Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wróciłam z wynikiem na paciorkowca. I chyba jest dobrze. Jest tylko taki wpis "z pobranego materiału wyhodowano jedynie lactobacillus species (wzrost obfity)". To chyba te dobre bakterie?

mamusiak napisał(a):
Rozumiem że po macierzyńskim+wydłużonym macierzyńskim,można wziąśc zaległy urlop a poźniej wychowawczy........?

Mamusiak, dokładnie tak 🙂 Ja bym jeszcze proponowała wykorzystać urlop należny za 2013, bo chyba jego wymiar się skraca przy wychowawczym.

Ja i tak o wychowawczym nie myślę. Tak jak inne dziewczyny - po pierwsze nie damy rady z jednej pensji - za dużo pożyczek, kredytów, zbyt wysokie opłaty mieszkaniowe, dwa samochody. A poza tym ja sobie też nie wyobrażam, że musiałabym prosić się M o kieszonkowe na przysłowiowe waciki 😉

Emilia, trzymam kciuki 😁 Może już dziś a najpóźniej jutro będziesz tulić Maleńką 😁

Pestka, współczuje 😞 Ale musisz wierzyć, że jednak uda się urodzić sn. Ale jeśli już dojdzie do tej ostateczności jaką jest cc, pamiętaj, że wiele kobiet przez to przechodzi i daje radę. Najważniejsze jest dobro dziecko i jeśli nie będzie innego wyjścia, to cc będzie najlepszym rozwiązaniem. Ale narazie bądź dobrej myśli 🙂 A jeśłi chodzi o znieczulenie, to ze względu na dobro dziecka lepsze jest ZZO niż ogólne. Po pierwsze przy znieczuleniu ogólnym, takie znieczulenie też dostaje dziecko i może być ospałe, zamulone po porodzie i wtedy często jest kierowane od razu na obserwację. Po drugie - gorzej z karmieniem, bo po takim ogólnym matka musi odczekać aż znieczulenie się zneutralizuje w organizmie, a po trzecie po ogólnym dłużej dochodzi się do siebie. Ja miałam ogólne już kilkukrotnie i po każdym dochodziłam do siebie 24 h, nie mówiąc już o tym, że rzygałam po nim jak kot. No i uczucie jakby mi ktoś w gardle szczotką metalową szorował - paskudne uczucie po rurce, którą wkładają w gardło na czas zabiegu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A wogóle to ja mam od rana jakieś dziwne skurcze. Jakby mi ktoś ściskał brzuch. Do tego doszły bóle krzyża. I po raz pierwszy wiem, co to ból krocza 😮 Do tej pory nie miałam takiego bólu krocza, a dziś chodzę jak kaczka bujając się z boku na bok, rozkraczona, bo inaczej jest to nie do wytrzymania 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti, a niech je jak ma apetyt 😁 Najwyraźniej jedzonko jej smakuje i się nim delektuje 😁 Przy okazji dostaje przeciwciała to zdrowsza będzie 🙂 A ograniczać będziesz, jak się okaże, że na masie za dużo przybiera 🙂 Narazie nie ma co jej żałować, niech się cycem nacieszy Ślicznotka, hehe 😁

Inirtam, ja mam taki ból jakby ktoś mnie tam skopał z buta. Jakbym w kroczu miała jeden wielki siniak 😮 I to jest ból permanentny. Boli cały czas, zwłaszcza przy chodzeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi trzymam kciuki za was! 🙂
Ja po ktg skurcze sie pisza ale sa do wytrzymania, wiec polozna powiedziała ze widocznie to sa te przepowiadajace... Jutro pewnie wyjde bo czekac na rozpoczecie akcji tu w szpitalu czy w domu to jeden ciul... A tutaj czlowiek dodatkowo niepotrzebnie sie stresuje...
Aaa dzisiaj znowu mialam glukoze w kroplowce. Wszystko jest bardzo dziwne...
Ciekawe co przyniesie noc 🙂
Dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Isa, Ty sie po prostu zapytaj kogos na obchodzie, po co podaja Ci te glukoze. Lekarz bedacy na obchodzie powinien a nawet musi Ciebie jako pacjentke poinformowac, po co podaja Ci dany lek lub inne plyny. Dziwne, ze Cie nie informuja, co sie dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra, chyba nic się nie zmieniło przez te 3 tyg. Nie wiem jedynie czy 3 tyg temu szyjka była twarda,ale teraz mówiła,że miękka.Zawsze coś.
Aha, Inirtam pytałaś o ktg.Nie miałam tego robione ani razu.
Deira,nie,nie,ja w życiu sobie nie zażyczę narkozy nawet jakby była taka możliwość.
Macie rację, trzeba czekać i zaakceptować to, co przyniesie los.Jeśli cc, to jakoś też to przetrwam. Ważne aby z małą było ok.
Kumpela mi pisala ta co dziś urodziła,że czuje się super, tylko krocze ją boli. Jednak po cc to raczej niemożliwe tak się czuć.
Emi trzymam kciuki za rozwarcie,jeśli jakieś będzie,może podadzą oxy i akcja się potoczy 🙂Daj znać.
Jedna woli cc niż indukcję, ja na odwrót 🙂 Każda z nas ma inne obawy. Ja zaczynam dopuszczać do siebie myśl,że może będzie konieczne cc i już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emaleth, tak siostra w polsce. A tak fajnie by bylo teraz byc razem 🤨 czekamy aż się w końcu pochwalisz swoją kruszynką !
pestko. musisz myśleć pozytywnie. Nie ważne w jaki sposób mała z Ciebie wyjdzie- ważne że bedziesz mogła ją już tulić! Na pewno każda będzie się czuła tak jak Ty i Emi po terminie. Ja wiem, że będę w strasznym nastroju. I najgorsza będzie rodzina sprawdzająca czy coś się dzieje 😞 Mogę Cie pocieszyć tym, że moja siostra na ostatniej wizycie u gin (niecały tydzień temu) miała długą i twardą szyjkę, a dziś już ma maleństwo przy sobie. Więc jak dzidziuś chce przyjść na świat to i akcja będzie szybka 🙂
Emi oby u Ciebie się już rozkręciło. Podskakuj sobie siedząc na łóżku. Jeśli mała się zaprze to wpadłam na jeszcze jeden sposób wywołania porodu. Nie wiem czy słyszałaś o oleju rycnowym? podobno się go pije? sama nie wiem.... 🙃

Pisałyście o czopkach glicerynowych- dobrze jest takie spakować do szpitala. Po porodzie można mieć stres przed wypróżnianiem i taki czopek pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
boo ja to juz swiruje skurcze mocne ale nie regularne i dupa tak wiec moze tobie obejdzie sie bez meczenia i pojedziesz na gotowe

Tak byłoby najlepiej ale z drugiej strony, jak nic się nie dzieje to człowiek myśli czy kiedykolwiek to się zacznie.

Ja tam jakoś nie wierzę w te wszystkie specyfiki...Może coś przyspieszy ale chyba dopiero wtedy,gdy i tak już samo z siebie się zaczęło. Tak mi się wydaje,choć może się mylę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli jednak najbardziej wiarygodny termin porodu jest z USG w pierwszym trymestrze ciąży +/- 7 dni. Czyli u mnie wyszło w 7 tyg ciąży 1 wrzesien i w 11 tyg ciąży 7 wrzesień. Plus,minus 7 dni licząc od 7 września, to wychodzi max 14 wrzesień.Do tego czasu w szpitalu czekać nie będą ....

Dobra, ja spadam na tv, niedługo M wróci z pracy 🙂
Dobrze,że chociaż nocki ostatnio mam super i śpię jak suseł 🙂
Dobranoc brzuszki,słodkich snów. Może jutro jak wejdę na forum to będzie kolejny dzieciaczek 🙂 np Bianka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...