Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Agadka, no juz dawno burakow nie jadlam ,bo tu malo popularne, ale jak sie duzzzo zje to takie jakies rozowe z tego co pamietam.
Dodi, ale lipka no, ze nawet odplatnie nie oferuja???
Ja mialam przy Elli i Bogu dziekowalam, bo juz nie dawalam rady....i teraz tez mam zamiar...ja po 6ciu godzinach mega skurczy w koncu poprosilam. Gdyby szybciej poszlo, to bym pewno nie miala, bo mialam ambitny plan naturalnie rodzic. Ale mi sie odwidzialo na porodowce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dodi dziwne ze nawet za doplata nie mozecie :/ szkoda zawsze dobrze miec opcje

magdaluke ja tez mialam ambitne plany bez epi i dobrze mi szlo tylko na gazie...ale mnie zmusili do wziecia 😞 ponoc do kleszczowego musza podac wiec dostalam...i musze powiedziec ze ten kto ma od poczatku to nie wie co to porod hahaha niesamowite w ogole nie boli 🙃 heh

ale teraz mam nadzieje bez znieczulenia jednak bo lubie czuc swoje nogi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to jeszczenie wiem co zrobic ze znieczuleniem i pewnie sie zdecyduje dopiero na porodowce jak mnie przyszpili 🤢 Jakos boje sie, ze kleszczy beda musieli uzyc 🤢
Dodi 4800g i wyszlo, ze dziecko za male 😮 A miala cc czy przez sn?
Dziewczyny gratki i po oklasku za pelne tygodnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W sumie to jest plus w UK, ze znieczulenie mozna sobie wybrac jakie sie chce I nie trzeba doplacac, ale w przypadku choroby to jedynym lekiem na wszystkie dilegliwosi jest paracetamol i to niezaleznie czy sie ma grype, angine, czy zlamana reke 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka w tym caly problem, ze juz sama nie wiem, bo jakos strzelalam, ze moze na poczatku sierpnia, ale teraz zaczynam sie zastanawiac czy nie bedzie po 15stym, bo w sumie nic u mnie nie zapowiada porodu, ani brzuch mi sie nie obsuwa zbytnio, ani skurczy nie mam dokuczliwych. Mam tylko nadzieje, ze nie przenosze ciazy niz te 41 tygodni, bo w sobote przylatuje moja mama i fajnie by bylo, zeby wnuczka zobaczyla i na poczatku by mi pomogla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No racja, jak ktos od razu ma epidural, to nie wie co to porod 😉 ale ja swoje sie nacierpialam, wiec ciesze sie, ze mialam na koniec znieczulenie, bo i godz sie przespala, a cala noc rodzilam do poludnia. A ja gazu ani opiatow nie chcialam wlasnie, bo ja nie lubie byc "na haju"....doslownie. WIec w zasadzie tylko epi mi pasowal, ale balam sie ewentualnych skutkow ubocznych, czasami ma sie niesamowite bole glowy tygodniami...ale mnie to na szczescie ominelo.....No ale cos Dodi zaoferuja, no nie? Jakas forme znieczulenie?
A co do nog, to okropne tak nic nie czuc. Ja prosilam, zey mi dali tak, zebym miala odrobine czucia, ale sie nie udalo. Z tym, ze zraz po porodzie zaczelo mi czucie wracac.
Anyaz, nie przejmuj sie, ze nic Ci nie jest. Mowie CI, jak stoisz, tak zaraz moze sie rozpoczac i tyle.
Dodi, ja w kolejce do oklaska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia nie mam terminu wywolania ustalonego bo chyba mamy czekac na "normalny" porod, treaz mam wizyty co 2 dni i jutro wlasnie kolejna, ciekawe co powie...
Dodi wiem jak bola takie wygibasy 😮 malo skora nie peka! a brzuch przy tym przybiera najrozniejsze ksztalty...
Agadka no bo tak pytalas konkretnie to myslalm, ze ty juz 😉
Anula super ci poszlo, i sobie takiego porodu zycze 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No hejka dziewcynki
Widze ze sie dzisiaj rozpisalyscie a ja tak zagladalam co jakis czas i doczytywalam,ale jakos nie mialam humoru pisac 😮 mala mnie dzisiaj tak kopie na dole ze az plakac sie chce doslownie skopala mi pipe 🤢 mam nadzieje ze jutro sie wyciszy
4nula bardzo sie ciesze ze porod byl ok i sie az tak nie wycierpialas ale ci zazdroszcze ze juz masz mala przy sobie 🙂
agadka a tym czopem to chyba moga byc skecze bo ja wogole nie pamietam zeby mi odszedl z Ami
Bisia,dodi po oklasku 🙂,ale dosi dam chyba jutro bo widze wiecej was w kolejsce 😆 a ja chyba ide spac
Mialam jeszcze popisc do reszty dziewczyn ale oczy mi sie kleja
Jutro wejde i cos naskrobie
Milej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie: 🙂 Próbuje Was doczytać bo znów miałam odbój od komputera ,bo najmłodsza córcia złapała zapalenie pecherza i musiałam sie nią opiekowac bo głośno sie tego domagała,Teraz póki maleństwa jeszcze nie ma chce dzieciom pokazać ,że one tez sa dla mnie ważne,żeby nie były zazdrosne jak sie urodzi.
Póki co mały sie do nas nie spieszy,bylam dzisiaj na kontroli u gina, niby mały zajął już własciwą pozycje,głowka dziecka jest przygięta ale szyjka macicy mocno trzyma i DR. stwierdził ze za tydzien na pewno jeszcze sie spotkamy,skoro tak mówi to może miec racje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anyaz agadka oklaski za pełne tygodnie 🙂
Nirmala Wspólczuje bólu zęba
Monia- trzymaj się mocno.. trzymam za Was kciuki,bez endu na pewno wszystko się ułoży.. trzeba przetrwać najgorsze i najcięższe chwile teraz
Megi szybkiego rozwiązania życzę 🙂
Pozdrawiam wszystkie Mamusie i przyszłe mamusie 🙂 Dobranoc:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kambea nie sugeruj sie za mocno zaczac to sie chyba moze w kazdej chwili hehe i masz racje musisz im poswiecic duzo uwagi poki masz troszke czasu....bo duzo czasu to ty chyba przy nich nie masz :P
dziekuje za oklaska tak sie ciesze ze juz 39 😁 myslalam ze urodze duzo wczesniej 🙃

aguska dobrze ze sie duzo rusza..lepiej w ta strone niz jakby miala sie nic nie ruuszac to stres!
ja bardziej czuje nad pepkiem w ogole duzy mam brzuch nad pepkiem bo z oscarem to mialam wiekszy ponizej pepka 🙃 nie wiem o co chodzi teraz ponizej pepka mam lozysko bo jest na przedniej scianie wiec moze dlatego 😮

dbrycz nie nie malej jest dobrze w brzusiu mowie ci napewno bedziesz przedemna 😁 wiec czekamy...

magdaluke a to mozna tak poprosic zeby mniej bylo albo wiecej?! mnie to trzymalo bardzo dlugo na drugi caly dzien nie wstalam dopiero na 3 😮 mnie przeraza wbijanie w kregoslup i wlasnie to co jest po te nogi jak nie moje brrrrr

anyaz i tak mysle ze bedziesz przedemna...nie wiem czemu mam takie przeczucie wiec jak juz bedziesz rodzic to zaczne sie bac :P a moze akurat tobie sie uda idealnie w termin urodzic? a ja 19tego 😁 haha jakie plany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!

Bisia, Dodi, Agadka, Anyaz oklaski za pełne tygodnie (wczorajsze i dzisiejsze 🙂 )

Kambea ja Cie podziwiam że i tak jeszcze znajdujesz czas żeby do nas zaglądać, masz rację że okazujesz dzieciom zainteresowanie i pokazujesz im jak ważne są dla Ciebie. Dzielna i mądra mamusia jesteś 🙂

Aguska dobrze że mała ruchliwa, jakby się nie ruszała to dopiero byś stresa miała.

Dobra kładę się z powrotem spać, może uda mi się tym razem jeszcze zasnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oklachy za pelne tygodnie. Jesli lekarz nie zmieni zdania ze w swieto zrobi cc to za tydzien bede juz obgryzac paznokcje ze stresu(ale znajac lekarzy i ich zapal to moze w swieto im sie nie bedzie chcialo) nie boje sie bolu, boje sie tej samotnosci w szpitalu i przeciagania terminu. Zachowuje sie chyba jak dziecko ale nie chce sama spac, sama lezec i wciaz widziec obce twarze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agadka też tak myślę,ze ja mały juz gotowy to może sie w każdej chwili zacząc,Wiesz ja też mam łożysko ustyułowane na ścianie przedniej i troche mnie to niepokoi bo w poprzednich ciążach miałam na tylnej lub w dnie macicy.A niepokoi mnie bo boje sie ,że tym razem skurcze będą wyglądały inaczej i ich nie rozpoznam,a co za tym idzie nie zdąrze dojechac do szpitala.mam teraz jakąś schize codziennie dochodzą jakieś nowe lęki. 🙂
Bisia Dodi Oklaski za pełne tygodnie,bo wczoraj przegapiłam 🤪
dbrycz Trzymaj się Kochana ,napewno przyjdzie Twój czas porodu.
Gaja Dziekuje, mądrość nabywa się z doświadczeniem ,kiedyś w to nie wierzyłam ale tak jest. Przy pierwszym dziecku byłam zupełnie zielona,starałam sie nim zajmować najlepiej jak potrafiłam ale były różne niedociągnięcia i czekał na siostre 5 lat,nie był o nią zazdrosny tylko wręcz zakochany i nie odchodził od niej na krok,ale jak już pojawiło sie trzecie dziecko w domu to entuzjazm opadła i zazdrośc sie pojawiła,musiałam cały czas ich pilnowac bo robili sobie różne psikusy.Z moim czasem przy nich bywa róznie ,ale jak już któres zachoruje to jest klapa. 😞
Ciekawe co tam u Pampinki i Megi ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
nie wiem jak ja to robię 3 noc prawie nie spałam dzieci z sali strasznie plakały no i karmienie 🙂
mała ładnie ciągnie ale ja mam bardziej siarę niż mleko 😞 potrafi siedzieć przy cycu 1,5 h i dalej płakać z głodu i trzeba dokarmiać sztucznym też tak miałyście ?
Bisiu - rozumiem Cie doskonale 😞 ja też bym chciała już być z mała w domu i tylko się modlę aby nic nie wyskoczyło
dzisiejsze wyniki muszą być dobre abyśmy jutro wyszły do domku.
Dodi - tatuś dumny z córki na początku w szoku był a później jak wzią mała na ręce to nie chciał oddać 🙂
magdaluke - miałam jedynie znieczulenie jak mi szwy zakładali a tak to bez znieczulenia ale u mnie szybko poszło bo o 9 dostałam kroplówke a o 10, 30 miała już była na świecie. Pewnie gdybym miała dłużej się męczyć w tych skurczach partych to bym rady nie dala .

A co do zgagi w ciąży i długich włosach to nie prawda, ja nie miałam zgagi a mała kudłata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula Witaj 🙂 Jeszcze raz Gratulacje 🙂 Teraz działa na Ciebie hormon szczęścia- Dopamina ale odpoczywaj ile sie da bo musisz zregenerowac swój organizm ,bo przed Toba wiele nie przespanych nocy 🙂 Postaraj sie spać jak malutka śpi .Mała Lenka ma bardzo silny odruch ssania i dlatego tak długo ssie,mleka które masz powinno jej wystarczyc bo na początku noworodek nie potrzebuje dużo,a z doświadczenia wiem że Ty w najbliższych godzinach dostaniesz nawału mlecznego ,więc jeśli moge to dokarmianie szczerze Ci odradzam 🙂 W tej ciązy tez nie miałam zgagi i zastanawiam sie czy mały nie będzie łysy 🙂 Jak będziesz miała możliwość pochwal sie zdjęciem swojej maleńkiej Ślicznotki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pierwszy raz leżę w szpitalu z dala od bliskich i wszystko normalnie jest dla mnie nowością 🤔 poranne pobudki na ktg i takie tam .. obchodu jeszcze nie było więc nadal nic nie wiem 🥴

A mnie zgaga męczyła i mały będzie łysy 😁 nie no rodzice z bujnymi czuprynami więc łysy nie może być 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo 🙂

Dzięki za oklaski 🙂

Do nas dziś znajomi z miesięczną córeczką przyjeżdżają, ale jestem jej ciekawa! 🙂

4nula wiem, że mi nie wypada się mądrzyć, bo jeszcze nie urodziłam, ale ze szkoły rodzenia wiem, że siara leci około 3-4 dni i jest najbardziej odżywcza dla dziecka, więc nie ma możliwości, żeby dziecko się nie najadało. Zresztą z mlekiem jest tak samo, podobno wiele matek myśli, że dziecko jest głodne, a to nieprawda - płacze, bo chce do cyca do mamy 🙂 Więc pochopnie bym nie dokarmiała, chyba że z zalecenia lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂

4nula a moze mala nie umie dobrze ssac? moj maly tez sie nie najadal i musze nadal odciagac, bo przy cycu to on po 5min udaje ze ssie... A siara najbardziej odzywcza na razie, z kazdym dniem kolor mleka ci sie zmieni, wiec o to sie nie martw 🙂

Ja sie poklucilam z mezem, ciagle mi mowi jak mam karmic, ile trzymac po jedzeniu do bekniecia itp, az sir w nocy poryczalam, nic i aie rzez niego nie chce, dupek jeden bedzie mnie poiczal jakbym sama nie umiala o wlasne dziecko zadbac 😠 mam na prawde dosc... aprzeciez maciezynstwo powinno cieszyc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Milako i 4nula gratki z okazji narodzin Waszych maleństw! 🙂 Dużo zdrówka! 🙂
4nula co do karmienia mi już kolejnego dnia leciało całymi strumieniami mleczko, aż w nocy obudziłam się na mokrej poduszce.. ;] Wtedy jeszcze się go nie spodziewałam i nie wiedziałam, że to już jego właściwa wersja. Dopiero gdy to zauważyła położna i wyjaśniła mi, że to już to zaczęłam karmić małą piersią regularnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula jak byłam w szpitalu to mamy dwudniowych maluszków też dokarmiały bo myślały że maluchy się nie najadały 😉

Strzauka to się angażuje 😮 Może "daj" mu Damianka na godzinkę i zobaczysz czy taki cwaniak 🙂 Mój to łaskawie ostatnio przewinął i przeniósł z kołyski na łóżko-sukces 😜 Pomimo że Junior urósł to on nadal się Go boi 🙃 A uwagi nie śmiał by zwrócić bo jest zielony co do dzieci 😉
Ja to ostatnio zwróciłam uwagę teściowej 😜 Jak przyjechali na odwiedziny to mały właśnie zasnął po czterech godzinach wiercenia i płaczu i uciszyłam ich bo mały śpi to ona na to że tak się dzieci nie przyzwyczaja 🤔 A ja że cięta jestem to powiedziałam że to ma być cicho bo mały dopiero co usnął bo się męczył 🙃 To przestała się odzywać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...