Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
agatka168 napisał(a):
Witam wszystkie przyszle mamusie 🙂 to Moja pierwsza ciaza i jestem bardzo szczesliwa, przestraszona I wogole nie moge sie doczekac.... Pozdrawiam wszystkich serdecznie 🙂


Witamy nową Koleżankę 🙂

Monika ślicznie wyglądasz na tym zdjęciu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika - super zdjęcie, rozmarzyłam się 🙂 pojechałabym gdzieś się powygrzewać 🙂
kiedy będzie ciepło ???????
Ilka - ja z ryb to też najbardziej lubię frytki 😁 od samego początku ciąży całkowity wstręt do ryb mam i nadal mnie trzyma
Kinia - ból głowy mam nie do zniesienia, z małymi przerwami tzn. wtedy boli mniej,
faktycznie idziemy łeb w łeb z dolegliwościami, może urodzimy w tym samym dniu, bo jak nie to wiesz, mogę na Ciebie zaczekać 😁
Rozumiem, że nie bierzesz nic na te bóle skoro nadal występują? W sumie to chyba nic nie można brać, nie wiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam bóle głowy najczęściej rano po przebudzeniu, ale nie wiem czy to nie jest efektem np. zbyt długiego spania. Najczęściej ja też nic nie biorę, ale raz wzięłam apap, bo mi nie przechodziło dosyć długo. Apap podobno można, gin tak mi mówiła i stomatolog po leczeniu zęba, w razie jakby mnie jeszcze bolał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
halo dziewczynki 🙂
Ale znowu popisałyście 🙂 nie wiem czy wszystko zapamiętałam ale najwyżej będę odpisywać na parę razy 🙂
Kinia ja mam problem z imieniem dla dziewczynki, chcialam Hanie ale Mama mówi że oklepane.. Dla chłopca prawie na 100%.... Sebastian 😁 😁 Kasiulek ja nie znam żadnego Sebastiana dlatego źle mi sie nie kojarzy, ale dobrze też nie 🙂 A druga opcja to Maksymilian 🙂
Alicja nic sie nie bój, troche stresu i bieganiny jest, ale szczęście i radość ktore Ci jednocześnie towarzyszą wszystko rekompensują z nadwiązką 😁
Agatka witaj na forum 🙂
Daria udanej imprezki, jak zwykle to co mogę poradzić- najedz sie różności 😁
Kasialeczek mnie też jakoś od mięsa odrzuca (chociaż wcześniej nie wyobrażałam sobie obiadu bez mięcha..), może nam w brzuszkach wegetarianie rosną 🙂
A rybki rzeczywiście są zdrowe i polecane w ciąży (chociaż nie wszystkie) i ja zawsze mam duuużżżego smaka na rybkę zwłaszcza smażoną 🙂
Ania mnie też sie niemilosiernie dłuży 😁 ale powolutku powolutku, jeszcze ok. 2 tygodnie i jesteśmy na półmetku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania_p napisał(a):
Tak sobie czytam i czytam i odpiszę już, bo później zapomnę
Karola - jeśli przy upławach dochodzi świąd i pieczenie to lekarzowi powiedz,
ja prawdopodobnie będę całą ciążę na takich globulkach, bo ciągle od początku ciąży mam właśnie świąd i pieczenie. Ostatnio ginekolog powiedział że zmienia się flora bakteryjna w pochwie i stąd te problemy i u mnie mogą być całą ciążę.
Brałam te globulki po kilka dni, jak mi się to przytrafiło, ale później wraca i narazie biorę cały czas.
Nic przyjemnego bo cały czas schodzi ze mnie taka żółta maź, no ale nic nie poradzę,
dla dziecka wszystko 🙂


Dzięki za odpowiedź, a jakie globulki lekarz ci przepisał? Ja mam wizytę dopiero za miesiąc 😞
Nie piecze i nie swędzi jakoś bardzo, ale właśnie mam lekko żółte budynioowate upławy albo grudkowate białe. Są już trochę bardziej gęstsze niż wcześniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alicja- idź do dentysty to przestaniesz mysleć o ślubie 😁 😁 😁
Ania- mnie też ostatnio często boli głowa (na wieczór), na razie bez tabletek chociaż raz myślałam że oszaleję, ale wtedy po prostu kładę sie do łóżeczka i zasypiam albo coś czytam, wyłączam wszelkiego rodzaju telewizory, laptopy, radia i zawsze pomaga. Ale też słyszałam że można sie ratować apapem (ja brałam na początku ciąży na zbicie gorączki, lekarz mówił że można, oczywiście w umiarkowanej ilości 🙂 )
A ja dziś też miałam pracowity dzień bo jutro przyjeżdżają moi rodzice więc posprzątałam mieszkanko i z rozpędu odmroziłam i wyszorowałam też lodówkę, ugotowałam rosołek, a na drugie racuszki jak zwykle w wersji na ostro i słodko 🙂 upiekłam ciasto, skoczyłam do sklepu, pojechałam z królikiem do weta, zrobiłam dwa prania, zostało mi jeszcze rozwiesić i mogę uznać dzień za zakończony sukcesem 😁 😁
Tylko strasznie mnie ręce pieką po tych detergentach bo nie założyłam rękawic... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola ja niedawno przechodziłam infekcję i miałam takie globulki robione ale z tego co przeczytałam to na bazie nystatyny i lekarz polecił też tą lacibios feminę o której już pisałam (ona jest bez recepty więc możesz spróbować a nuż pomoże). Jeszcze zanim dostałam te globulki to czytałam na necie jak sobie można pomóc i wyczytałam o takim kremiku- clotlimazolum czy jakoś tak (też dostępny w aptece bez recepty) ale po pierwsze była to tylko informacja na necie (nie potwierdzona przez żadnego specjalistę więc musiałabyś skonsultować czy na pewno można w ciązy stosować), po drugie ona jest chyba przeciwgrzybiczna a Ty możesz mieć infekcję bakteryjną.. A może dla świętego spokoju idź do jakiegoś laboratorium zrobić posiew, jak wyjdzie ok to problem z głowy, jak wyjdzie infekcja to biegusiem do lekarza!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kinia_nh napisał(a):
Buszuję po necie i szukam jakiegoś imienia dla chłopca, wiem że to jeszcze wcześnie ale dla dziewczynki na pewno chcę LENA a dla chłopca... oj ciężko. Może jakieś propozycje???? 🙂 Mam jaką tam wstępną listę, która pewnie 1000 razy się zmieni ale o tych mogłabym podyskutować z Mężulem 😁

ALAN
DOMINIK
FILIP
JAKUB
OLAF
SEBASTIAN

Co myślicie???


Kinia ja bym wybrała Olafa lub Jakuba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola87 napisał(a):
kinia_nh napisał(a):
Buszuję po necie i szukam jakiegoś imienia dla chłopca, wiem że to jeszcze wcześnie ale dla dziewczynki na pewno chcę LENA a dla chłopca... oj ciężko. Może jakieś propozycje???? 🙂 Mam jaką tam wstępną listę, która pewnie 1000 razy się zmieni ale o tych mogłabym podyskutować z Mężulem 😁

ALAN
DOMINIK
FILIP
JAKUB
OLAF
SEBASTIAN

Co myślicie???


Kinia ja bym wybrała Olafa lub Jakuba 🙂


a ja Filipa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monkado napisał(a):
Alicja- idź do dentysty to przestaniesz mysleć o ślubie 😁 😁 😁
Ania- mnie też ostatnio często boli głowa (na wieczór), na razie bez tabletek chociaż raz myślałam że oszaleję, ale wtedy po prostu kładę sie do łóżeczka i zasypiam albo coś czytam, wyłączam wszelkiego rodzaju telewizory, laptopy, radia i zawsze pomaga. Ale też słyszałam że można sie ratować apapem (ja brałam na początku ciąży na zbicie gorączki, lekarz mówił że można, oczywiście w umiarkowanej ilości 🙂 )
A ja dziś też miałam pracowity dzień bo jutro przyjeżdżają moi rodzice więc posprzątałam mieszkanko i z rozpędu odmroziłam i wyszorowałam też lodówkę, ugotowałam rosołek, a na drugie racuszki jak zwykle w wersji na ostro i słodko 🙂 upiekłam ciasto, skoczyłam do sklepu, pojechałam z królikiem do weta, zrobiłam dwa prania, zostało mi jeszcze rozwiesić i mogę uznać dzień za zakończony sukcesem 😁 😁
Tylko strasznie mnie ręce pieką po tych detergentach bo nie założyłam rękawic... 😞


No,no tylko pozazdrościć zapału do pracy i energii! 🙂 Ja dzisiaj tylko zrobiłam zupę i odkurzyłam cały dom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monkado napisał(a):
Karola ja niedawno przechodziłam infekcję i miałam takie globulki robione ale z tego co przeczytałam to na bazie nystatyny i lekarz polecił też tą lacibios feminę o której już pisałam (ona jest bez recepty więc możesz spróbować a nuż pomoże). Jeszcze zanim dostałam te globulki to czytałam na necie jak sobie można pomóc i wyczytałam o takim kremiku- clotlimazolum czy jakoś tak (też dostępny w aptece bez recepty) ale po pierwsze była to tylko informacja na necie (nie potwierdzona przez żadnego specjalistę więc musiałabyś skonsultować czy na pewno można w ciązy stosować), po drugie ona jest chyba przeciwgrzybiczna a Ty możesz mieć infekcję bakteryjną.. A może dla świętego spokoju idź do jakiegoś laboratorium zrobić posiew, jak wyjdzie ok to problem z głowy, jak wyjdzie infekcja to biegusiem do lekarza!


Właśnie clotrimazolum mam w domku więc używam ostatnio. Ale nie jestem pewna czy w ciąży nie jest to szkodliwe. Pójdę do apteki może farmaceutka mi coś doradzi, bo u nas ciężko dostać się do lekarza bez niezapowiedzianej wizyty 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj dziewuszki czytałam was ponad godzinkę 🙂 tyle piszecie,że nadążyć nie można!

Alicja super,że wychodzisz za mąż, fajna sprawa 🙂
Aha, skorzystałam również i wysłałam zaproszonko do znajomych 🙂

Córcię też bym chciała bardzo, ale szykuje się drugi chłopiec a i tak się z tego cieszę i wiem że będzie moim oczkiem w głowie, już kocham go nad życie 🙂 Jak nie teraz to trzecia będzie córa, tak jak u Kasiulka 🙂 a imię dla córki miałam wybrane Lilianna lub Maria.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola te globulki to Macmiror Complex 500,
a jutro kupię dodatkowo w aptece ten żel o którym dziewczyny wczoraj pisały, nie pamiętam nazwy muszę wrócić kilkadziesiąt stron wcześniej 🙂

Mnie głowa to praktycznie cały dzień boli, z przerwami kiedy tylko ćmi i to tak jakby nie bolała,
zaliczyłam spanko od 18, żeby głowa przestała boleć, i efekt mam taki, że wstałam z bólem głowy, teraz przestała mnie boleć, tylko coś mi się wydaje, że dzisiejsza noc będzie bezsenna.

Monkado - mam przez Ciebie wyrzuty sumienia, nie potrafię się do niczego zmusić, taki ze mnie leniuch ostatnio tzn. od 4 miesięcy 🙂 fakt w domu remont, ale chociaż trochę trzeba to ogarnąć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki, ja sobie prawdopodobnie wyjeżdżam z mężem na kilka dni w nasze rodzinne strony (w lubelskie) do moich rodziców i do jego mamy. A tam odcięcie od świata, a właściwie od komputera 😉 Pewnie znowu jak wrócę to nie nadążę z czytaniem 😁 No chyba że zima nas zatrzyma i nie pojedziemy... Trochę mi się nie chce ruszać z domu tak szczerze,(mąż bardzo chce) ale zawsze to chociaż na kilka dni ktoś mnie wyręczy od kuchni 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania ten żel to pliva fem F żebyś nie musiała szukać 🙂 wyrzutów sumienia nie miej bo ciężko pracujesz w pracy, naprawdę podziwiam bo ja nie wstałabym wcześniej niż o 9.00 choćby mnie wołami ściągali 🤢 także oklask dla Ciebie 🙂
Na rozstępy stosuję krem ale nie pamiętam nazwy jutro napisze 🙂
Ilka jedź jedź, nie ma jak u Mamy 🙂 Moja jutro przywiezie mi łazanki, nie mogę sie doczekać 🙂
Zmykam do spanka, dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...