Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mixidixi napisał(a):
Ja karmie moją jak się sama obudzi ,ale przeważnie jest to co 3 godzinki , rzadko uda jej się przespać 4 .
Ale jakoś nie przeszkadza mi to , nawet w nocy jakoś to znoszę 🙂
Moja mała przybiera na wadze i śpioszki 56 już zaczynają być małe .
Myślałam ,że mam tyle ciuchów ,a tu teraz wychodzą mi braki , no ale cóż jakoś sobie musimy radzić 🙂


ja też karmię, gdy maluch sobie tego zapragnie 😉 zdarza się, że muszę go wybudzać, co 3h, bo kazali mi go karmić nie rzadziej niż co 3h.... ale też jest tak, że budzi się co godzinę i ciumka 10min....
na nas jeszcze wszystko duuuuużo za duże 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, dzięki 🙂 Pocieszyłyście mnie z tym karmieniem, bo ja już miałam czarne wizje, jak w dzień karmię co 1,5 godziny a w nocy co 3 godziny, cyce mam do ziemi jak krowie wymiona i po tygodniu wyglądam jak zombie z niewyspania 🙂 Może nie będzie tak źle 🙂

Daryjka, WIELKIE GRATULACJE! 🤪 Dużo zdrówka dla Ciebie i Emilki! 🙂
Dobrze, że lekarze odpowiednio wczesniej zareagowali i zrobili Ci cc. Ja z tych właśnie powodów jestem zakwalifikowana do cc od razu. Blizna mogłaby się rozejść i dziecko urodziłoby się do jamy brzusznej, a to już stan zagrożenia życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobitki, wiem, ze sie powtarzam, ale dzis popoludniu wybieram sie z mezem do szpitala w ktorych chce rodzic, zbye sprawdzili ktg i usg dzidzi (termin na jutro) i zastanawiam sie (bo wczesniej nie bylam i nie załatwialam takich spraw) jak to jest na izbie przyjkec takie cos robia czy jak pojdziemy na izbe przyjec skieruja nas do gory na oddzial i tam jaksi lekarz zrobi mi badania, czy zatrzumuja w szpitalu w takim przypadku czy jak? martwie sie i boje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski 😉
ja zdycham od tych antybiotyków, tak mnie żołądek i jelita skręcają 😠 ale mam nadzieje ze to pomoze 🥴
ciekawe jak u karolki akcja postepuje, dlugo sie meczyla z tymi skurczami... 🤢
deira moj w nocy potrafi sie karmic co godzine 😉 i nie mam ttu nic do gadania. I tak: wyglądam jak zombie i a brodawki wielkie jak u krowy 😠
efek -poczatek porodu. chyba dosc typowy 😉
daryjka gratulacje dla dzielnej mamusi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Efek nie ma sie co denerwowac szyjka sie rozwiera i stad te podbarwienie brazowe...
Gdyby plamienie bylo zywoczerwona jasna krwia, to wtedy nalezy sie zglosic koniecznie na IP...

Daryjka, gratulacje!!!

Deira, jedynie jesli maluszek ma zoltaczke warto go wybudzac, , bo wtedy szybciej spada bilirubina...
a tak to karmimy na zadanie 😁

Szczesliwamama zalezy od szpitala, u nas robia badania na dole na IP i jesli cos jest niepokojacego to wtedy kieruja na oddzial.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szczesliwamama napisał(a):
Kobitki, wiem, ze sie powtarzam, ale dzis popoludniu wybieram sie z mezem do szpitala w ktorych chce rodzic, zbye sprawdzili ktg i usg dzidzi (termin na jutro) i zastanawiam sie (bo wczesniej nie bylam i nie załatwialam takich spraw) jak to jest na izbie przyjkec takie cos robia czy jak pojdziemy na izbe przyjec skieruja nas do gory na oddzial i tam jaksi lekarz zrobi mi badania, czy zatrzumuja w szpitalu w takim przypadku czy jak? martwie sie i boje

Szczesliwamama, wszystko zależy od szpitala. U nas na SOR (Szpitalny Oddzial Ratunkowy) jest Izba Przyjec ginekologiczna i od razu tam kierują kobitki w ciąży i z innymi problemami ginekologicznymi, nie na oddział. Mnie jak przyjmowali w 15 tc, gdy trafilam tam z krwawieniem, to na SOR-e ginekologicznym zbadali mnie w gabinecie (mieli tam wszystkie niezbędne aparaty), tam założyli mi kartę choroby i dopiero potem przewieźli na wózku na oddział.

Marylu, Ty mnie nie strasz 😜 Bo zaczynają mnie znowu dopadać czarne wizje 😁 A na ten żołądek bierzesz jakieś osłonowe probiotyki ? Jak nie masz, to chociaż jakieś jogurciki z bakteriami sobie zakup i 3 razy dziennie jedz. Bo sobie żołądek rozwalisz.

Sandra, zobaczymy co życie przyniesie. Może się okazać, że moja Nata akcje "na żądanie" to będzie miała co godzinę 😁 Oby nie, ale ja już rozważam wszystkie scenariusze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
widze ze niezle sie zaczyna rozpakowywanie , oby tak dalej i wszystkie urodza we wrzesniu 😉
u nas nocka minela spokojnie, mala spala troche z nami troche w lozeczku 🙂
dzisiaj przychodzi polozna na wizyte, zwazyc mala i pobrac krew z piety 🙂
martwi mnie tylko to , bo nie robila kupki od wczoraj.. za to siusiu co chwile 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra, marylu dzięki 🙂
Co do maści z kwasem borowym na pupę - nie zaleca się przy noworodkach kwasu bornego, bo przechodzi do układu nerwowego - tak mnie uczyli... Ale często tą maść lekarze mimo wszystko piszą i jak słyszę jest dobra... A teraz lek robiony kosztuje 7,50 pudełko 100g lub mniejsze bo się opłata ryczałtowa zmieniła od stycznia 😁
Co do badania ginekologicznego w szpitalu, to tak jak piszą dziewczyny - zależy jak jest szpital zorganizowany. W Jarocinie nie ma na SORze specjalnej części ginekologicznej - trzeba pojechać na oddział, na 4 piętro, tam badają, jak trzeba to zatrzymują na patologi lub od razu na porodówkę obok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira biorę Linex. jem jeden jogurt na dzień. nie wiem czy mogę więcej? wolałabym uważać na nabiał. Dziś mam zamiar wieczorem jeszcze zjeść siemie lniane, może pomoże. Może jak Natka przyjdzie na świat dołączysz od mojego klubu częstych karmień 😁

W ogóle to mój mały zaczyna wyglądać jak sumo 😁 nie jak noworodek tylko taki bobas 😁 aż nie wierze że taki grubasek w brzuszku siedział... jak on się tam mieścił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marylu, z tego co wiem, to najbardziej uczulające jest samo mleko krowie. Czyli produkt zupełnie nieprzetworzony. Wszelkie przetwory mleczne czyli jogurty, kefiry, twarożki są stosunkowo bezpieczne. Ale może masz rację - najpierw spróbuj dołożyć do tego siemię lniane. To na pewno nie zaszkodzi.

Sandra, ja też chciałąbym zobaczyć mojego małego łobuza 😁

Zaaplikowałam sobie dzisiaj Enemę... 😜 Jaki czad! 🤪 Pogoniło mnie po 2 minutach a na kiblu siedziałam chyba z 20 minut 😁 To się chyba Natce niespecjalnie spodobało, bo się jakaś bardziej aktywna podczas całej tej operacji zrobiła 😉 Ale teraz znowu cisza... Plus w tym jeden, że poczułam się o kilogram lżejsza 😁 Dziś wieczorem będę znowu gwałcić sutki, może jeszcze jakieś przysiady porobię. A jak nie, to w sobotę albo niedzielę ładuję się do samochodu i jadę na IP ponarzekać trochę. Niech mi sprawdzą, co tam się dzieje.

Ciekawe co tam u Karolki. Narazie się do mnie nie odzywa, a nie chcę jej głowy zawracać esami, bo może jest właśnie w trakcie porodu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira ja nabiału nie unikam. Jeden jogurt dziennie zjem, ale więcej wole nie ryzykować 😉 tak w razie W. Chociaż może być tak jak piszesz i pewnie nic by małemu nie było 😉
Sandros już niedługo będziesz mogła tulić swoją kruszynkę 😉 może na życzenie mamusi w weekend wyjdzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ahhh ja sobie pospałam 2 godzinki z dziećmi 🙂 Luksus 😁

Była u nas położna i pytałam ją o te ćwiczenia. Powiedziała że brzuszki czy przysiady bez problemu mogę robić. Tylko z cięższymi ćwiczeniami na przyrządach wszelakich powinnam się wstrzymać do końca połogu.
Jeśli chodzi o nietrzymanie moczu to też po okresie połogu (do 8 tygodni po porodzie) problem powinien zaniknąć a jeśli nie to mam iść do internisty albo ginekologa i prosić o pomoc w tej kwestii.

Wszyscy widzą jak Laurka pięknie rośnie tylko ja tego nie widzę.... Dla mnie jest cały czas taka sama 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzonatalie napisał(a):
Hej dziewczynki 🙂
widze ze niezle sie zaczyna rozpakowywanie , oby tak dalej i wszystkie urodza we wrzesniu 😉
u nas nocka minela spokojnie, mala spala troche z nami troche w lozeczku 🙂
dzisiaj przychodzi polozna na wizyte, zwazyc mala i pobrac krew z piety 🙂
martwi mnie tylko to , bo nie robila kupki od wczoraj.. za to siusiu co chwile 🤔

a jak karmisz malutka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...