Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Tussiiaa napisał(a):
Emi spróbuj pomasować Jej brzuszek jak nie chce zrobić kupki - może pomoże. A jak nie no to musisz poczekać po prostu aż jej się zachce kupczyć 😎

Karolka zrobiłaś mi ochotę na bułkę z pasztetową... I do tego kiszonego ogórasa pokroję 😁

wiem, ze na zaparcia u noworodka pomaga wsadzenie w dupke malego palca lub termometr 😮 😁 tak cos mi sie kojarzy 🙂

Tusia ja juz wlasnie taki zestaw wciagnelam 🙂


Termonetr lepszy i to z wazelinka troche ... jesli to nie da rady to wsadz czopka glicerynowego - dostaniesz za grosze bez recepty ale powiedz ze chcesz dla noworodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
nie smiejcie sie z mojej lewatywy 😁 u mnie jakos zadzialala 😁 aaa przysiady tez robilam 😁 😁 😁 😁
wlasnie po godzinie walki mala terrorystka padla 😮 jest taka drobniutka ze boje sie jej przebierac normalnie 😮
pytanie do mamusi czy sa jakies domowe sposoby zeby maluch zrobil kupe moja od godziny 12 od kiedy ze szpitala wyszla to ma pampersa jedynie ojszczanego 🤢 🤢 🤢 i martwi mnie to troszke 🤢 🤢 🤢
Emi jeśli Bianka nie wygląda na cierpiącą z powodu braku kupki to na razie się nie przejmuj 🙂 Na innym forum znalazłam coś takiego:
"...dziecko karmone sztucznie - może robić kupkę nawet co drugi dzień, ale bez wysiłku. Dzieciom, podobnie jak dorosłym zdarzają się dni bez kupki. Zalecam cierpliwość - zwłaszcza, że nic się z dzieckiem nie dzieje. Gdyby wystąpiły objawy zaparcia - stękanie, objawy cierpienia związanego z niemożnością defekacji - można jednorazowo podać czopek glicerynowy (dla poprawy sprawy). O postępowaniu w zaparciach u niemowląt piszemy w linku: http://www.forumpediatryczne.pl/md.php?name=faq_pac&file=ep&op=newindex&tid=269 ale jednorazowy incydent braku codziennej kupki na pewno o nich nie świadczy"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
doti mala sobie pierdzi i w pewnych momentach sie spina
A może zadzwoń do położnej środowiskowej?Jeśli u Was jeszcze nie była to niech przyjdzie i zobaczy 🙂 U nas przy karmieniu piersią każde pruknięcie to odrobina kupki... takiej jajecznicy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zadnych termometrow w tylek!!! Poza tm maluch nie musi robic kupy codziennie na modyfikowanym, a ten karmiony cycem moze robic albo kilka dziennie alb jedna na tydzien 😉

Marylu, nie nie zrobiloby sie w takiej sytuacji cecia tylko albo kleszcze albo proznociag... bo jak maluch jest na wychodzie nie ma juz opcji robienia cc. Wiec w PL posteowanie by bylo takie same...

A dwa nie wiedzialm, ze jeszcze ktos rozpuszcza pierdoly oobgryzaniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
a tak w razie W jak gleboko ten termometr?
ja nie wiem, nie stosowałam takich metod i raczej nie będę 🤔

Sandra, że na naturalnym może robić raz na tydzień to wiem, podobno kobiecy pokarm jest tak łatwo przyswajalny że bywa trawiony w całości więc nie ma co wydalać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka: leże na patologii wiec nie ma tu piłek .....

Marylu; mam nadzieje ze uda Ci sie szybko unormowac pokarm.Coś wiecej będę wiedziała w poniedziałek.Choć mam nadzieje ze urodze przez wekend.Nie chce kolejnych bolesnych badań,wywkłania.Chce zeby ruszyło sie samo przez wekend.
Gratulacje dla nowej mamusi.Teraz kolej na mnie i nikogo nie wpisz ze przed kolejkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki!
Ja tylko na chwilę. Jestem wykończina, bo ciągle czuwam nad małą, jest spokojna, ale ubiegłej nocy dwa razy straciła oddech na ponad 15 sekund 😞 dobrze,że mam monitor oddechu 😞 teraz siedzę jak na szpilkach i modlę się, by to się więcej nie powtórzyło 😞

Emi na MM dzieci rzadziej robią kupkę, ja mam odwrotny problem, moja na piersi robi ich kilkanaście dziennie i nie wiem, czy to normalne 🤨
A mój sposob, by pomóc dziecku się załatwić to kładę ja na brzuszku 🙂 No i ewentualnie herbatka z koperku lub rumianku.

No i w końcu mamy Tymka 😁

A chciałam wam jeszcze napisać, że mój m też się postarał i do szpitala przyniósł mi bukiet 30 wielkich, czerwonych róż, przy czym jedna w środku była z serduszkiem z cyrkoniami dla Mai 🤪
A w domu również girlandy z wózeczkami, balony i taśmy z napisami witamy w domu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agn nawet nie strasz... ja monitora nie mam żadnego i nawet nie chcę dopuszczać myśli że cokolwiek takiego może się dziać.
U nas kupek też duuuuużo, tak jak pisałam właściwie każdy pruk to trochę kupki. Podobno to normalne.
Zazdroszczę Wam strasznie takiego powitania w domku...

Dodałam zdjęcie Tymusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agn36 napisał(a):
Hej kobietki!
Ja tylko na chwilę. Jestem wykończina, bo ciągle czuwam nad małą, jest spokojna, ale ubiegłej nocy dwa razy straciła oddech na ponad 15 sekund 😞 dobrze,że mam monitor oddechu 😞 teraz siedzę jak na szpilkach i modlę się, by to się więcej nie powtórzyło 😞

Emi na MM dzieci rzadziej robią kupkę, ja mam odwrotny problem, moja na piersi robi ich kilkanaście dziennie i nie wiem, czy to normalne 🤨
A mój sposob, by pomóc dziecku się załatwić to kładę ja na brzuszku 🙂 No i ewentualnie herbatka z koperku lub rumianku.

No i w końcu mamy Tymka 😁

A chciałam wam jeszcze napisać, że mój m też się postarał i do szpitala przyniósł mi bukiet 30 wielkich, czerwonych róż, przy czym jedna w środku była z serduszkiem z cyrkoniami dla Mai 🤪
A w domu również girlandy z wózeczkami, balony i taśmy z napisami witamy w domu 🤪


to sie M. postaral....

kurcze nie fajne te utraty oddechu....ja tez mam monitor...nie bede Innych Mamus niepokoic ale na innym forum miesiac temu umarla 2miesieczne dziewczyna wlasnie przez Smierc lozeczkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Figlareczko nie wiadomo czym jest spowodowany SIDS... tak samo jak nie wiadomo czym są spowodowane bezdechy u dziecka.... nie wiem czy monitor uchroni dziecko przed śmiercią łóżeczkową. Niby może zawiadomić rodziców że dzieje się coś złego..... ale ja już miałam okazję widzieć spanikowanych rodziców którym niemowlę przestało oddychać - 4 miesięczna córka kuzynki M przestała oddychać przy drgawkach od gorączki... z nerwów nie umieli nawet sztucznego oddychania zrobić tylko chuchali dziecku w nos z 15 cm. Wołali mnie żebym im dziecko ratowała..

Agn moim zdaniem powinnaś wypocząć.. tym bardziej jak macie monitor, to na pewno usłyszysz alarm jak coś złego będzie się działo...:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pyskata28 napisał(a):
Hej Mamusie 🙂 Miałam napisać co z tym olejejm,tak więc byłam najpierw na ktg(ani skurczyka 😠 ) o 16 wypiłam ten olej,jak narazie nic się nie dzieje 😞 poza tym że boli mnie żołądek.
pisze że działa od 2 do6 h tak że jeszcze mam czas. Zrobiłam generalkę w łazience ,teraz kolej na kuchnię a potem jeszcze napiszę czy w końcu ruszyło 🙂

Ojj kochana jak u Ciebie się coś ruszy, to ja za tydzień też próbuję tego oleju rycynowego 🙂 Mam nadzieję, że coś pomoże 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka te monitory są niesamowicie dokładne. Przynajmniej z tego co sami testowalismy. Gdy tylko mały jest wyjety z lozeczka zaczyna wyć. Jak testujesz sama ręką to to samo. Ja jestem bardzo zadowolona i spokojną :-)
Sandros, ot no każdy ma inne informacje. Bo mi już dwie osoby mówiły ze kleszczy i próżni nie robią w pl. Ale też mi sie wydawało to dziwne, bo to na pewno w pewnych sytuacjach jest pomocne. A z paznokciami to beka, ale tutaj ciągle mi dają takie śmieszne rady. 🙂
Mamusiak oby coś sie ruszyło 🙂 wszyscy czekają na ciebię z rodzeniem 🙂

Odciagnelam trochę mleka,,,, co za ulga 🙂 tylko muszę uwaac żeby z laktatora zbyt często nie korzystać 🙂 Moj mały też często robi kupki, aż czasem sie nie chce przebierać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...