Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mixi mi w szpitalu pielęgniarka z noworodków powiedziała, że po karmieniu piersią nie musi się odbijać... jeśli się odbije, to dobrze...ale jak przez dwie minuty nie, to nie... tylko potem trzeba obserwować czy się właśnie ulewa...
mojemu jak się nie odbije to biorę go na chwilę do "poziomu" i potem znów na ramię... zazwyczaj działa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 😉 witam sie tak późno bo mały cały dzień nie dawał spokoju....
Agn sucha skórkę mój mały też ma (a przed terminem urodzony). Szczegolnie na rączkach i po bokach brzuszka. Nacieram oliwką, chociaż słyszałam że oliwka to słabo na to pomaga.... tyle że nie chce go jeszcze kąpać w oillan lub oilatum bo ta skórka to aż taka straszna nie jest... W każdym razie jak się pogorszy to kosmetyki czekają.
Daryjka trzymamy kciuki
buffy najlepszego z okazji rocznicy
karolka 3mam kciuki!
natalia Majeczka słodko wygląda 😉 i jak najedzona to taka zadowolona 🙂
malgosia1986 3mam kciuki!
isa czekamy na info o Szymku 😉
pati 3mam kciuki 🙂
mixi ja malego dosc sporo nosze po karmieniu i odbija zazwyczaj. A jesli go nie ponosze, to ulewa 😞

Co do brzucha po porodzie to ja ze szpitala z prawie płaskim 😁 za to waga mi spadła dokładnie o tyle co ważył mały...
Dziś się znów zważyłam i waga zaczeła spadać. Zgubiłam 9kg. nawet nie wiem kiedy. Zostało jeszcze 6kg.
Co do macicy, to dzień po porodzie kilka położnych badało mi brzuch z niedowierzaniem jak macica jest nisko. Jakiś ewenement 😁 a ja po prostu mam samo ćwiczący brzuch. Teraz jest płaski, ale brakuje mięśni 🙃 Ciekawa jestem tylko kiedy ta linia zniknie? i mój pępek jest wciąż dość dziwny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ah no i zapomniałam dodać... laski tyle pisałyście że będziecie rodzić jednego dnia i chyba się sprawdzi 🤪

Do Mamuś: mój mały zaczał dziwnie pić mleczko. Pije minutę, robi przerwy, znów pije, śpi, płacze, pije- i tak 40min szaleństwa. Kończy się okropnym rykiem i znów mógłby do cyca. Teściowa mi gada że on się bawi, i że już go nauczyłam "wiszenia" na cycu. Nie wiem co robić, bo właściwie w każdym momencie on chce cyca i nie ma końca. Czy wasze maleństwa też tak robią??
Na dodatek teściówka ciągle go nosi na rękach, cały dzień- i wtedy fajnie potrafi spać. A w nocy ja mam sajgon 😞 tylko ona mnie nie słucha i nie chce go kłaść 😞 a ja ciągle płaczę bo chciałabym mieć tu moją mamę 😞
Ahhh i moja rana nic się nie polepsza, dostałam dwa antybiotyki w razie zakażenia. Boje się że mogą szkodzić małemu, ale tak cierpie z tą otwartą dziurą że wole je brać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane mi cos brzuszek szwankuje wiec najpierw pisze bo jak czytam to pozniej nie moge odpisac
wyczytalam ze u karolki daryjki izy i pati sa jakies postepy wiec trzymam kciuakasy 🙂
a ja w koncu dostalam sie z mala do lekarza lekarka stwierdzila ze mala jest zdrowym i silnym noworodkiem 🙂 kazala tylko kupic sol morska zeby katarek schodzil 🙂 od piatku przybrala 200 g teraz sobie wazy 4 kg 🙂 i zaczela pic wiecej mleczka juz nie starcza 90 ml ale wypija dobre 120 ml 😮
mixi mojej sie srednio odbija i tez ulewa ale jak jej sie nie chce odbic to klade ja na brzuszku chwila moment i beka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marylu współczuję CI strasznie tej rany 😞 dziwne że Ci nie zszyli tego jeszcze raz.... Domyślam się, że teściowa Ci pomaga właśnie przez to że Cię boli, inaczej nie dałabyś jej tak nosić Krzysia. Moja teściowa też nie daje Laurze poleżeć w łóżeczku czy w wózku.
Z tym wiszeniem na cycu to nie bardzo pomogę, ale wydaje mi się że Krzyś może potrzebować bliskości z Tobą. Może spróbuj położyć się z nim na cały dzień do łóżka i niech sobie cyca ile chce aż się zaspokoi? A jak nie to może daj mu smoczka? Ja chciałam smoczka uniknąć ale Mała też tak chciała ssać cały czas a później wymiotowała z przejedzenia.

Mixi u nas z odbijaniem to tak różnie jest, ale jak nie odbije to prawie zawsze ulewa na leżąco.

Emi a mi położna mówiła, że u dziecka furkocze w nosku bo jak ulewa to i noskiem leci i potem zostaje troszkę. I u nas to się sprawdza - katarek u takiego maleństwa zazwyczaj jest rzadki i wypływa z noska a resztki pokarmu zalegają głębiej. Stąd między innymi kichanie 😁

Tak piszecie o tej wadze... ja mam tylko 1kg więcej niż przed ciążą czyli 67kg. Planuję schudnąć do 58-60 żeby mieć optymalną wagę. Po okresie połogu zamierzam chodzić raz w tygodniu na pływalnię a od poniedziałku wprowadzam jakiś domowy zestaw ćwiczeń ba brzuch. Potrzebuję tylko porady jakimi ćwiczeniami najlepiej wzmocnić mięśnie brzucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ehh dzwonił do mnie właśnie jakiś koleś i chciał mnie naciągnąć na kolekcjonowanie czegoś w stylu Świata Wiedzy..... ciężko mu było gadać ze mną hehehe

Lecę szykować kąpiel dla Lusi a potem reszta wieczornych obowiązków i do spania... dobranocka :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti, co do ćwiczeń na brzuch to absolutnie rewelacyjna jest "szóstka weidera". Ale trzeba ćwiczyć regularnie i pilnować tej dyscypliny. Ja po 3 miesiącach ćwiczeń byłam bardzo zadowolona i z mocy mięsni i z wyglądu płaściutkiego brzucha (choć zdarzały mi się pojedyncze dni wagarów w ćwiczeniach 😜 ). Ale nie wiem na ile można je ćwiczyć w okresie połogu. Może skonsultuj to z ginem albo położną.
Tu masz linka do rysunku "szóstki" (ja sobie ten rysunek druknęłam i pilnowałam ilości powtórzeń i serii zgodnie z harmonogramem: SZÓSTKA WEIDERA

Idę pooglądać coś z moim M w tv, a potem chyba się położę. Dziś w nocy raczej mi nie grozi poród, bo poza bólem brzucha nic mi nie dolega, co byłoby przepowiadaczem... 😞
Spokojnej nocki, Brzuszki i Mamuśki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czy wiecie moze mamusie czym rozni sie bebilon HA a pepti ? czy zaszkodze malej zmieniajac na pepti? czytam o tym w necie kobitkisie wypowiadaja ze nie zaszkodzi poprostu jeden z nich ( nie pamietam ktory ) ma czegos mniej i tyle. Bebilony HA nie moge wszedzie znalezc poza tym cena tez jest kosmiczna ponad 40 zl za 450 g ? pomozcie 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti dzieki za rady, tutaj to mają na wszystko inne zwyczaje. Teraz ta rana będzie zarastać przez ziarniocowanie? wiec nie wiem jak bedzie wygladac 😞 a reszta gdzie szwy się trzymają wygląda fantastycznie.
Teściówka niby pomaga, ale w domu nic nie ogarnia 😞 ciagle mi zwraca uwage na temat dlugosci karmienia, a potem nosi go cale dzien 😞
smoczka probowałam dawać ale mały krztusi sie i wypluwa.

Biorę od dziś dwa antybiotyki na raz 😞 to jakaś tragedia. Mam nadzieje że małemu nic nie będzie od tego 😞

Ciekawe ile brzuszków się dziś rozpakuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Bebilon HA 1 hipoalergiczny przeznaczony jest dla niemowląt, u których istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia alergii na białka mleka krowiego. Jeżeli jednak u dziecka wystąpią objawy alergii, należy zasięgnąć porady lekarza. Lekarz przepisze dziecku odpowiedni preparat mlekozastępczy o znacznym stopniu hydrolizy białka.

Bebilon Pepti 1 zawiera prebiotyki(galaktooligosacharydy i fruktooligosacharydy w ilości 0,8 g/100 ml)– węglowodany o charakterze błonnika zbliżone składem do oligosacharydów zawartych w mleku kobiecym, które sprzyjają utrzymaniu właściwej mikroflory jelitowej, typowej dla okresu karmienia piersią.
Do postępowania dietetycznego w przypadku:
• alergii na białko pokarmowe, w tym białko mleka krowiego i białko soi,
• niedoborów disacharydaz (częściowa nietolerancja laktozy i sacharozy),
• przewlekłej biegunki,
• choroby trzewnej,
• postępowania diagnostycznego w wykrywaniu alergii
na białka pokarmowe,
• postępowania zachowawczego u dzieci ze zwiększoną predyspozycją do alergii pokarmowej,
• kolka.
Bebilon Pepti 1 należy stosować zgodnie z zaleceniem i pod nadzorem lekarza.

Jednym slowem bebilon HA to mleko o zmniejsonej zawartosci lancuchow wchodzacych w sklad bialek mleka, a Bebilon pepti, to juz nie mleko, ale nazwijmy wyrob o skladzie podobnym do mleka kobiecego.
\
Emi. nie obraz sie , ale moim zdaniem troche przesada z tak czestymi zmianami mleka u TAK malego malucha...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):

Bebilon HA 1 hipoalergiczny przeznaczony jest dla niemowląt, u których istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia alergii na białka mleka krowiego. Jeżeli jednak u dziecka wystąpią objawy alergii, należy zasięgnąć porady lekarza. Lekarz przepisze dziecku odpowiedni preparat mlekozastępczy o znacznym stopniu hydrolizy białka.

Bebilon Pepti 1 zawiera prebiotyki(galaktooligosacharydy i fruktooligosacharydy w ilości 0,8 g/100 ml)– węglowodany o charakterze błonnika zbliżone składem do oligosacharydów zawartych w mleku kobiecym, które sprzyjają utrzymaniu właściwej mikroflory jelitowej, typowej dla okresu karmienia piersią.
Do postępowania dietetycznego w przypadku:
• alergii na białko pokarmowe, w tym białko mleka krowiego i białko soi,
• niedoborów disacharydaz (częściowa nietolerancja laktozy i sacharozy),
• przewlekłej biegunki,
• choroby trzewnej,
• postępowania diagnostycznego w wykrywaniu alergii
na białka pokarmowe,
• postępowania zachowawczego u dzieci ze zwiększoną predyspozycją do alergii pokarmowej,
• kolka.
Bebilon Pepti 1 należy stosować zgodnie z zaleceniem i pod nadzorem lekarza.

Jednym slowem bebilon HA to mleko o zmniejsonej zawartosci lancuchow wchodzacych w sklad bialek mleka, a Bebilon pepti, to juz nie mleko, ale nazwijmy wyrob o skladzie podobnym do mleka kobiecego.
\
Emi. nie obraz sie , ale moim zdaniem troche przesada z tak czestymi zmianami mleka u TAK malego malucha...

dzieki Sandra wiem ze przesada chociaz moja kuzynka ma synka 5 tygodni i mleko zmieniala 4 razy az za 5 sie udalo 🙂 no nic trzeba bedzie zostac przy ha, masakra z tymi mlekami.
A hippa musialam zmienic bo nie robila kupy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przepraszam że się wtrące, Emi Bebilon HA jest dla dzieci u których występuje ryzyko alergii bo np. któreś z rodziców jest alergikiem a Bebilon Pepti jest preparatem mlekozastępczym przeznaczonym dla dzieci z już stwierdzoną przez lekarza alergią. Więc jeżeli Ty, Twój M. albo ktoś z najbliższej rodziny jesteście alergikami to ok ale jeżeli w rodzinie nie ma alergików to moim zdaniem nie jest Ci potrzebne mleko "HA", bo one zawsze będzie droższe. Mój synek ma alergie na białko mleka, białko jajka i kilka innych rzeczy i on pije Bebilon Pepti od 4 miesiąca życia dlatego jestem troszkę w temacie 🙂 Może za jakiś czas spróbuj znowu zmiany mleka np na NAN albo Bebiko, one kosztują w granicach 20 zł za 400 g więc jakby nie było masz 2 w cenie jednego Bebilonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mixidixi napisał(a):
Hej mam pytanie do dziewczyn które urodziły .
Czy Waszym dzieciom się odbija po jedzonku ?
Bo Wiktorii się wogóle nie odbja i ulewa co prawda nie zawsze ale dośc często 😞


Moja zawsze odbija...nawet ją trzymam czasami do 10minut ale odbije,jak nie odbija to wtedy też uleje..karmie ją oczywiscie modyfikowanym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
Hej 😉 witam sie tak późno bo mały cały dzień nie dawał spokoju....
Agn sucha skórkę mój mały też ma (a przed terminem urodzony). Szczegolnie na rączkach i po bokach brzuszka. Nacieram oliwką, chociaż słyszałam że oliwka to słabo na to pomaga.... tyle że nie chce go jeszcze kąpać w oillan lub oilatum bo ta skórka to aż taka straszna nie jest... W każdym razie jak się pogorszy to kosmetyki czekają.
Daryjka trzymamy kciuki
buffy najlepszego z okazji rocznicy
karolka 3mam kciuki!
natalia Majeczka słodko wygląda 😉 i jak najedzona to taka zadowolona 🙂
malgosia1986 3mam kciuki!
isa czekamy na info o Szymku 😉
pati 3mam kciuki 🙂
mixi ja malego dosc sporo nosze po karmieniu i odbija zazwyczaj. A jesli go nie ponosze, to ulewa 😞

Co do brzucha po porodzie to ja ze szpitala z prawie płaskim 😁 za to waga mi spadła dokładnie o tyle co ważył mały...
Dziś się znów zważyłam i waga zaczeła spadać. Zgubiłam 9kg. nawet nie wiem kiedy. Zostało jeszcze 6kg.
Co do macicy, to dzień po porodzie kilka położnych badało mi brzuch z niedowierzaniem jak macica jest nisko. Jakiś ewenement 😁 a ja po prostu mam samo ćwiczący brzuch. Teraz jest płaski, ale brakuje mięśni 🙃 Ciekawa jestem tylko kiedy ta linia zniknie? i mój pępek jest wciąż dość dziwny.


ja też mam jeszcze linie a schudłam do wagi sprzed ciąży ale flaczek jest :-/ jutro ide po galoty wyszczuplajace choc Bartek powiedzial ze nie musze 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia23ona napisał(a):
mixidixi napisał(a):
Hej mam pytanie do dziewczyn które urodziły .
Czy Waszym dzieciom się odbija po jedzonku ?
Bo Wiktorii się wogóle nie odbja i ulewa co prawda nie zawsze ale dośc często 😞


Moja zawsze odbija...nawet ją trzymam czasami do 10minut ale odbije,jak nie odbija to wtedy też uleje..karmie ją oczywiscie modyfikowanym


Przepraszam że Wam się wtrącę, mój Synuś też nie odbijał przez pierwszy miesiąc (tzn robił to, ale bardzo sporadycznie) za to ulewał bardzo i lekarze kazali mi trzymać go nawet do 20 min - ręce mi czasem opadały... Ale teraz to się unormowało i odbija mu się prawie zawsze, ulewa też ale już mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...