Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
natalia robisz jej ladna rewolujcie w brzuszku musisz zdecydowac na jedno mleko moja po hippie nie robila kupki wiec zmienic musialam i po bebilonie wszystko gra a jak u Ciebie ladnie przyjmuje NAN to zostan przy tym co do rumianku ja mojej daje przed mlekiem musisz podawac malej inny plyn niz mleko zeby sie nie odwodnila moze to byc wlasnie troche rumianku albo wode przegotowana sama lub z glukoza pewnie dlatego ci tak wojuje bo meczysz jej brzuszek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja Nadie mialam na Bebiko i nic nie narzekalam...

Deira wazne zeby uwierzyc w siebie, nie stresowac sie i nie wkrecac, choc czaem nie jest latwe.. a karmienie z piersia rzeczywiscie nie nalezy do najprostzych...
Nie ma mozliwosci praktycznie, zeby sie maluch nie najadal!! Zdarza sie to naprawde rzadko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze ja jestem spakowana 🙂
Po badaniu nic się nie ruszyło, cały czas lekko krwisty czop odchodzi i pojedyncze skurcze mnie nachodzą.. mam nadzieję, że to już długo nie potrwa 🙂

A co do karmienia, to ja miałam spore problemy z pokarmem, Jasiek w drugim miesiącu kiepsko przybierał na wadze, więc zaczęłam napędzać pokarm laktatorem... w końcu bardzo mało spałam, bo miałam, wrażenie, że cały czas z laktatorem siedzę. a mały pił moje mleko, ale z butelki.. i tak do końca 6. miesiąca.. masakra..nie wiem, dlaczego dałam się tak nakręcić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Podziwiam takie kobiety!!! Brawo Daryjka...wymeczylas sie za wszystkie czay, ale jednak mozna 🙂)

Ja nie jestem jakos mega wielce nawiedzona na karmienie piersia, ale uwazam, ze dzisisaj dziewczyny po porodzie maja wizje, ze najlepiej by bylo nakarmic cycem i zeby spalo 3h 🙂 a niestety mamy, ktore maja juz maluchy wiedza, ze tak nie ebdzie....;/

Ja mialam wrazenie, ze caly dzien nie robie nic innego jak tylko siedze z Nadia przy cycu... a teraz jzu nie ma takiej opcji.. o konkretnej godz. trzeba nadie z przedszkola odebrac, zaprowadzic.. i jakos musimy to zorganizowac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra, no ja mam właśnie takie czarne wizje, co do karmienia cycem 🙃 Wydaje mi się, że jak będę karmiła cycem co 1,5-2 godzin a Mała będzie ssała przez pół godziny to moje życie to będzie jedno wielkie karmienie 24 h na dobę 🤪 Z przerwą na przewijanie i kąpiel 😜

Daryjka, to jest nas narazie szczęśliwa brzuszkowa \"13-ka\" 😁 A na liście chyba Ciebie nie ma?

Kurczę, ale mi brzuch twardnieje na wieczór... 😮

Agnieszka, jakiego cudownego słodziaka masz na zdjęciu w profilu 🤪 Śliczna ta Twoja Majeczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A Mój mały zaczał dziwnie pić. budzi sie, pije 1 minute i zasypia.... i juz tak z 4 razy zrobił. Mam nadzieje ze w nocy nie bedzie tak robił bo padne.....

Ja tez sie balam ze z cyca nic nie przybierze. najgorsza była pierwsza noc w szpitalu. chyba 8 godzin po porodzie ani razu sie nie napił 😞 bylam przerazona. polozne polecily sciagac siare do strzykawki i mu podawac. Pomijajac jakie meczace jest to zajecie to maly kazdy 0,5ml wypluwał. dopiero na drugi dzien zaczal powoli pic.
a dzis jak byly polozne i go wazyly to pieknie przybiera, az zastanawiam sie czy nie za szybko?
9.09 wazył 3410 (urodzeniowa)
14.09 wazył 3310 (dzien 5)
17.09 wazy 3600 (dzien 8)
wychodzi na to ze tylko przez weekend przybral 300 gram,, ktoś zna jakies normy dt wagi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Marylu, dobrze przybiera. Wazne, zeby przybieral maluszek rownomiernie...
Kazdy ma swoje tempo....
Nie boj sie 🙂 Na cycku go nie spasiesz 😁


a tu się nie zgodze bo ja na cycu upasłam moją córkę hahaha taka klucha była miedzy 5 a 8 miesiącem że szok hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edith, ale teraz nie ma raczej problemow z nadwaga prawda??

Moze byc "pulpecikiem" ale wyglada to zupelnie inaczej niz w przypadku maluchow karmionych MM 🙂)

Malgosia, a jak teraz? Kiedy masz wizyte??

Ja wlasnie czytam o obrzezaniu dziewczynek.. masakra... w jakich to warunkach i jakimi metodami przeprowadzone..;//
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 ale mialam straszna noc... 😲 krzyz mi napieprzal tak mocno, ze zwijalam sie z bolu, do tego podbrzusze, az mi sie niedobrze robilo, no a do tego ciagle łaziłam na siku 🤔 co przysnelam to ten ból mnie budzil...
Zaraz jedziemy z M po odpisy aktu malzenstwa, bo nam sie pokonczyly a przeciez bedzie jakis potrzebny do rejestracji dzieciaczka...misje mamy, bo bralismy slub na spontana, tam gdzie najszybciej dali, no wiec mamy wyprawe za Poznań 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
Initram zabieraj się za opis porodu 😉 Jak sutki, dają radę? 😉 Ja mam taki nawał pokarmu teraz, że jak karmię jedną piersią to z drugiej jak z fontanny tryska 😁
Emi chyba do puki się z małą nie zgracie lepiej robić mniej mleczka i dorabiać. Chociaż wiem że to męczące... ale jednak "kase" wylewasz


Witam,

Marylu cyce jak donice 😁 😁 😁 chodzę z sutami na wierzchu, wysmarowane się wietrzą 😜 zagryzam zęby i udaję, że nie boli jak ciągnie, ale wczoraj to nawet bluzka jak ich dotykała to myślałam, że zwariuję... nie mniej, normują się już, lewy to nawet całkiem przyzwoicie wygląda, a prawy mlekiem traktuję i myślę, że damy radę 🙂 a nawal pokarmu to już tuż tuż 😉

pierwsza noc w domu za nami 🙂 początek zapowiadal się ciężki, ale o 1 maluch zasnął, pobudka o 4 na krótkie ciumkanie i potem pociągnął do 7.30... teraz też spi już prawię godzinkę, więc mam chwilkę dla siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry. Spaaaaaać mi się chce... kolejna ciężka noc przez alergię młodego... już mnie to wkurza bo nie mam pojęcia od czego to. Myślę że to jakieś chwasty rosnące w ogrodzie za domem, bo kilka dni tam nie łaził to nic mu nie było a wczoraj poszedł z prababcią i znów go na noc zsypało 🥴

Lusia śpi od 20 minut, zobaczymy jak długo jeszcze... wstała dziś przed 7 😉 Chyba mamy jakiś kryzys cyckowy, bo ssać chce cały czas... aaaaaaaaaaaa już się budzi.....

a nawał pokarmu przeszedł mi już dawno a dalej z cycków sika na odległość jak Mała zaczyna ssać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nio masakre macie z ta alergia, a maly to pewnie drapie sie niesamowicie 😞(

U nas od rana kaszel Nadii. ale co tu sie dziwic.. jak chodze a tu ciagle dzieciai z prawa i z lewa kaszla na mnie w przedszkolu. ;///

Maz dzis stwierdzil, ze nie mam rodzic w tym tygodniu, bo on am duzo pracy 🙂) Dzieki tej 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
My mamy termin na jutro 😞 Zwariuję z tego czekania 😞 Wszystko przygotowane, już mi się wózek stojący w kącie opatrzył normalnie 😁 a młody się spóźnia...
W czwartek mam wizytę, pewnie na 27 ustalimy wywoływanie w Pleszewie jak ten rozbójnik do wtedy nie wyjdzie.
M pojechał na grzyby, jestem sama w domu, jak fajnie 🙂 Tylko nie mam pomysłu co ze sobą zrobić, tak poza tym to lenistwo, hihi 😁 Poszłabym gdzieś, zrobiłabym coś, ale od wczoraj czuję się jak niepełnosprawny paralityk - wszystko boli, kolana, krzyż, a jak chodzę to mam wrażenie, że w brzuchu niosę stos kamieni a nie dziecko....
Ponarzekałam sobie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...