Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ooooo Hela! Twe Ciałko mnie onieśmiela... 🙃 🤪
Jakaż ona cudna 🤪 😁
A myślałam że tylko Junior śpi ze złożonymi rączkami i zmarszczonym czołem i odchylony do tylu 😜 I wcale nie ma żadnej wysypki 😉
Słodkości 😉 Obie Panie ślicznie się prezentują 😁 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przepraszam, że się wpycham w Wasz wątek, ale u Was teraz gorący miesiąc porodów, więc podczytuję czasem 🙂
Suuperbabeczko mi się wydaje że położna to powinna przyjachać ta którą Ty masz przypisaną do siebie, a nie Dzieciątko... no przynajmniej u mnie tak jest-jestem zapisana do położnej i z nią mam spotkania teraz przed porodem i po też ona będzie przyjeżdżać, więc nie powinien nikt od Was żądać zgłoszenia Helenki do Zusu...

Pozdrawiam i życzę szybkiego rozpakowania pozostałym Mamuśkom 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbabeczko Helenka jest śliczna - super fotki!
Biedna D-brycz pewnie się już niecierpliwi.
Ciekawe co tam u Nirmali, może wczoraj urodziła?
A Karioka coś ostatnio ucichła, zaraz do niej napiszę czy wszystko jest ok.
Amelia to lipa że te skurcze przeszły bo pewnie już miałaś nadzieje że się zaczyna.
Agadka i Ty też nic.

Ja wróciłam ze szpitala, mam się tam zgłosić w niedziele rano a na poniedziałek wyznaczyli mi cc. Ale chyba przez to że chodziłam do lekarza w innym mieście to podejście tych lekarzy w szpitalu było takie olewające i w ogóle mieli jakieś zastrzeżenia że zgłosiłam się za późno i przez to wszystko zaczęłam się jeszcze bardziej bać, ale mąż w sobotę wieczorem ma przyjechać więc w niedzielę mnie zawiezie.
A mam pytanie wiecie może jak to jest z urlopem opiekuńczym dla męża - kto go wystawia?? - bo coś wcześniej była o tym mowa że oprócz 2 tygodni tacierzyńskiego przysługuje również 2 tygodnie opiekuńczego tylko nie wiem jak to załatwić. Jeśli któraś się orientuje to proszę o informacje na ten temat. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karioka wczoraj pisala gratulacje dla bisi...wiec chyba ok...ale tez moglaby juz rodzic...

superbaba alez ona sliczniutka a mama w pelnym makijazu no prosze gdzie ty czas na to znajdujesz 😁

gaja zyli jednak cc? do niedzialku juz malo czasu 🙂 u nas jest 2 tyg tacierzynskiego i adi juz to zglosil ze jak sie tylko urodzi to idzietylko zaniosl im taka katke od poloznej z przewidywlana data... ale nie wiem jak to jest w polsce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarnyloczek napisał(a):
Babeczko kiedyś czytałam że jak chce się np wypić piwka to trzeba ściągnąć mleko i wylać-tylko nie wiem w jakim odstępie czasowym 🤔


Nie wiem czy sa u was dostepne, ale ja kupowalam sobie takie paski do oznaczenia alkoholu w mleku, jak okazynie napislam sie wlasnie piwka. Ipowiem wam, ze szybko alkohol przedostaje sie do mleka, wiec nie ma co karmic nawet po jednym. Z tym, ze jesli sie poczeka , to alkohol znika z pokarmu, sprawdzone. Mozna sciagnac i wylac, ale jesli jest wciaz we krwi, to bedzie i w mleku.
A co do zlego jedzonka, cokolwiek to znaczy, to nie wiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotka, sliczne zdjecia 🙂
Bidna D-Brycz...
Agadka, no wlasnie ja tak samo z tym czopem, podrajcowana jak iei wiem bylam, ze to juz, a tu minelo 5 dni z hakiem i dupa blada. No ale, przeciez "wszystkim pasuje" w sobote, wiec co sie mam spieszyc...tak sie rozalilam i splakalam, ze nie mam ochoty nikogo widziec, a tu trzeba...
Amelka, szkoda, ze ustaly skurcze....
Gaja, juz zaraz widze do szpitala i bedziesz tulic maluszka w poniedzialek, 🙂. .No i fajnie, bo sie martwilas.
Ciekawe jak Nirmala?
I jak Anyaz i Aguska?

Megi, dzielna bylas! A Mikus duzy taki, nacinali CIe?
A bidna Bisia..jak zwykle jakies szopki musialy byc...mam nadzieje, ze wszystko ok u niej i dostanie krew i lepiej jej bedzie.
Cmoki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gaja jeśli ma się cc to przysługuje Twojemu męzowi 2 tygodnie upieki nad Tobą, i to jest tak że Twój mąż musi jechac do Twojego lekarza ginekologa który prowadził ciązę i on wystawia mu zaświadczenie czy coś że przysługuje mu opieka bo było cc, a jeśłi pojdziesz do zwykłego lekazra rodzinnego to on chyba da tylko 7 dni opieki wiec lepiej do gin(przy córce moj mąż brał te opieke a teraz nie chciał bo to tylko 80% płatne wiec wziął zwykły urlop) a ten tacieżyński to mozna wybrać do roku czasu od urodzenia dziecka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke przykro mi z powodu babci luka, ciężki czas zamiast radości to smutek 😞
superbaba ta wysypka u Helenki może rzeczywiście być związana z pokarmem 😞 lepiej do lekarza. Albo tak jak Maiha pisze że to może być trądzik właśnie bo przypomniało mi się że po ok. 2 tyg od porodu wysypało tak strasznie moją bratanicę. A z tym ważeniem przed i po jedzeniu to może być różnie bo zależy od apetytu w danym dniu i czy mała się zrobiła np. kupkę 😁 mi polecono by ważyć raz w tygodniu mniej więcej o podobnej porze i że niby wychodzi czy maluszek przybiera miarowo.
Basia gratuluję jeszcze raz Franusia
D-brycz czekamy na dobrą informację i szybkiej akcji życzę
Ciekawe czy rzeczywiście będzie w tym tygodniu wysyp "naszych" dzieciaczków 🙂
Co do wagi z USG to mam nadzieję że u mnie nie będzie aż takiej różnicy bo już miesiąc temu moja Hania ważyła 3110 a ja słonika nie mam zamiaru rodzić sn 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbabo super zdjecia 🙂 dzieic są takie kochane i śiczniutkie 🙂 ja na moją Nadie ciągle marudze, upominam czasme nawet krzykne bo budzi mi Adasia, ciagle go dotyka po główce co nie ejst wskazane bo ma tam ciemiączko wiec boje sie ze cos muz robi ale wieczorem jak śpi to się napatrzeć na moje dzieci nie mogę ze takei słodkie i kochane 🙂

Gaja czyli już tylko kilka dni i bedzies zmieć Antosia wow a ty przeciez ostatnia w tabelce jestes 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha, no ja tez sie wlasnie zastanawaiam jak to bedzie....Wczoraj mielismy duzy obiad i spotkanie rodzinne i wspomnienia...no niewazne co, tylko, ze zjechala sie rodzina i taka Lukea daleka kuzynka ( chyba 3 pokolenie) ze swoim 6 tyg przedwczesnie urodzonym synkiem....ktory mial termin na dzisiaj...no i takkkka kruszyna, matuchnoo...no i Ella siedziala i mowila baby ale sie patrzyla i patrzyla i patrzyla... w szoku normalnie. Ale nie dotykala ani nic. A w ogole to ona z swoja mama 15 godzinna podroz samochodem z tym maluchem, a on jeszcze podlaczony do monitora oddechu i w ogole, w tlumy ludzi go zabiera...ja nie wiem co ona sobie mysli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To za kilka dni będzie Antoś 🙃
Maiha rzeczywiście, dzieci jak śpią to bosko wyglądają, a jak szaleją to jak upiorki 😜 Mój to już ma humorki-jak długo domaga się jedzenia-max 3minuty, bo np załatwiam potrzebę 😜
to potem ma takiego nerwa że rzuca się przy jedzeniu 🙃
Magdaluke to fajnie że Ella tak zareagowała 😉 A co do tej daaalekiej kuzynki to nie rozumiem 🤨 Mój ma sześć tygodni a tylko-aż miesiąc przed terminem, a staram się Go izolować od obcych...
A nie rozumiem tego "wszystkim pasuje", chodzi o to byś nie urodziła jutro bo jest pogrzeb?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny dzięki za odpowiedzi na moje zapytanie 🙂
Maiha ja cały czas myślałam że urodzę jako ostatnia albo jedna z ostatnich i gdyby nie cc to mogłoby tak być. Choć panicznie się boję porodu to z drugiej strony cieszę się że Antoś już za tydzień będzie z nami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No bo za mna chodzi coca-cola albo jakis owoc zakazany..czy jakas salatka pyszna..no tak sobie na zas w razie co pytam 🙂 A ze Helenka lekko wysypana to boje sie narazie pomidora czy ogorka zjesc:/ Teraz to w ogole boje sie cos nowego zjec, bo sprawdzam jak reaguje na brak mleka..dzis kupilam borowke amerykanska i morele, bo to chyba nie powinno alerizowac. A nie wiecie co z malinami przy karmieniu?
Bylismy w koncu na spacerze...straszna duchota! Helenka spala...a ja ledwo tuptalam! Jetem ta slaba, ze szkoda gadac 😞 I jeszxze maz mnie dobija:,(
Agadka - makijaz musialam strzelic, bo fotke do dowodu robilam 🙂
Gaju - no dobrze by bylo, by Cie maz zawiozl i z Toba tam byl:* Co do tacierzynskiego to zglaszasz tylko w firmie. A a propos tej opieki nad zona to atwoj ginekolog lub ew.na prosbe w szpitalu moga Ci wypisac zwolnienie dla meza na opieke nad zona po operacji:* Moj tak zrobil i siedzi z nami miesiac w domku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarnyloczek napisał(a):
To za kilka dni będzie Antoś 🙃
Maiha rzeczywiście, dzieci jak śpią to bosko wyglądają, a jak szaleją to jak upiorki 😜 Mój to już ma humorki-jak długo domaga się jedzenia-max 3minuty, bo np załatwiam potrzebę 😜
to potem ma takiego nerwa że rzuca się przy jedzeniu 🙃
Magdaluke to fajnie że Ella tak zareagowała 😉 A co do tej daaalekiej kuzynki to nie rozumiem 🤨 Mój ma sześć tygodni a tylko-aż miesiąc przed terminem, a staram się Go izolować od obcych...


No wlasnie wiem Czarnyloczku, moja tesciowa probowala je odciagnac od tego zamiaru. Dziewczyna ma chyba 19 lat i babcia to jej prababcia i widzialy sie w ostatnich latach...hmmmm....moze raz? Wiec sama nie wiem po co ciagnela tego maluszka, oby tylko po tych wszystkich wojazach nic mu sie nie przytrafilo. Ja z tego wszystkiego nawet go nie potrzymalam. I ja, tak jak Ty, dmuchalabym i chuchala i chronila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kambea ja stosuję zasadę 3xs i narazie nic z tego dalej dwupak ach... 😞
Czarnyloczek to nieźle siostra nie chce być gorsza i też sobie dzidzi zafundowała. Mam nadzieję że ja również szybko wrócę do figury sprzed ciąży a co najważniejsze że brzuch mi nie zostanie taki wystający bo mi cała ciąża w brzuch właśnie idzie no i wiadomo trochę w tyłek ale że niska jestem to śmiesznie to wygląda, zwłaszcza teraz jak wisi mi prawie na kolanach 😁. U mnie 14kg na + a większość w ciągu tego miesiąca i lekarz stwierdził że to przez tą moją opuchliznę 😞
Pampinka Filipek słodziak, cudny i w ogóle wszystkie filipki takie słodkie są
Gaja wiadomo że każda się z nas boi, ja tak jak ty boje się że cosik ni tak mozę być ale to chyba normalne, głowa do góry!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie mloda i ja ciagnie do ludzi 🙂 Wiecie..ja przez to odosobnienie i lezenie tez chce wychodzic czasem;/ No i jakby bylo ladnie to chce na dialke do rodzicow pojechac..a tam jest ciotka i wujek..a jak sie dowiedza to moga i dziadki z siostra wpasc! No ale ja tak marze o powietrzu i wyjaciu i naturze..ze esli tylko bedzie ladnie to na 3-4h pojedziemy!

Jeju ale mnie od wczoraj boli jakby w pachwinie..moze sie przedzwigalam i od rany ciagnie i boli:/ A z ta polozna to maz pojechal zrobic burde i okazalo sie, ze tamta laska byla jakas niekumata a ta z dzis bez problemu przyjela zgloszenie i ktos wpadnie na dniach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megi, dzielna bylas! A Mikus duzy taki, nacinali CIe?



Magdaluke no niestety musieli naciąć bo mały duży i nie przecisnął by się i tak był wymęczony tym porodem i nałykał się wód płodowych ale z nim już dobrze miał lekką żółtaczkę i obeszło się bez naświetlania i teraz go obserwuje czy żółtaczka nie wraca. Za to ja jeszcze nie doszłam do końca do siebie fizycznie bo szwy bolą siedzieć nie mogę ale jakoś daję rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarnloczku - no wiem ze i ogorka i pomidorka mozna..sle za duzo surowizny naraz i za duzo nowego naraz..balabym sie chyba 🙂 No widzisz..a dla odmiany na necie w tych dietach karmiacych pisza, ze maliny mozna:/ I wez tu badz madry..pewnie przez te pestki nie bardzo co? Ja dzis ta borowke sprobuje..chociaz ona nie bardzo na zaparcia..a ja pd 2 dni nic:/Blech..a jutro na badania moczu i krwi jade i do neurologa na kontrole po ciazy i porodzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja pokolocilam sie z Lukiem, szkoda gadac. Zabral ELle i pojechal. Mi chyba pozostanie zwariowac w samotnosci..no nic.
No wlasnie Czarnyloczku, ale siostra wyskoczyla! Myslisz, ze totalna wpadka czy ja "zainspirowalas"? Bo calkiem powaznie, ja wiem o przynajmniej jednej parze, ktora zaszla w ciaze, bo my sie spodziewalismy dzidzi. A do kolejnej mam podejrzenie 😉. No ale...i jak , Twoja siostra to zadowolona czy zrozpaczona?
Dorotka, ja sie Tobie absolutnie nie dziwie, ja bym chyba przez okno chciala wyskoczyc na Twoim miejscu, wiec bierz mala, i jedz sie dotleniaj!!!!!!!
Megi, a jakies znieczulenie dostalas? No i wiadomo, troszke to trwa jak ciagna szwy kochana, ale potem sie zapomina, uwierz mi. Ja sie balam, ze "inaczej" bede wygladac po wszystkim, ale ponoc bz, hehe. Polog ni ejest latwa sprawie, ale ponoc wszystko do przezycia.
Dumna jestem z was mamusie!!!!
A moj Luke wezmie-moze- dwa dni wolnego i to tez zobaczymy...bo musi brac bezplatnie, wiec nie mozemy sobie pozwolic na wiele.Do tego jeszcze jutro pogrzeb , wiec pewno mu sie dzien pracy skroci, bo na babcie nie ma wolnego...
Wiec nieskromnie wam pozazdroszcze tatusiowego, czy jak to tam zwal.
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co mi dalej ten czop odchodzi troche dlugo co? juz mi wypadlo chyba w sumie z jajko kurzei toche wiecej i nie ma w ogole krwi ani troszke ale jest duzo galaretowatej zoltobialej substancji wiec napewno to to

juz niedlugo wszystkie bedziemy mialy problemy a co jesc a w co ubierac 🙂 jeszcze troszke...

karioka no ty tez juz po terminie...moglo by sie zaczac a nic sie nie dzieje calkiem??

gaja ostatnia chyba jednak nie bedziesz 🙂 fajnie ciesze sie z toba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co jesłi chodzi o jedzenie to ja jem wiekszosc tego co przed porodem tzn. malinami sie objadam:P i ciasto mama zrobiła i galerki z malinami i same maliny (mamy sowje na ogródku wiec sie opycham) borówki jem w sumie nie jem tylko kilka rzeczy:
-gazowanych napoi
-cytrusów(cytryny pomarańcze)
-kapusty
-brokułów i kalafiora ale mam zamiar w przysżłym tyg je zjesc 🙂
-octu (i potraw z octem)

a tak to jem wszystko i czekoladę i wszytsko inne bo tak naprawde bardzo mało dzieci ma alergie wiec po woli można wszystko do diety wprowadzac np jesli mas zochote na te maliny to zjedz dzisiaj a jesli do jutra nic małej nie ebdzie to jest ok 🙂 itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...