Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam.
Boże dziś w końcu czuję się jak człowiek.Mogę siadać,choć bokiem, chodzic tez mogę,czuje sie jak nowo narodzona.Obowiazki przy małej są juz przyjemnoscią a nie męką.Jak to dobrze gdy nic nie boli.W piersiach zero mleka juz,miękkie są i takie jak kiedyś. Mała dziś ladnie spi w dzien i daje mamie odpocząć 🙂 Zapomnialam do opisu porodu jeszcze dodac ze w pewnym momencie tetno Nikoli zaczelo tak spadac,bylo duzo poniżej stu i od razu przylecialo trzech lekarzy i kilka poloznych,bałam sie,co sie dzieje.Juz mieli mnie ciąć,bo bali sie o dziecko.Ja mówilam by robili wszystko by żyła.Ale po dłuzszej chwili tętno wrócilo do normy.Ufff myślałam ze umrę na zawał. Myślałam krojcie mnie jak chcecie,byleby mała żyła!!! Potem położne mowily ze ona niby lezała sobie na pępowinie i dlatego tak.
Kurde wiecie jakie mialam problemy z oddychaniem podczas tych skurczy? położna mnie wyzywala bo ja wstrzymywalam oddech bo z bólu nie mogłam wdechu wziąść a one mówią ze mam oddychac bo dziecko potrzebuje tlenu.i ze mam to robic dla dziecka.To mnie zmotywowało.Położna oddychala razem ze mną,była super,bardzo mi pomogła.Czułam się jakby ona też rodziła i nie byłam sama hahhaa.
W sobote gdy wróciłyśmy ze szpitala,wchodzę do góry do mieszkania a na korytarzu na scianie wielkie,ogromne litery przyklejone " TATA WITA WAS" i balony zawieszona i na ziemi wielki bukiet czerwonych róż w wazonie 🙂 Postarał się tatuś 🙂 aż się popłakałam.
Kurcze jak dobrze ze zmienilam zdanie co do rodzinnego porodu.Tak nas do siebie zbliżył ze szok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Deira, a dzie nie jest czasem NASZ dzien ?? 😁

Hmmm, tak jakby 😁 Ale i tak wszystko się przesunęło, bo dziś chyba Inirtam wcisnęła nam się w kolejkę przez to, że się ociągała, hehe 😁
Ja od godziny 15 mam skurcze, ale to prawie na pewno są wciąż tylko te przepowiadające, które mnie do pasji doprowadzają. I biodra mnie zaczęły boleć 😞
Dam jeszcze Natce czas do wtorku, góra do środy, bo w poniedziałek muszę jedną paczkę odebrać 😁 A we wtorek jadę z koksem - mycie podłóg na kolanach, ręczne pranie, a na wieczór lewatywa 😁 To będzie początek 40 tygodnia, więc niech już wyłazi mała rozbójnica 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ech...
umyłam okna...
wszystkie...
i lustro w komandorze od sufitu do podłogi...
pozawieszałam nowe firany...
i NIC 😁

Od rana bolało mnie podbrzusze i krocze, takie nieprzyjemne silne kłucie - co to znaczy, wiecie może? Ale zanim skończyłam z oknami przeszło 😁 A na jutro planuje posprzątać mieszkanko ładnie 🙂 a później mam w planie mieć resztę w nosie i poczekać sobie w czystym mieszkaniu aż mały rozbójnik się zdecyduje, bo on będzie miał charakter po tatusiu - jak jemu się zechce to wyjdzie, a jak nie to go siłą nie wyciągnę :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂 Miałam napisać co z tym olejejm,tak więc byłam najpierw na ktg(ani skurczyka 😠 ) o 16 wypiłam ten olej,jak narazie nic się nie dzieje 😞 poza tym że boli mnie żołądek.
pisze że działa od 2 do6 h tak że jeszcze mam czas. Zrobiłam generalkę w łazience ,teraz kolej na kuchnię a potem jeszcze napiszę czy w końcu ruszyło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka; z lewatywe nie będę eksperymentować bo i nas mamy 2 łazienki na cały oddział patologii.To by mnie dziewczyny przechrzcily za okupowanie kibelka 😜.Poza tym jeszcze w pn miałam twarda,zamknięta i długa szyjkę.Czy to możliwe ze mój organizm nie jest jeszcze gotowy do porodu??.Tymczasem Antoś waży już 4 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusiak no to chyba Antos chce jeszcze posiedziec w ciepełku 🙂 Pamietaj, ze wszystko moze sie zmienic z godziny na godzine 🙂 trzymam kciuki 😘
A z ta lewatywa to rzeczywiscie nie ma co kombinowac w takich warunkach 😁 😁 moze przysiady porob czy co 😮 🙂

Deira milego ogladania 🙂

Natalie ja tez zglodnialam i mam ochote na bułe z pasztetową 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie smiejcie sie z mojej lewatywy 😁 u mnie jakos zadzialala 😁 aaa przysiady tez robilam 😁 😁 😁 😁
wlasnie po godzinie walki mala terrorystka padla 😮 jest taka drobniutka ze boje sie jej przebierac normalnie 😮
pytanie do mamusi czy sa jakies domowe sposoby zeby maluch zrobil kupe moja od godziny 12 od kiedy ze szpitala wyszla to ma pampersa jedynie ojszczanego 🤢 🤢 🤢 i martwi mnie to troszke 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tussiiaa napisał(a):
Emi spróbuj pomasować Jej brzuszek jak nie chce zrobić kupki - może pomoże. A jak nie no to musisz poczekać po prostu aż jej się zachce kupczyć 😎

Karolka zrobiłaś mi ochotę na bułkę z pasztetową... I do tego kiszonego ogórasa pokroję 😁

wiem, ze na zaparcia u noworodka pomaga wsadzenie w dupke termometra 😮 😁 tak cos mi sie kojarzy 🙂

Tusia ja juz wlasnie taki zestaw wciagnelam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
deira wtedy czulam ze nie dam rady. a teraz mysle ze jesem slaba...
na dodatek spytalam sie wczoraj M jak widział główke daleko, i główka była tak nisko, że wystarczyło wsadzić opuszek palca 😞(
Klleszcze w uk sa bardzo popularne- wiem ze w polsce w takiej sytuacji robia juz cc. wiec generalnie sie ciesze z takiego przebiegu zdarzeń. Bo czuję się jak po SN a nie operacji.
Dzieki za rady dt karmienia. laktator wysterylizowany, a kapusta w lodowce 😉
bede odciagac ale b ostroznie i niewiele. zeby nie wzmozyc laktacji.
karolka Ulcia to juz niezly kawal babki 😉
emi a nie chcialas spbrobowac dawac malej twoj wlasny pokarm? Bianka na zdjeciu= cala emi 😉 całą urodę po Mamie ma!
isa jakk idzie popedzanie szymka? podziel się przepisem na karpatkę może zrobię mojemu M 😉
edith sprobuje tez napic sie szalwi- ale tez slyszalam ze trzeba uwazac z iloscia.... Co do hemoroidów- nigdy nie mialam, a po porodzie cos sie pojawilo! i teraz pytanie czy zniknie czy co 😞 ?? W prawdzie nie boli ani nic, poprostu są, ale lepiej żeby znikły nim będzie gorzej!
initram 3mam kciuki i czekamy a wiesci 🙂
pati skacz duzo na weselu 😉
pestka to Twoj M sie postaral. I tez uwazam ze super doswiadczenie byc wspolnie podczas porodu 🙂
pyskatka28 jak olej?
mamusiak a nie chca wywolac? Biedna jesteś że musisz tam leżeć i czekać ! oby Antoś obrał kurs na wyjście i pojawił się niebawem!

ja dzis mialam juz 3 wizyte poloznych- fajne babki. ale rozwalily mnie dzis stwierdzeniem ze paznokcie to ja mam malemu obrgyzc zamiast obciać 🙂
Cycki mam jak kamienie, więc uśmiechnę się zaraz do laktatora... cały dzień się do niego zbliżam ale za każdym razem jak chciałam go użyć to mały budził się na karmienie. Problem mam jeszcze taki, że mały ma trudność z przyssaniem się do takich pełnych cycków. Co chwilę puszcza i ogólnie całe jego picie trwa 4 minuty 😞 na dodatek zaczął zwracać to mleczko. Mam wrażenie że leci mu za dużo do buzi i to dlatego.... sama nie wiem 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...