nowy wózek za całe 399zł
http://allegro.pl/wozek-gleboko-spacerowy-gondola-spacerowka-2xfolia-i2256904034.html


No ładny wózek Hania ale jak dla mnie to mi sie niepodobają te kółka małe z przodu...ja na szczescie niemusze kupowac wózka bo mam od znajomej tzn od siostry mojego chłopaka...czarno-biały ale fajny jest...tylko trzeba go wyczyscic i do tego było siodełko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baby-love napisał(a):
Karioka ja też nie mogę się doczekać mojej małej, ale za porodem, aż tak bardzo nie tęsknię. :P


no ja raczej masochistką tez nie jestem hi hi i do nocnego wstawania ciężko będzie się przestawić bo strasznym śpiochem jestem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi napisał(a):
Nirmalka wiem, że lekarze nie dają, ale wiem też, że nie mają do tego prawa - ja też miałam bardzo duże problemy z L4, o których zresztą opowiadałam. Cały czas, jak idę na wizytę po przedłużenie, to mam takiego stresa, że hej, bo mój gin ciągle marudzi. Mam też wyrzuty sumienia, bo bardzo dobrze się póki co czuję, ale wiem, że nie czułabym się tak, gdybym pracowała, musiałabym korzystać z cząstkowych L4, co nie byłoby korzystne ani dla mnie ani dla dziecka ani dla mojego przełożonego. I rozumiem Cię co do tych wcześniejszych porodów - też się tego strasznie boję!


Dodi widze ze ty tez piszesz o tym l4...ja wlasnie sie boje poprosic o te l4...bo tak naprawde to sie dobrze czuje ale ostatnio w pracy mi sie slabo zrobilo az 3 razy w jednym dniu...do tego krzyz,stopy,łydki...i kazdy mi mowi ze gin da mi l4 bez wahania ale teraz co wy tu piszecie to mam małe obawy...nawet mój szef mi powiedzial ze mam isc na l4 juz sama ale dopiero w maju...ze mnie sam wysyła na l4...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad napisał(a):
Karolka witamy!!
dziewczyny a co do L4 do musze Wam powiedziec ze moj lekarz to chyba anioł. Od samego pocztku pytal czy chce l4 (zagrozenia nie bylo) istwierdzilam ze jka tylko uslysze bicie serduszka to wezme l4. I sie ucieszyl bo powiedzial ze ciaza to stan szczegolny i trzeba miec czas zeby sie nim nacieszyc 🙂 nIo i tak do teraz jestem na l4 🙂


to aż ci zazdroszcze ze masz takiego ginekologa że sam chciał ci dac l4... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja nie mysle narazie o porodzie, bo juz mdleje z nerwow..hihi...a w sumie jeszcze bardziej przeraza mnie polog:/ Przepraszam, ale to dopierojest obrzydlistwo dla kobiety 😞

Ogolnie to w ogole boje sie maciezynstwa...ja taki spioch i len...i martwie sie, czy poradzimy sobie. Ale tak naprawde pewnie co druga tak ma, a daje rade...hormony i milosc zmieniaja wszystko 🙂 I tego sie trzymam...ja i moj len 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...