Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mama28 napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi. Ja też używam tych samych kosmetyków,ale niestety cera mi się pogorszyła i nie mam pojęcia jak zlikwidować wypryski na twarzy.Ponoć większość żeli itp. przeciwtrądzikowych może zaszkodzić płodowi.



Niebezpieczne w ciąży są:

witamina A i jej pochodne, takie jak retinol i retinoidy, obecne w kremach anti-aging i preparatach przeciwtrądzikowych
tetracykliny
kwas salicylowy i jego pochodne, częste składniki peelingów, kosmetyków przeciwtrądzikowych - powodują wady wrodzone płodu, powikłania ciąży, zaburzenia krzepnięcia krwi u noworodka
triclosan, stosowany jako konserwant, składnik mydeł przeciwbakteryjnych i płynów pod prysznic - ma działanie rakotwórcze
olejek bergamotkowy - działa fototoksycznie, nasila występowanie plam pigmentacyjnych
olejek rozmarynowy - zawiera rakotwórczy safrol
duże stężenia AHA, stosowane w profesjonalnych zabiegach złuszczania skóry i niektórych kremach
duże stężenia związków fluoru, stosowane podczas fluoryzacji i w płynach do płukania jamy ustnej - toksyczne dla płodu

a co do problemów skórnych to spróbuj zwykłą maść cynkową albo sudocrem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!
dzonatalie o ile dobrze pamiętam, masz dzisiaj urodziny... STO LAT dla Ciebie oraz zdrówka dla maluszka 😁
A ja w końcu zarejestrowałam auto i nie będę uzależniona od swojego mężczyzny 😁 Tylko musimy znależc czas, by po nie pojechać, może w weekend 🤨 Trochę będzie bolało przy tankowaniu, od lat jeżdziłam firmowym i paliwo miałam za darmo 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
Czesc kochane ale mnie znowu zab boli 😞 masakra 😞 a nie pojde na NFZ bo to rzezniki a narazie brak funduszy zeby isc prywatnie. Zaraz chyba sie poplacze 😞


mnie też ostatnio bolał... współczuje bo to najgorszy ból (jak do tej pory) dla mnie... weź może goździka włóż w zęba albo rozgryź, moja szwagierka mi poleciła jak nie miałam tabletek przeciwbólowych i faktycznie przeszło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dzis bylam u dentysty na nfz i to drugi raz 🙂 jestem bardzo zadowolona 🙂 laska przyjmuje prywatnie a 3 dni w tyg na nfz. Ostatnio dala mi opatrunek calkowicie za darmo, a dzis robila do konca tego zeba i zaplacilam "tylko" za plombe, bo wybralam sobie ta biala - srebrne sa za darmo 😉 gratisowo usunela mi kamien z wszystkich zebow, bo ciezarna tez to ma bez placenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
Czesc kochane ale mnie znowu zab boli 😞 masakra 😞 a nie pojde na NFZ bo to rzezniki a narazie brak funduszy zeby isc prywatnie. Zaraz chyba sie poplacze 😞

Emilia sprobuj sie dostać dziś do dentysty. Mnie ostatnio w dzień zaczał boleć, a w nocy już dałabym go sobie wyrwać! Trafiłam do szpitala a tam nie mieli mi jak pomóc. Lepiej szybko coś z tym zrobić, bo dzidzia z hormonami jakoś ten Twój ból czuje. Mnie w tamta noc Krzyś tak mocno kopał czułam, że nie czuł się bezpiecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam się po pracy 🙂
Ja tam do dentysty chodzę na NFZ od 4 lat i nie narzekam 🙂 zawsze mam plomby pod kolor zębów, zawsze mam znieczulenie, na ściąganiu kamienia jeszcze nie byłam ale się wybieram bo już wszystkie zęby zdrowe 🙂 a wszystko za darmo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaaaaaaaaaaaaaaaa właśnie dowiedziałam się, że mam być świadkową na ślubie siostry na koniec czerwca...co ja na siebie włożę?????
Czy wypada iść w sukience maxi tego typu: http://moda.allegro.pl/sukienka-maxi-suknia-dluga-sukienki-m-38-40-r7408-i2316244878.html ???? Muszę chyba kupić coś ekstra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane ja od 9 bylam na spacerze ze znajoma z ta co jest w ciazy,potem na kawce u niej,potem na lodach i do domku....zaczelam sprzatac i mam wszytsko ogarniete...Wczoraj w nocy szybko zasnelam no i w nocy caly czas sie przekrecalam...eh tam do dupy taka noc 😞 ta sukienka z motylem śliczna,ale jak na świadkowa nie pasuje rzeczywiscie ta druga lepsza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti, ta druga jest super, jakiś "szaliczek" na ramiona i śmiało można świadkować 😉

u mnie na krzywej glukozowej też każą siedzieć i sie nie ruszać przez dwie godziny, a krew pobierają z żyły, przy okazji robią jeszcze inne badania, morfologię itp.

mama28, tak jak marylu LRP effaclar K - polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jutro po wizycie u gina chyba skoczę na sklepy na chwilkę żeby poszukać inspiracji na kieckę 🙂 Ślub tylko cywilny, końcem czerwca powinno być ciepło, więc wolałabym żeby kiecka nie była ze sztuczności uszyta..
Ja nie wiem jak tym razem będzie na krzywej, ale poprzednim razem miałam krew pobieraną tylko raz, 2 godziny po wypiciu glukozy. Wcześniej nie pobierali...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...