Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a pamietacie jak pisalam wam o tym malutkim co sie urodzil w 24tc i mial 770gram

wiec magda nazwala go oscar ☺️ maly jest stabliny zaintubowali go mimo ze sam oddycha ale bylo mu ciezko mial kilka wylewow w glowce ale ponoc to normalne u wczesniakow i maja nadzieje ze sie wchlona zrobil pierwsza kupke...wkoncu wiec wyglada ze wszystko idzie w dobra strone
jutro bedzie mial 2 tygodnie 🙂

taki maly okruszek 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
HEj 🙂

4nula córeczka sliczna i jaka czupryna 🙂

Strzauka Damianek tez jest uroczy i jakie ma duże śłiczne oczka, co do jedzenia to Damianek an moje oko dużo je nawet bardzo duzo, bo mój Adas z butelki wypije 40 ml, z piersi to nie weim ile zje ale je max 5 minut i potem zasypia, martwiłam się że nie dojada ale połozna dzis była i go zwazyła w 3 dni przybrał 140 gram-nawet ona była w szoku(bo wczesniej w 8 dni tylko 190 przybrał),powiedziała ze mam widocznie dobre mleko bo mały super przybiera mimo że ssie tlyko kilka minut co 2-3 godziny, moja córka tez piła tylko kilka minut więc to chyba rodzinne mają

Superbabo Helenka urocza 🙂 zawsez zachwycam się dzieciaczkami z czuprynkami 🙂 NAdia była łysa a teraz odczkeąlam się synka z czuprynką wiec jestem w nim zakochana 😁 i tez nie jestem stronnicza jako mama ale mój syn jest najśliczniejszy pod słońcem 🙂 oczywiście mója córeczka tez jest najśłiczniejsza ale to tak juz my mamy rodzice hehe że wszystkie dzieci śłiczne ale nasze najśliczniejsze 😉

Agadka no to masz ambitne plany co do porodu 🙂 ale może się uda urodzić w przysżły weekend jak zaplanowałas 😆

Magdaluke ja to chyba bym przy Samuelu albo MAilesie obstawiała 🙂 Dylan to mi się kojarzy z BEverly hils 90210 kojarzy 😆 ale też ałdne imię

d-brycz Twoja kolej więc czkemay az zaczniesz rodzic

a pampinka też juz czeka więc może coś ruszy w weekend samo po tej kroplówce

Bisia super że mąz sam potrafi robić zakupy tak waznych dodatków 🙂 jajakoś mojemu chyba na tyle bym nie zaufała-różnica gustów więc napenwo maż by w mój nie trafił 🙂

Mój Adaś juz troszke mniej śpi ale ajk nie śpi to sobie lezy w łózeczko i sie wierci, ja jednak ciągle sparwdzam czy coś złego się nie dzijee chciałabym już wrzesień i wizyte u kardiologa zeby wiedziec na czym stoimy, jak juz napsiałm to Adas je krótko ale chyba się najada bo ąłdnie przybiera po kapieli mi wymiotuje od kilku dni i połozna poradziła kąpac co 2-3 dni bo może to jest przyczyną-zobaczymy dziś czy jak go nie okąpie to tez zwymiotuje -mam nadzieje ze nie
DZiś ważył 3700 więc, jej chcaiąłm jescze cos napsiac ale Adas woła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke - mi chyba mimo wszystko najbardziej Alex 🙂...i chyba Miles...
D-brycz - dobrze, ze dali juz skierowanie do szpitala...bo wiem ze po 41 tc to juz moga byc zielone wody i warto to sprawdzac! Ale wierze, ze Iza w niedziele zdecyduje sie wyjsc 🙂
Czarnyloczku - nie dziwie sie, ze tak plakalas...ja w szpitalu przy pobieraniu krwi ryczalam razem z Helenka!!! Niestety pewnie nie raz bedziemy musialy byc w ciezszych chwilach z naszymi malenstwami...i byc silne! Niejedne badania nas czekaja...
Gaja- Ty biedulko chyba faktycznir urodzisz jedna z ostatnich..najwazniejsze bys czula sie w miare dobrze!:*
Bisiaku - wlasnie spojrzalam na Twoj tc i sie wkurzylam!!! Przeciez Ty przez te biodra mialas miec cc wczesniej!!! A Ty zaraz bedziesz wrecz po terminie!! Co ten Rwoj lekarz odwala?! Krzywde chce Ci zrobic?!;(((
Maiha - fajnir masz, ze tak nieduzo je a tak zdrowo rosnie..jeden problem mniej do zamartwiania! A tak jak mowilam..tym serduszkiem sie nie martw, bo znam w sumie 3 przypadki ze samo pozarastalo:*

A co do boli to Was rozumiem, bo ostatnie 2-3tygodnie byly mega ciezkie! Ciagle jakies bole okresowe, w krzyzu, brzuch naciagniety fo ostatecznosci, problem z oddychaniem...a dodatkowo uwaga!!! Ostatnie 4 tygodnie w szpitalu lezalam TYLKO na lewym bogu i polboku...ani na wznak ani na prawej..NIC a NIC! Mega bol..wiec dziwne az ze odlezyn nie dostalam:P
A w ogole to nie mam sie w co ubrac jak tak chlodno jest:/ Myslalam, ze bedzie goraco a wtedy luzne sukienki i juz! A tu zadne spodnie jeszcze nie pasuja..tzn.dzis wcisnelam se w jedne pumpy, ale blizna jeszcze troszke uciska..a ostatecznie zalozylam ukochane jesnsy, tyle ze nie zapielam notmalnie, tylko delikatnie scisnelam paskiem, a fo tego bluzka taka za pupe..ijest git malina! Brzuszek mam juz malutki..hurej! Tylko w klacie mi uroslo i cycki jednak spore..ciezko w niektore bluzki sie wcisnac:P Jutro ide zakupiv jakies staniki do karmienia, bo chyba jednak musze Dbkupic bo C takie ciasnawr:/ Aha!!! Dzis sie wreszcie umalowalam!!! Pierwszy raz od paru miesiecy! Mam rzesy i nawet zle jie wygladam 🙂 Uff..jeszcze tylko wroce do zdrowia i lece do fryzjera na obciecie i farbe!

A Helenka oczywiscie teraz grzecna i spiiii...a my znow musimy z nia jechac i cos zalatwiac - bedzie podroznik 🙂 Tylko kurde nadal taki troche niejadek;/ No nic..karmimy ile sie da!!!

Megi wyslala mi dzis nowa fotke..duzy Mikolajek 🙂 A ona dobrze sie czuje po sn..super! Zostaja na weekend w szpitalu, bo podejrzewaja zoltaczke u malucha...
A ciekawe jak sie nasza Monia trzyma:/ Pisze fo niej raz na pare dni..zeby byla silna! Musza dac rade nasze dziewczyny!

I znow zapomnialam co napisac...cos jeszcze chialam:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agdadka Miłosz też miał wylewy dokomorowe I stopnia-te najlżejsze i też jedziemy za 10 dni na kontrolę czy się wchłonęły. Malutki Oskarek też pewnie będzie pomalutku dochodził do siebie bo czuwa nad nim inny Oskarek 🙂 😘

Maiha najważniejsze że przybiera na wadze 😉 A Ty go karmisz z butki ściągniętym czy sztucznym?

To od nowego tygodnia będą cztery dzieciaczki 😉
Bisia może pogoń troszkę Frania, być nie miała tych bóli kości, szkoda byś męczyła się z biodrem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oo widze po weekendzie bedzie boom 🙂 no prosze zobaczymy ktora pierwsza chyba bisia bo z cesara to zaplanowane a wywolanie to trzeba czekac az sie zacznie....

czarnyloczek nie mialam pojecia o tych wylewach wczesniaczkow ale wyglada na to ze to napawde normalne
masz racje ze ma swojego imiennika zeby nad nim czuwal 🙂 bedzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂
aguska: ja nie chcialam nikogo wystraszyc 🤨 naapisalam bo to autentyczna sprawa a dziewczyna nie wiedziala ze duza waga pretenduje do cc i nei walczyla o nia pozniej skutki byly fatalne 😞 ale to oczywiscie nie reguła!!!
loczku: wspolczuje widoku, mnie przeraza kazde badanie Piotrusia 😞 I nie jestes dziwna, ja wczoraj kupilam ta wage...
nirmala: ja uzywam octaniseptu i wietrze 🙂
4nula: u mnie na poczatku tez byly problemy z rkarmieneim. Nio iteraz karmei na nakladkach medeli. NIo i lepiej m sie ciagnie, cyc nie boli, nio i w nakladce widac czy mleko wyciaga 🙂
strzauka; wspoczuje kolek 😞 wydaje mi sie ze powoli i nas dopadaja 😞 nio narazie lekark apolecila espumisan i cos tam na d ale jeszcze w aptece nie bylam bo narazie jest ok.
babeczko: ceisze sie ze wracasz do zywych a malutka przeurocza!!
bisia: bidulko sie nameczysz z ty,i bolami 😞 w ogoel Wam wspolczuje 😞 ja rodzilam na 38+1 i wtedy juz nie sypialam i ledwo sie toczylam a co dopiero 39 czy nawet przeterminowanie 😮 Nie wiem jak bym funkcjonowala teraz 😞
madzia: dylan tez fajne 🙂
Nio laski my dzis u pediatry i mnie wkurzyla bo powiedziala ze Piotrus wczesniakowaty i doszukiwala sie alergii 😠 TZn odruchy w normie wszystko w normie, ale waga urodzeniowa to wczesniak. To juz niemozna byc drobnym??? Nio to zapytalam czy w efekcie bedzie mial darmowe szczepionki jak wczesniak to wtedy sie wycofała i powiedziala ze nie bo powyzej 2500. Nio a skora ladna a co do wagi to urodzeniowa to 2810, na wyjsci ze szpitala 2580 (duzo spadl 😞) nio a dzis po 10 dniach od wyjscia 2960!!!!!!! Wiec jest super!!!!!! Nio tylko ma kupki strzelajace i kazala nie pic mlecznych przetworow 😞 tylko ze wtedy to pewnie pokarm strace 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad co to sa kupki strzelajace??

no troszke stracil ale to normalne...nadrabia teraz
i tak jak mowisz jest poprostu drobny nie sluchaj jedzy :P zaraz nadrobi zobaczysz

a jakie rozmiary ciuszkow ubieracie jak maja te 3kg w sumie nic mi to nie da bo u nas tylko rozmiary early baby newborn 0-3 itd nie tak jak w polsce dlugosciowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie ma sprawy Anetka mozesz isc z nami, w kupie sila!
Superbabeczko wlasnie ja nie rozumiem calego systemu szpitalnego! Durny lekarz na wakacjach to mnie przeciaga a szpitalni lekarze w ogole nie analizuja mojej karty ciazy, ja im mowie ze dysplazja i bol kregoslupa a oni mysla ze ja za duzo sie nachodzilam i zebym sobie polezala wiecej i ze to normalne ze boli. Kazda z Was cc miala 38 tydz albo i wczesniej a ja? Aj mowilam ze mam szczescie do szpitali, strasznie im nie ufam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka ja sie zglaszam w poniedzialek a dopiero w srode zrobia cc. Oczywiscie musze mnie pomeczyc i musze odlezec swoje w szpitalu. paranoja.
Jak poronilam to tez lezalam najdluzej inne po jednej nocy wychodzily a ja lezalam lezalam. Ten dlugi czas lezenia w szpitalu spowodowal ze dluzej dochodzilam psychicznie do siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Melduję sie jeszcze 2w1 😞
Sliczne kruszynki- uwielbiam patrzeć na takie dzieciaczki. Mam nadzieje że moja niunia też będzie miała czuprynkę 😜
Ja dziś błam na ktg- wyszło że mam skurcze jakieś no ale jeden to był ponad 100 i już myśłałam że sie zacznie ale lekarz stwierdził że niby to normalne i że raczej nie urodzę przez weekend i we wt mam przyjść na wizytę. Ale wydaję mi się że ta maszyna ktg faktycznie pokazuje jak chce 😞
Ja dziś wyjątkowo mocno czuję skurcze więc mam nadz że sie zacznie.
Ja od paru dni nie mam siły się ruszać, sąsiadka jak mnie wczoraj zobaczył to stwierdził że na ulicy by mnie nie poznała tak podobno przez te 2 tyg się zmieniłam że niby mała m i wyssała urodę, a ja jej że starsznie spuchnięta jestem bo takie upały są 😞 ale mnie zdołowała bo pewnie mąż nic nie chce mówić że jak słoń wyglądam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny,

4 dzieciaczki będą w przyszłym tygodniu, to znaczy czyje tak już na 100%? 🙂

Ja nadal walczę ze zgagą, w nocy miałam refluks, a myślałam, że pod koniec ciąży mi trochę ulży 😞

Zaczęłam się zastanawiać nad imieniem, prawie na pewno zdecydowaliśmy, że będzie Ada a nie Adrianna (Gaja możesz zmienić w tabelce jak ci się będzie chciało), ale mi ostatnio wróciła ochota na Hanię 😮 Ale mąż chyba się nie zgodzi, chce Adę i koniec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a Basiu ci lekarze to są jacyś pomyleni! już dawno powinni zrobić ci cc bo przecież twoje zdrowie jest tak samo ważne jak dzieciaczka! biedna jesteś 😞
widzę że każdej już ciężko na samej końcówce a mamusie zaglądają jak ich pocieszki spokojne są- super że wszystkie dzieciaczki tak ładnie rosną!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi wprowadziłam zmianę w tabelce odnośnie imienia waszej córci, ale na forum wkleję jak urodzi się kolejny dzieciaczek.
Ciekawe czy się sprawdzą Wasze przeczucia i faktycznie w przyszłym tygodniu dołączą do grona naszych sierpniowych maluchów 4 pociechy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie
Czytam was na raty ...bo nie wiem czy nawet mam czas, poki co
Nirmala, masz przepiekna fotke w avatarku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!I dziekuje dziewczyny za podpowiedzi w imionach...kompletna sieczka z mozgi, juz nic nie wiem.
4nula, cudna Lenka 🙂
Nirmala, no juz tez do przterminowanych sie zaliczasz, hehe.
Mi co tam bylo, to ustapilo i poki co, nic sie nie dzieje, a juz mnie zaczynaja wszyscy irytowac swoimi pytaniami...jak tez dobrze o tym wiecie. Dzis 30te urodziny mojej sisi wiec w ogole wymarzona data , ale pewno nici.
Na razie, wroce do was!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie - co to kypki strzelajace Magdad?!
Ja swoja bacznie obserwuje..osttnio miala czerwona buzie, ale to chyba od walki z cyvem i wycierania buziaka o podszke do karmienia:/ Ale juz na zas patrze..nie wiem jak sie moze pbjawiav alergia:/ Kupu robi czesto i ladne na szczescie 😉 A z tymi wylrwami to nie wiedzialam..moja wczesniak, ale nie miala zadnyh takich badan..chyba! A jak to sie objawialo, ze u jednych badaja a u innych nie? Chyba ze jak jest juz 36+3 to jest ok?! Ciekawe..niewiele mi w tym szpitalu mowili 😞

Bisiu - dla mnie lekarz debil!!! Mialas miec cc wczesniej, bo mozesz potrm miec problem z biodrem i zdrowiem...a oni czekaja z i to z cc az skonczysz 40tc!!! To dla mnie chore i zarlabym sie bez opamietania!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisia czyli w srode czekamy na ciebie
to w polsce jest sie w szpitalu przy poronieniu?
mnie kazali isc do domu i czekac az samo wyjdzie........ 😠 nawet l4 nie dostalam....



ja tam nie wiem ile sie urodzi w przyszlym tygoniu ja rodze w niedziele za tydzien i juz 😁 hahahah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karioke ja na ktg mialam skurcze 120 przez 3 tygi olali kazali isc, bo przeciez to nie moj termin rodzenia z miesiaczki.
Tak w Polsce (albo przynajmniej w moim przypadku) zatrzymuja w szpitalu jak poronisz, ale jakos tak zapominaja o tobie. Ja kazdego dnia z rana mialam zakaz jedzenia bo moze w ciagu dnia cos mi sie stanie, moze dostane nagle krwotoku ponownego(przez 3 dni tak mnie na glodniaka trzymali nie zastanwaiajac sie ze to nie ludzkie po krwotoku) wiec ja po cichu jadlam kanapki od meza, a na w karcie ciazy mam zapisane ze podowali mi rozne leki rozne kroplowki, a tak naprawde nic mi nie podali. Aha i jeszcze pielegniarki przez caly korytarz krzyczaly sobie "ta z martwymi szczatkami ma zakaz jedzenia" zajebiscie co?Ja moze dla tego tak panicznie boje sie szpitala bo trafilam na taki szpital
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pampinka - to trzymamy kciuki!!!
Bisia - a mowilam byd probowala w Warszawie z moja ginka! Ty masz tam jakis chory szpital! Ja na swoj tez ponarzekalam, ale az tak tragicznie mnie nie traktowali! 😞

Ja poronilam, ale nie krwawilam w ogole..zaczelo sie rozkladac w srodku i musialam miec zabieg lyzeczkowania by nie miec jakiegos zakazenia:/ Ale poszlam do szpitala na 1 dzien..co prawda tez czekalam na zabieg na czczo do 15, ale tego samego dnia wieczorem wyszlam! A Twoje Bisiaku to barbazynstwo 😞

Wracam dopieto do domu i padam na morde 😞 Jestem mega slaba nadal, a po pol dnia poza domem ledwo patrze na oczy 😞 A jeszcze tyle roboty z laktatorem, ogarnieciem siebie i Helenki,..ech:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...