Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ojjj ale szkoda mi Franka 😞 czytalam to a w oczach mialam lzy biedny.... ale Dzielny chlopak z niego!!! Oklask dla niego!
A ja dodalam zdjecie mojego brzucha 🙂
Ogolnie nie naleze do szczuplych wiec jest wielki jak ja to tlumacze bo pelno tluszczu na nim :P
Ale ogolnie roznie z nim raz jest maly a wieczorami duzy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ojej Karola to nerwów miałaś, biedny Franuś. Ale dobrze, że dzielny chłopak. Szczęście takie, że u takich maluszków to często nawet ślad nie pozostaje po takich wypadkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc wszystkim.

Cod o tego dokumentu to masakra jakas, bleee....

A Franus mam nadzieje juz lepiej, biedactwo male!
ja jestem padnieta po pracy znow o i takie walentynki 😁 ale coz. mnie dzis przestalo kluc i co na wieczor znow juz sama nie wiem. jutro widze sie z polozna to pogadam a nia.
ok trzymajcie sie kobietki ja zmykam bo glowa mi peka tak tylko zagladnelam i poczytalam co naskrobalyscie 🙂 milego wieczorku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczorkiem 🙂

Na chwilkę tylko zaglądam bo i tak musiałam laptopa włączyć więc zostawiam swój ślad 😉

Karola Boże co musieliście przejść, a co najgorsze Franio.. Dobrze że nie płacze a Tobie współczuję bo pewnie ciągle masz przed oczami tą sytuację. Buziak dla Frania w poparzone miejsca :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry chyba wszyscy spia ? 😁

a ja dzis wolne do poloznej ide i mamtylena glowie bo moj kochany mezus zostawil mi auto i mam kope rzeczy dozalatwienie :/ ale coz. pomyslalmze sie przywitam i jak zalatwie wszystko to wpadne znow 😁
i jak sie Franio czuje? mam nadzieje ze lepiej.

sluchajcie mam pytanko ile kosztuja takie kolderki (zastawy ) do lozeczek w polsce? bo znalazlam tu bardzo ladny 16 szt komplet jest tam wszystko. ( kolderka,poduszka,przescieradlo,takie do okolla lozeczka-nie wiem jak sie to nazywa- woal zaktywajacy lozeczko, stozek, poduszka do karmienia, kieszonki - organizer na lozeczko- juz nie pamietam cojeszcze i kosztuej to 150 funtow to jakies700 zl i nie wiem czy sie opalca czy za to juz kupie w polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂 a dziś jestem pierwsza 🤪
Karola straszenie sie musiałaś stresu wczoraj najeść.. biedny Franiu, mam nadzieje że dziś już jest lepiej i nie boli... Oklask dla Was!
A ja za to uwielbiam faworki!! I tak a propos ma któraś może jakiś sprawdzony przepis? Żeby wyszły takie delikatne jak chmurka 🙂
Daria dziękuje 😁 oklask! rzeczywiście jak sie wczoraj przyjrzałam to taki bąbel że chciałoby sie oczka i buźke do tego pępucha dorysować 😁 😁
Wszystkie macie śliczne brzusie 🙂
Rosi super że sie pogodziliście z mężem 🙂 mmmm... rafaello... mniam! 🤪 oczywiście oklask dla Was 🙂
Anusia ja wczoraj rozmawiałam z lekarzem o tych rękach, mój mi powiedział że to troche za wcześnie na puchnięcie rąk i zlecił dodatkowe badania.. A czy Ty z kimś konsultowałaś? Może to rzeczywiście mało wody bo ja też nie za dużo piję... I dla Ciebie oklask 🙂
I jak Wam minęły Walentynki?
My byliśmy u lekarza i........ będzie dziewucha 😁 Kasiulek w związku z tym prośba o zmianę w tabelce w wolnym czasie 🙂 Ehh.. jakoś nie mogę przeżałować tego chłopaka, myślałam że starszy będzie braciszek i będzie sie opiekował młodszą siostrzyczką i wogóle.. Muszę iść do sklepu pooglądać jakieś sukienusie to mi przejdzie 😁 no i oczywiście najważniejsze- mieliśmy wczoraj to drugie badanie genetyczne ale jeszcze nie całe bo Dzidzia mała i nie wszystko dało sie pomierzyć. W każdym razie na chwilę obecną jest zdrowe- serduszko, mózg, nerki, kręgosłup i jeszcze jakieś tam 🙂 Więc jestem przeszczęśliwa 🙂 Troche mnie martwi że ma strasznie dużą glówkę (wskazuje na 20 tydz, a pozostałe pomiary na 19) ale lekarz mówi że takie odstępstwo mieści sie w normie więc muszę mu wierzyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry Piekne 🙂

Walentynki barrrdzo udane. Miły wieczór,piękne kwiaty,pyszne jedzonko.....suuuper.

Co do puchnięcia łapek, to dzisiaj jadę do lekarza i zobaczymy,co on powie. Badania mam aktualne i wszystko jest ok. Byc może to problem małej ilości płynów jakie przyjmuję. Wczoraj trochę to nadgoniłam i dzisiaj jest lepiej 🙂

Gartuluję CÓRCI 🙂 Trzymam kciuk na pewno wszystko będzie dobrze.

Co do tematu jutrzejszych ciasteczek, gdy spotkam się z moja Mamą to na pewno wezme od niej przepis i sie z Wami podzielę. W całej rodzinie tylko u niej robią zamówienia, bo są takie kruche,leciutkie i pyszne.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Franuś ładnie mi przespał całą noc, ale miał kłopoty z zaśnięciem, jak go głaskałam po główce to przysypiał, ale co próbowałam się położyć to był płacz więc wzięłam go do nas do łóżka więc spał z nami. Rana wcale nie wygląda lepiej, jest paskudna, Franek płacze przy każdej zmianie opatrunku. Jutro idziemy na kontrole do szpitala. Dziwi mnie trochę że żadnej maści na to nie dostał tylko samą sól.

Monika 700zł to jest mega dużo. Z tego co oglądałam na allegro to takie zestawy 15 częściowe można znaleźć za 200-300zł. Sama pooglądaj. Może w Anglii są jakieś inne, nie wiem.

Monkado ciesz się że będzie córa, będziesz ją mogła pięknie stroić w sukienki 🙂
Ja jeszcze będę musiała poczekać.

Śliczne macie dziewczyny brzuszki, każdy taki zgrabny i gładziutki 🙂 0 rozstępu 🙂
8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Uwielbiam takie dni kiedy Nikoś zasypia a ja już odrobiona 🙂 Wysprzątałam sobie tak pięknie że aż buzia mi się śmieje, tylko nie wiem czy nie przesadziłam bo troszeczkę brzuch pobolewa.. teraz tylko ODPOCZYNEK! Obiad mam z wczoraj bo narobiłyśmy z Mamą kotletów mielonych pełno więc to też mam z głowy 🙂

Monikas odpowiem Ci tak, ja za łóżeczko, materac (kokos +gryka o ile dobrze pamiętam czyli nie byle co), kołdrę , poduszkę, do tego komplet pościeli z prześcieradłem, becik z usztywniaczem, przybornik na łóżeczko, ochraniacz na szczebelki, stelaż do baldachimu, baldachim dałam niecały 1000zł więc w porównaj sobie Twój zestaw z tym 🙂

Monkado no to gratulujemy Córci!!!! 🙂 Cieszę się że Mała ładnie rośnie, a główką się nie przejmuj.. Nikoś miał mieć dużą głowę (tak lekarz stwierdził bo wychodziła dużo większa niż etap ciąży na jakim była mierzona) a ma całkiem normalną 🙂 Jak widziałam wyniki USG to myślałam że może odziedziczy większą głowę po rodzinie Męża ale w cale tak się nie stało więc takie odstępstwa zdarzają się i później tego nawet nie widać.

Anusiako powodzenia u lekarza! 🙂

Karola dobrze że Franio przespał Ci noc 🙂 Życzę żeby rana szybko się zagoiła!

A Walentynki przeżyliśmy całkiem normalnie 😁 Mężul tylko wrócił z pracy z piękną czerwoną różą, a tak poza tym kochaliśmy się jak zawsze 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki dziewczyny

faktycznie te zestawy maja przerozne ceny, kazdy ma inne elementy ale mozna je znalezc za duzo taniej. a jednak drogo tu :/

poczekam az wroce do polski i wtedy zrobie zakupy. okja sie szykuje za spotkanie z polozna. trzymajcie sie moze jeszcze zagladne tutaj dzis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂
Karola piszę do ciebie bo wiem co przeżywasz, ja miałam podobną sytuację z Marcelkiem(też wylał na siebie gorącą kawę), była szybka reakcja moja i mojej mamy i ma małą bliznę na klatce piersiowej ale moja mama kupiła mi w aptece na oparzenia ten spray http://www.i-apteka.pl/product-pol-1111-PANTHENOL-spray-130g.html i dzięki niemu prawie wcale nie widać tej blizny po oparzeniu 🙂 może i ty spróbuj 🙂 oklask dla Frania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny :-)

Karola o jejku 🤪 dobrze że Franusiowi nic się nie stało przeraziłam się okropnie ucałuj go od cioci Kasi i w ogołe od wszystkich forumowych ciotek żeby rana pięknie i lekko się goiła a Franuś nie cierpiał 😘 😘 😘

Dziewczyny ale mam piękne brzuszki a Ty Karola prosze wstawić natychmiast zdjęcie brzuszka swego a raczej mieszkanka maleństwa swego- nie musi być goły 🙂

Minikas dla mnie to strasznie drogo moja siostra za taki komplet jak Ty móisz zapłąciła 300 zł więc nie kupuj tam po za tym zawsze na allegro lub innych aukcjach internetowych znajdziesz taniej 🙂 no i koniecznie powiedz co położna powiedziała na wizycie.

Kinia nie ma co się przemeczać ja jak dałam czadu przed wigilią ze sprzątaniem to miałam powigiliowane bo tak mnie brzuchol bolał stawiał sie i w ogołe ze teraz robie to na raty rozkłądam na 2-3 dni i jest ok

My walentynki dzisiaj obchodzimy 😜 bo wczoraj mąż był w pracy a dzisiaj idziemy na kolację na Krakowski Kazimierz ale nie wiem jaka restauracja bo męzuś nie zdradził mi tajemnicy a on wybrał ponoć ma mi smakować 🙂

Daria ja mam identyczną figurę jak Ty na brzuszku troszkę sadełka i duże biodra bo jak zauważyłam na zdjęciu to takie jak moje 😜

Anusiako ręce tez mogą puchnać jak właśnie mało płynów sie spożywa i woda na zapas się odkłada to tak jak z "CUD" dietą ludzie myślą ze jak nie będą jeść to schudną a tak nie jest bo jak się zacznie jeść to organizm będzie magazynował bo będzie myślał ze za chiwlę znowu nie będzie nic dostawał 🙂 więć powinnaś wypijać około 2 litrów napojów dziennie 🙂

Dziewcyzny w końcu mój mąż uwolnił się od tej posranej firmy!!! jutro jedzie zdać wszystkie rzeczy i jest wolny. Może w końcu położy mi listwy w pokoju bo już mi rok obiecuje!! 🤪
U Nas zaczyna się remont kuchni feeee.... w zeszłym roku był całego mieszkania po za kuchnią a teraz kuchnia generalnie wymiana wszystkich sprzętów, rur, meble po za podłogą to wszystko i jutro facet o 8 przychodzi więc koniec błogiego spania do 11 😠 😞 właśnie sobie dzisiaj wymyśłiłam robotę na jutro ale uświadomiłąm sobie że przecież kuchni nie będę mieć wrrr a chciałam zrobić oponki 😠 😠 cóż lepiej późno niż później sobie przypomnieć 🙂
Msze koneicznie się dzisiaj pochwalić ze na sniadanie jadłam jajeczniczkę z szyneczką, cebulką i pomidorem z dodatkiem zielonej pietruszki mniam PALCE LIZAĆ!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiulek85 napisał(a):
witam 🙂
Karola moja mama kupiła mi w aptece na oparzenia ten spray http://www.i-apteka.pl/product-pol-1111-PANTHENOL-spray-130g.html

tak Kasiulek masz ogromną racje a raczej mamusia co do Panthenolu ja tez używałam na popazenia i sloneczne również jak i garnkowe, tłuszczowe i w ogołe i naprawdę dobry jest ja miałam dokłądnie ten co jest w linku on jest bez precepty i nie jest szkodliwy więc Karola ja bym kupiła!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasialeczek miłego wieczorku w takim razie życzymy 🙂 Nie objedz się za bardzo 😁 😁

Z tym sprzątaniem myślę że nie było tak źle bo posiedziałam trochę i już przeszło 🙂

Gotuję ziemniaczki i za raz jemy obiad, czekałam aż Nikoś wstanie i tak zgłoooodniałam że szok! 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
trochę mnie nie było, ale czytam na bieżąco 🙂 i sama nie wiem od czego by tu zacząć
strasznie dużo się u Was dzieje
a u mnie tylko praca i dom, praca i dom i powiem Wam że mam już trochę dość tej pracy
wszystko mnie dobija, łącznie z pogodą,
u Was też tak zasypało ? Jak wychodziłam dzisiaj do pracy i otworzyłam drzwi wejściowe to mi zaspa wpadła do domu 🙂 odśnieżałyście kiedyś w domu, bo ja tak 🙂 to był mój pierwszy raz 🙂
W pracy dzisiaj spałam na stojąco, dobrze że pracę mam siedzącą, bo mogłabym sobie krzywdę zrobić 🙂 no sobie, jak sobie ale maleństwu na pewno, miałam bardzo niskie ciśnienie
Pytanko mam do Was: mierzycie ciśnienie w domu? jak tam Wasze tętno, bo moje zaczęło dobijać do 90, nie wiem czy to norma jakaś w ciąży?
Karola szkoda mi strasznie Franusia, ucałuj go ode mnie, tak płakałam że mnie mąż nie mógł uspokoić, wypłakałam wtedy chyba wszystko co mi na sercu leżało 😞
Monikas - co do tych kompletów do łóżeczka to faktycznie 700 zł to raczej dużo, chociaż u nas jakby poszukać to pewnie też się znajdzie 🙂
Kasialeczek zazdroszczę Ci dzisiejszego wypadu na Kazimierz, ale mi się marzy wyjazd do Krakowa, a tu pogoda tak podła, ale jak tylko zrobią się te plusowe temperaturki co tak zapowiadają od miesiąca 🙂 to muszę jechać
Super że Twój mężulek zmienia pracę, nie było sensu dłużej tam siedzieć, znajdzie coś fajniejszego, a i ludzi nowych pozna,
czasami nachodzi mnie żeby pracę zmienić, ale raczej straszny dygus ze mnie i zaraz mi przechodzi, no i póki co nie narzekam na nią 🙂
Kinia ze sprzątaniem to uważaj, ja też sobie rozkładam porządki na raty, bo brzucholek mnie pobolewa przy większym wysiłku, chyba go przyzwyczaiłam że za dużo nie nosimy 🙂

Coś temat kulinarny zanikł widzę na naszym forum 🙂 co to dziewczyny nie jecie? 😁
bo ja to nie jem, tzn. jem ale i tak mi nie smakuje, nadrabiam owocami np. dzisiaj pysznym winogronem 🙂
a poza tym im więcej jem tym bardziej się męczę z zaparciami, no i co tu zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję dziewczyny za tak ciepłe słowa, oklaski dla was! 🙂

Kasiulek mam Panthenol w domu,właśnie zaraz po oparzeniu mu tym spsiukaliśmy ale on i tak wszystko sobie starł bo go to bolało i swędziało. Nie wiem czy to można używać na poparzenia II stopnia, bo on ma dwie rany z których trochę leci ropa i nie chcę mu jeszcze dodatkowo zaszkodzić. Muszę poczytać.
A ty też pojechałaś wtedy z synkiem do szpitala?

Kasialeczek życzę miłego wieczoru 🙂

Kinia oszczędzaj się, nie spinaj się tak nad tymi porządkami 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I jeszcze jedno: oglądam właśnie koncert Stinga z Berlina symfoniczny
i powiem Wam że zarąbisty jest, jakieś tam pojedyncze utwory to znam, ale całość ogólnie na duże 5
a za godzinkę Sting da koncert w Warszawie
chyba chciałabym tam być, na żywo to dopiero musi być przeżycie 🙂 ciary na całym ciele i takie tam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I jeszcze jedno: oglądam właśnie koncert Stinga z Berlina symfoniczny
i powiem Wam że zarąbisty jest, jakieś tam pojedyncze utwory to znam, ale całość ogólnie na duże 5
a za godzinkę Sting da koncert w Warszawie
chyba chciałabym tam być, na żywo to dopiero musi być przeżycie 🙂 ciary na całym ciele i takie tam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ale o mnie dbacie 😁 Ale spokojnie, nie były to aż tak ciężkie prace więc luzik 🙂 Brzuszek pobolewał bo ostatnio się leniłam więc pewnie odzwyczaił się od takich czynności jak sprzątanie 😁 😁 Z Nikosiem w ciąży to mogłam góry przenosić.. a propos gór to w 4mcu wyszłam na Babią Górę ale byłam z siebie dumna 🙂 🙂 🙂

Ania ja mierzę ciśnienie w domu od czasu do czasu. A to normalne że masz podwyższony puls, 90 to jeszcze luzik, ja ostatnio miałam 105 😁 A wielkiego wysiłku przed mierzeniem nie było 🤪
Co do jedzenia to mi apetyt już troszkę się zmniejszył niż na początku ciąży, może dlatego mniej piszę o jedzeniu. Ale żeby nie było napiszę coś.. zjadłam przed chwilą WW i 2 Knopersy 😁 😁

Karola lepiej skonsultuj z lekarzem czy możesz stosować ten Panthenol. Będziesz spokojniejsza, a poza tym lepiej nie ryzykować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hey dziewczyny od rana umieram doslownie... bola mnie znowu plecy do tego doszly wymioty i zawroty glowy... boje sie ze to wyrostek albo cos innego... jestem sama w domu nawet z lozka nie wstaje a jak dzwonilam na pogotownie to po 7 przelaczeniach po roznych ludziach kazala mi pani pojechac na odzial ginekologiczny gdzie tlumaczylam ze nie moge chodzic i jestem sama w domu... na zlosc maz musial zostac w pracy bo czolg znowu sie zakopal a znajomych nie ma w domu sama nie chce jechac taksowka 😞 😞 boje sie ale juz maz wraca.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...