Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Inirtam gratulacje i wytrwalosci, sutki sie zagoja i bedzie dobrze 🙂
Sandra co czytasz,ja czytalam o obrzezaniu i sytuacji dziewczynek w Somali "Kwiat Pustyni" super ksiazka.
A my po sniadanku i dzis w planach wyjscie w trojke,zobaczymy jak to ogare bez pomocy tatusia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam się i ja 🙂

Wczoraj jak wybyłam na 16 do gina tak przyjął mnie dopiero o 19 ;/ taki miał zawalantus... a później z mężem wyskoczyliśmy na małe niezdrowe jedzonko i prosto w kimono... tak więc dzień zleciał 😁

Gin powiedział że szyjka bez zmian ( i nie chce się ruszyć;/), zrobił mi ktg i powiedział że macica się \\\\\\\'stawia\\\\\\\'... no i jakieś pojedyncze małe skurcze się rysują ale to są te przepowiadające, i w ogóle ich nie czułam 😮 kazał mi dzisiaj przyjść do szpitala około 17, bo ma dyżur i sprawdzi przepływy u małego, bo wczorajszy sprzęt to pożal się boże 😁 tak więc dzisiaj znowu się z nim widzę...

\\\\\\\'do porodu jak stąd do nieba... ale nie znasz dnia ani godziny kiedy Cię weźmie\\\\\\\' słowa mojego gina 😁 tak więc coś czuję że mój maluszek będzie jednak październikowy...
jak nic nie ruszy do 27.09 mam przyjść na IP i zostanę w szpitalu aż do porodu... 😮 tydzień po terminie mam się jeszcze kulać z brzuchem po domu... szok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
U mnie kolejny ładny dzień ,a ja nie mogę się jakoś wygramolić z dziećmi na dwór. 😞
Włączyłam pralkę , coś porobię póki mała śpi.
U nas jeżeli chodzi o karmienie piersią to już się po mału docieramy , mała je co 3 godzinki , a tak to śpi . Pije z pól do godziny jak chce się troszeczke poprzytulac to sobie wydłuża pobyt przy cycuchu 😁
Zaczyna już mieć chwile czuwania leży wtedy w łóżeczku i się rozgląda.
Kupiłam jej tą pozytywke co mi się tak podobała i jestem mega zadowolona mała słucha jej i nawet zasypia.
Teraz czekam na dostawę rożka bo też zamówiłam myślę ,że się przyda.
A zapomniałam Wam powiedzieć ,że moja mała miała 7 pkt. w skali apgar bo była dwa razy obwinięta pępowiną w koło szyjki . Jestem mega zła na gin że nie wychwyciła tego na usg.
Uciekam coś porobić miłego dnia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O słodka bezsenności, że tak to poetycko ujmę... 😠 Spałam 3 godzinki z przerwami. Wstałam o 4 i od rana sprzątnęłam w kuchni, zdjęłam pranie z wczoraj, wstawiłam już drugie pranie, wysłałam parę zaległych maili, poprasowałam, umyłam podłogi w kibelku, łazience i w korytarzu.
To jedyny plus bezsenności. Mam wszystko zrobione i teraz mogę się byczyć. Brzuch i krzyż mnie napieprzają, a Natka tak się przeciąga, że aż mi łzy z bólu wyciska... Ja chcę rodzić... 😉

Inirtam, super, że dobrze Ci idzie z karmieniem 🙂 Ból sutków minie, nawał minie i wszystko się unormuje 🙂 Szykuj też kapustę do okładów 😁

Emaleth, też czytałam tę książkę i film widziałam. Widziałam też film dokumentalny. Dla mnie to okrutne i nie do przyjęcia okaleczanie dziewczynek i później kobiet. Pomijam fakt, że często to się kończy zakażeniem i śmiercią, bo np w krajach afrykańskich jest to robione na przykład kawałkiem stłuczonej butelki przez tzw. szamanów... Aż mnie ciary przechodzą jak sobie przypomnę zdjęcia z obrzezania dziewczynek... Poza tym nie wyobrażam sobie, jak to jest być tam prawie całkowicie zszytą z małą dziurką na oddawanie moczu... 🤢 🤢 🤢

Doti, a może zróbcie Matiemu testy alergiczne. To jest idealny czas na ewentualne testy a potem odczulanie. Bo z czasem taka alergia może się nasilić.

Mixi, jak ja się boję właśnie tego owinięcia pępowiną... 😞 Dobrze, że z Wiki jest mimo tego wszystko dobrze. A z tego co mi ktoś kiedyś mówił, to nie zawsze widać na usg, że pępowina owinięta jest wokół szyi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inirtam czekamy na relacje z porodówki 🙂
Deira współczuje tej bezsenności ;/ ...ja też się długo z nią męczyłam... ale teraz, w nocy śpię jak zabita... ostatnio nawet tylko raz wstaje do wc... wczoraj jak położyłam się o 22 tak spałam do 9... jednym słowem czuje się jakbym w ogóle w ciąży nie była 😁 i zaczyna mnie to irytować...

chciałabym coś zacząć robić... jakieś porządki itp... ale rodzice mieli nocke w pracy i nie chce ich budzić... i człowiek taki zmulony na maxa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusia, współczuję tego dyskomfortu 😜 Ja miałam w tym roku remont kibelka i robiłam wszystko, by w pracy pozałatwiać wszystkie "ciężkie sprawy", ale nie zawsze się udawało. Zdarzało się, że wracałam do domu a tu nagle czuję, że mi się chce i to jak... 🙃 A w kiblu dwóch chłopa kładzie kafle i wiem, że wyjdą stamtąd za 3-4 godziny 🤪 Nawet nie pytaj jak sobie radziłam z takimi sytuacjami, bo to traumatyczne przeżycia, hehe 🙃 🙃 🙃

A jeden z moich kotów ocipiał 🙃 Przywlekł mi w zębach jak pies jakiś sznurek i siedzi teraz nad nim i drze japę, że chce, abym się z nim bawiła tym sznurkiem 🤪 A mnie brzuch tak boli... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira napisał(a):
A jeden z moich kotów ocipiał 🙃 Przywlekł mi w zębach jak pies jakiś sznurek i siedzi teraz nad nim i drze japę, że chce, abym się z nim bawiła tym sznurkiem 🤪

Hahaha ja miałam tak samo wczoraj wieczorem ze swoim kotem 😁 Tylko on zawsze zabiera cukierki z miseczki i czeka aż mu rzucę na korytarz 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My wrocilismy z odpisami aktu malzenstwa i z glowy jedna sprawa 🙂 pogoda jest super, ale kurka nie mam sily na spacer isc... krzyz mnie nadal boli jak na okres, no wiec siedze i sie nie ruszam 🙂

bardzo sie ciesze, bo moja siostra miala w czw ostatnia chemie, porobili jej badania i jak na razie sa postepy - chloniaki sie cofaja 🙂 🙂 za 3 tyg ma jakies jeszcze badania pod tym katem i sie zobaczy czy na razie bedzie spokoj czy jakies inne leczenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
odpadł mi czop 🤪 albo tylko mi się wydaje że to czop... 😁

możliwe że po wczorajszym badaniu coś ruszyło?! w sumie mój gin powiedział że to badanie może zaboleć... no i troszkę zabolało... a dzisiaj taka galaretka brązowa się wydaliła 😮
ale brzuch ani drgnie... nic nie boli...
dziwne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Isa może być czop... ja miałam takie bolesne badanie w poniedziałek a w środe ruszył czop.. w czwartek wody.. w piątek maluch już był z nami 😜

na szybko mogę Wam powiedzieć, że miałam poród na wesoło!! zajebista ekipa mi się trafiła 🙂 w dodatku mnie humor w stresie nie opuszcza podobnie jak joker z ryja nie schodzi... więc mieli niezłą polewkę ze mnie, a i mnie to pomogło... jedną chwilę zwątpienia miałam, ale anestezjolog szybko doprowadziła mnie do pionu... pomogło to na tyle, że nie zdążyli ze znieczuleniem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Isa, spoko mi wczoraj tez odszedl kolejny kawalek 🙂 i dupa blada ;//

Tusia, no chyba zaczekam na Ciebie i juz ;D Jakos dzis mam dobry humor i sie nie spinam tym, ze termin coraz blizej 🙂
Nie ma opcji zeby nie wyszla 🙂)

Ja sie zaraz ruszam po Nadie do przedszkola, pozniej obiadeiro i uciekamy na plac zabaw, bo szkoda naprawde taka pogode marnowac 😁

Torba jeszcze wali trampkami szwagra, wiec stoi i sie wietrzy na oknie...

Na wieczor przebrzydla robota nas czeka..;// Wino nie chce nam pracowac ;// Wiec wszystko musimy sciagnac z butli.. wywalic te owoce, dodac na nowo drozdze i mam nadzieje, ze sie ruszy pierunstwo, bo sie zaplacze.. jak cala moja robota poszla na marne

Ciekawe jak Nadia zakonczy ten tydzien przedszkola, bo juz dzisiaj niefajnie pokaslywala rano, ale jednak ja zaprowadzilismy, bo co z tego, ze ja ja zostawie w domu.. Jak od srody co z nia ide ZDROWA do przedszkola, to dzieciaki na nia kaszla caly czas, a mama obok nie raczy powiedziec, zeby laskawie pyszczoch dzieciak zaslonil ;//
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
...albo to tylko takie wydzieliny... aaa sama już nie wiem...
nie chce się nakręcać bo nic a nic mnie nie boli... (chyba że, jak zaboli to raz a porządnie 😁 )
po wczorajszym badaniu trochę mnie brzuch pobolewał ale udało mi się zasnąć i dzisiaj jak ręką odjął...

Karolka super że wszystko wraca do normy u Siostry! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super, i trzymam mocno kciukasy, zeby wszystko toczylo sie w jak najlepszym kierunku. Duzo zdrowka dla siostry!!!

U mnie Iza to samo 🙂 Gluty o nieokreslonym pochodzeniu 🙂) i jak z tym do ludzi 😉) hehe...
Kurde slonce przyswiecilo i mi chyba na mozg pada 🙂

Oki kobitki uciekam po Nadusie do przedszkola 🙂 Buziole!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was 🙂
Nie miałam inrternetu od soboty i mam troche nadrabiania 🙂
Ja nadaal 2w1 😞( eh.. zwariuje...
Gratulacje dla Nowych mamusiek i ich kruszynek 🙂
..z tymi przeterminowanymi łaćzę sie w desperacji 🙂
Wszystkiego dobrego w dalszym rozpakowywaniu 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześc dzieczyny 😉

Jestem przyszłą grudniową mamusią ale pisze u Was w sprawie macierzyńskiego bo pewnie to juz macie za sobą pozałatwiane... mianowicie chodzi mi o to gdzie i jakie papiery trzeba składać żeby pozniej po porodzie dostać macierzyńskie no i ile czasu mniej wiecej przed porodem bo to mnie najbardziej interesuje zeby pozniej nie przepadło to wszystko :/ dodam ze umowa skoczyla mi sie ostatniego sierpnia ale przelduzona jest do dnia porodu... jesli moze ktoras odpisac w wiadomosci prywatnej zebym pozniej nie musiala szukac w watku albo zawracac jeszcze raz głowe 😉

Z góry dziekuje, gratuluje już wrzesniowym mamusiom i przyszłym życze szczesliwego rozwiazania 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj coś Tymusie protestują... tylko jeden postanowił się wykluć 😁 no dziewczyny bo kolejka stoi...

mój M padnie z wrażenia... wyprałam jego 3 pary butów... 😁
a robiąc porządki w szafie, stwierdziłam, że on ma już niezłą kolekcję obuwia... 😮 ...ale on i tak co roku twierdzi że nie ma w czym chodzić...

Karolka z jednej strony Ci zazdroszczę że coś tam odczuwasz (jakieś boleści itp.) bo to objaw że coś się tam zaczyna dziać... ale z drugiej strony nie chciałabym się męczyć z takimi bólami... mam nadzieję, że u mnie to taka cisza przed burzą i jak mnie coś złapie to raz a porządnie i będzie po wszystkim 😁
Sandra to jedziemy na jednym wózku 😁 coś się dzieje ale co?! to trudno określić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
basia89 napisał(a):
Cześc dzieczyny 😉

Jestem przyszłą grudniową mamusią ale pisze u Was w sprawie macierzyńskiego bo pewnie to juz macie za sobą pozałatwiane... mianowicie chodzi mi o to gdzie i jakie papiery trzeba składać żeby pozniej po porodzie dostać macierzyńskie no i ile czasu mniej wiecej przed porodem bo to mnie najbardziej interesuje zeby pozniej nie przepadło to wszystko :/ dodam ze umowa skoczyla mi sie ostatniego sierpnia ale przelduzona jest do dnia porodu... jesli moze ktoras odpisac w wiadomosci prywatnej zebym pozniej nie musiala szukac w watku albo zawracac jeszcze raz głowe 😉

Z góry dziekuje, gratuluje już wrzesniowym mamusiom i przyszłym życze szczesliwego rozwiazania 😉


Basia ja niestety nie orientuje sie jak to jest, jesli umowa konczy sie z dniem porodu...orientuje sie tylko w temacie macierzynskiego przy umowie o prace na czas nieokreslony, wiec nie pomoge...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
isa8 napisał(a):

Karolka z jednej strony Ci zazdroszczę że coś tam odczuwasz (jakieś boleści itp.) bo to objaw że coś się tam zaczyna dziać... ale z drugiej strony nie chciałabym się męczyć z takimi bólami... mam nadzieję, że u mnie to taka cisza przed burzą i jak mnie coś złapie to raz a porządnie i będzie po wszystkim 😁


no wlasnie moja siostra mi opowiadala, ze u niej cala akcja rozkrecala sie az tydzien 😮 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dla zainteresowanych 😜 moja historia w odpowiednim wątku 😜
lojalnie uprzedzam, że się dość rozpisałam 😜 😁 😁 😁

do mamuś: czy Waszym maluszkom też marzną rączki? mój ma prawie cały czas zimne, a czasem aż sine z zimna... mówili, żeby rękawiczek nie zakładać, więc chowam je w rękawy... mimo, że lekarka mi powiedziała, ze tak może być, to mnie to jakoś niepokoi... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
dla zainteresowanych 😜 moja historia w odpowiednim wątku 😜
lojalnie uprzedzam, że się dość rozpisałam 😜 😁 😁 😁

do mamuś: czy Waszym maluszkom też marzną rączki? mój ma prawie cały czas zimne, a czasem aż sine z zimna... mówili, żeby rękawiczek nie zakładać, więc chowam je w rękawy... mimo, że lekarka mi powiedziała, ze tak może być, to mnie to jakoś niepokoi... 😞

Sorki ze sie wtrace 😉
Moj Synek tez tak mial i mi lekarz mowil ze u dzieci do 3miesiecy jest to jak najbardziej normalne. Chodzi o termoregulacje. To sie nabywa z czasem.
Olaf mial raczki jak lod nawet jak przykrywalam. A pozniej juz bylo coraz lepiej, wiec moze u Was to to samo? 🙂 Mysle ze nie masz sie czym martwic 🙂
Powodzenia wszystkim Brzuszkom i Gratulacje dla tych tulacych juz swoje dzidziusie 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
dla zainteresowanych 😜 moja historia w odpowiednim wątku 😜
lojalnie uprzedzam, że się dość rozpisałam 😜 😁 😁 😁

do mamuś: czy Waszym maluszkom też marzną rączki? mój ma prawie cały czas zimne, a czasem aż sine z zimna... mówili, żeby rękawiczek nie zakładać, więc chowam je w rękawy... mimo, że lekarka mi powiedziała, ze tak może być, to mnie to jakoś niepokoi... 😞


Moja mała tez ma zimne raczki caly czas...polozna mowi ze to normalne..
A tak w ogole to dzien dobry 🙂
Dzis bylysmy na spacerku i mała teraz śpi...jutro ma znow byc zalamanie pogody a potem znow niby lato 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...