Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A dzień dobry 🙂

Zaczynamy poniedziałkiem i wyznaczoną datą ślubu na.... za 2 tygodnie-teraz tylko trzeba znalezc taka duza sukienke i bedzie dobrze 🙂 Muszę się tez pochwalić wreszcie doczekałam się pierwszych ruchów-były niesamowite 🙂 Miłego dnia dziewczyny-pędze zaraz do Zus-u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monkado napisał(a):
Monika trzymam kciuki aby wszystko ułożyło sie pomyślnie.. wiesz, ja też mam częste bóle jajników (ale nie tak mocne żebym nie mogła wytrzymać..) ale mam zdiagnozowane PCO i lekarz powiedział że to normalne przy tym schorzeniu...
Kinia no nie wiem ile jeszcze tego celibatu.. 🥴 ostatnio jest jakby lepiej, bo miałam takie skurcze które lekarz określił jako "potencjalnie przedporonne" ale już od jakiś 1,5 tygodnia ich nie czuję więc na nast wizycie zapytam o przytulanko 🙂
Anulka witaj na forum 🙂
Dziewczynki dam Wam po oklasku na miły początek tygodnia 🙂




Ja tez mam pco i do tego niedoczynnosc, do dnia dzisiejszego biore duphaston (który wczesniej bralam na wyregulowanie i wywołanie miesiaczki) tez bola mnie jajniki. Celibat mam ze wzgledu na łożysko, podobno juz teraz pco nie jest tak grozne dla dzidzi, takze teraz to musi byc juz tylko dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff przeczytałam wszystko 🙂 Ale nie było łatwo. Widzę, że weekend miałyście rożny ale wszędzie zimno. Ja jak już się chwaliłam nieskromnie byłam w tym SPA we Włodku i było nieziemsko, po prostu każdej z Was życzę takiego weekednu. Faceci mieli konferencję a dla pań był pokaz makijażu, potem 2h na baseny, jacuzzi i wieczorem bankiet w stylu brazylijskiej samby z pokazami tańca, następnego dnia śniadanko czas wolny i do domku. A że w sb rano zjawił się mój brat z Londynu to ja zamiast do domu to prosto do rodziców 🙂 W nd to samo i dlatego cały weekend nie zaglądałam i teraz musiałam czytać na dwie raty 😁

Na rozstępy używam kremu Mustela, podobno najlepszy. Koleżanka mi poleciła, której mama strasznie popękała w ciąży a ona przytyła 28 kg i ani jednej kreski. Ja już mam sporo pamiątek po okresie dojrzewania więc wiem, że jestem na to paskudztwo podatna 😞 Natomiast moja przyjaciółka używała Ziajki jakiejś i dopiero w ostatnich dniach jej kilka wyskoczyło ale przytyła tylko 10kg bo już przed ciążą była okrąglutka.
Ja też słyszałam, że jak się ma mieć rozstępy to będzie się je miało, ale z drugiej strony myślę, że można robić wszystko żeby je przynajmniej zminimalizować, w końcu jeszcze trochę życia nam po ciąży zostaje 🙂

Krakowianki cieszę się w takim razie, że ja z małej pipidówki jestem przynajmniej z powietrzem nie ma takich problemów. Też bym na waszym miejscu nie ryzykowała wdychania tego.

Witam wszystkie nowe koleżanki 🙂

Ja ruchy czuję już ponad tydzień ale też są sporadyczne, najczęściej wieczorem jak się najem i położę. Myślę, że w ciągu dnia jesteśmy zbyt zajęte, żeby się wsłuchiwać w te delikatne ruchy naszych rybek.

Monkado współczuję celibatu, też mieliśmy na początku, teraz niby zdjęty ale i tak boginią seksu nie jestem 😉 bo się nadal boję.

Aha bratowa przywiozła mi całą torbę ciuszków 0-6mcy także wyprawkę już mam 🙂 chociaż i tak się pewnie nie powstrzymam przed kupowaniem 🙂
Dziś mam babskie popołudnie z koleżanką kino, ploty, jakieś jedzonko i planuję ją zaciągnąć do sklepu dla maluchów, żeby zweryfikować te wózki, o których czytałam i Wy też wpominałyście. Zdam relacje jutro.

Miłego dnia mamuśki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za wsparcie 🙂 Przyznam że nie jest łatwo ale czego sie nie robi dla tych naszych Małych Okruszków 🙂
Monika słyszalam że w Angli jest super opieka socjalna dla Mamuś i małych dzieciaczków ale z tego co czytam to ciężko jest chyba znaleźć sie w gronie szczęśliwych mam z takim podejściem lekarzy 😠 Wracaj szybko do nas, z becikowego to jakieś marne grosze dostaniesz ale za to opieka lekarska wydaje mi sie sto razy lepsza!
Alicja gratulacje!! 🙂 dwa tygodnie to szybko ale przynajmniej zapełnisz je w całości poszukiwaniami sukni i dodatków także nawet nie zdążysz sie zestresować przed ślubem 😁
Ja też ciągle jestem na duphastonie, zobaczymy czy na nast wizycie lekarz każe kontynuować.. powiem Ci że nawet nie wiedziałam że pco może powodować jakieś zagrożenie dla maluszka ale to dobrze bo przynajmniej sobie do głowy nie dobierałam 😁 😁 (wystarczy mi zmartwienie z powodu niedoczynności i Hashimoto 🤔 ) W każdym razie strasznie sie cieszę ze napisałaś że na tym etapie nie stanowi już zagrożenia dla Maleństwa 🙂
Rosi super że wyjazd udany 🙂 Wózeczki przetestuj i podziel sie opiniami 🙂 ja dziś rozmawialam z koleżanką- ma wózek Jumper (chyba Kasiulek też taki ma) i również go sobie bardzo chwaliła 🙂 Ale masz fajnie że wyprawka z głowy i wcale Ci sie nie dziwię że jeszcze coś podokupujesz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
powstawiałam zjjęcia brzuszka mego i zdjęć z USG ja robię zdjęcie zdjęcia USG i zgrywam z aparatu na komputer i tak wstawiam :-)

Witam nowe mamy wśród lipcóweczek :-) dzisiaj dzień się źle zaczął... szkoda gadać... mąż mój zdenerwowany bo w pracy w samochodzie służbowym zmarła mu pocjentka... tyle co ją zabrał z domu na dialize przejechał około ja wiem z tego co mówił 2 km i inni pacjenci zaqczęli móić ze z tą panią coś nie tak zatrzyma się a ona ledwo oddychała wezwał ambulans i musiał jechać dalej móił ze widział jak ją ranimowali a później na przerwę przyjechał do domu i dzwoniła policja ze pacjentka umarła i jak to się stało... mąż jednak rezygnuje z tej pracy nie wiem czy pisałam ale jednak nie wycofał tego wypowiedzenia i do czwartku pracuje i dobrze bo po co się tak martwić a nie daj boże jeszcze jakieś choróbsko przyniesie i zarazi mnie...

Co do kremów na rozstępy też słyszałam że mustela dobra tylko okropnie droga u mnie 68 zł za 150 ml 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monkado opieka socjlna jest tu do d.... to tylko gadanie za te pieniazki co sie tu dostaje to nawet na mieszkanie nie wystarczy zycie jest tu b drogie. my tu jestesmy 4,5 roku wiec duzo wiem na ten temat poza tym jak iles tam zarabai partner to i tak sie nie nalezy albo dostajesz 21 f tyg za co nawet zakupow na tydz niez robisz, ale to juz nie moj problem haha. nie martwie sie bo macierzynski bede stad pobierac w polsce bo tu wypracowalam sobie maz jak narazie prace ma po powrocie wiec nie jest zle. a my i tak juz cchielismy wrocic bo budujemy domek wiec bylismy tylko tu cos zarobic i do widzenia.

wiecie co ja chcialam wstawic fotke mojego brzuche i wyskoczylo mi zdjecie z usg nie wiem jakim cudem ale ja to zdolna jestem 😁 wiec przepraszam ze znow widzicie moje usg 🥴 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...