Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Marylu, nie martw się bolącymi sutkami. Podobno przez kilka pierwszych dni mają prawo być tkliwe i mocno obolałe. Ale to na pewno minie. Przynajmniej w SR tak nam mówiono. Najważniejsze, że karmisz piersią 🙂
Emi, Bianka jest po prostu cudowna 🙂 Taka ślicznotka, że aż brak słów 🙂 Cieszę się, że już niedługio w domciu będziecie 🙂

Ja Wam dziewczyny mówię już dobranoc. Jestem jakaś klapnięta i obolała. Pewnie zasnę dopiero po północy, ale teraz muszę się położyć. A rano chcę widzieć nowy wątek z gratulacjami - Inirtam, Mamusiak, Malgosia - do roboty 😁

A ja chcę już też rodzić... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Deira nie wpychaj mi sie w kolejke 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😜

Karolka, ja to mogę sobie chcieć, ale nie wiem co na to moja Natka 😁 Wszystko teraz zależy od niej :P
W razie reklamacji i zażaleń, proszę do niej się kierować, hihi 😁 😁 😁

Dobrej nocki Laseczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.Piszę ze szpitalnego łóżka.U nad na razie cisza.Miałam badanie które miało przyspieszyć akcje ale póki co chodzę jeszcze z brzuchem.Dzisiaj miałam USG.Antoś waży ok.4000g.Jestem przerażona.Kazali czekać do poniedziałku.Trzymajcie kciuki żebym urodziła na dniach!.Gratulacje dla nowych mamuś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
po tym czopie zrobiłam się jakaś wymemłana... ale zmobilizowałam się i uprasowałam, to co zalegało, tak, żeby nie mieć później dodatkowej roboty.... M spostrzegł tylko, że uprasowałam i ułożyłam jego koszulki, ale nie zauważył jeszcze ile i jakie zniknęły.. bezpowrotnie 😁 😁 nie powiem, 4 zostawiłam sobie, żeby mieć jak już ze szpitala wrócę, tylko górę rozetnę i po domu do karmienia w sam raz 😁

nie mogę dziś znaleźć smaka... od rana myślałam, że może mam ochotę na te placki, ale usmażyłam pełną michę i zjadłam dosłownie 5, na więcej nawet patrzec nie mogłam, później czekolady mi się chciało...co skończyło się zamówieniem pizzy (po pierwszym kęsie odechciało mi się jej tak samo szybko jak się zachciało 😜 ) w międzyczasie stwierdziłam, że może kanapki z almette chrzanowym i pomidorem zaspokoją moje podniebienie, ale to też nie to... więc napiłam się coli... pół szklanki zaledwie, a piłam na raty chyba przez godzinę... zaległam w łózku po 17 i nie mam w ogóle chęci wstawać, serducho mi wariuje, rece jakies jakby bezwładne, a z drugiej strony się trzęsą... co za dzień!! mam nadzieję, że jutro będzie lepiej!! a maluch szarżuje w najlepszego "od krawężnika do krawężnika"... aż M się dziwi, że on taki aktywny dziś 🙂

do tego wszystkiego pobolewa mnie dół brzucha, ale nie są to typowe skurcze, brzuch się napina co jakiś czas na chwilę, ale ból jest raczej jednostajny, taki tępy... i zdecydowanie do zniesienia 🙂

zbieram się do spania... dobranoc mamuśki 🙂

Emi...super wieści 🙂
Marylu... pokaż nam swojego szkraba 🙂
mamusiak... rychłego porodu życzę 🙂 kawał zucha z Antulka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
deira dziekuje bardzo 🙂 moze to nie grzeczne ale sama nie moge wyjsc z podziwu jaka ona sliczna 😁
weszlam dzisiaj na wage -13kg 😁
zaczynalam z waga 60 skonczylam na 80 😁 wiec zostalo jeszcze z 7kg 😁 chociaz chcialabym wazyc tak 58 😁 🙂


łał Emi tez chce w takim tempie!! :P i piersia nie karmisz , a podobno to duzo pomaga, pewnie te nerwy i stres wypompowaly wszystko z Ciebie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
latka_11 napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
deira dziekuje bardzo 🙂 moze to nie grzeczne ale sama nie moge wyjsc z podziwu jaka ona sliczna 😁
weszlam dzisiaj na wage -13kg 😁
zaczynalam z waga 60 skonczylam na 80 😁 wiec zostalo jeszcze z 7kg 😁 chociaz chcialabym wazyc tak 58 😁 🙂


łał Emi tez chce w takim tempie!! :P i piersia nie karmisz , a podobno to duzo pomaga, pewnie te nerwy i stres wypompowaly wszystko z Ciebie??

mysle ze nerwy i stres tez zrobily swoje ale juz w czwartek kilka godzin po porodzie zauwazylam jak uszly ze mnie kg stopki nagle szczuple nogi tez w porownaniu do tego co bylo
i powiem jeszcze ze od czwartku nie mam apetytu wczoraj zjadlam jednego krokieta dzisiaj kawalek pizzy poprostu nie chce mi sie jesc moze wszystko wroci do normy jak dzieciatko odbiore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
latka_11 napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
deira dziekuje bardzo 🙂 moze to nie grzeczne ale sama nie moge wyjsc z podziwu jaka ona sliczna 😁
weszlam dzisiaj na wage -13kg 😁
zaczynalam z waga 60 skonczylam na 80 😁 wiec zostalo jeszcze z 7kg 😁 chociaz chcialabym wazyc tak 58 😁 🙂


łał Emi tez chce w takim tempie!! :P i piersia nie karmisz , a podobno to duzo pomaga, pewnie te nerwy i stres wypompowaly wszystko z Ciebie??

mysle ze nerwy i stres tez zrobily swoje ale juz w czwartek kilka godzin po porodzie zauwazylam jak uszly ze mnie kg stopki nagle szczuple nogi tez w porownaniu do tego co bylo
i powiem jeszcze ze od czwartku nie mam apetytu wczoraj zjadlam jednego krokieta dzisiaj kawalek pizzy poprostu nie chce mi sie jesc moze wszystko wroci do normy jak dzieciatko odbiore


Na pewno! 🙂 wszystko sie unormuje , apetyt wroci, duzo usmiechu i sil rowniez 🙂 jestes dzielna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja właśnie wróciłam z IP

bo dziś od południa bolało mnie podbrzusze, dawało się jakoś wytrzymać, ale im bliżej wieczora tym mocniej, coś jak na okres tylko sporo bardziej, no i nie wiedziałam czy to może są jakieś zapowiedzi, że zacznie się coś w nocy dziać czy nie
a ja muszę odstawić zastrzyki na ok. 12 h przed porodem, i nie wiedziałam czy robić go przed snem czy nie, więc postanowiłam podjechać na IP, żeby mnie zbadali czy może jakieś rozwarcie się robi albo coś

no i rozwarcia nie ma żadnego, ale tak mnie mocno zbadali, że delikatne plamienie mam
oczywiście wg nfz powinnam zostać na 3 doby w szpitalu, ale stwierdziłam, że nie będę się kładła na patologii skoro nic się n ie dzieje, wole się w domu wyspać i nie wyraziłam zgody na pobyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a teraz siedzę z termoforem między nogami, może coś mi pomoże na te bóle podbrzusza... 🥴

nie wiem czy ja dziś dam radę zasnąć...

najwyżej jak nadal będzie mocno boleć to wyślę męża po tą nospę, bo nie mam w domu żadnych tabletek przeciwbólowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laski nie śpię od 4... obudziłam się z mokrą bezwonną plamą na piżamie między nogami.... po skurczach ani widu ani słychu, jedynie jednostajny ból jak na okres i trochę jakby kolka 😮 nie wiem, czy siać panikę i jechać na IP, czy poczekać, bo może się coś rozkręci... nie było tego dużo, więc zastanawiam się czy jest sens wzniecać alarm... Timi się rusza, a w mojej mądrej książce jest napisane, że to mogą być sączące się wody albo też ucisk jego główki na mój pęcherz, z tym, że nie czuć typowego amoniaku...a taki ubytek wód jest w stanie się odnowić w przeciągu 3h... ponoć od odejscia wód do 12h (niektórzy twierdzą, że 6h) powinno się coś zacząć dziać i tak sobie myślę, że jeśli nic by nie było, a znowu by mi się coś polało, to wtedy IP... a jak się nie będzie już lać, to będę dalej czekać na rozwój akcji... może koło 9/10 zadzwonie do swojej gin...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Inirtam, łączę się w bólu ciężkiej nocy :* z tym że ja o 4 zasnęłam dopiero a o 6 mnie M obudził telefonem. Jeśli chodzi o tajemniczą plamę to wydaje mi się, że wody nie sączą się w pozycji leżącej ale ja nie lekarz i się nie znam 😆 Po 12 godzinach od całkowitego odejścia wód płodowych podawany jest antybiotyk matce żeby nie doszło do zakażenia w macicy a po porodzie dziecko dostaje antybiotyk - tak było z nami przy poprzednim porodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...