Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Magdaluke rozumiem, że się stresujesz brakiem mleka, ale jeśli glukoza ok to myślę, że wszystko dobrze i małemu starcza 🙂 a jest przesłodki 😁

Rozpakowywać się raz dwa i przeniesiemy się na mamusie 😉

Dziewczyny! Mamy (chyba) przełom - mały je z piersi z kapturkiem 🙂 Tzn zjadł rano, bez usypiania, bez nerwów, ssał jakieś 15 min, więc chyba się najadł, bo teraz sobie śpi 🙂 powinien pospać jeszcze 1-1,5h i zobaczymy, znów go przystawię. Głupia jestem bo mogłam zrobić to dawno, a w szpitalu nie jadł z kapturków a w domu go dostawiałam tylko do gołego cyca i całkiem o nich zapomniałam... Trochę średnio mi to karmienie wychodzi, rano dociągnęłam jeszcze 180ml laktatorem, nie wiem czy po każdym karmieniu dodatkowo odciągać czy nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Widzę że nadal gwarno w temacie 😜

My nie dawno wróciliśmy z godzinnego spaceru, jakby potem miało padać.

Strzauka gratulacje!! 🙃Widać przyzwyczaił się do silikonu i mu lepiej 😉
Mój po kwadransie picia potrafi nawet czasem przespać 2-2,5h
Ja nie ściągałam jak kończył pić bo piersi się przystosowały do potrzeb dziecka, więc jeśli Damianek będzie się najadał to tyle będzie produkcji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc kobietki. Nie poczytam bo za duzo... Gratuluje wszystkim nowym mamusiom ich pociech! 🙂 Ja wlasnie leze kolo spiacej Michasi ale pewnie zaraz bedzie pobudka na jedzonko. Mala czasami potrafi spac baaardzo dlugo, probuje ja wybudzic wtedy na cyca ale czesto bez rezultatu :/ no i martwie sie ze przez to nie dojada. Strzauka nam tez kulawo idzie, zaczyna sie od placzu i zlosci Michaski, wyjmuje sobie cyca az w koncu dochodzimy do porozumienia 😉 i piersi zaczynaja nabrzmiewac i bolec ale trzeba zacisnac zeby 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 😉
Czarnyloczku Nadal jestem nie rozpakowana,dzisiaj na 16-tą ide do kontroli do lekarza,toche mnie trafia bo znowu 150 zł. popłynie z portfela,wczoraj tyle wydałam na okuliste dla córeczek dzisiaj musze jeszcze im zmówić nowe szkiełka ,ehh ta służba zdrowia jak człowiek zachoruje to musi leczyc sie prywatnie.
Agadka faktycznie długo nie ma może rodzi 🙂
magdaluke kawał mężczyzny z Twojego Milesa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia : śłiczny i duuuuzy chlopak z Milesa 🙂
strzauka: ja tez jade na kapturkach 🙂 nIo ale tylko z Medeli bo inne byly beee. Nio i laktacyjna tez powiedziala ze tylko te 🙂 I na kapturkach widac czy jest mleczko 🙂 Nio dalej walczymy z kolkami i dzis mniej marudny w ogole 🙂Nio ale kurcze mialam wczoraj kupic ten sabsimplex ale troszku sie boje z neta 😞 A ty masz sprawdzone źrodlo? bo jak tak i dalabys rade wziac opakowanie wiecej a ja bym przeslala Ci pieniazki na konto... Przepraszam ze sie tak narzucilam ale jak sie Piotrus tak meczy to mi serce peka 😞
nirmala: fajnie zemała probuje z cyca, tez walcz!! U mnie na poczatki ciezko a teraz elegancko z kapturków wcina nio i mialam probowac przestawic na cyca solo ale jeszcze nie teraz 🙂
NIo i dziewczyny: trzymam kciuki za rozpakowanie w tym tygodniu!!
NIo ja wlasnie chwilka przerwy,maly nakarmiony, a Przemek dzis pracuje w domku jednak 🙃 wiec maly spi obk niego w wózku a ja ide na zakupki i na mieszkanie nowe coisk posprzatac 🙂 Bo wczoraj jeszcze wykprzystalam urlop swojego i zamowilam zaslonu i firanki 😜 Nio kazde w innym sklepie, bo zaoszczedzilam 300 zł 🙂 Kurcze bo w ejdnym firanki tansze a w drugim zaslonki wiec stwiedzilam ze co sie bede strzelac. Nio i jutro odbieram 🙂
U nas burzowo 😲 buzka kochane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdad ja kupuję osobiście w niemieckiej aptece, bo mieszkam niedaleko granicy (a raczej moi rodzice, jak do nich jedziemy to raz dwa do Frankfurtu, raptem 20km i po sprawie 🙂 ). On jest drogi bo kosztuje ponad 8 euro, nam buteleczka starcza na 1,5 tygodnia, dajemy po 12 kropel (powinno się 15 ale nam starcza 12) i od 2 tygodni nie wiemy co to kolka. Za 1,5 tygodnia będę u rodziców i wtedy mogę Ci kupić kilka buteleczek jakbyś chciała 🙂 A bardzo Piotruś się męczy?

Drugie podejście do cyca było po 2h snu (fakt, że po butelce jak wydoił 180ml to spał 3h, ale raczej aż tyle nie ściągnął podczas karmienia, bo ja to się doiłam do cna a po nim coś w tych cyckach zostaje 😉 ). Pił znów 15min, teraz sobie śpi, ale co stęknie to mam wrażenie, że jest głodny... Eh, głupia jestem 😜 Skoro zasnął to pewnie nie jest...
A piersi mnie na szczęście nie bolą, ani przy zabawach z laktatorem ani przy ssaniu 🙂 Oby pił z piersi, oszczędza mi to sporo czasu (nie muszę ściągać, myć laktatora i butelki, wyparzać - dobre 40min zaoszczędzone)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka a po jakim mniej więcej czasie ten sabsimplex zaczął działać? bo ja kupiłam wczoraj bobotic bo aptekarka poleciła i dałam wczoraj wieczorem pierwszą dawkę bo wieczorem już miał kolkę. Przez noc zrobił trzy kupy gdzie do tej pory pierwszą robił nad ranem 🤨 A godzinę temu miał taki atak płaczu że łzy mu oczy zalewały 😞 Dopiero owinięcie ciasne pomogło i śpi spokojnie od pół godzinki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kambea napisał(a):
Agadka faktycznie długo nie ma może rodzi 🙂 🙂


nie nie rodzi i dalej nic sie nie dzieje jutro zaczynam 42tydzien....i dalej mam zly humor
nie bardzo mam na co odpisywac bo wszyscy o karmieniu...

magdaluke on jest przesliczny i bardzo duzy chlopak z niego az sie boje jaka sarah juz wyrosla....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Loczek u nas zaczął działać od razu od pierwszego podania. W PL w tych preparatach na kolki jest znacznie mniejsza ilość składnika czynnego, dlatego nie są tak skuteczne, w sabsimpleksie masz 69,19mg/ml i czytałam na forach, że ludzie podają podwojone dawki tych polskich preparatów (bodajże espumisan ma 40mg/ml). Ale możesz odczekać, bo wiem, ze nie wszystkim dzieciom przechodzi po pierwszym podaniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka napisał(a):
Loczek u nas zaczął działać od razu od pierwszego podania. W PL w tych preparatach na kolki jest znacznie mniejsza ilość składnika czynnego, dlatego nie są tak skuteczne, w sabsimpleksie masz 69,19mg/ml i czytałam na forach, że ludzie podają podwojone dawki tych polskich preparatów (bodajże espumisan ma 40mg/ml). Ale możesz odczekać, bo wiem, ze nie wszystkim dzieciom przechodzi po pierwszym podaniu...


Tylko że bobotic zawiera tego czynnika 66,66mg/ml i myślałam że od razu pomoże 😞 A boję się mu dawać tego więcej...

Agadka 😘 już nie długo 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka - no jestem zawiedziona! 🙂 A juz myslalam, ze spokojnie rodzisz...a zly humor precz!!!
Magdaluke - faktycznie Miles przeslodki...ale masz super rodzinke 😉 Daj za pare dni znac, jak sobie radzisz z dwojka bobasow! Super, ze tak swietnie sie czujesz po porodzie:*
Nirmala - super ze wpadlas 🙂 Na poczatku latwo nie jest..i ogolnie maciezynstwo to mam wrazenie glownoe cycek, laktator i pieluszki..ciezko z czasem:P
Magdad - biedny ten Wasz Piotrus z kolkami 😞 Nasza tylko czasem sie prezy i placze..dzis wnocy znow 2 srednie zolte kupki byly..no sle potem juz nic wiec nie panikuje!
Strzaueczko - glupio mi prosic, ale kupilabys mi tez buteleczke albo dwie?! Moge Ci zaraz wyslac pieniazki razem juz z przesylka...bo faktycznie lepiej z pewnego zrodla! Ale jakby to byl problem to tez nie szkodzi - bede szukac:* A co do kapturkow..mam canpol ale nie chciala prez nie w ogole jesc:/ Moze powinnam kupic Medeli..w sumie to sutki juz daja rade, ale moze widzialabym dzieki temu ile mle leci! Ona je cyca z 10-15 minut a potem i tak chce jeszcze..:/ Dlatego dokarmiam scignietym albo sztucznym..Ja podziwiam, ze Ty tak duzo masz pokarmu! Jak nie nakarmir z rana to sciagnie laktatorem ze 150 max, a jak nakarmie to bylo tylko 80 ml:/ A w ogole to bardzo duzo Damianek je! Pediatra mowil ze ok?! Bo czytalam, ze miesiecne dziecko to naraz ok 100 ml powinno..nie wiem jak pozniej:/ My przez to ze kluska to staramy sie jednak wydluzyc te godziny jedzenia do 2,5...bo tak potrafila jesc co godzina! Dzis sporo cycka wciagnela:P

Kobietki...juz za chwilke wszystkie bedziemy rozpakowane z maluchami w ramionach 🙂 Ycze Wam tego jak najszybciej!:*

a jak Aguska?! Co z D-brycz?! Ona tam biedna w tym szpitalu tyle czasu;/ Zaraz napisze do Amelii jak sie trzyma! Bisia jutro dolacza do Franka w Warszawie..a maluszek bedzie badany!

Ja chyba znow do gina podjade..zlapalam nerwa, ze przez 1,5 tyg nic nie kreawilam juz, a wczoraj nagle duzo i gestej krwi lecialo i brzuch troche jak na okres boli..dzis mnie leci ale mimo wszystko!:/ Ech..jak nie utok to sraczka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Babeczko pewnie że Tobie też mogę kupić, tylko tak jak pisałam - dopiero za 1,5 tygodnia będę miała okazję 🙂 wtedy mogę Wam pokupować ile chcecie i powysyłać 🙂

A co do jedzenia to ostatnio jak byliśmy u pediatry to jeszcze jadł 150ml i mówiła, że ok. Tylko mi się wydaje czasem, że on je na siłę, leci z butli to wciska aż się porzyga (dosłownie), może w piersi będzie jadał trochę mniej, bo więcej wysiłku to wymaga... Ja jak mąż przyjdzie to polecę do sklepu zobaczyć czy są mniejsze kapturki, bo ten z canpolu mam rozmiar L i serio są ogromne i mały ledwie mieści je w buźce 😉

Damian jadł 2h temu i na razie śpi, zobaczymy ile tym razem wytrzyma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na necie czytałam że różnie podają ten bobotic-niektórzy tylko wieczorami jak kolka nadchodzi i nie którzy do każdego jedzenia...
Czytałam też że dzieci karmione butelką mają takie coś że piją tyle ile jest w butelce-choćby już nie mogły to i tak wypiją wszystko.
Miłoszek jak narazie śpi jako sardelka od ponad półtorej godziny-mam nadzieję że obudzi się w dobrym humorku 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Miłoszek biedaczysko 😞 tak mi szkoda było Damianka jak tak strasznie krzyczał i taką miał zrozpaczoną minkę a my nic nie mogliśmy zrobić 😞 Ani masowanie brzuszka nie pomogło, ani zmiana butelki nieszczególnie, bo on tak łapczywie je, że zawsze nałyka się powietrza i potem beka godzinę (chociaż teraz po piersi to raz beknął delikatnie, a drugi raz wcale)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niech śpi biedaczek jak najdłużej, przynajmniej go nie boli... Nasz jak miał kolki to zasypiał i wybudzał się płaczem, i tak w kółko całą noc... Co zasnął to zaraz z bólu płakał i się budził... Damianek właśnie zaczyna stękać - budzi się na jedzenie, minęły prawie 3h, więc jest git 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehhee, właściwie to ja byłam załamana, że tyle je bo nie nadążałam z produkcją :P Ale teraz pojadł 10min i kurcze nawet jednego cyca nie opróżnił i zasnął 🥴 mam nadzieję, że nie wróci do spania przy piersi nawet przy kapturku, jak to robił w szpitalu... Zobaczymy ile pośpi po tych 10min... Jak nie opróżnia piersi to chyba powinnam odciągać żeby nie mieć zapalenia 😠 ale może starczy raz dziennie, rano, gdy mam największy nawał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka: SUper!!! To jak tylko mozesz to baaaardzo Cie prosze o zakup 🙂 Nio Piotrus narazie dostaje ten delicol ale tak srednio na jeza. Nio i on to troszku rozpieszczony jest 🙂 I chyba coisk nie tak jadam 😞 Wiec juz nie pije sama mleka i bede bardzej uwazac 😞 nio a co do kapturków to mi maz kupil tez canpola i dostal zrype w szpitalu od laktacyjnej (niby skad mial wiedzec ze nie te:angry 🙂 Nio i szybko polecial do apteki po te medeli i ja mam S ( ona patrzyla raczej na cycka ze jak naloze to idealnie wskakuja brodawki) nio i rzeczywiscie z butla jest tak ze mozna jesc i jesc bo samo leci a tu trzeba sie pomeczyc 🙂 I po cycku nie zawsze tak rewelacyjnie sie odbija 🙂
babeczko: normalnie jest z tymi kupkami, jak tylko przebieramy to od razu czy kupka ok 🥴
agadka: ty juz tez niedlugo bedziesz o karmieniu!!
loczku: tez slyszalam o boboticu ale ponoc ss lepszy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i po chwili się obudził i possał jeszcze z 5min z drugiego cyca, teraz śpi, zobaczymy co to będzie z tym jego jedzeniem 🙂 kurcze, ja mam spore sutki to może kupię rozmiar M? muszę czekać na męża do 16.30 i pędzę do apteki w takim razie... Czarnyloczku a odklepujesz Miłoszka do bekania po jedzeniu? Bo mi małego szkoda budzić jak już przy tym cycu zaśnie to położyłam bez beknięcia...

To Magdad i Suuperbaba dajcie znać ile buteleczek chcecie i jak tylko będę u rodziców (raczej nie w ten tylko w następny weekend) to pojadę do Frankfurtu i Wam kupię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...