Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Maiha u mnie dziś była położna i Damian też waży 4400 😁 i mierzy 60cm (wczoraj sama go zmierzyłam).

Agadka ja już nie wiem co mogłoby Ci pomóc żebyś urodziła, może ciągnij sobie za sutki, to ponoć też może wywołać poród?

Dziewczyny z kolkowymi problemami znalazłam taką stronkę:
http://www.sabsimplex.info.pl/sklep/showProduct/6
tylko musicie dokładnie poczytać bo nie wiem czy prowadzą sprzedaż wysyłkową, bo mi net szwankuje 😉

Kurde, masakra z tym cycem, nakarmiłam małego, ciągnął z 30min a po 1,5h znów był głodny, znów ciągnął z 20min aż mi się cycki całe opróżniły a on dalej chciał... Odkąd karmię piersią to już kolkę miał 😠 😠 😠 jednak przy podaniu łyżeczką przed karmieniem nie miesza się chyba tak dobrze jak przy dodawaniu do mleka... Albo to przypadek, może przecież od czegoś innego boleć go brzuszek... Zobaczymy jak będzie dalej 🙂

Ja przeziębiona 😞 stan podgorączkowy, ból głowy i niemiłosierny katar, a mąż sobie jedzie w delegacje.. nic tylko się pochlastać 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Kochane, wpadłam się tylko przywitać i uciekam spać, u nas coraz lepiej 🙂 Oby tak dalej... niestety całe życie Marcelinka będzie na lekach 😞 Ale musimy dac jakoś radę.
A tu moja Księżniczka Kochana 🙂

[IMG]http://i45.tinypic.com/2gwi9s2.jpg[/IMG]

[IMG]http://i50.tinypic.com/30d9jjq.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Laktator Evenflo elektr. na jednego cycya i jeszcze Medeli na dwa, jak krowka dojna. Oba super.
Agadka, u mnie to dziwniw poszlo ale latwiej o wiele, w ogole expres, bo o 6 do szpitala maly byl 13 34. Z Ella 16 godz...
Mialam rozwarcie i skurcze ale w sumie to tyle co nic, bo wlasciwej akcji nie bylo. PO przebiciu wod lekarz dal mi godz zeby zoabczyc jak sie rozkreci. No i wiele sie nie zmienilo a w sumie juz i ja nie chcoalam pol dnia czekac, wiec podali oxy i poszlo raz dwa. Okropna ta oxy , bole gorsze bo szybko nadchodza, sa nieregularne i w gole lipa. No i epidural pomogl , wiadomo, niby szybko szlo ale strasznie bolalo.... 😞z tym, ze moj anastezjolog super mnie podlaczyl, mialam czucie w nogach i ogolnie nie bylam "sparalizowana" tak jak z Ella, ale nie czulam bolu. Jak mialam przec to cos pozmienial, ze moglam jakos czuc, ze pre, ale bez bolu, wiec rewelacja. Juz sama nie wiem, Luke mowi, ze 3 parte byly i maly juz byl. Cos kolo tego. Z tym, ze moj gin kazal przestac przec ten ostatni raz i tak powoli , delikatnie malego wyjal,,z eby mnie nie rozerwac ani nie nacinac. Luke oczywiscie mowi, ze to wszystko bylo niesamowite. I tak oto byl moj niuniek na swiecie. A ja wstalam na nogi dwie godz po, calkowicie wrocilo mi czucie,
4nula, szkoda mi Cie kochana, jeszcze Cie anemia dopada, i klotnie ( skad ja to znam) i pokarm zanika.... dobra jakas konsultantke do laktacji warto podpytac?
A co do herbatek , to Ty dajesz malej? J anic nie daje oprocz mleka, sowjego czy sztucznego.
Pampkina, ja pierdziu, ale Cie pocerowali...bidaku...
Magdad, jakie zebro? ojej....A Piorus cudny! A ja tez dzisiaj z dzeiciaczkami sama pierwszy raz, poki co spia, wiec luz, h aha,
Monia, przepiekna Marcelinka, a te usteczka!!! Wiesz, najwazniejsze, ze da rade a kto wie, za pare lat moga cos wymyslec i moze nie bedzie musiala brac lekow! Trzyamamy za was mocno kciuki . 😘
Za Bisie i Frania tez trzymam kciukasy,ale w sumie to u Frania nie jest powiedziane, ze cos jest na pewno nie tak, prawda? Wiec oby wszystko sie okazalo tylko chuchaniem na zimne!
No i Justynka, gratuluje malej Izy...hmmm....moze nie Izy, zdecydowlas sie na imie?
A mi zaczynaja sie cycki wypelniac i idzie mleko , bola itp, ale i tak 3 razy podalam sztuczne, co tez Miles wypil zachlannie i ulal. Dzis bylismy u pediatry i maly stracil na wadze , prawie pol kg... 😞 kazal mi "zaproponowac" sztuczne po cycu, jesli Miles sie nie najda to wezmie, a jak nie, to nie. W sumie na taki uklad moge isc. ALe mam nadzieje, ze skoro bede miala wiecej mleka, to moze bedzie ok. Zobaczymy. I w pitek na wazenie.
Agadka, Dodi i Kambea, no sa to na pewno ostatnie dni dla was i zacznie sie temnat kupek...chociaz moj Miles wczoraj nie robil i dzis tez jeszcze nie.
Zachecam do szybkich porodow kochane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Obejrzałam swój dół w lusterku i chyba znowu mi poszło bo i dziwnie to tam wygląda i krew się leje cały czas z tego miejsca aż zaczęłam ryczeć na cały dom 🥴 dobrze, że jadę jutro do szpitala w którym rodziłam to mnie mam nadzieję obejrzą 😞 horror jakiś 😞 nie przeżyje już chyba tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki
Widze ze forum odzylo znowu 🙂 teraz temat dzidziusiow,kupek,karmienia itp 🙂 no i oczywiscie czekamy na was Agadka,Kambea i Dodi az sie rozpakujecie 😉
Ja czasu nie moglam znalesc bo mala caly czas przy cycu glodna ale dzis w nocy nawal pokarmu i nie to samo dziecko 🤪 przespala fajnie nocke i pol dnia 🙂 z malymi przerwami na krmienie oczywiscie,wiec mysle ze znajde wiecej czasu teraz 🙂
Magdaluke jeszcze ci nie gratulowalam sliczny jest Miles i nasze dzieciaczki tego samego dnia urodzone 🙂
D-brycz tez gratulacje wkoncu urodzilas kobito 😉
Agadka nic sie nie martw juz pare dni tylko zostalo nawet jak cie nie ruszy to wywolanie i juz niedlugo Sara bedzie z nami 🙂
Dodi,Kambea trzymam kciuki za szybkie rozwiazanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje Kochane za opinie i wsparcie,teraz na pewno łatwiej będzie mi coś wybrać,potrzebuje dobrego laktatora bo boje sie nawału mlecznego,piersi w ciązy urosły mi o trzy rozmiary z miseczki E zrobiło mi sie H .
Mamusie wszystkie Wasze dzieciątka są śliczne i cudowne,napatrzeć sie na nie nie moge na zdjęciach,a co za tym idzie nie moge sie doczekać momentu w którym zobacze swojego malucha,a on na upartego ani myśli wychodzić tylko mnie kopie i drapie od środka.Dobranoc mamusie rozpakowane i oczekujące 🙂 Śpijcie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka a może to nie była kolka tylko czymś się zdenerwował?
Mój choć jadł o 20:20 , 00:20 i o 03:30 to jak obudził się o 06:30 tak nie śpi do tej pory 😞 Popłakuje-bo kupy nie może zrobić. Zanim dawałam bobotic to poranki miał raczej spokojne, więc go odstawię. A Damianek jak często robi kupki po SS? I wysila się bardzo?

My dzisiaj mamy powtórkę, czyli badanie oczek 😞 Już mnie trzęsie jak sobie o tym pomyśle 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Slepa ja dopiero sie dopatrzylam o D-brycz - Gratulacje Mamusiu!!! Wracajcie szybko do siebie:* Caluski dla Was!
Czarnyloczku - wspolczuje:/ Moja ostatnio tez sie mocno prezy i poplakuje przed kupa! Sle odpukac - chwilowo te kupki zrobily sie ladnejsze! Staram se dawac sztuczne tylko w nocy, a tak to cycek albo sciagniete mleko! Martwi mnie tylko, ze jak ona czesciej je z cycka to ja zdrcydowanie mnirj odciagam z laktatorem..ech:/ Wlasnie kreci sie tu pbok w lozku..juz tym kreceniem rozwalila sie na polowie lozka, a ja tylkiem spadam:P Zaraz cos czuje bedzie awanti!
Monia - Marcelinka sliczna..i jaka kudlata:P Ciesze sie, ze juz lepiej:*

Baby - rodzic mi!!! A btw.co z Karioka?!

Amelia wlasnie na porodowce pod oksytocyna!!!
A Franek Bisi narazie wszystkie badania wychodza ok..i oby tak zostalo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka wielkość biustu może nie mieć nic wspólnegoz ilością mleka bo mając miseczke B można mieć wystarczająco dużo pokarmu by wykarmić dzidziusia,ja nie dawałam sobie rady z odciąganiem pokarmu przy trzecim dziecku przy nawale zrobił mi sie stan zapalny i bolało jak cholera.
Superbaba Czyli dzisiaj trzymamy kciuki za Amelie i Bisiowego Frania ,żeby wszystko było ok.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeju Kobiety, ale Wy macie cycki!!! 🙂 Mi z B skoczylo tylko na C:/ Pokarmu jakos masy nie mam..Helenka jadla rano z obydwu cyckow i potem na sile dalam rade sciagnac tylko 100ml, ktore juz wciagnela. Nienawidze laktowania sie, ale te 3x dzien sciagam bo przynajmnij mam pewne ile zjadla 🙂 Boje sie, ze utucze dziecko..ta neonatolog opitolila, ze za duzo przybrala i moze miec przeciazony brzuszek:/ Teraz juz pilnuje..a jak otwiera buzke po jedzeniu butli to najwyzej cycka na chwile daje:P

Agadka - rodzisz?:P

Amelku narazie nic nie bierze:/// Zalamala sie...
Franek Bisi narazie dobrze..nawet po zmianie leku na slabszy - drgawki nie wrocily! Hurra! Czekamy jeszcze na dalsze badania!

A ja odebralam wreszcie wynik beta hcg i uff..jest zerowy, bo tak byla szansa ze zostalo loysko i musialabym miec czyszczenie:/ Ale martwi mnie, ze w srodku jest troszke skrzepow jeszcze i krei a dziadowa nie chce wyplywac!:/ Niechby sie to wreszcie oczyscilo nooo...bo chce juz miec luz i nie martwic sie soba! A mocz Helenki w normie..dzis na badanie pojechala jej kupa:P Na szczescie kupki dalej w miare 🙂 Zaraz smigniemy na spacer..dzis 24stopnoe, ale wietrznie! Ale tu cisza ostatnio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agadka napisał(a):
kambea reczny z aventu
a porod z oscarkiem byl calkiem ok bardzo szybko az do parcia- te trwalo godziny! z powodu zlego ulozenia skonczylo sie na kleszczach, wiesz ja porodu nie wspominam jakos mega zle, dopiero po 10dniach stalo sie to co sie stalo ale z porodem nie mialo to nic wspolnego, tylko to wszystko siedzi mi w glowie....trzeba czekac i sie poddac temu co bedzie :/

Agadka dopiero teraz doczytałam o Twoim Oskarku. Teraz musisz być dobrej myśli,na pewno dokładnie wszystko sprawdzą. Jak się dzisiaj czujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

no ja też myśle że rozmiar piersi nie ma znaczenia co do ilośi pokarmu 🙂 po prostu pirsi sa pełniejsze ale jak skonczycie karmić to sie to troche zmieni i piersi beda inne raczej nie beda jak przed ciąża nie bedą, nie beda obwisłe czy coś ale beda "inne" 🙂

ach Bisia ma tyle nerwów pewnie zyczymy szybkiego powrotu do domu ze zdrowym Franusiem 🙂

Monia Marcelinka jest śliczna a jej czupynka jest niesamowita 🤪 ja tez myśle ze wszystko się jakoś ułoży i moż eza jakiś czas nie bedzie msuaiała brac leków tylko coś innego dla niej wymyślą

Superbabo widzisz wszystko dobrze i u Ciebie i u Helenki 🙂

ja też jestem codziennie sama z dziecmi do południa jak mąż jest w pracy, na szczescie mieszkam z rodzicami i pomagają mi z Nadią to ją na dwór wezma albo pzrypilnuja jak musze wyjść to duza pomoc

ja dziś miałam wizytę połoznej i pytaąłm ją o tę moją ranę i zobaczyła to powiedziała ze mi złapali fald skóry i stąd te zgrubienie nad raną;/ niesttey nic nie da sie z tymz robic, musi to zobaczyć mój lekarz gin i zrobic usg czy to napewno ten fałd skóry, jest szansa ze jak sie szwy rozpuszcza to ten fałd troche sie rozejdzie ale szwy sie rozpuszcza za okolo 3 do 6 miesiecy a wtedy tenfałd mzoe sie zrosnąc z blizna i zostanie tylko operacja plastyczna ale to troche kosztuje;/ bede musiala sie jakos przyzwyczaisc to tgo fałdu;/ ukryc go cieżko bo nawet pod spodniami go widac po prostu mocno odstaje ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kambea napisał(a):
Agadka dopiero teraz doczytałam o Twoim Oskarku. Teraz musisz być dobrej myśli,na pewno dokładnie wszystko sprawdzą. Jak się dzisiaj czujesz?


normalnie :/ a ty?? wlasnie sie naczytalam o zagrozeniach po 41tc i zas sie stresuje ten internet to jest zaraza czasami

dzis amelia bedzie po...szybko ja wywoluja
ciekawe co z karioka? tez chyba na dniach bedzie po

monia sliczna jest twoja cora a oprocz tego ze musi byc na tabletkach to nic jej nie bedzie prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Domi - wiec ja rozmawialam o tym z neonatologiem i jest tak: jesli wiekszosc to moj pokarm, a sztucznego tylko czesc to mam jej dawac na co dzien D, a co 3 dni D+K...jesli wiekszosc sztucznego to wtedy nie dawac! Ja stosuje ten pierwszy sposob..daje wiecej niz 200 ml, ale tylko w nocy..caly dzien je moje..i daje jej K co 3 dzien 🙂
Maiha - a moze zlapali taki wiekszy fald, bo tak musieli po 2 cc?:/Mam nadz.ze to sie jednak troszke rozejdzie..moja znajoma miala podobnie, ale zmalalo jej to po paru miesiacach! A co do mnie..to nie wiem, bo tam krew w srpdku jest a nie wyplywa cos:/ Mam nadz.ze raz na pare dni sie ruszy i poleci!!! Brrr...ale grunt ze nic z lozyska mi nie zostalo!
Agadka - nie czytaj babo netu! Mam to samo, a potem w panike wpadam:/ Mam nadz.ze Sara zaraz wypcha sie na swiat 🙂

Gaja Was pozdrawia 🙂 Sa jeszcze w szpitalu, ale moze jutrp ich wypisza 🙂 Malutki jakies uczulenie ma na cialku, ale mozliwe ze na proszek w ktorym piora ubranka w szpitalu:/ W domku pewnie wszystko wroci do normy!

A my z Helenka na spacerku! Ale piekna pogoda jest..ok 25 stopnic, wiaterek i slonce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉
Kambea ja mam laktator tommee tippee reczny a przy pierwszej mialam aventa tez recznego i bylam zadowolona 🙂
Superbabeczko dobrze ze Helenka juz ma normalne kupki a jak mala wiecej przy piersi to logiczne ze mniej odciagniesz bo z ciebie wiecej wyssie 😉
Fajnie sie masz na spacerku z mala 🙂 kurcze ja juz tez bym wyszla ale u nas dzisiaj mocny wiatr a mala dopiero 5 dni ma wiec narazie sobie daruje
Amelia szybkiego porodu zycze i czekamy na wiadomosci
Mam nadzieje ze Franus Bisi juz lepiej i badania wyjda dobrze-trzymam kciuki
Agadka nie czytaj glupot na necie bo sie tylko niepotrzebnie zestresujesz jeszcze pare dni i tez bedziesz tulila Sare w ramionach i wszystko bedzie dobrze 🙂 a umowili ci juz termin wywolania?
Masowalas te sutki porzadnie? mi to pomoglo
Maiha super ze masz pomoc i dziadkowie sie Nadia moga zajac 🙂 wogole niekiedy dobrze mieszac z rodzicami 🙂 oczywiscie tak jak wy pewnie gora domu wasza a dol rodzicow 😜

Kurcze dziewczyny ja sie troche martwie tymi witaminami bo tutaj nic nie kaza dawac jak myslicie moze leiej kupic wit D i jej dawac co?
Narazie karmie tylko piersia wiec ta druga wit chyba niepotrzebna
A mam jeszcze pytanko kiedy u waszych pociech pepuszki odpadly?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny!
Babeczko: Super ze kupki lepsze
Monia i bisia: ciesze sie ze z malenswami lepiej !! Tak trzymac!!
aguska: mojemu odpadl tak o tygodniu po porodzie 🙂
Ja dopiero wrocilam ze spacerku i bylismy z Piotrusiem posprzatac na nowym mieszkanku bo moj to straszny balaganiarz i normalie sie wkurzylam 😠 Tyle robotu ze szok ale ogarnelismy 🙂 nio i powiesilismy firanki i zaslony 🙃
Nio i humor mi sie trovchu poprawil bo po wczirajszym chirurgu to strasznie zrypany 😞 NIo i tak zebra zlamane i ma bolec jeszcze miesiac 😠 A co do rany ( bo moja z zewnatrz git malina tylko wewnatrz zgrubienie 😞) To sa dwie ewentualnosci
1) ze to zle zszyte miesnie i jak zaczne cwiczyc to moze sie ciut wyrowna
2) ta gorsza ze to endometrium i czeka mnei druga operacja 😞
Normalnie sie zalamalam 😞 I jeszcze mi powiedzial ze jestem przykladem tego ze wykonuje sie szybka opercaje i kosztem matki ratuje sie dziecko. Normalnei jak sobe pomyslalam ze przetrzymali mnie 12 h i Piotrusiowi moglo soc sie stac to naprawde mam ochote ich pozabijac 🤨 Nio i w nastepnym tygodniu ide jeszcze do innego chirurga takiego starszego i od razu z usg zeby sprawdzil czy to to endometrium 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdad - ale jak Ci zebra zlamali?! Przeciez cc to na dole?! A z tym endomwtrium to nie fajnie..ale to sie samo robi czy to kwestia ze kiepsko wykonali cc?! Ja mysle, zr yo tylko tenm miesien i wszystko bedzie ok! Kurde..widze ze kazda cos:/ Ja nie moge krwi wydalic, Ty cos z rana, Pampinka pozszywana pare razy..aaaa!!! Marzy mi sie, by juz byc po pologu i zeby wszystko wrocilo do normy:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
babeczko: ale mały sie zaklinowal i lekarz praktycznie przysiadl mi na klatke zeby mu nozki wypchac bo sie zaparl i od tego takie mma problemu z oddychaniem 😞 nio a co do krwi tp tez dalej raz mam, raz nie 😞
Kurcze wlasnie poczytalam sobie na necie o chrapaniu niemowlat i sie przestraszylam bo Piotrus mi tak w nocy przychrapywal 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdad - to tak Cie meczyli i na koncu i tak cc?!?!Masakra 😞 Z tym krwawieniem to kicha..ja raz na tydzien raz cholera..moglabym sie w koncu oczyscic:/ A Ty Babo masz zakaz czytania w necie, bo mozna wszystko wynalezv i sie stresowac!!! Ja juz rzadko to robue, bo nie raz panikowalam bez sensu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...