Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
4nula - na katarek to ew. sol morska..ale musisz sie dopytac w aptece jaka dozwolona dla niemowlaka! A jak zwymiotowala raz to spokojnie ja tylko obserwuj, a jak wiecej to do lekaza!
Amelia - nie dziwie sie, ze chcesz juz do domku...ja po 5 dniach ucieklam! No ale lezalysmy tam se wzgledu na mnie a nie na Hele! Musza przeleczyc Julasa i juz!
Agadka - no wspolczuje Ci, bo ile mozna! No ale moze sie dzis jeszcze ruszyc no nie?!Ktory Ty dokladnie masz dzien/tydzien ciazy teraz?

No Helenka robi nam takie afery, ze to szok! Placze okropnie i nie spi..ciagke by zarla! A tye duzo za duzo...pediatra karze ograniczyc..ale jak inaczej uspokoicdziecko, jak nic nie pomaga?! Dzwonilam do poloznej..mowi by oszukieac ja woda i przetrzymywac do tych 3h! Ciezko okropnie!Dzis po nocy padam na ryj, bo chcialam by spala i jadla mniej..wiec dawalam jej cycka...ssala troche a potrm zasypiala. Mam nadz.ze to bedzie mniej kaloryczne niz sztuczne:/ Ona w 3 tyg przytyla 1 kg..to za duzo mowia wszyscy..bo moze powofowac klopoty z brzuszkiem itp 😞 Nie wiem juz co robic..masakra! Bylam wlasnoe na rehabilitacji, a Helenka zostala z tata..ledwo przetrzymal ja 2,5h bez zarcia..ech:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hey dziewczyny,

u mnie o niebo lepiej psychicznie... Nie wiem, może Junior to wyczuł i przespał dlatego całą noc 🙃
Już nie czuję się sama ☺️
Amelia już pewnie ostatnie dni tam jesteście, zdrówko Julianka najważniejsze 😘 Ja siedziałam z Małym 2 tyg to wiem co czujesz 😘
Dorotko a próbowaliście dawać małej jakieś kropelki? Bo odkąd odstawiłam u młodego bobotic-tylko 2xdziennie to o niebo lepiej. Dostaje wieczorkiem i rano, i płacze póki ich nie dostanie 😉 A potem zasypia. Może Hele przestaje boleć brzuszek tylko jak je? A pręży się i odgina główkę do tyłu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarnyloczku - kochany Juniorek!!Kropli zadnych nie dawalismy jeszcze..ma problemy z kupka bo czesto macha nozkami, prezy sie i placze..moze powinnam dac?! Narazie dostaje zywe kultury bakterii, ktore przepisala lekarka:/ Maly koszmarek sie zrobil..ciagle placze 😞
Dodi - moze skonsultuj z jakas polozna lub lekarzem?! Jak silna zoltaczka to warto chyba wrocic..jak lekka to moze nie..ale to chyba lekarz musi zdecydowac:/

Ja wlasnie wyszlam na spacer..za 30 min mac bedzie afera na zarcie, wiec korzystam poki jako tako spi na dworku! Zafundowalam sobie kulke lodow smietankoeyvh i zobacze jak Helenka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi prawie każdy dzieciaczek wychodzi z żółtaczką ze szpitala tylko w różnym stopniu. Mój przy wyjściu poziom bilirubiny 7, wczoraj miał dopiero 2,6 a ma dwa miesiące. Jeśli Matyldzia miałby duuuży poziom to by ją naświetlali. Tak więc stawiaj ją pod okno do słoneczka na troszkę 😉
A jak tam piesek?? 🙂 A tak wogóle to myślałam że z porodu puszczają na trzecią dobę a nie pierwszą 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dawałaś jej herbatki z kopru? Mój przy problemach z kupką jak wypił 20ml to po kwadransie zabrudził 4 pampersy pod rząd 😉
To może spróbujcie jej dać bobotic-bez recepty i tani, zanim dostaniecie ten SS od Strzauki. Ja jak karmię to odciągam na chwilę od cyca i daję pipetą i dalej je i jak skończy to spokojniejszy się robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi mój Damian miał żółtaczkę i nadal ma ślad, ale to normalne i niegroźne 🙂

Babeczko biedna Helenka 😞 a co z SS, chcesz wypróbować na kolki, mam kupić w sobotę?? A ja bym ją trochę zapychała wodą lub herbatką jak za dużo je...

Agadka współczuję takiego dużego opóxnienia

Dziewczyny co macie na katar? My gruszkę ale teściowa chce kupić elektroniczny aspirator na baterie, tylko pyta czy chcemy żby w razie czego nie wywalać kasy bo on trochę kosztuje... Używała któraś z Was??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzaueczko - dzis wysle Ci pieniazki na ten SS - vbede wdzieczna:* Polozna doradzila by oszukiwac woda i chyba tak sprobujemy...martwi mnie bardzo, bo teraz ciagle placze, malo spi..ech..
Czarnyloczku - moze kupie poki nie mam SS i zobacze jak reaguje! Co do herbatki z kopru to polozna odradzila..bo na kolki to owszem jet, ale powoduje tez zd latwiej sie trawi pokarm, wiecej kupek robi itym samym wiecej chce sie jesc..w naszym przypadku odpada:/ Nie myslalam, ze bede miala poblem z przejadaniem sie dziecka...a jeszcze na pobieranie krwi powinnysmy pojechac jakos 😞

Narazie odpukac spi dalej na dworku...mija wlasnie 2,5 h odkad jadla..to teraz na spokojnie wrocimy do domku i dam cyca! Chyba bede dawac jej samego cycka ile dam rade...choc w nocy ledwo zyje 😞 A jak daje jej glownie piers to juz nic prawie nie moge odciagnac fo lakatora...buu...no ale w sumie z niedokadaniem nir mam problemu, wiec nie musze sie martwic, ile zjadla 🙂 Ile Wam przytyly dzieciaczki? Helenka w 3,2 tygodnia, od czasu wyjscia ze szpitala przytyla prawie 1,1kg..mowia ze duzo za duzo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Loczku w moim szpitalu wypisują na drugą dobę, jeśli wszystko dobrze z mamą i dzidzią. Mąż przyjechał około 12 więc w sumie się zgadzało 🙂
Piesek w porządku, wczoraj jak przyjechaliśmy była bardzo zainteresowana, potem już się uspokoiła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi, mojmaly mila chyba 9 i ok wypuscili i kazali obserwowoac, jakby cos sie pogarszalo, to sie zglosic do pediatry. A trzeba zwracac uwage oczywiscie na kolor skory i bialek w oczkach i na to, czy dziecko jest mega ospale i niemrawe...co jest ciezko stwierdzic, bo kazdy niemowlak ospaly i niemrawy 😉. I wazne jak robi te smolki. Chyba powinne pojsc w pierwszej dobie z tego co pamietam, ale pewna nie jestem. A psinka zamaist pilnowac , to przysnela, hehe. SLodkie!
4nula, a mala moze zwymiotowala wlasnie przez katarek, pewno do gardelka splynal czy jakos tak.
A ja to nei wiem czy bym wiedziala, kiedy moj zwymiotuje a kiedy uleje, bo okropnie ulewa.
W nocy meczylismy sie 1,5 godz i to glownie dlatego, ze co zjadl to ulal i mimo, ze go "zabezpieczlama" to zwykle polecialo na ubranko, i dawaj od nowa przebierani, wybudzanie, cyc, ukewanie, rzebieranie, ulewanie cyc...a potem sie obsiusial i tak w kolko. W sumie to smieszne. Buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi u mnie tez maly mial zoltaczke I kazal I obserwowac tak jak Magdaluke pisze skore, oczka I czy ospaly. Piekegniarka mi mowila, ze taki stan moze trwac nawet do 2tygodni, ale nie jest grozne. Fotka slodka 🙂
Moj maly w sumie tez by wisial caly dzien przy cycy, ale u niego to chyba nie tylko z glodu tylko przytulanka z niego taka, bo inaczej zasnac nie moze. W dzien troche mi podokucza czasami, bo jesli nie moze zasnac to marudny, ale jakos dajemy rade. Jak na razie to chociaz w nocy daje mi pospac, ale ciekawa jestem na jak dlugo 😜 Nie wiem czy u was tez tak jest, ale Alex woli ssac bardziej z lewej piersi, a zeby przysawic go do prawej to jest problem i musze sie troche pogimnastykowac, bo inaczej zlosci sie i w lekka histerie wypada. Moze gorzej mu mleczko leci 🤢 Jak tak dalej pojdzie to bede chdzila z jeda piersia wieksza od drugiej, bo laktatorem to nic moge wycisnac. Wydaje mi sie, ze sporo przybral juz na wadze, ale polozna przychdzi dopiero jutro, wiec sie dowiem, ale 1kg u Helenki to chyba sporo 😉
Widze, ze nie tylko ja mam hustawki emocjonalne, ale zwalam to na hormony. Z mezem jeszcze sie nie poklocilam, ale to tylko dla tego, ze on w ciagu dnia w pracy, a pozniej jakos czasu brak 😉 Zreszta jakos mnie mamuska hamuje, bo mi duzo pomaga I uspokaja jak cos mi nie idzie. Bez mamy to by przez te dwa tygodnie byla kompletna zalamka. Boje sie co bedzie jak sobie pojedzie, a to juz w piatek 🥴 No nic trzeba bedzie sie wziac w garsc, bo maz to jakos do zmiany pieluch jeszcze ani razu sie nie zabral, ale fotek na facebooka to zdazyl chyba z dziesiec wkleic 🤢
Pisalam do Agatki i ciagle czeka biedna, a najgorsze, ze poza tentnem to nawet malutkiej zbytnio nie sprawdzaja 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej melduję sie w dwupaku

Mam dziś zwalony humor nic nas nie kontrolują wiec aż sie poplakalam to zrobili ktg skurcze są na 60%ale żadko i nic sie nie rusza czekamy na miejsce na porodowce już 3h na przebicie wód ale muszę mieć rozwarcie a nie wiem czy mam bo mi nie chcą sprawdzić zanim nie będę na porodowce.

Teraz nie mam nic no mi tem sznurek z hormonami wypadł do kibla i położna stwierdziła ze nie opłaca sie dawać drugiego

Wiec leże i czekam

Jutro 43tydzien ciąży!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka - 43 tc zaczynasz? OMG! Niech juz Ci tam Sarunia wylazi z brzuszka!!! Dobrze, ze ktg robia...chociaz spokojna o malutka jestes :*
Czarnyloczku - piekny, dlugi spacer 🙂 ja tez dzis bylam na takim 1,5 h...na sloneczku na lawce ostatnie 45 inut siedzialam 🙂
Magdaluke - z tym ulewaniem to duzo "zabawy" w przebieranki...moja nie ulewa, a i tak iagle bralkuje mi ciuszkow, bo piore owszem..ale nie mam czasu prasowac! Kiedy na to miec czas? 🙂

A my z helenka chyba jutro jedziemy same na wycieczke..tzn. na spotkanie z moimi 3 kumpelami z liceum...spotykamy sie czesto, ale ja ostatni cas bylam wylaczona...a kazda z nich ma bobsa - jedna wlasnie 3-miesieczna 🙂 Oby tylko pogoda dopisala..Dzis Helence dalam Bobotic, jadla dzis w sumie samego cycka! O 1 tylko dam sztuczne jedna porcje, a potem juz do rana tez cycek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadko oby przez noc się coś ruszyło 😘
Babeczko mam nadzieję że Helence lepiej będzie po tym i będzie spokojniejsza. Fajnie że zobaczysz się ze znajomymi i ich dzieciaczkami 😉 I super że karmisz już tylko i wyłącznie piersią, nie długo będziesz ściągała na noc i sztuczne całkowicie odstawisz 😘

Pisałam do Bisi... Franiu miał dzisiaj punkcję lędźwiową 😞 i ogólnie wiele innych okropnych zabiegów, a lekarze nadal nic nie wiedzą i drgawki nadal są 😞

A tu mój Bąbelek 🙃 🙃

[IMG]http://i47.tinypic.com/dr8d28.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
Magdaluke wiem co przechodzisz z tym ulewaniem moja Amelka ulewala mi tonami do 6 miesiaca az jej niekiedy nosem szlo biedna. Napewno jest to meczace i dla malego i dla ciebie.
Bisia kochana trzymaj sie mam nadzieje ze szybko zdjagnozuja Frania i wkoncu beda wiedIeli co mu jest. Dorotko pozdrow ja
Agadka trzymam kciuki oby dzisiaj w nocy wkoncu ruszylo.
Czarnyloczku fotka extra 🙂
Anyaz fajnie mame miec przy sobie, moja jeszcze 2 tyg zostaje i tez do domku wrqca 😞

Milej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka masakra, współczuję Ci, stresują Cię strasznie, mam nadzieję, że już długo nie będą Cię męczyć 😠

Suuperbabo to super, że zaczynasz samym cycem karmić 😁 ja już też przestałam ściągać i tylko cycem karmię ale raz dziennie muszę dać modyfikowane, bo nie wyrabiam z produkcją...

Loczku Miłoszek piękny 🙂

A mi dziś Damian dał popalić, cały dzień nie spał, nawet wysikać mi się nie dawał... zasnął o 16 dopiero...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No w końcu Agadka 🙂 czekam na wieści 🙂
Niunia wczoraj tylko raz zwymiotowała więc jej nie ciągałam do lekarza...mojej też się często ulewa ale to nie sposób było nie poznać że to wymioty dosyć dużo tego było i takie wielkie chlusty.
Czarnyloczku - ależ on się pięknie uśmiecha 😉 Po jakim czasie tak zaczął się tak patrzeć i uśmiechać ? Moja to się śmieje ale przez sen jeszcze a bym chciała aby się do mnie tak ślicznie uśmiechnęła 🙂
Dziewczyny dodawajcie zdjęcia swoich pociech 😉
Ogólnie mam małą terrorystkę w domu 😜 kolejna noc gdzie spałam 3h 🥴 ja nie wiem że ja jeszcze żyję...
Miłego dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarnyloczku - no Milosz potrafi krasc serca tymi minkami 🙂 A co do karmienia to faktycznie staram sie juz tylko cyca dawac..wczoraj o 20 dalam jej swoje sciagniete, by wypila raz a dobrze te 100 ml i potem tylko raz o 23 maz dal sztuczne, bo nie wyrobilam juz i padlam spac 🙂 A potem od 2 znow juz cyc i malo snu:/ Teraz tez wisi na cycu obok w lozku..mam nadz. ze przysnie zaraz, bo musze juz sie zaczac malowac i ogarniac 🙂 Na szczescie spotykamy sie w domu u jednej z nich - ma ogrodek piekne, wiec Helenka powdycha swieze powietrze..a ma byc dzis cieplo!
4nula - moja Helenka tez czasem sie usmiecha, nawet jak nie spi..ale wiem, ze to jeszcze nie swiadomy usmieszek..ale juz niedlugo! Na pewno zauwazylam, ze juz mocniej obserwuje i skupia sie na twarzy...wodzi tez oczkami 🙂
Agadka - czekamy!!! Mam nadz.ze porod szybki i Sara juz na swiecie 🙂 Ale fajowo!!!

Aha! Dalam jej wczoraj bobotic..w sumie mozliwe, ze troche pomoglo! Teraz tez wkroplilam do buziaka 🙂 Zwlekam sie, bo Hela przysnela! Ide robic sie na czlowieka:P Aaa! A w sobote ide wreszcie podciac klaki i sie ufarbowac!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...