Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Deira napisał(a):
pati1984 napisał(a):
deira, a wrzucałaś już gdzieś swoje zdjęcia ze ślubu??

Są w temacie o pokazywaniu brzuszków 🙂


właśnie obejrzałam 🤪
wyglądałaś ślicznie, sukienka piękna a biuścik jaki bardzo seksi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
milenka83 napisał(a):
a własnie jak to jest z tą cesarką? czeka sie do bóli czy wczesniej umawiasz sie na termin cc ???

Dostałam skierowanie od mojego gina na konsultację przedporodową do szpitala i z tym świstkiem pojechałam do Wejherowa. Ordynator po badaniu wpisał mi kwalifikację do cc na mojej karcie, którą musiałam już w Izbie Przyjęć założyć a terminu cc nie planował, bo stwierdził, że długość szyjki jest ok i jest zamknięta. Terimin mam po prostu jako "zabieg planowany w okresie okołoporodowym". Mam z tą kwalifikacją (dostałam kopię) przyjechać na Izbę Przyjęć, gdy zaczną się skurcze porodowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pati1984 napisał(a):
właśnie obejrzałam 🤪
wyglądałaś ślicznie, sukienka piękna a biuścik jaki bardzo seksi 🙂

Dzięki 😘 Biuścik to mi się taki zrobił jak cyckonosz push up ubrałam 😁 Dobrze mi go dobrała babka w sklepie i nawet nie podejrzewałam, że aż tak mi te cycki uniesie 🤪 Ale do tej sukienki nie mogłam mieć normalnego, bo jak ubrałam zwykły, to moje cycuchy wyglądały wręcz dramatycznie żałośnie 🙃 Są po prostu za małe do takiego dekoltu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DIERA
ahaaa 🙂 ja jak ostatnio byłam u swojego gina to mówił,ze jak mała mi sie nie obróci to bede miala cc,od poczatku ciąży mam połozenie miednicowe,no ale jeszcze mam troche czasu,mam wizyte 1.08 wiec zobaczymy jak jest ułożona bo jakoś nie moge do końca wyczuć jej położenia(kopie mnie wszedzie).
Ale jak pytałam gina to też mi mowił,ze czekasz na bóle i jedziesz do szpitala wtedy robia Ci USG aby potwierdzic ułożenie dziecka i wtedy tną 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
milenka83 napisał(a):
DIERA
ahaaa 🙂 ja jak ostatnio byłam u swojego gina to mówił,ze jak mała mi sie nie obróci to bede miala cc,od poczatku ciąży mam połozenie miednicowe,no ale jeszcze mam troche czasu,mam wizyte 1.08 wiec zobaczymy jak jest ułożona bo jakoś nie moge do końca wyczuć jej położenia(kopie mnie wszedzie).
Ale jak pytałam gina to też mi mowił,ze czekasz na bóle i jedziesz do szpitala wtedy robia Ci USG aby potwierdzic ułożenie dziecka i wtedy tną 🤢

Przy ułożeniu dziecka to chyba jest nieco inna sytuacja, bo dziecko może się jeszcze obrócić i decyzję o cc lekarze w szpitalu podejmują tuż przed porodem. Ja miałam wskazanie do cc z uwagi na wcześniejszy zabieg chirurgiczny na macicy. U mnie więc ta cc była mi pisana od początku ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gorące tematy cięciowe jak widze 🙂)

My wlasnie rozwazamy, zeby Nadie sprzedac w pt wieczor na noc do tesciowej i mysimy gdzieby tu isc 😉 i w sumie pomyslu nie ma...;//

A ja podjelam decyzje, ze wszystko piore w Vizirze tym delikatnym, i jesli nic sie nie bedzie dzialo ze skorka mlodej, to nie bede kupowac dzidziusiowego prozku.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
My wlasnie rozwazamy, zeby Nadie sprzedac w pt wieczor na noc do tesciowej i mysimy gdzieby tu isc 😉 i w sumie pomyslu nie ma...;//

Do kina, teatru albo do jakiejś fajnej restauracji na romatyczny wieczór 🙂 Albo wprośćcie się do znajomych na wieczorne pogaduchy 😁 No nie mów Sandra, że w Poznaniu brakuje rozrywek 😁

Ja już spadam, laseczki 🙂 Jest taki ukrop w 3mieście, że ja nie ma czym oddychać 😮 Stopy mi znowu spuchły do rozmiarów yeti... 😮 Idę wziąć chłodny prysznic i chyba coś poczytam. Miłego wieczorku i do przeczytania jutro 🙂 Dobrej nocki! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chcę tzn wolałabym cesarkę ze względu na 1szy poród przez cięcie. mam lekkie lęki co do tych szwów po cięciu. cięcie mam już za sobą więc bym wiedziałą już co i jak 🙂
generalnie wszystkie moje kolezanki i znajome po 1szej cesarce miały cesarkę w następnej ciąży. nie wiem jak to tam jest dokładnie ze względów medycznych ale 3 i pół roku po pierwszej cesarce to można rodzić naturalnie chyba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Buffy na pewno Marcinek dotrzyma do konca i nie zrobi Wam psikusa 🙂

Jesli chodzi o wyniki to hemoglobina podniosla sie do 11.2 g/dl, hematokryt do 34%, a erytrocyty do 3,6 mln/ul. To jeszcze ponizej normy, ale najwazniejsze, ze poszlo w gore i hemoglobina nie nizsza niz 11 🙂 za to leukocyty mi ciagle rosna, teraz mam 12,8 tys/ul i nie wiem co to znaczy...

Buffy moj obiad tez byl super zdrowy bo z mrozonki 😜


to super-wyniczki faktycznie dużo lepsze 🙂 i pewnie Twa ginka będzie w końcu zadowolona 😉)

Sandra-skok na bandżi powiadasz - hehe 🙂 Ty to dopiero masz ciążowe zachcianki 😜

przyszła dziś do nas zamówiona pościelka 🙂 już wyprana-właśnie schnie sobie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Edith, jesli dobrze pamietam wedlug wytycznych stan po cieciu sesarskim, to jedyna sytuacja, kiedy kobieta moze sie opowiedziec jaka droga chcialaby rodzic i lekarze owinni to uwzglednic i poddc sie jej decyzji..



no to pocieszyłaś mnie 🙂 jednak jak już się coś przeszło to potem łatwiej. czyli mój gin się nie przewróci jak mu powiem o chęci cięcia. no i wogóle zobaczymy co będzie z moim ciśnieniem pod koniec ciąży, bo jakk będzie takie wysokie jak pod koniec 1szej ciązy to nie będzie wyjścia tylko cięcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.
Ale dziś mama mnie mile zaskoczyła 🙂 była na zakupach i kupiła dla naszej małej śliczny różowy kocyk z tym żółtym kanarkiem z bajki o kocie Sylwestrze 🙂 🙂 pierwszy prezent od babci 🙂 ale miło mi się zrobiło 🙂
Ja się nudzę,byliśmy na zakupach bo jutro znów odwiedziny, znów jakieś sałatki muszę zrobić itp, bo teściowie przyjeżdżają i siora M z mężem i dziećmi. Troche męczy mnie już to wszystko ale co zrobić.
M na zakupach kupił sobie 2 płyty DVD Harrego Pottera.....Ogląda teraz to cholerstwo i jest cały podniecony bo fajnie słychać te efekty dźwiękowe w naszym nowym kinie domowym.hehe.Faceci to duże dzieci...
Piecze mnie ten brzuch że zaraz się posram z bólu 😞 ratunku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Pestka, a moze zadzwon do gin i ci wypisze skierowanie na Alat i Asat, bo nie powinna cie tak skora swedziec az.
A rece i stopy?

Ręce i stopy nie,tylko brzuch i to nie cały tylko tu wysoko,od połowy brzucha w górę.Tu gdzie ostatnio znacznie powiększył mi się brzuch,bo mam go wysoko i jak się mierzę to niżej brzuch ma te same cm co jakiś czas temu a góra brzucha znacznie przybiera w obwodzie.Więc tłumaczę sobie to tak,że to przez rozciąganie się skóry ona mnie tak piecze.W poniedziałek mam wizytę więc wytrzymam i powiem jej o tym. Nie swędzi właśnie tylko piecze,że najchętniej weszłabym do lodówki z tym brzuchem ale polewała go wciąż czymś zimnym. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka jesli to tylko brzuch Cie tak swedzi, to pewnie od tego, ze tak szybko rosnie...

Ja sie na dzis zegnam, bo namowilam M na wspolne ogladanie filmu z moim aktorem Christianem Bale, ale nie moge sie zdecydowac, czy wybrac "Prestiż", czy "American Psycho" 🙂 i ten i ten nalezy do moich ulubionych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie zamówiłam wózek przez internet 🙂 ten co wkleiłam zdjęcie- babyactive alu jet 🙂 do tego zamówiłam też karuzelę na łóżeczko,bo nie mam.Wiadomo, od razu jej nie zamontuję,bo po co skoro dzidziuś i tak tym się nie interesuje, ale w przyszłości się przyda 🙂 Teraz czekamy za przesyłką.No to wszystko już mamy, tylko te nieszczęsne staniki do karmienia,ale to potem.hihi
Najtaniej znalazłam go na stronie www.bajka.net więc jeśli zamawiacie z neta to sprawdzcie sobie czy tu nie ma taniej.
Aha a co do łóżeczka to przyniosłam je w zeszłym tygodniu do sypialni, jeszcze oczywiście nie skręcone i oparłam w kąciku z boku i wyobraźcie sobie że nic a nic nie śmierdzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Buffy na pewno Marcinek dotrzyma do konca i nie zrobi Wam psikusa 🙂

Jesli chodzi o wyniki to hemoglobina podniosla sie do 11.2 g/dl, hematokryt do 34%, a erytrocyty do 3,6 mln/ul. To jeszcze ponizej normy, ale najwazniejsze, ze poszlo w gore i hemoglobina nie nizsza niz 11 🙂 za to leukocyty mi ciagle rosna, teraz mam 12,8 tys/ul i nie wiem co to znaczy...

Buffy moj obiad tez byl super zdrowy bo z mrozonki 😜


Skoro buraki działają,to pobiegłam dzisiaj na ogród i zerwałam kilka.dotąd wcinałam pietruszkę,ale nie zaszkodzi i buraczek.Może i mi pójdą w górę wyniki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pati1984 napisał(a):
Jeju, dziewczyny ale się napisałyście od rana…. Szok
Ja rano wybrałam się na zakupy, odwiedziłam lumpeks i zrobiłam zakupy dla małej.
Bo Wy już tu pierzecie i prasujecie ciuszki, a ja praktycznie z ciuchów to nic jeszcze nie miałam, jakieś pojedyncze sztuki, więc stwierdziłam, że czas najwyższy pokupić trochę ubranek
Z zakupów jestem mega zadowolona, kupiłam 6 bodziaków na krótki rękaw i 2 na długi rękaw, rozm.56, 3 szt. body rozm. 0-3 m-ce, 6 pajacyków do spania rozm. 0-3 m-ce; 4 ciepłe kaftaniki/ bluzki, takie z flauszu, czy jak to się zwie.., Sweterek z kapturkiem; Spodenki 2szt.; Sukienkę, Bluzeczkę na dł. rękaw 0-3 m-ce i śpiworek i za to wszsytko tylko 80 zł!! 🙂

Inirtam też mam 4 września 2 rocznicę ślubu !! 🙂no i termin porodu też mamy taki sam, ale się zgrałyśmy! 😆
Ale moja Gabi chyba nam nie zrobi prezentu, bo czuję, że posiedzi sobie dużo dłużej, bo ja też byłam 2 tyg po terminie wywoływana, no i żadnych skurczy nie mam póki co…


Faktycznie trafiłaś na świetną okazję.Spora częśc wyprawki za taką cenę.Proponuję jeszcze dokupic:bluzy,skarpeteczki,czapeczki......niedrapki......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...