Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczynki, ponieważ różnie to bywa to ja zostawiam swój nr tel: 669862233. Jakby którejś coś się działo i nie mogła wejść na forum, to dajcie jakoś znać żebyśmy się tu wszystkie nie martwiły! Poza tym przyda nam się przy porodach taka wymiana numerów 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no Doti tak szybko ruchy? oj jak Ci zazdroszczę 🙂 ok to mój numer tel 781102151 🙂 racja tak będzie lepiej dla nas dziewuszki...no i kolejną wizyte mam za 4 tygodnie 🙂 Doti a po której stronie miałas tego kopniaczka? Bo niby jest tak że jak po prawej to dziewczynka a jak po lewej chłopczyk niby to się sprawdza na 80 %
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 😉
wybaczcie że tak nie zaglądam za często ale ta praca mnie wykancza 😞
gdy wracam o 17 biore kąpiel i juz na nic nie mam siły.
Dziś byłam u gin ! 🙂 Wszystko jest w porządku i widziałam maluszka na USg jestem taka szczęśliwa 🙃 Maluszek ma juz 5 cm dostałam skierowanie na wszystkie badania wiec sie zaczeło 😉
Mam takie pytanie dziewczyny czy której z was lekarz polecił zrobienie badan prenatalnych ?
Bo mnie zapytał moze ze wzgledu na wiek czy bede chciała wiedziec ze jest wszystko ok ( mam 27 lat) powiedzcie czy któras bedzie robiła ??
Bo ja sie zapisałam chociaz troche to kosztuje 🤨
Przybrałam już 2 kg i powiem wam ze jakos wczesnie ale wybilo mi juz brzuszek 🙂
a jak z tym u was jak z waga ? 🙂
Pozrawiam mumusie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny! Gratuluje wam tego cudownego czasu! Jej.. jeszcze niedawno ja byłam z brzusiem a teraz mam cudowna corcie pól roczna:_) 🙂 Cieszcie sie tym czasem bo na prawde z sentymentem to wspominam 🙂
przepraszam że sie wsm wtryniam w watek pewnie tego nie lubicie ale chcialam troche powspominac te czasy a przy was tak lepiej mi to idzie..:_) 🙂
trzymajcie sie dwupaczki!
pozdrawiam mama wrzesniowa ! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej , u mnie 1 kg do przodu na wadze , ale brzuszek już mam . Zapisuje numery . Mi też gin mówiła ,że jest możliwość zrobienia badań prenatalnych , ale nie jest to konieczne ponieważ jeszcze nie skończyłam 35 roku życia , a wtedy wzrasta ryzyko zachorowań na downa itp. Ja osobiście nie robiłam.
Pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi gin mówiła, że badania prenatalne wykonuje sie u kobiet po 35 roku zycia ze wzgledu na zwiększone ryzyko róznych chorób. Oczywiście mozna je wykonac we wczesniejszym wieku, ale moim zdaniem, jesli dziecko rozwija sie dobrze, to nie ma sensu sie w to bawic. Te badania dzielą sie na inwazyjne i nieinwazyjne, wiem, ze te drugie niosa ze soba ryzyko uszkodzenia płodu i jakies inne powiklania. Najlepiej poczytaj sobie w necie na tem temat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuśki, ja jestem w połowie 12 tygodnia, od początku wymioty i nudności 3-4 dni z rzędu, a potem kilka dni spokoju i tak cały czas;/ liczę, że po 13 tygodniu książkowo mnie minie, ale każda ma inaczej i coraz słabiej wierzę, że w końcu przestanę wymiotować. Za 2 dni mam pierwsze usg maleństwa, więc liczę że jak usłyszę serduszko i zobaczę maleństwo to zacznę się cieszyć tym błogosławionym stanem. Dzisiaj od rana prawie nic nie mogłam zjeść, a od początku ciąży schudłam ponad 8kg;/ anoreksja mi nie grozi bo i tak ważę 64kg, ale boję się że maluch nie dostaje wartości odżywczych jakie pomogą mu w rozwoju- masakra...aj inaczej sobie wyobrażałam ten "piękny" stan. Słaba reklama macierzyństwa, ale piszę co mi leży bo nikt inny jak dziewczyny w moim stanie mogą to zrozumieć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia Ty chociaż schudłaś 🙂 Ja mam cały czas nudności, od czasu do czasu wymioty, prawie od wszystkiego mnie odrzuca, ale i tak przytyłam 2 kg. No więc łącze się w bólu 🙂
Ja już 3 razy widziałam swoje maleństwo na usg, tydzień temu serduszko biło bez zarzutu, dlatego mam nadzieję, ze nadal wszystko będzie dobrze 🙂 Trzymaj się dzielnie, dasz radę z tym fatalnym samopoczuciem 🙂 wszystkie damy radę! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Kochane. Mam nadzieję, że dzień będzie lepszy niż wczorajszy wieczór :/
Obudziłam się w dobrym humorze ale z bólem po lewej stronie, tam gdzie lekarka wypatrzyła tego krwiaka. Nie wiem co o tym myśleć, ale póki nie ma plamienia wrzucam na luz...

Natalko kopniaczka poczułam po lewej stronie 😉 Ja nie wierzę w te zabobony dotyczące płci dziecka, bo w poprzedniej ciąży nic a nic sie nie sprawdziły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Dziewuszki 🙂 Ja tez w to nie wierze,ale jak mi to mowia to mnie to coraz bardziej denerwuje...wczoraj zadzwoniłam jeszcze wieczorem do mamy powiedziała że maluszek jest duży 🙂 🙂 🙂,w ogole z moja siostra mam slaby kontakt jak im mowilam ile dziecko ma cm to siostra sie cieszyla jak glupia....w koncu zostanie ciocia,ale za chrzestna jej nie biore bo za duzo krzywdy psychicznej mi wyrzadzila...eh szkoda gadac 🙂 ja schudłam 2 kg a teraz jem pierożki z truskawkami na słodko 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Dziewczyny 🙂
wczoraj po wizycie mnie tak zmuliło, a jeszcze do teściów pojechaliśmy... no i już nie dałam rady nic napisać...
Natalia super, że u Ciebie wszystko oki.
Doti pierwszy kopniaczek-no pięknie 😁

u nas też bardzo dobrze-badania na tym etapie wykluczyły ryzyko chorób genetycznych, dzidziuś duży-ma 7,1 cm 😁 także teraz wg usg malec jest trochę starszy jak wg miesiączki. kręcił się i podskakiwał w trakcie badań, ale w końcu udało się wszystko pomierzyć 😉
mamy fotki, ale takie jakieś trochę mniej wyraźne jak ostatnio, bo usg było przez brzuch robione i to dlatego...mamy też filkmik, ale na razie są tez drobne problemy z otworzeniem go :/ w dvd działa, a na kompie coś nie chce....
także ogólnie wszystko super, tylko w tym szale zapomniałam się zapytać co z moją torbielą-bo na ostatnim usg znalałam mi się torbiel na lewym jajniku 2cm, a teraz ja zapomniałam zapytać, a pani doktor nic nie mówiła, więc nie wiem czy to oznacza, że zniknęła, czy po prostu przez to że usg było przez brzuch to nie oglądałyśmy tak dobrze jajników :/
no ale nic-nie boli raczej, krwawień nie ma to chyba jest oki.
MIłego dzionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 Hey laseczki....
A u mnie w sumie samopoczucie dobre 🙂 nie narzekam specjalnie 😉 Wymiotow ani razu, no i waga w miejscu stoi i mam nadzieje, ze nie przytyje wiecej niz z Nadia 🙂 bo wtedy tylko 6 kg 🙂

Dziecko sie wygadalo babci, ze mamie dzidzia w brzuszku rosnie.. pierdola saska., ale mama tematu nie podchwycila wiec sie na razie nei przyznaje 🙂) Dopiero po 15. 02. jesli bedzie wszystko dobrze 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandro a co Ty robiłaś w poprzedniej ciąży że tylko 6 kg przytyłaś? Bo ja miałam 20 na plusie, ale po porodzie w 3 miesiące Mały wszystko ze mnie wyssał 😁 A mama może tematu nie podchwyciła bo pomyślała że Mała coś zmyśla? 🙂
Dziś się zważę u mamy to będę wiedzieć co z tą moją wagą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
🙂 Hey laseczki....
A u mnie w sumie samopoczucie dobre 🙂 nie narzekam specjalnie 😉 Wymiotow ani razu, no i waga w miejscu stoi i mam nadzieje, ze nie przytyje wiecej niz z Nadia 🙂 bo wtedy tylko 6 kg 🙂

Dziecko sie wygadalo babci, ze mamie dzidzia w brzuszku rosnie.. pierdola saska., ale mama tematu nie podchwycila wiec sie na razie nei przyznaje 🙂) Dopiero po 15. 02. jesli bedzie wszystko dobrze 😉)

sandra znowu to samo-dopiero po 15.03 !! 😁 😁 coś Ty się tak tego lutego uczepiła skoro się już kończy dzisiaj 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
27Gosia napisał(a):
hej mamuśki, ja jestem w połowie 12 tygodnia, od początku wymioty i nudności 3-4 dni z rzędu, a potem kilka dni spokoju i tak cały czas;/ liczę, że po 13 tygodniu książkowo mnie minie, ale każda ma inaczej i coraz słabiej wierzę, że w końcu przestanę wymiotować. Za 2 dni mam pierwsze usg maleństwa, więc liczę że jak usłyszę serduszko i zobaczę maleństwo to zacznę się cieszyć tym błogosławionym stanem. Dzisiaj od rana prawie nic nie mogłam zjeść, a od początku ciąży schudłam ponad 8kg;/ anoreksja mi nie grozi bo i tak ważę 64kg, ale boję się że maluch nie dostaje wartości odżywczych jakie pomogą mu w rozwoju- masakra...aj inaczej sobie wyobrażałam ten "piękny" stan. Słaba reklama macierzyństwa, ale piszę co mi leży bo nikt inny jak dziewczyny w moim stanie mogą to zrozumieć 😉

jeśli dużo wymiotujesz to tracisz na wadze,czasem tak bywa niestety 😞 fakt-8kg to dużo,ale jeśli lekarz o tym wie i według badań jest ok to mu zaufaj 🙂 a maluszek ściąga wszystko co potrzebuje z Ciebie całej,nie tylko z tego co jesz,ja też nie miałam apetytu na początku obu ciąży i jest wszystko w porządku,apetyt się pojawi w końcu i u Ciebie 🙂 popatrz-jestem wyzej w ciąży,jem jakbym przez rok nie jadła,a męczą mnie skurcze łydek i inne dolegliwości,w dodatku pluję krwią i sypią mi się zęby,bo tak to już jest-maluszek kostnieje i ściga sobie ze mnie to co potrzebuje a ja na tym "cierpię" poprzez dolegliwości które dokuczają 🙂 więc głowa do góry,napewno wszystko jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też przez wymioty schudła 8 kg 🙂 Teraz mimo, że troszkę więcej jem - moja waga utrzymuje się na etapie 50.4 kg 🙂
wczoraj zrobiłam trochę zakupów dla siebie 😁 dla malucha jeszcze nie kupuję - wolę poczekać na płeć dziecka 😜
w przymierzalni zrobiłam sobie zdjęcie z brzuchem wysadzonym przez jelita 🙃 hahaha
moja mama powiedziała tylko "Ty nie jesteś normalna" oczywiście ze śmiechem 😆
Pokażę wam! Już się nie mogę doczekać tego, aż to bedzie mój bobas... ☺️
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/99/imag0202b.jpg/][IMG]http://img99.imageshack.us/img99/309/imag0202b.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...