Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Sandra piszesz że od 5 do 20 jest norma. a ja miałam 8.1cm i lekarz powiedział że to za mało, wiec skierował mnie na prenatalne żeby to dokładnie sprawdzić.. tam tez wyszło lekko ponad 8 i mam w karcie z wynikami wpisane małowodzie, więc to chyba nie norma..zalecili mi usg co 14-21 dni i ten z prenatalnych powiedział że jak jeszcze troche opadnie to bedzie trzeba uzupełniac...

chyba że powinnam zmienić lekarza 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Też jestem ciekawa, oby wszystko było dobrze. Doti pewnie byłaby szczęśliwa jakby zaczęła rodzić 🙂 lecę pod prysznic, może mój mały się uspokoi, bo jego rozciąganie jest takie nieprzyjemne. Mam wrażenie że skóra mi pęknie jak przejeżdża mi stopami po niej.
Dobranoc brzuchatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem jestem.... nie pisałam smsów bo myślałam że już śpicie wszystkie 😜 Zrobili mi KTG, szybkie usg żeby serduszko sprawdzić, badanie na fotelu i do widzenia. Lekarz stwierdził że jeszcze nie rodzę. Na KTG skurczy brak, za to serduszko małej biło od 110-170 uderzeń na minutę... zaniepokoiły mnie trochę te skoki ale skoro lekarz mówi, że jest ok...... 🤔
Teraz zjadłam kolację i dojadam budyniem. A później idę spać.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 😉

Doti, dobrze, że się skontrolowałaś i że wszystko ok i z Tobą i z małą 🙂

ja dziś w miare wyspana, wstalam o 6 i juz wstawiłam drugie pranie maluszkowych rzeczy, tym razem jakieś pieluchy, reczniki, przescieradła itp. jak wyschnie, to będę składować w szufladzie, bo wciąż mi się wydaje, że i tak jeszcze za wcześnie na te wszystkie przygotowania i poprasuję dopiero jakoś pod koniec sierpnia 😜

a pogoda się jednak zepsuła 🙂 a nie dowierzalam mając na uwadze wczorajszy upał... dziś puki co 18 stopni, pochmurno i deszczowo, ale przynajmniej przyjemnie się spało 😉 od razu powietrze inne 🙂 tylko akurat dziś chciałam się gdzieś za miasto wybrać w poszukiwaniu większej wody 😉 😜
no nic...może się do ikei wybiore, bo się wybieram i wybrac się nie moge, eh... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
My dzisiaj wyspani, bo trochę chłodniej w nocy było.
W weekend byliśmy na chrzcinach, trzeba było jechać 600 km, ale dałam radę, tylko ogi spuchły jak balony.
Idę dzisiaj do laboratorium zbadać mocz kontrolnie, czy wszystko ok.
Wczoraj nadrabiałam wasze posty...widzę,że dzieciaczki się już pomalutku wybierają na świat, ja bym się nie obraziła, jakby Kubuś troszkę wcześniej się pojawił.
Miłego dnia brzuszki, ja zmykam na cały dzień do babci, do usłyszenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry. Popadało w nocy i trochę chłodu wreszcie jest. Mała w brzuchu rozciaga się tak strasznie, że chyba przez pępek zaraz wyskoczy.... M stwierdził że do czwartku urodzę na pewno a ja powiedziałam że na porodówkę pojedziemy jak będzie mnie zwijać z bólu...

Sandro rozwarcie chyba mam takie jakie miałam bo gin nic nie powiedział. W ogóle na strasznie nie przyjemnego typa trafiłam.

Inirtam ja tylko czytałam o tym czopie i podobno wyglądem przypomina białko jajka kurzego czasem podbarwiony czerwoną lub brązowawą krwią. Może wypaść jako kulka a może wypływać przez kilka dni nawet... ale z praktyki to nie mam pojęcia jak to wygląda... może w googlach będą grafiki jakieś 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Ja odetchnęłam z ulgą, bo w końcu jakoś się wyspałam 🙂 Odespałam wczorajszy dzień a i dzisiejsza pogoda jest dużo lżejsza. Trochę popadało, powietrze od razu czystsze. Jedyny mankament, że od rana mam alergię 🤢 Leje mi się z nosa jak z zepsutego kranu... 🤢 Wypiłam już wapno, ale coś czuję, że to tak łatwo nie minie. No cóż, trzeba jakoś to wytrzymać.

Doti, cieszę się, ża nadal w dwupaku 🙂 Dobrze, że pojechałaś na IP, przynajmniej wiesz, że wszystko jest ok i możesz spać spokojnie 🙂

Idę teraz wziąć prysznic, zjem jakieś śniadanko i może poprasuję trochę. Miłego poranka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej melduję się i ja 🙂
Noc przespałam spokojnie , Doti ciesze się ,że wszystko dobrze z małą 🙂
My dzisiaj na działkę na cały dzień bo roboty pełno , ja będę siedzieć ,a mój M robić podoba mi się taki podział roboty 🙂
Póki co idę zrobić kawke .
Miłego dnia pa pa .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie 🙂 u mnie noc spokojna 😁 w koncu popadalo i lepsze powietrze ale widze ze i tak zapowiada sie upalny dzien 😮
ja juz nie moge lezec na wznak ani na plecach strasznie boli mnie brzuch napina sie caly jak tak leze jedynie co to na boczku i znowu mi nie dobrze chyba jakas deprecha mnie lapie strasznie mi juz ciazy ten brzuszek 😞
mam nadzieje ze w ciagu 2 tygodni sie rozpakuje 🙂
doti dobrze ze jeszce 2w1 chociaz moze juz niebawem 🙂
u mojej malej tetno bylo zazwyczaj 130-160 wczoraj jedynie miala jakos inaczej ale moze czula ze do domciu wychodzimy i to z wrazenia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmmm.. czop wyglada jak taka gesta galaretka i podbarwiony krwia najczesciej...

Ja sie tez wreszcie wyspalam, co prawda poszlam spac okolo 2 i wtalam o 7..no i sie wkulam i przenioslam sie do salonu na podloge i tam mi bylo najwygodniej 🙂
U nas dosc cieplutko, slonko jest, ale wieje dosc mocno wiec nie ma tragedii.. Zaraz sie zbieram na dzialke 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skończyłam pakowanie torby do szpitala. Muszę tylko pamiętać, by zapakować dokumenty jak zacznie się akcja, bo papiery narazie muszę mieć pod ręką a nie w torbie 😁
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - czy Wy bierzecie ze sobą zwyłe majtki, czy tylko takie poporodowe? U mnie jest przesądzone cc, więc mam tym bardziej dylemat. Nie wiem czy jak mi się będzie po porodzie obkurczać się macica, czy jednak poporodowe gacie nie będą lepsze. Poza tym spodziewam się, że będę cewnikowana, czego tak na marginesie NIENAWIDZĘ 🤢 🤢 🤢
Sandra, jak to jest u Ciebie w szpitalu?

A tak wogóle to ciekawe co u Pati. Ona od wczoraj w szpitalu leży, chyba w Poznaniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.google.com/imgres?q=zdj%C4%99cia+czopu+sluzowego&hl=pl&rls=com.microsoft:pl:IE-Address&rlz=1I7TSEA_pl&biw=999&bih=647&tbm=isch&tbnid=K05ffmffM90hMM:&imgrefurl=http://www.bricattery.pl/nPorodmiotA.php&docid=Bd4MLOM48H0btM&imgurl=http://www.bricattery.pl/zdjecia/etapy%252520porodu/czop.jpg&w=300&h=225&ei=PLsgUKXLNc6ChQewjYGwBw&zoom=1&iact=hc&vpx=555&vpy=158&dur=293&hovh=180&hovw=240&tx=63&ty=106&sig=111283301644769533954&page=1&tbnh=141&tbnw=205&start=0&ndsp=13&ved=1t:429,r:2,s:0,i:76




http://www.google.com/imgres?q=zdj%C4%99cia+czopu+sluzowego&hl=pl&rls=com.microsoft:pl:IE-Address&rlz=1I7TSEA_pl&biw=999&bih=647&tbm=isch&tbnid=F306CqVc_Bl1MM:&imgrefurl=http://www.dobramama.pl/pokaz/100325/czop_sluzowy/1/procent&docid=sAQdzkdchaduMM&imgurl=http://i4.dobramama.pl/26837f440058cfca4a9744eeb4d4388e/P1050284a.JPG&w=640&h=480&ei=PLsgUKXLNc6ChQewjYGwBw&zoom=1&iact=hc&vpx=697&vpy=258&dur=133&hovh=194&hovw=259&tx=182&ty=101&sig=111283301644769533954&page=2&tbnh=147&tbnw=181&start=13&ndsp=17&ved=1t:429,r:4,s:13,i:126


Macie zdjęcia czopów
🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kto to zamieszcza ;//
U nas jedna pacjentka do ginki takiego mmsa wyslala;/

U nas cewnikowanie do ciecia jesr. Majtek ogolnie nie pozwalaja przy nacietym kroczu, bo lepiej sie rana goi...
Ale co madrzejsci przy cieciu tez marudza, zeby odchody poporodowe mialy niby swobodny wyplyw.. nie wiem co przeszkadzaja w tym majty, co wkladke jedynie trzymaja...
Ja na obchod sciagalam i pozniej zakladalam 🙂

Ogolnie w wiekszosci te majty im preszkadzaja pewnie dlatego, ze zwiekszaja czas wizyty lekarskiej,bo jak chcaobejrzec wkladke, to pozniej pacjentka miota sie z tymi galotami 🙂) hehe :0
A wiadomo, ze czas to pieniadz... i nasi biedni doktorzy zazwyczaj go nie maja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...