Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dzien dobry

magdaluke daj znac czy sie cos rozkreca

anula strzelajace kupki to nie zle ktos napisal ze to norma przy karmieniu piersia
a na hemoroidy krem z apteki najlepiej jakis na recepte

superbaba dobrze prasowac przynajmniej te 3 miesiace

aguska 36min w oczekiwaniu na oklaska no ja to mam pecha
ja to nawet nie licze ze wejde w swoje ciuchy przez nastepne pol roku haha

co do pakowania to w szpitalach jest goraco ale na wyjscie przygotujcie dwie opcje na cieplo i chlodno

magdad widzisz jak fajnie ale rzeczywiscie te [ierwsze wizyty sa denerwujace to dziecko ktorego trzeba sie nauczyc a tu jeszcze posprzataaj bo goscie kawe zrob cos przygotuj..daj spokoj! no ale trzeba u nas to od 5tej doby sie zaczelo z wizytami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 Witam się ze Stegny 🙂

Jak się macie, coś czytam, że hemoroidy dokuczają? Ja miałam znowu ostatnio i faktycznie jednorazowo użyłam ProctoHemolanu, tylko nie można za często w ciąży go stosować, więc polecam mój sposób - czyli ... Bepanthen 😁 Dobrze się wymyć i nawilżać tłustym kremem, np zwykłym Nivea a a ja posmarowałam Bepanthenem bo jest przecież dla dzieci i pomogło 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdad fajne prezenty 🙂
Dodi ostatnie pogrygi wyjazdow spontanicznych? 😉 masz racje korzystaj poki mozesz tym bardziej z mezem 😜
Gaja pewnie tez otoczenie zmienila bo sie nie odzywa...

kurde chyba urodze tak mnie plecy napizdzaja 😮 chyba za duzo tych porzadkow....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzis odciagnelam z rana tylko 120-130 dla odmiany:/ Ale pozniej malutka jeszcze jadla, wiec cos jeszcze bylo 🙂 Wieczorem mniej wychodzi..max 100 wczoraj. A odciagam tylko 2x dziennie, bo czesciej bym nie miala! A malutka cycka je tak max 3 na dzien..mam mieszane karmienie, bo maly niejadek z niej! teraz spi na mnie, bo co 30 min jadla po 20ml a pomiedzy marudzila..
D-brycz - rodz!!!
4nula - nic dziwnego, ze taka slaba..dopieto vo rodzilas! Ja to dzis fatalnie sie czuje 😞 Podlamana juz jestem, bo nerwica az wraca i ni wiem czy do lekow nie bede musiala wrocic 😞 Dzis wszystko mnie boli, zero sil, brzuch boli, raz zimno, raz goraco...mam juz dosc takich kryzysow! Mam 37 temperaury, ale ponoc to norma w ciazy i pologu:/ Ale juz jakos cierpliwosci i sily brakuje do tego, jak sie czuje:,(
Magdad - jaka opuchlizne mas? Jak to sprawdzili? Ja ponoc ok, a boli nadal dol..cmi tak zprzodu i z tylu:,( Prezenty superowe..u nas bylitylko dziadki i rodzice 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Pisze bo nic. Poki co. Kurde no, z Ella to juz cos sie dzialo 😠 Zaczynam sie zastanawiac, czy do tego zoo nie hjechac, hehe. No ale to jednak sobie chyba odpuszcze. Noc przespalam nerwowo ale jakis tam maly bol jest. No nic, dam wam znac. A do szpitala to moze wezme laptopa, alboLuke dowiezie no i tel sa. To albo tak, albo wysle smsa. Buzia i milego weekendu!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ej co to było - jakieś 20 min temu złapał mnie taki ból brzucha jakby ktoś mi go ściskał ze wszystkich stron 😮 i nie chciało przejść.
i to nie miało nic wspólnego takimi skurczami przepowiadającymi które miałam wcześniej . Aż mnie cała skóra boli..

Zepsułam się, czy może rodzę 😮 😮 😮?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akinimod napisał(a):
Ej co to było - jakieś 20 min temu złapał mnie taki ból brzucha jakby ktoś mi go ściskał ze wszystkich stron 😮 i nie chciało przejść.
i to nie miało nic wspólnego takimi skurczami przepowiadającymi które miałam wcześniej . Aż mnie cała skóra boli..

Zepsułam się, czy może rodzę 😮 😮 😮?


Akinomid, raczej rodzisz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! daj znać !! ale co? przeszło? może za 20 minut kolejny będzie skurcz..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dominika - a dokładnie co czułaś ? Może jelita ??Czułaś parcie ? tzn takie coś jakby Ci się kupę chciało ?
Suuperbabo- to karmisz podobnie do mnie tylko ja mniej swojego mam 😞 dziś jakieś 30 ml może mi się udało ściągnąć ale dla małej to starczyło na 30 min i wciągnęła 90 ml sztucznego 😮 jak dajesz witaminy ? bo t mnie zastanawia bo od 8 dnia mam podawać ale zgłupiałam jakie skoro karmie mieszanie to K i D czy tylko D ? I jakiego koloru wasze dzieci mają kupki?? bo moja mała ma jakieś jaskrawe 😮 i nie wiem czy to ok 🤢
Dodi - spróbuje Twojej metody 😜 jak nie pomoże to pójdę do lekarza po receptę...
Magdaluke- uważaj na siebie i lepiej zostań w domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc kobiety 🙂
Magdaluke, Akinimod, D-brycz wzielyscie sie do rodzenia widze 😉 A u mnie jak codziennie, troche poboli troche pokurczy i nic wiecej sie nie dzieje :/ A dzis termin z usg wiec podwojnie przeterminowana jestem 😉 Dzisiaj wlasnie czytalam ze jak sie tak rozni termin z om i usg a miesiaczki byly nieregularne to nalezy sie sugerowac terminem z usg +/- 2-5 dni. No ale i o tym moje dziecie chyba niepoinformowane 😉 A dzisiaj jakas spokojna jak na nia jest 😮
Magdad to fajnie ze takie "owocne" odwiedziny 🙂 U mnie wiekszosc bliskiej rodziny mieszka obok wiec pewnie juz w pierwszy dzien bedzie pelen dom :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dbrycz 3 razy s sex schody spacer 😁 porzadkow nie ma na liscie ale zawssze to cos pozytecznego haha

superbaba ale masz mleka!!!!!! wow

magdaluke ciekawe ciekawe.....czekamy pisz jakby sie cos zmienialo i jakbys jechala do szpiala i w ogole 😁 ja jakby co jestem pod telefonem 😁 moge byc twoim kabelkiem

akinimod czekaj czy sie powrtorzy to moze byc mocnyprzepowiadajacy ale moze to juz to 😁 dawaj znac jak beda co 5 min to do szpitala 🙂

ej mowilyscie 4 w przyszlym tygodniu ale o tym tyg to nikt nic nie mowil hahah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co... chyba jednak nie rodzę, bo to się nie powtórzyło na razie...poczekam na rozwój sytuacji, ale chyba się raczej jednak popsułam...
A ból był taki szczypiący i ściskający i opasujący cały brzuch...i w żadnej pozycji nie przechodził...ale to przynajmniej daje mi nadzieję, że mooooże coś się ruszy w najbliższym czasie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to sie tylko teraz wnerwiam, bo calkiem dobrze sie czuje i chce sobie gdzies isc a tak troche sie boje i pupa. Tescie mi chca Elle podprowadzic i zabrac do ZOO a ja sie nie chce z nia rozstawac, ale wiem, ze fajowo w zoo bo i misie i malpki...ale tak bez mamy. No nic, musz epomyslec, ze jej fajniej bedzie w zoo niz w domu.
Dodi i dziewczynki, ja po porodzie na hemoroidy dostala taka pianke jakas, ale ona ogolnie byla na rane i na wszystko i cos jeszcze do pryskania i takie chusteczki z wyciagiem z witch hazel co sie tlumaczy na oczar wirginski. Te chusteczki sa swietne, jeszcze chyba masc z tego jest itp. Fajne, bo naturalne i mozna w ciazy po i caly czas stosowac. Wiem, ze dostepne w PL ale nie wiem czy tak w kazdej aptece. TO tak od siebie dodam dla umeczonych hemoroidami...bidaki.
W ogole mamusie fajnie wam, a Dorotka, duzo odciagasz mleczka, ja pamietam, ze tyle odciagalam jak minelam pore karmienia, czyli, cale posiedzenie obaidkowe 😉
Nirmala, a kiedy w razie czego maja CI pomoc wywoalniem?
Madzia, ale Piotrus dostal prezencikow!
Ja wiecie, wstrzymywalam odwiedziny, ale i tak przychodzili , nie uniknie sie. Ale z mala wychodzilam tak dopiero po 6 tyg, no oczywiscie oprocz oniecznych wizyt itp. ALe kazdy jak uwaza. I ja tam nie jestem za sterylnym chowaniem, o nie, ale wszystko z umiarem i glowa...tak ja sie staram....a wychodzi roznie 😉
A w ogole to u nas zimno prawie, normalnie SZOK, fajnie. A i wkurzona na Lukea jestem, a bo tak , zly mam humor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula ja pytałam położną o witaminy i ona powiedziała że witaminę D daję się niezaleznie od karmienai nawet do 1 roku zycia, a witaminę K daję się od 8 dnia zycia do ukończenia 3 miesięcy jeśli karmi się piersią, ale ja raz dziennie djae małemu butelkę(żeby znał smak smoczka) i ona powiedziała że jeżeli daje jej modyfikane mleko w ilościach więcej niż 200 ml dziennie to w tedy nie daje witaminy K, mam nadzieje z enie zamiesząlam, wiec jak dajesz wiecej sztucznego melka niż 200 ml dziennie to witaminy K nie podajesz, ale witamine D tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke taka niepewnosc najgorsza. Bo to niby mozna sie dobrze czuc ale nagle wszystko moze sie zmienic i dupa, zadnych wiekszych planow i dalszych wyjazdow albo pod strachem. W karcie ciazowej mam wpisany termin z om wiec nim sie wszyscy sugeruja i jak nic sie nie wydarzy to na poczatku tygodnia do szpitala mam sie zglosic, l4 mam do 14 sierpnia wiec okolicy tej daty. Mialam nadzieje ze cos dzisiaj ruszy bo tata ma w srode 50. urodziny wiec fajnie by bylo wrocic jyz z mala ze szpitala a tu nic... Moze sie w dziadka piecdziesiatke urodzi i bedzie wnuczka w prezencie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akinimod not o teraz juz bedziesz bacznie czekac na rozwój sytuacji 🙂

Magadad ale fajnie masz z tymi preznetami 🙂 ja planuje kupic fotelik do karmienai od chrzestnej na prezent na chrzest musze tylko model wybrac a ona mi go zamówi na allegro 🙂
a spacerówkę w grudniu planuje zakupić albo styczniu tylko musze zobaczyc w sklepei an zywo a potem na allegro zamowie 🙂 bo penwie tansze beda nawet jak dolicze przesyłke 🙂

Magdaluke Ella pewnie do zoo by sie wybrała ale znam to uczucie jak dziecko nam ktoś chce podprowadzic z jednej strony dla nas czas wolny ale z drugiej jestesmy zazdrosne ze nasza pociecha bedzie sie z kims innym dobrze bawic i ta tesknota 🙂

Ja z Adasiem też raczje nie zamierzam wychodzić, tzn byłam juz na dworze ale to tylko an chwilke przed dom wózek wystawiłam ale na jakies spacery raczej nie wychodzimy nie chce zbey obcy ludize mi na nigo chuchali itd. a jednak kazdy chce do wózka zajrzeć 😮 wiec jestem dziwna ale taka moja natura, oczywiście wyjścia do lekarza to co innego, a troche nas czeka wjsc we wrześniu bo i lekarz rodzinny i kontrola bioderek i wizyta w katowicach u kardiologa wiec to jest nieuniknione ale jakies wyjscia do tesciowej to tak w październiku może się zdecyduje 😜 bo jesli chodzi o wychowanie to jestem mamą "starej daty" 😜np wyjścia do markietu z takim niemowlakiem to dla mnie niemądre, ale w domu sterylnie nie mam, bez przesady :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja wkurzona, bo nic sie nie dzieje. Boli tylko na dole z ucisku i tyle. Już mnie wkurza to czekanie i naprawde zaczne łazić po schodach. W ogóle czuje taką niesamowita presję że szok 😮 brzuch może troszkę opadł bo sie pod cycami jakoś miejsca zrobiło troche..
echhhhh 🤢 i cóż...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akinimod jednak nic :/ no coz poczekaj jeszcze...

magdaluke lepiej nie ryzykowac wez mala gdziejs blisko a dziadkowie moga ja porwac do zoo jak juz bedziesz w szpitalu!

maiha a tego nie slyszalam z wit d o tych 200ml dobrze wiedziec
tutaj sie nie daje w ogole wit d ale ja sobie z pl edno opakowanie przywiozlam wiec bede dawac jesli bede piersia karmic
a od kiedy trzeba zaczac pierwszego dnia?!

nirmala moze czeka na srode i chce prezent zrobic 🙂

maiha szkoda ze nie jestem w polsce bo bysmy mialy blisko w sumie do siebie skoro do katowic na badania jezdzisz....

za rowny miesiac mam ten zabieg usuwania korzenia juz sie boje 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka - po porodzie bedzie Ci wszystko jedno z tym zebrm..bol bedzie zaden po porodzie:P
4nula - zdrowr kupki to takie jak jajecznica z grudkami 🙂 Polozna tlumaczyla, a potem polecialam do niej z pielucha..faktycznir takir zoltawe z grudkami:P

Ja daje D+K, bo tak kazali od 8 dnia...a dokarmiam sztucznym:/ A mleka wydaje mi sie malo, bp tylko 2xna dzien odciagam noo...sama nie wiem:/
A co do wyjsc..no to niestety Helenka podroznik z mama po lekarzach, bo wyjscia nie ma:/ Na spacery polozne kazaly chodzic od razu, jesli bedzie cieplo! A jak chlodniej to darowac sobie..wiec jak sie polepszy to mamy zamiar wyjsc na 30minutowy spacer 🙂
Rodzic mi prosze grzecznie w tym tygodniu 🙂 Trzymam mocno kciuki za lekkie "przyjscia na swiat" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej powiem tak, odeszlo tego czopa jeszcze wiecej od cholery i caly czas podbarwiony, brzuch cmiiiiiii ale nie mam w sumie skurczy mocnych. Ella pojechala 😞 buuu, krzyczala papa i bye, nie to , ze nieszczesliwa, hehe. Luke myje i sprzata a ja siedze sobie, ale gdzies pojedziemy, bo co tu robic....
Zrobilismy pare zdjec, moze ostatnich, ale tak na szybko. Zaraz dodam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akinimod napisał(a):
Wiecie co... chyba jednak nie rodzę, bo to się nie powtórzyło na razie...poczekam na rozwój sytuacji, ale chyba się raczej jednak popsułam...
A ból był taki szczypiący i ściskający i opasujący cały brzuch...i w żadnej pozycji nie przechodził...ale to przynajmniej daje mi nadzieję, że mooooże coś się ruszy w najbliższym czasie...


Ja tak mialam pare dni temu w sklepie, musialam stanac i sie doslownie "skurczyc" nie moglam sie ruszyc ani nic. Ale przeszlo i sie nic po tym nie dzialo. Z tym, ze mialam przypomnienie co to sa skurcze....takie ze zwiekszona sila co i chwila... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmala, no u Ciebie to rzeczywiscie, dwa terminy. A tata chcialby z wnusia dzielic siweto? Bo widzisz, moj tesc to wiem, ze nie chcial...bo 3ciego mial, i tak mi dziwnie bylo, ze jak on tak moze. Za to moja siostra tak strasznie chciala wczoraj , hehe 😜
Maiha, ja jesli wlasnie chodzi o te pierwsze 6 tyg, to podobnie jak Ty, "starej daty" troche. Wyjde do ogrodu i nie powiem, bo i goscie przchodzili i trzymali mala, ale mialam pod reka plyn do odkazania raczek i mimo, ze mi glupio bylo, to prosilam. A tak to do lekarza i gdzie z koniecznosci trzeba bylo, ale do sklepow czy co, to nie. Jak skonczyla 6 tygodni to sie bardziej rozkrecilismy. No ale z drugiej strony , to w domu dwa koty i pies byl i bez przesady 😉 i podobnie mysle, bedzie z malym, teraz za to mam ELle, chodzaca mala bakterie hehe. No i Dorotka, Helenka podroznik bo lwasnie nie masz wyjscia, tak wlasnie o to mi chodzilo, ze jak trzeba, to trzeba. A kupy po mleku jak jajecznica, dokladnie 😜
Bisia, no ja sie wlasnie zastanawiam, jechac do meksykanskiej restauracji czy nie , hehe. Bo mi sie tak zachcialo....Chyba sie skusze normalnie.
Amelka, no ja wiem jak to jest tak czekac i czekac i czekac...ELla 5 dni renoszona, juz naprawde mialam dosc. Teraz wczesniej troche rusza, ale jak na druga ciaze to i tak ponoc dlugo. No ale, i co ja mowie, ze rusza, na razie jeszce w domku sobie zadowolona siedze 😜
Agadka, no wlasnie tesciowa troche tak specjalnie ja zabrala, w razie czego, zeby byla z nimi, bo oni i tak musieli jechac po psa ( jak zwykle wszytsko o psy sie rozchodzi...). ALe jakby co, to mysle w 50 min da rade sie szybko wyrobic. Zadzwonie do nich, jak tylko sie cos zacznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mi się wydaje Magdaluke że jak już pojedziesz do szpitala to będziesz miała z 8cm 😜
Babeczko a czemu ściągasz tylko dwa razy?? Im częściej tym więcej pokarmu będziesz miała.
Odnoszę wrażenie że tylko ja daję Małemu TYLKO naturalne 🥴 4nula no właśnie nie daje się K jeśli się daje sztuczne.

Co do spacerów to my już chodzimy 1-1,5h. I ostatnio jak wracaliśmy i pakowałam małego-wózek trzymam w bagażniku to sąsiadka szła i wparowała mi się do auta i zaczęła dotykać stópek i rączek 😮 Myślałam że zabije, następnym razem nie będę się hamowała i powiem żeby nie dotykać-to nie maskotka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...