Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czytam Was, zaglądam.. miło poczytac o kupach maluchów 😉 to jest naprawde takie niewiarygodne.. ze człowiek przez kilka miesiecy ma "ciążowe" problemy.. poród to "chwila' a potem dopiero się zaczyna.. maraton.. typu, kupa odpowiednia, czy nie odpowiednia 🙂 też już bym chciała tak z Wami podyskutowac, tylko że u mnie nadal nic i chyba Agadka nie dam rady się dziś z tobą zsynchronizować ... 😞 ani widu, ani słychu o porodzie.. a dziś Juliana w kalendarzu.. poza tym, to wszystko co się teraz u mnie dzieje, te problemy, zamieszanie.. brak stabilizacji.. -kiepski czas ogólnie mówiąc... A jutro SZPITAL:/ i WEGETACJA dwutygodniowa.. jak się nic samo nie wykluje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny
Ależ mam okropnego doła,mój Kochany był w domu 8 dni i pojechał do pracy do Niemiec a ja dalej nie urodziłam,łudziłam sie że sie wyrobie przed terminem a tu G.... Ehh.
I wogóle nic mnie nie rusza ,nic się nie dzieje mały znowu wchodzi mi pod żebra i ciężko mi oddychac.
Agadka czarnyloczek dziękuje jesteście Kochane 🙂
Amelia1111 wspólczuje Ci bardzo byłam w podobnej sytuacji jak urodziło nam sie trzecie dziecko ale jakos daliiśmy rade znalazł inna prace w przeciągu kilku dni 🙂
4nula Na pewno pomału dojdziesz do wprawy i będziesz Super mamą ,może stawiasz sobie za wysoko poprzeczke tym bardziej ze nie ma kto Ci pomóc .
Dodi Widze ,że energia Cie rozpiera, może to być faktycznie symptom zbliżającego sie porodu
Superbaba I jak tam kupki ? unormowały się? Może zjadłas coś nowego i Helenka tak zareagowałą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kambea napisał(a):
Witajcie dziewczyny
Ależ mam okropnego doła,mój Kochany był w domu 8 dni i pojechał do pracy do Niemiec a ja dalej nie urodziłam,łudziłam sie że sie wyrobie przed terminem a tu G.... Ehh.
I wogóle nic mnie nie rusza ,nic się nie dzieje mały znowu wchodzi mi pod żebra i ciężko mi oddychac.
Agadka czarnyloczek dziękuje jesteście Kochane 🙂
Amelia1111 wspólczuje Ci bardzo byłam w podobnej sytuacji jak urodziło nam sie trzecie dziecko ale jakos daliiśmy rade znalazł inna prace w przeciągu kilku dni 🙂
4nula Na pewno pomału dojdziesz do wprawy i będziesz Super mamą ,może stawiasz sobie za wysoko poprzeczke tym bardziej ze nie ma kto Ci pomóc .
Dodi Widze ,że energia Cie rozpiera, może to być faktycznie symptom zbliżającego sie porodu
Superbaba I jak tam kupki ? unormowały się? Może zjadłas coś nowego i Helenka tak zareagowała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia jutro idziesz do szpitala? I co tam będą robić, czemu będziesz tam do porodu? Też mnie przeraża czekanie np. 2 tyg, ale jeśli tak będzie to trudno. Będę się cieszyć, jeśli uda mi się szczęśliwie urodzić do końca sierpnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi napisał(a):
Amelia jutro idziesz do szpitala? I co tam będą robić, czemu będziesz tam do porodu? Też mnie przeraża czekanie np. 2 tyg, ale jeśli tak będzie to trudno. Będę się cieszyć, jeśli uda mi się szczęśliwie urodzić do końca sierpnia.



Dodi, bo jestem już 4 dni po terminie i lekarz prowadzący kazał mi się zgłosić...żebym już była pod obserwacją... i powiedział mi że generalnie to przez pierwszy tydzień czekają.. a potem jak się nie dzieje nic, to w 42 t.c już wywołują..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a amelia tez do szpitala to tylko ja dodi i kambea czekamy...

ja jutro sie dowiem kiedy na wywolanie pewnie dopiero za tydzien...wiec bede 13 dni po terminie...tak jak z oscarem....heh

jakby mi tylko zrobili aby jedno usg albo raz na ktg to bylabym spokojniejsza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotko, tak sie prezyl przy jedzeniu i taki mniej spokojny, Nio ale nie wiem jak to jest bo on moze byc tez nerwusek po mamusi 🥴 Nio i dalam ten delicol i pomogl 🙂 Jadl spokojnie i nie prezyl sie tylko w czasi ekdzenie najpiewr razkupka i ta byla taka wieksza jajecznica 🤢 pojadl znowu i nastepna nio i bylo zolto tylko ze wskalko w pieliszke. nIo albo takie baczki puszcza juz sama nie wiem 😞 Nio i bylo tak w poludnie i teraz jak karmilam.Nio i tylko wtedy dawalam ten srodek. Teraz jzu sama nie wiem czy tak powino byc 😞 Nio a boje sie ze takie malenstwo sie odwodni 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia ale masakra, mam 3 koleżanki, które przenosiły, ale żadna nie musiała leżeć w szpitalu, najwyżej chodziły codziennie na ktg 🤢 Mi gin kazał przyjść we wtorek, co jest dla mnie trochę bez sensu, bo do czwartku mam L4, czyli będę musiała przyjść drugi raz po samo zwolnienie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia - a ja jak sie napatrzylam na te przenoszone ostro ciaze, to mysle ze lepij bys byla pod kontrola..beda mogli sprawdzac Ci wody i ktg pare razy na dzien! Za duzo chyba w tym szpitalu przez 5 tyg widzialam:/ A moze samo pojdzie jak tam bedziesz..zrobia Ci masaz szyjki czy cos i ruszy...
Magdad - mozesz tez mu podawac wode niegazowana w takie upaly..jesli boisz sie odwodnienia! Natomiast musialo by byc pare takich wodnych kupek..a to vo opisujesz to nie wyglada jak biegunka:/ A moze takie siku z bakami po prostu? Bo rozwolnienie to fakrycznie plywa w tej pieluszce! A skoro pomaga lek to podawaj...mozesz sprobowac jednego dnia np.bie dc i zobaczyc czy dalej bedzie sie wyginal.
Agadka - no dobrze by bylo, by po terminie juz pilnowali ciazy i zrobili ktg i usg! Ale ja ciagle licze, ze dasz czadu do 24.00 :P

My juz unyci, karmimy i pewnie padniemy spac..powietrze nas dotlenilo 🙂 Jeszcze tylko ja musze sie wykapac, zmyc makijaz i zjesc..ale sil jakos nie mam na tyle "pracy" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey dziewczyny...
Nadrobię Was jutro a teraz wpadłam tylko na chwilę.
Od piątej rano miałam gorączkę 38st 🥴 Dostałam zapalenia piersi-okropny ból, przez pół dnia słaniałam się na nogach, byłam tak słaba że z łóżka prawie nie wychodziłam, mama z mężem chcieli mnie na pogotowie już wieźć 😞
Ale zebrałam się w sobie i jakoś pomału doszłam do siebie dla Juniora.
Magdad do tych kupek co mówisz że się wchłaniają, Miłosz ma też takie, w sensie to jest jakby żółta woda-kupka, mój też się pręży przy kupkach i wysila aż czerwony się robi ale nie płacze. Ale jeszcze nie dostał żadnych specyfików.
A ten delicol jest na kolki co dajesz i dodajesz do każdego karmienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny trzymam kciuki za rozpakowywanie!!
Amelia: teraz doczytalam o pracy meza 😞 bidulko, tyle stresów i to teraz 😞 Juz niedlugo bedziesz sie cieszyc maluszkiem i oby tadruga sprawa tez sie jakos ulozyla!!
loczku: ten delicol jest na kolki, on pomaga w trawieniu laktozy nio i zalecila je pediatra. I normalnie oprocz tych kupek co mnie tak przestaszyly to byl spokojniutki i w ogole nie wiercil sie. I dalam o polowe mniejsza ilosc kropli niz pisza na opakowaniu w czasie karmienia prosto do buzki
babeczko: chyba na cale szczescie masz racje i to nie to 🙂 teaz bez delicolu tez strzelil kupke tylko bidulek sie meczy i placze 😞 Jutro od rana znow sprobije dac ..
akinimod: heh skad to znam....
Pozdrawiam Was ciepkutko!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
D brycz nadal w dwupaku :-( Prawdopodobnie miała źle termin miała wyznaczony.
Magdad mój też ma strzelające kupki. Jutro mamy wizytę u neurologa to zapytam bo sądzę że wieczorami zaczął mieć Kolki choć NaraZie masaż brzuszka wystarczał. I zobaczymy czy wylewy dokomorowe się wchlonely.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarnyloczku - to trzymam kciuki jutro za neurologa! Tak szybko macie z Juniorkiem? My mamy sie zglosic dopiero po 3 miesiacach! Moze inaczej wczesniaki z 35, inaczejj z 36 itp...
Magdad - dobrze wiedziec o tym leku, jesli pomaga trawic laktoze! Nasza znow miala brzydka kupe...taka wielka na cala pieluche i taka jak packa:/ Znow obserwuje czy wiecej nie bedzie..nie byla to woda ale nie byla tez taka standardowa kupka:/ Nie myslalam, ze bedzie taki stres kupny z dzieckiem! Chyba znow odstawie nabial..sama juz nie wiem co robic 😞

A w ogole to Helenka w dzien grzeczna i sporo spi, a wieczorem i na pol nocy dostaje szaleju! Troche placze, trovhe szaleje..nie chce spac, ma az za duzo energii:/

Z D-brycz to mega kiepsko:/ Ucaluj ja od nas:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
superbaba a skad oni wiedza jakie sa wody?
a jest juz po 12 a u mnie dalej nic 😎....jeszcze kilka dni i bede sie mocno stresowac czy wszystko ok ale chyba jak czuje sie ok to z mala tez ok?! nie szaleje juz tak jak wczesniej ale ma mniej miejsca pewnie ah niech juz wyjdzie chce juz byc pewna ze jest zdrowa i nic jej nie jest 🤨

czarnyloczek alez mialas dzien 😞 ponoc jak sie ma infekcje to tego mleka nie mozna dawac tylko wylac? est tak? oby ci przeszlo

dbrycz dalej nic...o jej ta sie nasiedzi w szpitalu...a mowila cos co teraz beda robic??

amelia to powodzenia i czekamy na wiadomosci od ciebie :* troche ci zazdroszcze ze bedziesz pod kontrola a troche byloby mi smutno bez meza w szpitalu ale to tylko kilka dni dasz rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane
nie bardzo was doczytalam, ale nadrobie
Aguska, gratki! A to Cie Zoe wziela z zaskoczenia!!!!
My szczesliwi, wciaz w szpitalu, wszystko super, tylko zmeczeni.
Maly spory a rodzil sie latwiej niz Ella...ogolnie moj gin super, bardzo sie staral wyrzadzic jak najmniej szkody i z jego pomoca udalo sie bez ciecia, malutkie pekniecie i jeden szew, czyli pikus. Ja sie czuje swietnie, na chodzie , nic nie boli bo biore przeciwbolowe, ale nawet jak dlugo nie wezme, to i tak znosnie.
Ellunia ma ciezki tydzien i bidna juz asma chyba nie wie, co sie dzieje, dlatego tata z nia dzisiaj zostal i zabral ja do kina a jutro i my do domku, wiec super.
Tu maly i ja z wczora j, niuniek troche opuchniety i zsinaly, bo sie musial przecisnac :-). A wyglada jak maly Luke- tak podaja zrodla 😉. Buziaki
[IMG]http://i50.tinypic.com/35ktr7s.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke Piękny chłopak i piekne foto.Jeszcze raz Gratulacje 🙂
Gaja Trzymam za Was mocno kciuki ,żeby wszystko sprawnie i dobrze poszło 🙂
Amelia1111 Powodzenia i czekamy na wieści 🙂
Czarnyloczku Jak się dzisiaj czujesz? Jak tam Twoja pierś? Powodzenia u neurologa Wam życzę.
Agadka Dzisiaj sie dopatrzyłam że jest jeszcze jedna przeterminowana mamusia wśród Nas Karioka, no chyba że ...długo jej tu nie widać.
Biedna Dbrycz ,dziwi mnie to że w dzisiejszych czasach lekarze nie potrafią wyliczyć TP. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej babeczki 😁

Oooo to wychodzi na to, że Gaja już w trakcie CC 😁

Madziu i Dorotko ja na przykład podaję SabSimplex do każdego karmienia i wówczas dziecko nie ma kolek, i na opakowaniu jest napisane, że duże ilości mogą powodować rzadkie kupki (u nas akurat nie ma tego problemu). Z resztą pamiętajmy, że każdemu z nas zdarza się biegunka czy zatwardzenie, i dopóki nie trwa to dłuższy czas to nie ma sensu panikować 🙂

Magdad jak się pręży przy jedzeniu to kupę próbuje zrobić - to normalne, dużo dzieci jednocześnie je i wypróżnia (mój z resztą też 😉 ) No chyba, że przy tym płakał, bo kolki są dla dzieci bardzo bolesne...

Akinimod moja doba też ma teraz koło 12h 😉 a dziwne, że położna ściąga Ci szwy, ja musiałam zgłosić się do szpitala na zdjęcie. Też myślałam, że będzie bolało a to pikuś, 10 sekund i po sprawie 😉

Czarnyloczku współczuję, moja szwagierka miała zapalenie piersi podczas karmienia bo nie odciągała pokarmu i było to bardzo bolesne 😞

Amelia trzymam kciuki 😁

Magdaluke świetnie wyglądacie 😁 ale fajnie, że taki lekki poród miałaś i dobrze się czujesz 🙂

Dziewczyny po terminie współczuję Wam, na pewno każda już nie może się doczekać kiedy ujrzy swoje maleństwo 🙂 mój Damianek coraz mniej śpi, dziś tata szedł do pracy to nie dał nam pospać w nocy i poszedł jak zombie... A teraz chciałam dospać, ale co rusz mały postękuje, więc się nie da, zwłaszcza, że wsadziłam go do łóżeczka (musimy go przyzwyczajać chociaż w dzień 😉 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie,

Gaja czekamy na wieści!
Amelia trzymaj się tam i oby Julek zechciał szybko się wykluć 😘
Magdaluke nie mogę wyjść z podziwu jak pięknie wyglądasz po porodzie 🙂 Synek też śliczny.
Kambea to same zostaniemy na placu boju 🙂

Ja dziś całą noc nie mogłam spać, łaziłam po chacie, gorąco, nie wiedziałam o co chodzi, nad ranem mnie skurcze złapały, ale przeszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke dzielna kobietko! Ciesze sie, ze tak latwo Ci poszlo:*
Agadka - te wody to sprawdzaja taka rureczka przez pochwe..i widza wtedy czy kolor normaln czy zielone czy normalne! Tak w Polsce kontroluja jak dzieko przenoszone sporo! Ja to Ci zycze, zebys urodzila jakos szybciutko i nie miala nerwa:* Widac Sarah tam az za dobrze:P
Gajeczko - trzymam kciuki, by szybko minelo a potem bylo bezbolesnie!!!
Strzauka i Magdad - moze tez powinnam jakos tych kropli na necie poszukac! Ona mi sie ostatnio prezy i poplakuje czasami 😞 A w nocy byly 2 takie packowe, rzadsze kupy...no i nerw ciagly! Patrze czy wiecej nie bedzie w dzin, bo w razie co zamowilam na 14 pediatre:/ Zastanawiam sie czy to cos co jem?! A staram sie na maxa uwazac... Nabialu zjadlam wczoraj tylko jogurt w mizerii..a ogorki tez pierwszy raz:/ Glupieje juz...

Milego dnia Mamusie zycze..dzis jakis koszmarny upal ma byc u nas i juz sie boje, jak to przetrwac! Na dzialce w cieniu bylo super, ale w miescie i w mieszkaniu to koszmar bedzie! Moze na spacer isc..ale tez cienia trzeba znalezc, bo inaczej sie zdechnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...