Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
agatka168 napisał(a):
Mam pytanie do mam ktore karmia piersia czy wy tez tak macie ze jak karmicie jedna piersia to z drugiej tez wan cieknie? 😮 😮 I do tego od kiedy karmie I tylko wtedy kiedy karmie strasznie mi sie poca stopy czy to normalne? 😮

Agatko dzisiaj to aż mi sikało z drugiego cyca podczas karmienia 😁 😁 😁 i dokłądnie ze stopami mam to samo też mi się pocą tylko w trakcie karmienia 😮 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂

melduje sie po dłuższej nieobecności 🙂
u nas wszystko ok tzn u Kornelki bo ja mam straszne problemy z zastojami w piersiach.. 😞 ściągam, gniote, masuje, ogrzewam, schładzam, obkładam kapustą i nic 🤢 😮 🤢 więc mam mało czasu żeby Was czytać bo jak pokarmię to zajmuje sie piersiami a jeszcze cos ugotować i posprzątać i znowu karmienie i nie mam czasu żeby Was poczytać.. 😞

Agatka to normalne że jednym cycem karmisz a z drugiego cieknie 🙂

Tosia wiem że to mało ale trzymam kciuki za Ciebie 😘 😘 już niedługo Jaś będzie z Tobą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ok troszke Was poczytałam 🙂

Ilka ja też tak czasami mam z Kornelką że marudzi i nie wiem co jej jest- najedzona, wypucowana, przewinięta i płacze.. 😮 ale najlepiej sprawdza sie tulenie i smoczek albo cyc 🙂

Kornelka ssie tak przeciętnie 20min tak intensywnie tak że w dzień budzę ją co ok. 3godz a w nocy co 4-5 bo chcę sie wyspać chociaż to nie jest dobra metoda ze względu na moje piersi powinnam jak najczęściej przystawiać.. ale np dziś jadła co godzinę 🤔 głodomorek z niej 🙂

Pępuszek odpadł jej dokładnie po 2 tygodniach 🙂

U pediatry byliśmy po 2 tyg ale kazala nam przyjść po kolejnych dwóch bo stwierdziła że straszne chuchro z niej (długa a niska waga) ale dostałam wagę od położnej i widzę ze ładnie przybiera więc jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak czytam, że macie problemy po porodzie i kurna sama chciałabym je miec. 😞 Poszłam spać (już widzę swoją usraną noc) i może minimalnie mi lepiej, ale z nerwów i płakania, to całe oczy i twarz mnie pieką... 😞
Jakaś taka jestem rozdrażniona, nie umiem się uspokoić, do tego doszło mi kolejne 2 kg na wadze. Co daje w sumie 19, a jak tak dalej pójdzie to przytyję chyba ze 30. Nie nadaję się na jakiekolwiek wyjścia z domu, bo wysiadają mi nogi. Nawet leżenie jest nie dla mnie, bo drętwieją mi nogi i każda kość boli. Ale przecież co to tam dla mojego lekarza... Ciąża trwa tylko statycztycznie 38-42 więc nie ma się na co nastawiać, bo on na podejście ''jak nic nie widać, to czemu przyspieszać?"
Z resztą... może i kiedyś urodzę,ale wkurzył mnie niesamowicie. Zajęty teraz remontem w przychodni, bo rozbudowują ją na wielką klinikę niepłodności. Jedyny w Płocku lekarz robiący in-vitro. Więc chyba teraz ma inne sprawy na głowie niż to, że siedzę u niego na fotelu i łzy przełykam. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tosia moj lekaez tez dal mi do zrozumienia ze jak nic sie nie dzieje to mam nie panikowac. Najlepiej to by zapytal po co w ogole przyszlam tlumaczylam sie jak glupia ze akurat 2 tyg minelo od ostatniej wizyty dlatego przyszlam. Powiedzial "prosze nie panikowac to nie zawsze jest ze sie w terminie rodzi zazwyczaj jest to 1o dni do tylu do przodu". Brzuch mam twardy bo malego czuje strasznie wysoko i juz nie licze ze urodze. Na ktg zero skurczu wiec jeszcze 9 dni przedemna... wiem co czujesz... ja juz sie nastawilam ze urodze na koniec lipca albo poczatek sierpnia a juz nie daje rady nawet z kanapy zejsc sama 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tosiaa napisał(a):
Oklask Kasia! 😘

Do dziewczyn które miały masaż szyjki. Czy to jest coś takiego, że gin wcisnął Wam paluchy aż do samej dłoni i ruszał nimi we wszystkie strony? 🙂


Tosia u mnie to wygladalo tak ze wlozyla 2 palce i krecila w prawo w lewo i podnosila cos tam I mi tak wszystko tlumaczyla a ja ze nielubie takich opisow to jej nie sluchalam I myslalam o czyms innym wpatrujac sie w sufit, ale wogole nic mnie nie bolalo 😉


Kasialeczek wlasnie mam to samo tylko jak karmie to tak mi sie stopy poca ze szok juz myslalam ze cos ze mna nie tak 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agatka168 napisał(a):
Mam pytanie do mam ktore karmia piersia czy wy tez tak macie ze jak karmicie jedna piersia to z drugiej tez wan cieknie? 😮 😮 I do tego od kiedy karmie I tylko wtedy kiedy karmie strasznie mi sie poca stopy czy to normalne? 😮
hej tak to jest normalne, bo są to naczynia połączone-tak mi to kiedys ktoś tłumaczył
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bo on mi chyba zrobił ten masaż... Wydawało mi się, że nie, bo nic nie mówił o tym, a gadał że nie ma co pospieszać.
Ale najpierw normalne badanie ginekologiczne, a później powiedział, że teraz będzie nieprzyjemnie. I wsadził mi te paluchy aż do samej dłoni. Ja już z tyłkiem odjechałam na drugi koniec fotela. I zginał te dwa palce i je tak rozszerzał. To może masaż?
Nie wiem, bo ja z tych nerwów to nawet nie pytałam.
Nie było najgorzej, tylko od razu taki odruch miałam że im głębiej palec tym ja bardziej z tyłkiem uciekałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj rozumiem Was Babeczki 🙂
Ja pierwszego Bąbla urodziłam w 43 tygodniu. Ponad miesiąc czułam się jak na bombie zegarowej. A Mały po prostu zaparł się i nie chciał wyjść. Trzymam kciuki za szybkie rozwiązania dla przeterminowanych dwupacków 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
donatella napisał(a):
Oj rozumiem Was Babeczki 🙂
Ja pierwszego Bąbla urodziłam w 43 tygodniu. Ponad miesiąc czułam się jak na bombie zegarowej. A Mały po prostu zaparł się i nie chciał wyjść. Trzymam kciuki za szybkie rozwiązania dla przeterminowanych dwupacków 😉

Oczekiwanie jest NAJGORSZE 🙂 Żeby jeszcze siła była chociaż taka jak w 8 miesiącu....
Życzę aby kolejna ciąża przebiegała bezproblemowo i oby niedługo oba Bąbelki były razem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam się wieczorkiem 🙂
Tosia to się narobiło 😞 Jasiek nie gotowy widocznie, za dobrze go karmisz
mnie przy ostatnim badaniu bolało jak wkładał palce, tylko że trwało to chwilę i wtedy krew poszła

Ja zaszalałam ze sprzątaniem, wyszorowałam naszą nową łazienkę, żeby w końcu móc z niej korzystac, a mama była i poprasowała resztę ubranek dla małej 🙂
No i łazienka nie skończona, bo chcieliśmy złożyc szafkę pod umywalkę i okazało się, że prowadnice do szuflady są jakieś inne, i znowu problemy, bo kupiliśmy ją na allegro, chyba w marcu, bo była okazja, ciekawe czy wymienią.

Muszę chyba coś zjeśc, bo mała szaleje może głodna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tosiaa napisał(a):
NIE MOGĘ ZNIEŚĆ TYCH WSZYSTKICH LUDZI!!!!!!
WŁAŚNIE KAŻDY Z NICH MNIE POUCZA, ŻE POWINNAM JUŻ DAWNO W SZPITALU LEŻEĆ, BO OD TERMINU KŁADZIE SIĘ KOBIETY NA ODDZIAŁ ŻEBY DZIECKO SIĘ NIE UDUSIŁO!

no teraz to każdy jest lekarzem co najmniej i wie najlepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mojej znajomej dziecko tydzien przed terminem udusilo sie pępowina wiec Tosia wyobraz sobie co przychodzi mi do glowy jak bartka nie czuje 😞 maz mnie wtedy uspokaja masuje brzuch i mowi ze maly sie rusza... boje sie wieczory sa najgorsze bo plakac mi sie chce ze nie moge urodzic 😞 ale damy rade... kurde silne jestesmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, dacie radę! Sama wiem ile czarnych myśli chodzi po głowie po terminie. Do szpitala należy się położyć po skończonym 41 tygodniu ciąży (tak jest w przepisach). Niestety samo położenie się do szpitala raczej porodu nie przyspieszy. U mnie nic nie pomogło. Co prawda sexu nie próbowaliśmy, a podobno pomaga 😉 Nie mniej jednak bardzo bardzo Wam życzę, żeby zaczęło się jak najszybciej. Naprawde doskonale wiem przez co przechodzicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli ja w następną środę położę się chyba nieprzepisowo... Ale kazali mi do końca tego tygodnia 2 razy ktg, w niedzielę znowu masaż i jak to nie pomoże to wtedy do środy codziennie ktg. Chociaż ja wtedy będę na końcówce 41.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...