Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Carolla ta pni doktor pewnie zly dzien miala! 😠 no kurde mi ciagle lekarz powtarza, ze nie wszystkie dzieci musza rodzic sie po 4kg! a i usg nie jest na tyle dokladne by stwierdzic faktyczna wage! po co ci te nerwy! nie przejmuj sie wazne ze rosnie! a jak sobie chce akurat w takim tempie co poradzisz 🙂 bedzie dobrze!
Anyaz a to wspolczuje bo jakos tamten tydzien sie nie wysypialam a dzis normalnie tak jak Pampinka gory moge przenosic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂
Uf przespałam całą noc w szoku jestem tylko nad ranem raz wstawałam siku 🙂 Ale raz to nie 30 😜 Aż mąż się dziwił oczywiście twierdzi że to jego zasługa bo wczoraj meble poprzestawiał i się dziś śmiał że widocznie w dobrym miejscu łóżko postawił 😁
Manupaulina - wow to duża już córeczka 🙂
Suuperbabo - trzymaj się tam 🙂 już bliżej niż dalej dziś stuka nam 35 tydzień 🙂
Gaja- pozdrów Bisie też biedna się należy 😠
Co z Amelią ?
Strzauka - nie martw się tak dobrze Monia napisała kiedyś nie robili takich badań a dzieci zdrowe się rodziły. Już tylko 2 dni i będziesz tulić Damianka chyba każda się stresuje. Jak widzisz nawet nasza mama Elli się denerwuje to normalne ja tez mam strach a dodatkowo że w każdej chwili coś się może wydarzyć.
Magdaluke- współczuje tych upałów 😠 ale lepiej abyście w taką pogodę w domu siedziały...A z remontem dacie rade 🙂 Też nie lubię remontów ale da się je przeżyć 🙂 z dziećmi sobie świetnie dasz radę Ella już duża to pewnie będzie pomagała przy braciszku 😜
Magdad - w końcu dziś ostatni dzień robotnika w końcu odpoczniesz 🙂 Daj znać jak po wizycie ? Mieszkasz pod Krakowem ?
Carolla- moim zdaniem to waga jest dobra 🙂 Czarnyloczek chyba w tym okresie rodziła Miłoszka i miał 2300 więc się nie martw 🙂
Czarnyloczku - co tam u Was ? Jak Miłoszek ? Rośnie ? Mam nadzieje że dalej się udaje karmić piersią 🙂
Nie wiem czemu mam wrażenie że nie długo urodzę 🤢 Jakieś takie dziwne przeczucie mam od wczoraj 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny! Jak mnie tu dawnooo nie było...u mnie jest chyba wszystko w porządku...juz na 100% chłopczyk bo bylismy z chłopakiem na USG 4D w Rybniku 🙂 juz mnie cisnie na dół mały 🙂...non stop sie wierci i kreci 🙂 w niedziele z moim chłopakiem zamowilismy kojec na allegro i wanienke z wyposażeniem.. 🙂 troszke nas to kosztowało...termin mam na 27 sierpnia ale tak se mysle ze moge wczesniej urodzic,no niewiem...ostatnio musze juz liczyc ruchy dziecka i to zapisywac:/ niechce mi sie jak cholera hehe
Dziewczyny mam do was pytanko? z Jakiej firmy jest dobra jakas oliwka dla niemowląt? bo niewiem z jakiej mam kupic...poradzcie mi cos...aha i mydełko tez musze jeszcze kupic i tez niewiem jakie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anyaz napisał(a):
Hej Mamusie 🙂
Ja to sie tak srednio wyspalam, bo maz I chrapal dzisiaj prosto w ucho i nawet zatyczki nie pomogly (zreszta wypadly w nocy z uszu I nie moglam ich znalezc) 😠
Magdaluke mnie tez jakos strach ogarniam co bedzie po porodzie, czy maly jest zdrowy i jak Ja to wszystko ogarne 🤨 Dziwne, ale porodu wogole sie nie boje. Oddzial widzialam na szkole rodzenia, ale wrazenia na mnie nie zrobil 🤢 Ale sie usmialam z siusiania Elli 😁
Superbabeczko zobacz jak daleko juz dotarlyscie a Helenka 🙂 Daje Ci oklaska za 35 tydzien 🙂
Carolla, ale Ciebie ta lekarka nastraszyla i nic nie wytlumaczyla. Moze idz na konsultacje do innego lekarza, albo prywatnie. Maluszek moze wazyc troche mniej szczegolnie jesli to u Ciebie rodzinne.


24-go ma wizyte u mojej ginekolog prowadzacej ...zobaczymy co powie na to USG. A ta co robila USG nastraszyla mnie hipotrofia plodu......i jeszcze przez nia dostałam zjeby na IP...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
d-brycz napisał(a):
Carolla ta pni doktor pewnie zly dzien miala! 😠 no kurde mi ciagle lekarz powtarza, ze nie wszystkie dzieci musza rodzic sie po 4kg! a i usg nie jest na tyle dokladne by stwierdzic faktyczna wage! po co ci te nerwy! nie przejmuj sie wazne ze rosnie! a jak sobie chce akurat w takim tempie co poradzisz 🙂 bedzie dobrze!
Anyaz a to wspolczuje bo jakos tamten tydzien sie nie wysypialam a dzis normalnie tak jak Pampinka gory moge przenosic 😁

To super, ze energi nabralas, bo mi to sie nic nie chce, a tak ogolnie to podobno nabiera sie energi jak porod sie zbliza, a u Ciebie to 38 tydzien na karku 😉
4nula u Ciebie tez 35 tydzien to masz oklaska ode mnie 🙂 i Agadka, a co porozdaje dzisiaj troche 😉
Hej Sylka, dawno Cie u nas nie bylo, ale dobrze, ze z synkiem wszystko dobrze 🙂 Co do kosmetykow to podobno Nivea i Bambino sa chyba dobre i niedrogie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To są wymiary z tego USG:

BPD - 85mm, wymiar dwuciemieniowy główki
HC - 304 mm, obwód główki
AC - 303 mm, obwód brzuszka
FL - 63 mm, długość kości udowej

Pani "DOKTOR" stwierdziła, że to 33 t i 6 dzień ciąży. Na każdym zdjęciu USG odnośnie poszczególnego wymiaru jest napisany szacowany wiec ciąży +/- 21 dni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jezeli chodzi o wczesniejsze porody to mam kolezanke co ma termin na 22 lipca, ale wszyscy jej wrozyli (lacznie z polozna) ze urodzi na poczatku lipca, bo dziecko jest duze I brzuch jej opadl bardzo wczesnie i ogolnie sie meczyla, a okazuje sie, ze mala jeszcze siedzi w brzuszku i ani mysli wychodzic na zewnatrz 😁 Takze nigdy nic niewiadomo z tym naszymi dzieciaczkami. Ja to w sumie chcialabym dotrwac do konca lipca, bo to jednak 38 tydzien i maly moze nie bedzie taki wielki, bo ja to sie szykuje na ponad 3,5kg 🤢, ale wczoraj zamowilam wozek i ma przejsc dopiero 15 sierpnia, czyli w dzien, na ktory mam porod wyznaczony 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anyaz- Ty też masz oklaska 🙂 za 36 tydzień 🙂
Sylkaaa - ja nie kupowałam mydła tylko płyn do kąpieli z Nivea , oliwke i krem Bambino ale to dlatego że Bambino to inaczej Nivea a nie wiem czemu ja tej firmie ufam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobitki, jak jestem u rodziców to przynajmniej moge Was poczytać na komórce, a tak to lipa. Dziękuję za pozdrowienia i pamięć
Tak jak Gaja napisała wczoraj, byłam na ktg ( co tydzień mam jeżdzić) trafiła mi się oczywiście dość "nieprzyjemna" położna. W połowie badania ta maszynka zaczęła wyć jak cholera ona leci i pyta się "co się stało? skurcz" ja jej mówię "nie wiem, ja nic nie czuje" postała troche i znów poszła. Za 2 min znów maszynka wyje. Przyszła bez słowa, postała i znów poszła. Po badaniu okazało się, że występują już silne w skali skurcze ( których ja na badaniu nie czułam) i mam leżeć, brać nospę i czekać albo , że mi przejdzie( tylko skąd mam wiedzieć ,że mi przeszło) albo te skurcze się nasilą i poród. Dla mnie to wszystko jest dziwne w jednych szpitalach jest obserwacja, a w drugich "niech się dzieję wola Boża" .
Wiele z Was piszę, że ma wrażenie , że wcześniej urodzi. Mi się kiedyś też tak wydawało, więc pomyślałam, że zmienię myślenie i uważam, że nie urodzę wcześniej tylko na umówionym terminie cc.
megi napisała, że ma trudności z internetem w telefonie. Wczoraj wieczorem znów ją cos dopadło, ale wzieła buskopan i czekała aż jej przejdzie, a jak nie to miała zadz do lekarza co ma robić.
Idę leżeć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka.

Carolla, jak byłam na połówkowym w Gdańsku, to lekarz powiedział, że nie ma znaczenia czy mam termin na początek czy koniec sierpnia - że jeden chu* 😜 Więc nie ma powodu chyba panikować, poza tym te wymiary z USG to nie są chyba super wiarygodne... Narzekam na mojego gina, że nic nie mówi, ale chyba się cieszę, że nie zasypuje mnie informacjami, które nie mają znaczenia póki wszystko jest w normie. I tego się trzeba trzymać.

Strzauka rozumiem Cię, też mam takie myśli, że jak Paweł wróci, to chciałabym żebyśmy się sobą nacieszyli jeszcze trochę sami, ale zobaczymy jak to będzie.

Ja nadal sikam 17 razy w nocy i jestem zdechlak jak rano wstaję. Mam ochotę na jakiegoś fryzjera czy coś....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carolla z te wyniki nie musza byc takie wiarygodne tak jak pisze Dodi. Poczekaj do nastepnego tygodnia i pogadaj ze swoja gin.
Bisia grunt do dobre nastawienie i podejscie 🙂
Dodi mi sie tez czegos chce na poprawe humoru, a najchetniej to fryzjer, a pozniej terapia zakupowa. Tylko ostatnio zakupy mnie malo bawia, bo nic nie moge sobie kupic, bo ciazowych ciuchow mi sie nie chce, a po ciazy nie wiem jaki rozmiar bede miala 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja słyszałam aby tymi wynikami to się teraz wcale nie sugerować bo data porodu i tydzień ciąży najlepiej określają pierwsze wyniki USG.
Ja już wczoraj pisałam, że zakupy mnie nie cieszą a do fryzjera na razie nie potrzebuje iść, u kosmetyczki nie usiedzę i ogólnie nie wiem co mam zrobić na poprawienie nastroju a poszalałabym już na zakupach dla siebie a nie małej 😜 Egoistka chyba ze mnie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anyaz napisał(a):
Carolla z te wyniki nie musza byc takie wiarygodne tak jak pisze Dodi. Poczekam do nastepnego tygodnia i pogadaj ze swoja gin.
Bisia grunt do dobre nastawienie i podejsie 🙂
Dodi mi sie tez czegos chce na poprawe humoru, a najchetniej to fryzjer, a pozniej terrapia zakupowa. Tylko ostatnio zakupy mnie malo bawia, bo nic nie moge sobie kupic, bo ciazowych ciuchow mi sie nie chce, a po ciazy nie wiem jaki rozmiar bede miala 😞



Dokładnie tak właśnie zrobię....poczekam do wizyty i zobaczymy co moja gin. powie. W ogóle tata baba, która robiła USG to zanim postawi diagnozę powinna przeprowadzić wywiad nt. przebytych chorób, uwarunkowań genetycznych a nie od razu napisała ze to podejrzenie hipotrofii..


Moja mama mówi, żebym się nie martwiła, bo u nas dzieci malutkie się rodzą. Poza tym, ja będę miała dziewczynkę...no to trudno żeby była jakimś klockiem wielkim...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,

eh, wcześniej się obudziłam i zasnąć nie mogłam, mdłości straszne jak na początku ciąży mnie dopadły... Ale w sumie się wyspałam.

z rana przyszły staniki a moje delikatne wkurwienie nie ma końca - pakowali to 10 dni i zapakowali jeden 75I a drugi 75F... I jak tu się nie wściekać? To nawet nie były 2 osobne aukcje, tylko z jednej akcji zamawiane... Są co prawda nieusztywnione a na zdjęciach z aukcji wyglądały na usztywnione, ale mają fiszbiny i w sumie ładnie trzymają biust, ale co z tego jak ten biały jest ciasnawy teraz a co dopiero jak dojdzie mleko? Chcą żebym im odesłała i wyślą prawidłowy a ja już normalnie nie mam do nich siły, i kiedy mam wysłać - ze szpitala?

Corolla moim zdaniem to całkiem normalna waga, to mój mały w 37+2 miał tylko ok 2500 🙂 a hipotrofia to jest wtedy jak dziecko RODZI się z wagą PONIŻEJ 2kg, więc niech się lepiej ta baba douczy a nie Cię straszy 😉 Kuzynka męża urodziła się 1800 i w terminie to była jako z hipotrofią a zdrowa 30 letnia baba już jest 🙂

anyaz też się szykowałam na duże dziecko a pod sam koniec w ostatnim tygodniu przystopował ze wzrostem i jest malutki 🙂

kosmetyki mam praktycznie wszystkie z Nivei + Bambino (tylko oliwkę w żelu Johnsona)

Suuperbabeczko już coraz bliżej i Helenka będzie przy Tobie na rączkach 🙂 ale rozumiem, że już Cię to strasznie męczy...

A ja też nie widziałam swojej porodówki itp... Byłam na tym piętrze wtedy co rozmawiałam z ordynatorem i kumpel, który tam pracuje mówił mi tylko jakie są sale itp ale nikt mnie nie oprowadził...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka - Ty to się masz z tymi stanikami nie dość że tyle szły to i jeszcze rozmiary nie takie 😠 Ja chciałam zamówić staniki do karmienia na allegro ale chyba jednak się wstrzymam i dokupię w sklepie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

ja tez nie mogę spac w nocy jakoś ciezko się wyspać a teaz by się przydało porzadnie wysapc bo zostało juz kilka dni 🙂

Strzauka dobrze ze staniki przyszły choc znowu problem z rozmiarami ech to ju jest pech że teraz takie problemy kiedy nie ma czasu ich rozwiązać

Dodi napewno nacieszysz sie mezem może chociaz kilka dni bedziecie jeszcze tylko we 2

4nula zakupy najawzniejsze 🙂 ja fryzjera tez kicham najfajniejsze zakupy dla amluszka ostatnio kupiłam kilka śpioszków i bodziaków na rozmiar 62 ale takie wyprzedaże że nie mogłam sie oprzeć bodziaki za 5 zł ale sa przesłodkie w paseczki i z kaczuskzami 🙂


Superbabo dobrze że jeszcze masz Helenke w brzuchu, ale nawet gdyby jednak trzeba było rozwiązać ciąże to juz helenka jest bezpieczna bo przeciez sterydy dostałas wiec musi byc dobrze

ja do szpitala wybieram się w poniedziałek i teraz troche sie boje zeby wczensiej tam niewyladowac, bo nie chce zstawiac córci na tak długo, dziś rano mały mnie kopał a teraz icsza ide go troszke poszturchac zeby sie odezwał do mamusi wiecie co jakoś mam stresa od kad lekazra kazął mi te ruchy liczyc 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka napisał(a):
Hej dziewczyny,

eh, wcześniej się obudziłam i zasnąć nie mogłam, mdłości straszne jak na początku ciąży mnie dopadły... Ale w sumie się wyspałam.

z rana przyszły staniki a moje delikatne wkurwienie nie ma końca - pakowali to 10 dni i zapakowali jeden 75I a drugi 75F... I jak tu się nie wściekać? To nawet nie były 2 osobne aukcje, tylko z jednej akcji zamawiane... Są co prawda nieusztywnione a na zdjęciach z aukcji wyglądały na usztywnione, ale mają fiszbiny i w sumie ładnie trzymają biust, ale co z tego jak ten biały jest ciasnawy teraz a co dopiero jak dojdzie mleko? Chcą żebym im odesłała i wyślą prawidłowy a ja już normalnie nie mam do nich siły, i kiedy mam wysłać - ze szpitala?

Corolla moim zdaniem to całkiem normalna waga, to mój mały w 37+2 miał tylko ok 2500 🙂 a hipotrofia to jest wtedy jak dziecko RODZI się z wagą PONIŻEJ 2kg, więc niech się lepiej ta baba douczy a nie Cię straszy 😉 Kuzynka męża urodziła się 1800 i w terminie to była jako z hipotrofią a zdrowa 30 letnia baba już jest 🙂

anyaz też się szykowałam na duże dziecko a pod sam koniec w ostatnim tygodniu przystopował ze wzrostem i jest malutki 🙂

kosmetyki mam praktycznie wszystkie z Nivei + Bambino (tylko oliwkę w żelu Johnsona)

Suuperbabeczko już coraz bliżej i Helenka będzie przy Tobie na rączkach 🙂 ale rozumiem, że już Cię to strasznie męczy...

A ja też nie widziałam swojej porodówki itp... Byłam na tym piętrze wtedy co rozmawiałam z ordynatorem i kumpel, który tam pracuje mówił mi tylko jakie są sale itp ale nikt mnie nie oprowadził...



No właśnie baba narobiła mi okropnego stresu..... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki 😉
widzę, że się jeszcze trzymacie.. wczoraj Was poczytywałam.. i dziś troszkę..
co do staników, ja poszłam do tekstyle, kupiłam do karmienia staniki po 12 zł 😉 i jestem bardzo zadowolona 😉 nie mam już głowy do tych przelewów, aukcji..itp// już powiem Wam, że zmęczona jestem.. i zakwasów mam pełno, bo trochę sprzątałam.. i normalnie czuje, że jeszcze muszę odpocząc przed tym porodem i się zregenerować.. a jeszcze roboty tyle.. ;/
co z Bisią i Superbabą? Dorotka mi pisała tylko że lezy na patologii i stan psychiczny jest zły...
Dziś mam lekarza! o 12 ! ale samo badanie.. aż się stresuje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha - no zakupy suuper ale ja bym chciała coś dla siebie kupić bo mała już ma pełne szafki ciuszków i jeszcze mamy dostać dodatkowe więc nie wiem gdzie ja to pomieszczę 😜
Amelia - a czy Ty nie miałaś leżeć po wyjściu ze szpitala ? Daj znać jak po wizycie i jak tam szyjka...Ja też się obawiam każdej wizyty przez tą szyjkę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jutro jadę do domu do lekarza i może zdążę z mamą zrobić zakupy do szpitala. Też kupię staniki na miejscu, bo na te przesyłki nie mam już głowy, zresztą nie wiem nawet jaki rozmiar, do tej pory noszę 75B chyba jakieś małe te cycki mam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka pewnie masz rację, bo jednak coś-nie-coś mi się wylewa z boczku 😜 Pewnie powinnam nosić C, ale jakoś mi się nie złożyło, żeby kupować nowy stanik. W ogóle do tej pory noszę moje ciuchy w rozmiarze S i XS, ale od jakichś 2 tyg zauważam, że stały się przyciasne, pewnie teraz w ostatnim miesiącu będę coraz większa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...