Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dodi jestem jestem 😁 ja i kambea chyba tez....

superbaba aaa to nie wiedzialam nawet o tym 🙂 u nas tego na bank nie robia...

kambea karioka w szpitalu wiec tez wkrotce sie rozwiaze pewnie...

magdaluke o jeziu jaki od sliczniutki hihi juz jestescie w komplecie 🙂 ella z czasem zakuma ale chyba bedzie zazdrosna o mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotko wyprzedziłaś mnie 🙃
Wątek już założony 😁

Ja dzisiaj już dużo lepiej, mam tylko 37st a pierś już tak nie boli, wczoraj po kąpieli było dużo lepiej. Strauka no senk że mały zjadł z lewej o dwudziestej drugiej a prawą miał dostać po przebudzeniu i przebudził się o drugiej a wtedy to już sutka mały nie mógł złapać bo pierś była tak wypełniona 🤨 Ale zaczęła boleć dopiero o piątej. A co do chorej piersi Agadko to dziecko trzeba jak najczęściej do niej przystawiać.

A my już po wizytach, udało się zrobić USG tam gdzie Pani Neurolog by nie jechać o piętnastej w ten upał gdzie indziej. Pani doktor była tak kochana że wepchała nas w kolejkę- w końcu sama ordynator i jedna z główniejszych w dolnymśląsku 🙃 Jak Misiek załatwiał papiery to ja Go karmiłam na kanapie a potem badanie. Mały rozwija się prawidłowo i na swój wiek czyli 6tyg 3 dni rozwija się jak pięcio-sześciotygodniowe dziecko 🤪 Czy jest jeszcze tylko tydzień do tyłu 🙃 Ale już dogania rówieśników 😁
A wylewy dokomorowe się wchłonęły 😉 Jak mi usnął po karmieniu tak spał przez całe USG nawet jak zimny żel dostał na główkę-mój twardziel 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarnyloczek super, że z Juniorem tak dobrze, dzielny chłopaczek 😁 a co do karmienia to ja zawsze ściągam z obu piersi, nawet jeśli mały ma tyle nie zjeść (w sumie zależy mi też na tym aby jak najbardziej rozwijała się laktacja i nie zanikała, a częstsze ściąganie temu sprzyja) i też karmię go na żądanie, ale on żarłok, co 2,5-3h najczęściej głodny 😉 tylko nocą do 4-5h potrafi wytrzymać 😉

Gaja jeszcze raz gratuluję 😁

Dodi widzę, że powoli szlag Cię trafia, że Ada tak się zadomowiła i za żadne skarby nie chce opuścić brzuszka 😉

Babeczko u nas takie fest kolki zaczęły się w 3 tygodniu i od 21 do 3 minimum bez przerwy, a najczęściej także cale dnie mały prężył się, podkurczał nóżki i niewyobrażalnie się darł (bo płakaniem to już ciężko było nazwać) i tylko SabSimplex zaczęliśmy podawać i jak ręką odjął, także bardzo polecam, z resztą pisałam Ci już o nim w sms kiedyś 🙂

Damian śpi a ja jakimś cudem się zorganizowałam (chociaż noc ciężka, upał i nie chciał spać, stękał...) wstałam przed 7, ściągnęłam sporo mleczka, nakarmiłam, przewinęłam, usnął, zjadłam śniadanko, posprzątałam, zrobiłam pranie, ściągnęłam suche, zrobiłam kolejne, w międzyczasie znów nakarmiłam i pobawiłam się z małym, znów usnął 😁 myślałam, że będzie dużo gorzej gdy męża nie będzie, ale jakoś daję radę na razie i nie czuję się wykończona (jeszcze) 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarnyloczku - twardziel z Waszego Miloszka 🙂 Super, ze tak podgonil i wszystko jest ok...i ze te wylewy sie wchlonely!!! Nie ma co juz opowiadac...duzy chlop z niego 🙂 Helenka dzis skonczy 3 tygodnie..czas mega szybko leci.
Strzauko - podziwiam Cie! Masz na to wszystko sile?! Ja wstawie pranie i zdejme suche i juz padam na ryj:/ Nie ogarniam sie jeszcze! Moze jak poczuje sie w koncu dobrze to i dam rade cos porobic, ale narazie to dupa :/ Co do tego na kolki to wiem i bede szukac w necie!

A my jednak jedziemy dzis do pediatry, bo te 2 kupy okropne w nocy, a potem juz nic, za to smierdzace mega baki puszcza 😞 Do tego oczko troszke spuchlo..i maz napanikowal, wiec jedziemy! Zobacze co powie na to uczulenie na buzi (schodzi juz!) i ten brzuszek i kupki:/ Chyba nienormalna jestem, ale robilam i zdjecia w nocy, by w razie co pokazac lekarzowi..hehe:P A z ta iloscia pokarmu to zazdroszcze..rano pokarmilam Helenke kazdym cycem po 10 min, sciagnelam 115 ml..po poludniu tez jej dam cyca, ale scigne juz pewnie maz 50-70..i to samo wieczorem:/ Najgorzej mam tearde cycki po nocy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carolla - za rzadko sie odzywasz 🙂

Jeja..wracamy od pediatry!!! Aaa! Utuczylam wlasne dziecko:/ W 16 dni przytyla 800 g! 😞 Musze wydluzac jej czas podawania zarcia i dawac mniej sztucznego:/ Helena wazy juz 3600! Uruchomilam jej opieke zdrowotna z pracy w medicover i lekarka nas wysyla na pare badan dla spokoju - bo wczesniak! Wiec jedziemy za 3 tyg na usg brzuszka, glowki i stawow biodrowych..wszystko za jednym zamachem, a potem do oryopedy. Za tydzien kazala zrobic morfologie..bede wyc:/ Naazie kupkami sie nie przejmowac..no chyba, ze byloby ich duzo i by plakala! Podejrzewa, ze moze to byc od przekarmienia:/ I jak tu mniej jesc dawac co?! Narazie mam ograniczyc nabial, ale jogurt czy serek zjesc..obserwowac. Pepek odpadl akurat lekarce:P a bylismy akurat u pedoatry neonantologa, wiec lepiej.
A na dworzu taki upal, ze mozna zdechnac! 😞 O 17 jedziemy do przyjaciol na chwilke na grilla..Helenka sie napowietrzy i bedzie ciut chlodniej!

Bisiowy Franek pojechal wlasnie do Warszawy do Centrum Zdrowia Dziecka na dalsze badania! Bede dawac znac, ale trzymajmy kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba na razie nie jestem przemęczona bo mąż wstawał raz w nocy do malego, więc spałam nawet 6h pod rząd, ale od wczoraj koniec dobrego, więc zobaczymy jak z tą moją energią będzie później 😉 zwłaszcza, że teraz Damian sporo śpi to mam czas 🙂
Co do Helenki to lepiej dmuchać na zimne i jechać do pediatry nawet jeśli to pierdoła (bo co jeśli jednak nie a Wy tego nie wiecie?), ja też bym pojechała gdyby mnie to niepokoiło 🙂

Co do mleka to szału takiego nie ma: z rana po nocy koło 300-400ml, potem w ciągu dnia 150-180ml gdzieś ściągam z obu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carolla zapomniałam, bo długo cię nie było i chyba w tabelce cię nie ma. Co tam u ciebie, jak się poczuwasz? Jakieś objawy porodowe?

Strzauka szlag mnie wcale nie trafia, termin mam dopiero jutro, a od początku wiedziałam, że urodzę pod koniec sierpnia, jeśli się uda do końca tygodnia to rewelacja, jeśli do końca sierpnia to super, a jak mnie złapie wrzesień to będę szczęśliwą wrześnióweczką 😁

Wiecie co, tak mi się jakoś wydaje, że bardzo malutkie dzieci się u nas rodzą, zawsze myślałam, że taki zdrowy donoszony maluch to około 3500g, u nas dużo poniżej 3kg, ciekawe z czego to wynika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i jak tam nierozpakowane mamusie ? Macie jakieś symptomy zbliżającego sie porodu?
Agadka Dodi ja też jestem z Wami co prawda dzisiaj rano miałam bóle podbrzusza takie jak na miesiączke co 10 minut i myślałam ,że mały chce wyskoczyć i zrobić mamusi prezent na urodziny,ale wszystko sie wyciszyło chociaż do wieczora jeszcze daleko 🙂
Czarnyloczek Super ,że z malutkim wszystko dobrze i tak pięknie się rozwija 🙂
Superbaba Helenka pięknie przybiera na wadze.
Strzauka oklask za miesiąc Damianka,śliczny z niego bobas i jaki już duży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello
Poczytalam was na raty od wczoraj...ale amnezja juz sie wlaczyla. A wiecie same, ja jade na minimum snu, wiec....
Dorotka, tak jak STrzauka napisala, lepiej pojechac, niz nie. Z takimi maluchami to nigdy nie wiadomo, ja tez wydzwanialam po lekarzach z kazda pierdola. A co do zdjec, to wcale nie jestes glupia! Jak ELla miala sowje "przygody"z alergiami, to tez jej robilam zdjecia, jak pojechalismy do specjalisty, to jedno z pierwszych pytan- czy przypadkiem nie mam zdjec! Wiec bylam z siebie dumna i okazalo sie pomocne.
Czarnyloczku, wspolczuje zapalenia piersi...ponoc babciny stary sposob na lagodzenie objawow- oklady z lisci kapusty, ale nie wiem czy naprawde dziala.
A Miloszek rzadzi normalnie, taka duza dzidzia!
My walczymy dzis z karmieniem bo maly spiochi po zabiegu...ale cukier ok i siku i kupki sa, musze go na sile troche.
Padam na pyszczek....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzaueczko - a lekarz nie zwrocil Ci uwagi, ze za duzo przytyl?! Bo nam powiedziala, ze przekarmiamy i powinnismy troszke mniej karmic! Bo max co powinna tyc na tydien to 250-300..a przytyla prawie 400/tydzien:/ I mowila, ze przez to moze byc brzuszek przeciazpny i moga byc kolki lub brzydkie kupki!

A w ogole to sie zdziwilam...nie krwawie juz po zabiegi od tygodnia chyba! Mialam krwawienia moE z tydzien! A tu przed chwila poszlam na kibel a tam gesta ciemna krew..chyba tak moze jeszcze byc co?!:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Babeczko nam powiedziała, że to dobrze, bo dużo stracił w szpitalu i nadrabia, a że ja karmię tylko swoim mlekiem to może go pić tyle ile chce, niby nie da się przekarmić matczynym mlekiem... Z resztą jak widać na zdjęciu to jakiś strasznie gruby nie jest, teraz już tak nie przybiera (ostatnio średnio 70g/dobę wyliczyliśmy)

Ja też już nie krwawię tylko brązowawego śluzu jeszcze trochę leci od ponad tygodnia, ale wydaje mi się, że przez cały połóg jeszcze może się zdarzyć takie krwawienie jakie miałaś.

U nas jest 36 stopni :/ taki upał, że masakra, biedny Damianek się męczy, popłakuje, chyba pojadę do tesco posiedzieć bo tam klima :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No nas ta baba nastraszyla troche..ze jenak za uzo przytyla i od tego ja ten brzuszek moze bolec:/ No nic..zobaczymy jak bedzie dalej 🙂 Tylko ze my niestety w nocy sztuczne..a z cycka je i je a potem o tak chce wiecej:/
Co do krwawienia..mi juz kompletnie nic nie lecialo od tygodnia, a tu nagle taka krew!!! Moze gdzies sie skitrala z boku o dopiero jakos sie ruszyla?! Gin odpisala, ze moze tak byc..ale nerwa i tak zlapalam..bo jednak tyle krei to ble!

Franek Bisi ma miec robione full badan w Centrum Zdrowia Dziecka..eeg, rezonans, usg itp..Bisiak jedzie do niego w srode, a narazie jej maz siedzi z maluszkiem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej wlasnie wrocilam od poloznej

pojutrze zaczynam 42 tydzien ciazy i jest to samo co ostatnio wszystko do mnie wraca...

moja polozna jest w ameryce na 2 tyg wiec jakas inna byla...nic sie nie zmienilo przez ten tydzien po ostatnim masazu zrobila mi nastepny i mam wrocic w piatek na kolejny...

powiedziala ze mamy uprawiac seks i odejscie czopa nie szkodzi

mam juz dosc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi napisał(a):
Carolla zapomniałam, bo długo cię nie było i chyba w tabelce cię nie ma. Co tam u ciebie, jak się poczuwasz? Jakieś objawy porodowe?

Strzauka szlag mnie wcale nie trafia, termin mam dopiero jutro, a od początku wiedziałam, że urodzę pod koniec sierpnia, jeśli się uda do końca tygodnia to rewelacja, jeśli do końca sierpnia to super, a jak mnie złapie wrzesień to będę szczęśliwą wrześnióweczką 😁

Wiecie co, tak mi się jakoś wydaje, że bardzo malutkie dzieci się u nas rodzą, zawsze myślałam, że taki zdrowy donoszony maluch to około 3500g, u nas dużo poniżej 3kg, ciekawe z czego to wynika.



Mnie powoli coś zaczyna brać. W sobotę miałam skurcze dosyć bolesne przez 30 min ...co 3 minuty. Zadzwoniłam do położnej bo mi przeszły i powiedziała, że to przepowiadające. Dziś mam termin więc poszłam na KTG i wszystko ok, wychodzą tam jakieś skurcze tylko ja ich nie odczuwam. Poza tym żadnego rozwarcia, wszystko pozamykane. Następne KTG mam w środę, i jeśli do następnego poniedziałku nic się samo z siebie nie zacznie dziać to we wtorek 28.08 mają mnie przyjąć na oddział. Tak więc myślę, że najpóźniej do końca następnego tygodnia już się rozpakuję.

A co się dzieje z Franiem Bisi...???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi sie cos zacina i nie moge pisac postow...
forum umiera, prawda...
no ale na mamusiach moze uda nam sie zadzialac
siadam i zasypiam normalnie ale jednoczesnie jestem tak zmeczona, ze ciezko przysnac prawdziwym snem
maly lubi byc na raczkach, wiadomo i na cycu, oj bedzie ciezko. Ella poki co fajnie, ale szajba jej odbija a mi rece opadaja, bo nie wiem jak ogarnac wszystko na raz
w ogole nie mam mleka jeszcze, niby mam sie nie martwic, ale juz sie niepokoje...znaczy sie mam siare, bo maly siusia i kupkuje ok, ale nie czuje jeszcze nadchodzacego pokarmu i zaczynam sie obawiac czy mu starcza
mial badana dzis glukoze i wszystko w porzadku, wiec pewno tylko moje matczyne nerwy nie daja spokoju
ja za to fizycznie naprawde nie narzekam, jest dobrze
a to zdjecie niunka z dzisiaj po powrocie do domku
[IMG]http://i47.tinypic.com/2940yab.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarnyloczek napisał(a):
Normalnie jakby forum umarło 🤔 Laski gdzie Wy jesteście? Agadka pewnie urodziła już bo nie ma jej po masażu szyjki 🤪
Amelia pewnie też się stara:p Dodi Kambea corolla kobieto do porodu marsz 😁



U mnie do końca następnego tygodnia powinno już być po wszystkim 🙂 Nooo chyba, że się samo z siebie coś wcześniej zacznie dziać hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...