Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dorotko urwis był w brzuchu i na zewnątrz jak widać też 😜 a co do kłótni to ja też coś teraz mam do Kamila warczę i warczę na niego niby tylko przez telefon ale jutro jak przyjedzie to pewnie będzie dym 🥴 jakoś mnie drażni palant wyjechał i nawet nie ma czasu żeby do nas zadzwonić bez łaski 🤨 tylko cholernie mi przykro 🥴 i popłakuję sobie co chwilę ..
Dodi - no to trzymamy dalej kciuki 😉
Magda - ja dopiero po 8 dniach mogłam normalnie korzystać teraz jakoś znowu mam uraz bo jeszcze mi się coś nie daj boże rozejdzie 😮 umre! nie ryzykuje 😁 ( ale przynajmniej już mi humor dopisuje i mogę sobie nawet pożartować z mojej piczki biednej 😉 pewnie do następnego szycia 😁 tfu tfu .. 😮 🥴 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Pampkina, ale po 8 dniach sama z siebie? Bo ja juz wszystkiego probuje i nic. .. No i tesciowa moze kupi ta glupia lewatywe brrrr...ale ja nigdy nie robialm i sie boje. I w ogole to normalnie az mnie odrzuca z obrzydzenia od tematu ale przestalam normalnie funkcjonowac i musze sie doprowadzic do porzadku dla moich pociech.
A Miles spioch nie moge go dobudzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sama z siebie ja jakoś też bym się tej lewatywy bała nigdy tego nie robiłam i może dlatego a z tego co się naczytałam w gazetach to każda kobieta po porodzie ma jakieś opory przed korzystaniem z toalety może poczekaj jeszcze i samo przyjdzie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia - ze 3 dni mozna wytrzymac bez kupy, ale potem warto "wycisna"! Mi zawsze czopki glicerynowe pomagaja...ale znajona z ktora lezalam w szpitalu nie mogla zrobic 5 dni i nic nie pomagalo:/ Polozne polecily, by pila plynna parafine..nie pamietam ile naraz, ale 3x dzisn, co ok 4h..i na 2 dIen poszlo jak po masle:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi dali taką lekką lewatywkę w szpitalu, też strasznie się bałam bo wcześniej nigdy nie miałam, ale babka wstrzyknęła jakiś płyn w dosłownie 15 sekund i kazała wytrzymać z nim tyle ile tylko się da a jak już nie będę mogła wytrzymać to na kibelek 😉 Ja sobie wyobrażałam, że będę z 20 minut z rurką w tyłku a to tak raz ciach poszło, więc nie ma czego się bać 🙂

Suuperbaba mam nadzieję, że z tym dołem to nie jestem jedynym wybrykiem i że to normalne...

Chyba odkąd zaczęłam karmić cycem to mam mniej mleka :/ W pierwszy dzień zaraz po karmieniu jeszcze 300ml odciągnęłam, a teraz musiałam małemu dać modyfikowane bo głodny, possał a tu cyce puste 😞 Załamię się chyba 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pampinka napisał(a):
i Agadka mam prośbę Ty miałaś taki fajny brzuszek dodaj jeszcze zdjęcie przed rozpakowaniem 😁 za każdym razem jak tu jestem miałam prosić ale jakoś mi głupio było 😜 zawsze nie mogłam od Ciebie oczu oderwać z zachwytu 😁


kochana ale mi humor poprawilas hihi ☺️ taa moj ogromny brzuchol juz nie ma gdzie rosnac heh ale masz racje musze sobie zrobic ostatnie zdjecia w brzuszku...wbrew pozorom bede za nim tesknic 🙃 specjalnie dla ciebie 😁
dodi ty tez bys mogla bo ty chudzinka i malutki brzuszek mialas ciekawa jestem jak urusl

dodi to widze na jednym wozku jedziemy dawaj znac co sie zmienia 🙂

magdaluke ja tez nie bylam 6dni w kielku bo sie balam i nic sie szlo ze stresu zeby nie peklo a bylam mocno nacieta przez to ze lekarz musial tam dwie lapy wsadzic zeby przekrecic dziecko i jeszcze kleszcze....takze bez stresu relaksuj sie i pomalutku musi isc
lewatywy nigdy nie mialam 🤨

zapomnialam napisac ze wyprosilam ktg 🤪 w ogole na super babeczke trafilam
serduszko ponoc ok kilka razy ponad 160 ale ponoc to dobrze przy ruchach
a skurcze mialam tylko dwa ponad 50% a tak to od3do20% wiec nic

ciekawe co z carolla nic do nikogo nie pisala?!

musze wam powiedsziec ze jestem duzo spokojniejsza i szczesliwsza bedac po ktg i wiedzac ze jakby co we wtorek bedzie juz po a moze wczesniej jak sie sarunia jednak zdecyduje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbaba dzisiaj mierzyłam ciśnienie hwa razy te co miałam wyższe było 137 na 86 a za drugim razem 123na 80,jczyli w normie.
Magadaluke moja córeczka miała zaparcia i piła tą parafine ciekłą ,powiem ci ze pomagało, a ja w szpitalu po porodzie dostawałam czopki glicerynowe.
Agadka Ciesze się ze lepiej się czujeszi że sie uspokoiłas, ja tez bym chciała ktg ale miałam tylko raz w 36 tygodniu jak robiłam HBS,teraz tylko uspokajają mnie ruchy maleństwa ,ale nie licze ile ich jest,jednak od jutra zaczne,.Najmocniej kopie mnie wieczorem,jak ja chce zasnąc a w ciągu dnia śpi,oby po narodzinach mu sie zmieniło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jej Dodi to wspolczuje, ze sie meczysz z tymi skurczami. Ja tez tak mialam, ze skurcze, ale wg ktg nie byly porodowe. Oby do jutra cos sie zmienilo.
Agadka ty to jeszcze sie wymeczysz. Moze ten ostatni sweep ci pomoze, bo ta ostatnia metoda malo przyjemna. Mialam miec ta indukcje zanim maly sie urodzil, przez saczace sie wody plodowe, ale Alex pmogl mamie i wczesniej wtskoczyl 🙂 Moze Sarah zac 😘znie w koncu wspolczuc mamusi i wyjdzie w weekend 😉
Pampinka tych szwow to szczerze wspolczuje. U mnie tez cos peklo, a moze raczej zewnetrzne sie rozpuscily, ale mi sie troche zagoilo 🤢
Magdaluke to jesli tak cierpisz to moze lewatywa to jedyne rozwiazanie, ale tez bym sie bala uzyc 🥴 U mnie pierwszy raz ns kibelku po porodzie to byla trauma, ale teraz to zmuszam sie do wspomagaczy (siemie lniane, herbatki ziolowe, owoce).
Brzuchatki oby cos na weekend sie u was ruszylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiejsza noc to powtórka z rozrywki, dokładnie o 3 mnie zerwało na równe nogi - i cała jazda od nowa, jestem załamana i zmęczona, a najgorsze jest to, że te bóle są straszne a nic nie dają - nie mają żadnych skutków porodowych 😞 😞 😞 Zastanawiam się ile jeszcze takich nocy mnie czeka zanim urodzę, ja już nie mam siły na dalsze etapy porodu, mam dreszcze i paskudną sraczkę, nie śpię drugą noc 😞 Jadę zaraz do szpitala na to bezsensowne ktg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi - wiem co czujesz też tak miałam 😞 w sumie urodziłabym dzień wcześniej ale te głupie ktg wykazywało słabe skurcze przy krzyżowych więc życzę szybkiego rozwiązania a jak chcesz przyspieszyć to masuj mocno piersi mi to pomogło 😉
Pampinka - z ta kąpielą to Cię rozumiem ja najchętniej bym nie wychodziła z wanny wtedy nic nie boli i nie piecze ale niestety aby dłużej poleżeć to muszę czekać na męża a w dzień to tylko na chwilę bo zaraz mała płacze i muszę wychodzić 😞 ostatnio na ranę polecili mi Kalie to jest w aptece w płynie lub w saszetkach wlewa się to do wanny tylko taki minus że jak wleje się za dużo to można mieć fioletowy tyłek 😜 ale jak pomoże to nawet z fioletową dupą mogę chodzić 😁
Dziewczyny z brzuszkami wstawiajcie zdjęcia 🙂 ja z chęcią jeszcze pooglądam może to ostatnie szanse ja teraz żałuje bo pod koniec nie zdążyłam zrobić zdjęć i z ciąży mam mało 😞
Agadko , Dodi, Kambea - codziennie wchodzę z nadzieją że już maleństwa są z nami a nie w brzuszkasz 😉 Może jutro zechcecie mi zrobić prezent i urodzicie 😜 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamuski i brzuchatki!
Dodi, Kambea, Agadka trzymam kciuki zeby w koncu cos ruszylo, najlepiej bez wspomagaczy.
D-brycz fajnie ze juz wrocilyscie, w domku najlepiej. A jak w koncu ma na imie coreczka? 😉
Superbabeczko moja Michasia tez mi ciagle wczoraj przy cycku wisiala. Najgorsze ze possie chwile i zasypia wiec za chwile znowu wola. A w nocy wciaz ciezko ja wybudzic.
Magdaluke ja ostatnio bylam w wc w poniedzialek albo wtorek i w ogole parcia nie czuje :/ Dzisiaj czopka musze uzyc, mam nadzieje ze pojdzie.
A my wczoraj bylysmy na pierwszym spacerku bo pogoda ladna. A dzisiaj zimno, pochmurno i strasznie brzydko jak na spacer :/ Zwazylam sie i stracilam dokladnie tyle co przytylam w ciazy - 9kg 😉 Brzuszek tez juz coraz mniejszy 😁 Oj... Michasia sie wybudza. Lece...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi biedna 😞 moze dzis wiecej bedzie widac skurczy na ktg a jak wezniesz nospe to skurcze sutaja czy jak? bo po co sie masz meczyc...trzeba miec sly na porod...
a jak twoje ktg wyglada skurczowo ile mialas?

magdaluke przypomnialo mi sie jeszvze ze aguska miala lewatywe z polski i chciala sobie sama robic przed porodem nie wiem wkoncu czy zrobila moze sama ci napisze

a co do podmywania tam na dole to ja kupilam tantum rosa ostatnio tez tego uzywalam chyba pomagalo juz nie pamietam...

kambea jak dzisiejsze wyniki??

ja sie zaraz biore za ananasa 😁 hihi zobaczymy co z tego wyjdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agadka napisał(a):


kambea jak dzisiejsze wyniki??

ja sie zaraz biore za ananasa 😁 hihi zobaczymy co z tego wyjdzie

agadka wyniki mam w normie ,ale czuje sie fatalnie ,jestem jakaś osłabiona , a do tego psycha zaczyna mi siadać. Napisz o co chodzi z tym ananasem i ,może i ja spróbuje 🙂
DodiGratuluje córeczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kambea napisał(a):
agadka napisał(a):


kambea jak dzisiejsze wyniki??

ja sie zaraz biore za ananasa 😁 hihi zobaczymy co z tego wyjdzie

agadka wyniki mam w normie ,ale czuje sie fatalnie ,jestem jakaś osłabiona , a do tego psycha zaczyna mi siadać. Napisz o co chodzi z tym ananasem i ,może i ja spróbuje 🙂
DodiGratuluje córeczki


Zmiana diety. Niektóre owoce tropikalne, takie jak mango, kiwi i ananas, zawierają enzym, który może przyspieszyć poród.

tak wiele osob mowilo ze zadzialalo wiec ja tez sprobuje ale jakos sie nie moge za niego wziasc kupilam dwie puszki i przechodze kolo nich caly dzien ale wieczorem sie skusze :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tej str to skopiowalam
http://portal.abczdrowie.pl/naturalne-wywolywanie-porodu

kambea dobrze wiem jak to jest z ta psychika ja po wczoraj lepiej ale stres jest bo wiadomo ze z kazdym dniem teraz duzo rzeczy moze isc nie tak jak ma....
jutro znow mam ten zel i poprosze o ktg wiec jakos dociagne do poniedzialku

mysle ze urodzisz przedemna wiec powinnas dzis jutro lub w poniedzialek sie brac za rodzenie hihi...ta wiem to juz nawet nie jest smieszne ale czuje ze bedziesz przedemna 🙂

wysle ci numer na priv zebys mi napisala odrazu jak sie urodzi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka Najlepiej byłoby ,zeby już obie nas wzieło i byłoby po problemie, a ja podam Tobie swój nr. w razie gdybyś to jednak Ty była pierwsza 🙂
Wiesz ,aj myśłałam o tej herbacie z liści malin ,ale na anannasa też nabrałam ochoty i zaraz pośle syna do sklepuDzisiaj umęczyłam sie tak że pod wieczór dosłownie padłam i spałam przez póltorej godziny i dalej nic.
Co do terminu to jestem na 100 procent pewna ,bo było to zaplanowane dziecko i akurat tylko wtedy mogłam zajśc w ciąze bo mój miał urlop innej opcji nie ma, Mały sie zbuntował i nie chce wychodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
W wątku Dodi dodałam zdjęcie malutkiej Matyldy 🙂

brzuchatki rozpakowujcie się szybko, bo widzę, że już nieźle kombinujecie żeby maluchy wyskoczyły 😉 A może po prostu za dużo o tym myślicie i to Was stresuje? Sama nie wiem co Wam radzić... No ale w końcu przecież urodzicie 😉 Już na pewno bliżej niż dalej 🤪

ja dziś w niezłym humorze, bo w końcu znaleźliśmy autko 🤪
Ale Damianek mnie dobija... wisi na cycu co najmniej godzinę i potrafi po 5minutach znów płakać, że głodny i muszę go dokarmiać 😠 kupiłam nowe kapturki, z tommee tippee, one maja otworki, przez które dziecko dotyka sutka bezpośrednio, może to pozytywnie wpłynie na laktację... Bo jak nie to będę musiała wrócić do laktatora 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kambea napisał(a):
Agadka Najlepiej byłoby ,zeby już obie nas wzieło i byłoby po problemie, a ja podam Tobie swój nr. w razie gdybyś to jednak Ty była pierwsza 🙂
Wiesz ,aj myśłałam o tej herbacie z liści malin ,ale na anannasa też nabrałam ochoty i zaraz pośle syna do sklepuDzisiaj umęczyłam sie tak że pod wieczór dosłownie padłam i spałam przez póltorej godziny i dalej nic.
Co do terminu to jestem na 100 procent pewna ,bo było to zaplanowane dziecko i akurat tylko wtedy mogłam zajśc w ciąze bo mój miał urlop innej opcji nie ma, Mały sie zbuntował i nie chce wychodzić 🙂


ja sie tez staralam meczyc ale jak to nic nie dawalo to sie poddalam
zjadlam ananas i czekam....a co do tej herbatki to tu jej chyba nie dostane

no u mnie jest termin wedlug usg wiec mam nadzieje ze moze sie pomylili o kilka dni ale 8grudnia test byl pozytywny one az tak czule nie sa chyba a jeszcze pod koniec listopada bylam w polsce sama heh wiec za duzo na pewno sie nie pomylili no coz trzeba czekac...a ktorego dokladnie zaszliscie ?

ale dzis to nie wiem co mam ze soba zrobic nuda jak nie wiem maz byl w pracy przyszedl zjadl i spi a ja sie blakam po domu i nie wiem co robic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...