Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziewczyny jak sie czujecie czytam tu o rozstepach ja jeszcze niemam a własciwie mam po córeczce bo urodziłam ja własciwie niedawno bo 16 miesiecy temu 🙂 😜moj brzuszek rosnie ale nie za szybko ale wiem ze wszystko przedemną...............będzie super z brzuszkiem...............miło wspominam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania, Tosia wydaje mi się że jest to potrzebnezwłaszcza jak dzidziuś ma już koło 1,5-2 lat w tedy sam może wychodzić i wchodzić a jak nie chcemy zeby wychodził to przykręcamy 🙂

Agatka ja na brzuchu nie mam rozstępów i mam nadzieję że mieć n ie będę ale za piersi mam od początku ciąży ale nie bardzo widoczne i mam nadzieję że zejda uważam że sprawa rozstępów to sprawka głównie genów jeżeli w rodzinie występują to znaczy ze też mieć bedziemy u mnei na piersiach występowały a na brzuchu nie i tez mam nadzieję że u mnie tak się stanie 😁

jestem po kolacji parówki z piekielnie ostrym ketchupem i musztardą sarepską wiecie co dziewczyny ostatnio mam ochotę na wiejską z musztarda ☺️ 🤪 a na początku ciąży na jej zapach mdliło mnie jak diabli feeeeee a teraz mniam mniam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja rozstępy mam po pierwszej ciąży na całym brzuchu, teraz nie pojawiły się jeszcze nowe ale te stare się rozciągnęły wraz ze wzrostem brzuszka.
Co do szczebelków to ja poleciłabym łóżeczko z wyjmowanymi, bo właśnie maluszek sam sobie może wchodzić i wychodzić. Chociaż powiem szczerze, że my często nie korzystamy z tego dodatku.
Ania mi w 3 miesiącu jak się schylałam i próbowałam podnieść Franka coś strzyknęło w krzyżu, że nie mogłam się odprostować, bolały mnie nawet nogi z tyłu, siadanie na krześle a już tymbardziej wstawanie sprawiało mega ból. Po dwóch dniach prawie minęło a po tygodniu byłam u koleżanki, nasiedziałam się na twardym krześle i znów ten sam ból mi wlazł... Później już się nie powtórzyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta u mnie sprawa mebli stoi w miejscu.. 😞 tzn przeszukuje i dzwonie i pytam ale oczywiście jak ja coś wymyśle to na całym świecie tego nie ma 😁 prawdopodobnie zrobię tak jak któraś radziła (przepraszam że nie pamiętam.. ☺️ ) tzn kupię te mebelki które mi sie podobają a szafę dorobię na zamówienie dobierając jak najbardziej zbliżony kolor, różnica na pewno będzie le nie mam innego pomysłu..
Kasialeczek w takim razie mogę sie czuć jakbym jadła i te bieńczyckie też 😁 a ja od siebie mogę polecić kazimierzowskie (chyba już kiedyś o nich pisałam 🙂 )
Ja też rozmawiam z Córą ale najlepszy jest mój mąż który jak tylko wróci z pracy to podnosi mi bluzkę i rozmawia do pępka i opowiada Córci co dziś w pracy robił 😁 😁 a dziś jak go Mała skopała po ręce to powiedział "no jednak będzie napastnikiem a nie bramkarzem" 🤪 😁 😁 😁
I tak samo mam z zupami, mogłabym jeść przez caly dzień tylko zupę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rosi ale Ci zazdroszczę że już masz imię wybrane i ostro przy nim trzymasz 🙂 ja też chciałabym sie już targować o imię z mężem ale żadne nam sie nie podoba i w tym jesteśmy zgodni 😁 a Twój małżonek na pewno sie zgodzi tylko będzie chcial na tym jak najwięcej ugrać 😁 😁 a mnie sie wydaje że skoro nie oponuje to i jemu sie podoba 🙂
Niesia witaj wśród lipcóweczek 🙂
Karola no no imponująca waga 🙂 super że Synuś rozwija sie dobrze, pępowiną sie nie martw, skonsultuj jeszcze z lekarzem i o wszystko wypytaj żebyś była spokojna ale moja kuzynka też tak miała i lekarz kazał jej sie nie martwić 🙂 I rozwaliło mnie porównanie pępowiny do szalika księdza 😁 😁 😁 oklask dla Ciebie 😁 😁 😁
Agatka u mnie na razie też brak rozstępów ale ja też jestem zdania że to troche uwarunkowane genetycznie jest, moja mama w trakcie 3 ciąż nie miała rozstępów i mam nadzieję ze i u mnie tak będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry !!

jak spalyscie? ja ssie meczylam- kregoslup
Synek cos spokojny wczoraj byl zobaczymy dzis jak bedzie.
Ja co do rozstepow to jeszce nie mamy ale wiecie ze po ciazy moga tez wyjsc wiec nie ma sie co wzniecac hehe. ja nie moge zyje na walizkach i jeszce tak przez 3 dni w pl bede bo ta przyczepka nie dojedzie przed nami masakra jakas. ok ja lece dopracy musze was czyt rano bo potem padam jak kawka haha ale postaram sie zagladnac . jutro mam spotkanie z polozna musze dostac papier na samolot od niej milego dnia Kobietki pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂
co do rozstępów to ja mam po chłopcach 🙂
przy pierwszym synku wyszły mi 4 dni przed porodem(przenosiłam go 10 dni) i były tylko kilka pod pępkiem ważył 3690 przy drugim też wyszły mi przed samym porodem ale więcej(Patryk ważył 4320) a co będzie teraz? 🤪 i na piersiach też mam 😞
jeżeli chodzi o łóżeczko ze zdejmowanymi szczebelkami to ja polecam, u nas się sprawdziło, przy Patryku miałam turystyczne i tam się odpinała jedna strona 🙂
witam też nową koleżankę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂

Wracam już do "żywych", internet hula 😁

Rosi przykro mi że wczoraj Ci nie odpisałam, ciasto jest na małą wąską blachę, piekę 180-190stopni, trwa to zazwyczaj dłużej niż 40min. zawsze sprawdzam zapałką czy już 😜

Kasialeczek My całą Rodzinką rozmawiamy z brzuszkiem 🙂 🙂 🙂

Witaj Niesia, gratuluję Córeczki! 🙂

Karola super że Synuś tak ładnie rośnie i nie martw się na zapas, choć wiem że to tak łatwo się mówi... Lekarka na pewno powiedziałaby jakby było czym się martwić.

Ania jak dla mnie wyjmowane szczebelki to udręka dla Rodziców, ale pewnie zależy od dziecka. Mam koleżanki których dzieci wyskakują górą z łóżeczka, więc dla ich bezpieczeństwa wyciągają szczebelki, z tym że dzieciaki wędrują po nocach i takie tam.. Ale znam też takie którym nie przeszkadzają wyjęte szczebelki i ładnie śpią. Mój Nikoś raz wyskoczył z łóżeczka (szczęśliwie nic się nie stało), szczebelek nie mamy wyciąganych bo NA PEWNO korzystałby z tego wtedy kiedy nie potrzeba 😉

Agatka ja rozstępy mam malutkie i mało widoczne na piersiach, ale to po pierwszej ciąży. Nowych na razie nie przybyło.

Kasialeczek z tym przykręcaniem szczebelków to też różnie bywa, bo znam przypadki gdzie dzieci wiedzą już jak wyciągać te szczebelki 😁 Dla mnie taka opcja odpada.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Brzuchatki 🙂
U mnie dziś przepiękna pogoda a ja muszę leżeć 😞
Kinia nic się nie stało, nie miałam wczoraj jajek więc nie upiekłam, może dziś po obiedzie się zbiorę.
Kasielaczek ja też jestem bardzo na zupy w ciąży, szczególnie na pomidorówkę, dziś będzie 🙂 , już chyba 4ty tydzień pod rząd!

Rozstępów ciążowych nie mam ale bardzo dbam o skórę, dwa razy dziennie smaruję kremem na rozstępy i myję się tą szorstką stroną gąbki (pobudza krążenie) i często staram się robić te naprzemienne prysznice, ciepły-zimny. Bo ja mam 178cm wzrostu i jak tak szybko rosłam to mi się zrobiły rozstępy na lędźwiach, pośladkach i piersiach więc wiem co to znaczy walka z nimi i teraz dmucham na zimne. Ile mogę tyle zrobię, żeby ich nie mieć a będzie co ma być 🙂

Tosia smaka mi takiego robisz tym arbuzem, że nie pytaj! A u mnie nigdzie nie ma, w biedronce widziałam ale całe i się bałam, że będzie niedobry i całego będę musiała wyrzucić.

Dobra ja uciekam, bo zaraz mój tata ma przyjechać się wykąpać, bo łazienkę remontują i biedaki się w misce myją już prawie tydzień 🙂 Więc wypożyczam im wannę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny znalazłam jeszcze dwa chyba fajne wózki, co myślicie o nich??
http://allegro.pl/wozki-dzieciece-4w1-matti-13kg-zaprojektuj-gratisy-i2211899749.html
http://allegro.pl/nowosc-wozek-4w1-dorjan-danny-3-polskie-materialy-i2189919669.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
halo 🙂
Rosi oba wózki wyglądają ślicznie 🙂 i cena też mi sie podoba 🙂 trzeba by było jeszcze poczytać opinię użytkowniczek (czy nie ciężki, czy zwrotny itp) dla mnie ważna jest jeszcze regulowana wysokość tej rączki co sie pcha wózek bo ja jestem niska a mąż wysoki a tu sie tego nie doczytałam.. ale wózki dodam do ulubionych i jak będę na kupnie to podzwonie 🙂
u nas też śliczna pogoda więc zapowiada sie spacerowy dzień 🙂
wcześniej jeszcze pobuszuję za meblami które spędzają mi sen z powiek..
ok miłego dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam się dziewczyny 🙂

wstałam o 10 i czuje się mega wyspana. Pogoda za oknem dopisuje wiec pasowało by ją wykorzystać 🤪

Rosi co do wózków to ten drugi Dorjan wydaje się być ok ale poczytaj opinie na necie 🙂

zjadła bym coś dobrego ☺️ ale sama nie wiem co 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry dziewczynki 🙂 widze ze niektore to od samego ranka buszuja na forum 🙂 ja dzis sobie pospalam troszke dluzej, bo maz przyniosl wczoraj prace do domu i musialam mu pomoc zebysmy wczesniej sie polozyli a i tak polozylismy sie dopiero kolo polnocy 😞 wiec musialam sobie odespac;p

co do rozstepow, ja u siebie nie zauwazylam i mam nadzieje ze nie zauwaze 😉 podobnie ja Ty Rosi dbam o skore, smaruje sie kremami na rozstepy i mysle ze to pomoze, a jesli prawda jest to co pisalyscie , ze to jest tez genetycznie uwarunkowane to nie zauwazylam zeby moja mama miala a czworo nas urodzila 🙂

Monika- wspolczuje ci ze musisz tak na walizkach mieszkac, ale rozumiem co czujesz ja z mezem w zeszlym roku to przerabialam jak z holandii wracalismy

jeszcze wypowiem sie na temat tych szczebelkow wyjmowanych, ja uwazam ze to jest dobre rozwiazanie, chociaz jak ktoras z was zauwazyla ( przepraszam nie pamietam ktora) niektore dzieciaczki sa na tyle sprytne ze wiedza jak wyciaga sie te szzcebelki i moga ta umiejjetnosc wykorzystac w nieodpowiednim momencie ;p ale moja szwagierka miala lozeczko bez wuciaganych szebelkow i miala spory problem bo musiala za kazdym raziem kiedy sie corcia obudzila wstawac i wyciagac ja z lozeczka(twierdzila ze to meczace) ale wpadla na pomysl i odkrecila cala przednia scianke lozeczka , ona byla zadowolona a dziecko mialo radoche ze ma nowe lozeczko 🙂

Rosi patrzylam na te wozki co wyslalas linki, powiem ci ze podobaja mi sie oba , ale kolorystyka bardziej chyba w tym Matti, ten wrzosik mnie urzekl 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaiselaczek opinie i jednego i drugiego są super a do tego ten tańszy jest polski i ma bardzo dużo opcji do wyboru, kurcze aż się dziwię, że wcześniej na niego nie trafiałam. I ta cena 🤪 Fotelik jest z atestami i gondola ma ok 80cm, bo niektóre wózki maja małe a jak nasze bąble w zimę już będą spore i do tego kombinezon to mogą mieć ciasno w tych małych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta jeśli chodzi o ten Matti to podobno zrobią Ci jaki tylko sobie wymyślisz 🤪 Dziewczyny na innym forum pisały, że można zamówić próbnik materiałów tylko trzeba się określić jaka mniej więcej kolorystyka bo mają ich tak dużo 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest dyskusja o nich i bardzo dużo osób wypowiadających już je ma bądź czeka na dostawę.

http://fajnamama.pl/forum/temat/wozki-wielofunkcyjne-4w1-matti-firmy-mar-kur/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się na niego nakręciłam, chyba takiego szukałam 🙂 I ta cena, niesamowity plus jakby nie patrzeć ok 500zl w kieszeni. Muszę jeszcze doczytać do końca tamto forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci Rosi ze ja bylam na 100% przekonana ze chce tego XLANDERA ale teraz to mi ten po glowie chodzi zwlaszcze ze jest polowe tanszy, a wcale nie jest mniej funkcyjny i jeszcze mozzna sobie kolory wybrac jakie sie chce.. ogromny plusik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci Marta, że ja już tego xlandera rozważałam na poważnie (mimo, że nie do końca mi pasował z wyglądu) bo ma też takie dobre opinie. Ale czytam i czytam o tym Matti i jak na razie to jestem coraz bardziej przekonana. Minus to, że nie sprzedają ich w sklepach stacjonarnych (jedynie tam gdzie produkują można kupić) tylko przez internet ale jak na allegro to można zwrócić w ciągu 10dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...