Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Pomiedzy naszymi malenstwami jest jeden dzien roznicy tylko :-)
Ja niestety zmagam sie z sennoscia przez caly dzien, a wieczorami z nudnosciami. Staram sie o tym nie myslec i zawsze miec zajecie, ale.....to jest silniejsze ode mnie....ale walcze z tym :-) Mam nadzieje, ze pozniej sie to zmieni....to moja pierwsza ciaza, wiec troszke to dla mnie nowy swiat :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Kobietki 🙂
Mnie większość objawów już mija i nie wiem czy cieszyć się czy płakać. Na początku ciąży też byłam senna ale przy młodym nie da się pospać. Teraz już mdłości przechodzą - może dlatego że inaczej zaczęłam jeść 😉
Jak po wizytach u lekarza? Macie jakieś szczególne zalecenia? Ja miałam pierwszą 4.01 i idę dopiero 8. 02 i doczekać się nie mogę. Na USG wybieram się na koniec tego tygodnia, bo chodzę na NFZ i nie wiem kiedy tam się doczekam na serduszko 🙂

Magdulek witaj 🙂 Jakie Ty masz śliczne włosy!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamuśki, jak tam znosicie ciążę ? Ja strasznie ciężko mam mdłości 🤢 na wszystko i te straszne wzdęcia, brzuch mam jakbym już była w conajmniej bardziej zawansowanej ciąży 😮
Ale waga jeszcze nie drgnęła więc jast ok 😁
Mam już 10 letnią córkę i z nią w ciąży nie miałam ,żadnych objawów 😆
no ale jak mówiła moja mama "ciąża , ciąży nie równa" .
Pozdrawiam Was serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie byłam u lekarza jeszcze dopiero w pt i nie mogę sie doczekać.
Ja od momentu aż się dowiedziałam biorę luteinę 2 x dziennie... bo w pazdzierniku poroniłam maluszka w 6 tc i bylo to jzu moje drugie poronienie.

Poza tym w domku mam dwuletnią córkę, która jest baaaardzo nieznosna.. 🙂)

A czuje sie oki! ale to niewysoki tydzien jeszcze wiec wiecie moze mnie dopasc 🙂

A poza tym z prywaty to jestem polozna i chetnie sluze rada i pomoca 😁 Choc jak wiadomoi nie wiem wszystkiegpo 😉 ale sobie podmslilam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobietki:-)


Doti dziekuje za komplement!! Mam nadzieje, ze dzieciatko wlosy odziedziczy po mamusi :-))) Ja juz po pierwszej wizycie i USG....lekarz powiedzial, ze to....blizniaki!!!! Jestem w szoku! Za 2 tyg mam isc znowu i wowczas potwierdzi mi na 100%, bo zobaczy jak sie rozwijaja oba, gdyz istnieje mozliwosc, ze jeden sie wchlonie. Czekam i juz doczekac sie nie moge co powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Drogie Mamusie,

Chciałabym Was powitać i oczywiście serdecznie pogratulować! 😆
Jestem w 5tc, niestety tez w ogromnym stresie gdyz jestem mocno przeziebiona i wcale nie przechodzi. Znacie może jakies sposoby na przeziebienie w ciąży?
Lekarz przepisał mi luteinę, więc podejrzewam ze istnieje ryzyko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie nowe Mamuśki 🙂

Magdulek a to niespodzianka! Jeju jak Ci zazdroszczę bliźniaków! U nas w rodzinach nie było jeszcze bliźniąt a ja nie brałam żadnych hormonów przed ciążą, więc raczej nie będzie... A mój synuś włoski pokręcone odziedziczył bo babci 😉 Normalnie są raczej proste, ale jak sie spoci albo po myciu to ma loczki 🙂

Kociambra mnie od 1,5 tygodnia męczy suchy kaszel na który właściwie nie ma sposobu i martwię sie bo po ataku kaszlu boli mnie całe podbrzusze niestety 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny współczuję przeziębienia, ja przy każdym kichnięciu łapię się za brzuch, bo też wtedy mam takie ukłucie... A w naszym regionie panuje teraz jakiś cholerny wirus, wszyscy dookoła mają biegunkę i wymioty... coś okropnego, dlatego profilaktyka w naszym stanie to podstawa! 🙂

Sandrosss ja byłam u lekarza już 2 razy raz na NFZ porobilam badania i grupe krwi, a nastepnie poszlam prywatnie z wynikami i wtedy zrobilam usg. na NFZ jestem zapisana na czwartek wiec bede miala juz 2 usg mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze. Przy poprzednim lekarz powiedzial, ze w stosunku do pecherzyka zarodek jest malutki, choc widoczne bylo tetno. Przepisal Duphaston. Mysle, ze najzwyczajniej mogl pomylic sie w terminie, bo mialam poźną owulację, w 20dniu cyklu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Kobietki!!! Widze, z tylko ja tu poki co zostalam pominieta przez przeziebienie...ale nie martwcie sie - bedzie ok!!!
Kochana....a ja blizniakami jestem przerazona troszke....ale mam nadzieje, ze ten pierwszy szok minie i spojrze inaczej na to:-)
Jestem strasznie ciekawa tego usg drugiego, ktore mam 02 lutego....na pewno Wam powiem:-)
Ciesze sie, ze nas tu przybywa!
Buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny dziekuję za szybki odzew. 😁
Jest to moja druga ciąza, mam juz synka 3 letniego a mam wrażenie że nic już nie wiem o ciązy,. tzn naczytalam się w necie ze infekcje wirusowe są przyczyną poronień i teraz ta mysl nie daje mi spać. Panikuje strasznie! Juz byłam u lekarza wczoraj, na usg widać pecherzyk na dokladniejsze mam iśc za 2tyg.

Z innej beczki, dziewczyny ja jestem chyba jakaś inna 🙂 zupelnie nie chce mi się spać...niedlugo dochodzi północ a ja mam oczy jak 5 zl. i tak codzień... 😮

Ja zawsze marzylam o bliźniakach, ale u mnie niestety ani u mez anie ma odpowiednich genow ku temu 🥴

Bardzo się cieszę że znalazłam Wasze grono. Miłej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kociambra 🙂 nie jestes inna, po prostu kazdy przechodzi ciaze na swoj sposob. To moja pierwsza ciaza, ale powiem Ci, ze nie mam tez takich napadow sennosci, jak np. moje kolezanki, ktore spałyby wszedzie... Moze to tez jest spowodowane tym, ze mam 2 prace i jak skoncze jedna zjem obiad lece do drugiej i tak mam zaprogramowane. Klade sie ok 22 a wstaje o 6. A co do tej bezsenności to moja siostra w ciazy tez nie mogla spac. Mowila, ze niekiedy do 4 nad radem przekracala sie z boku na bok i to było bardziej meczace, niz krotki sen. Mnie natomiast dokuczaja mdlosci, ktore zaczely sie w 6 tygodniu... uroki 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...