Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
natalia23ona napisał(a):
Doti napisał(a):
Deira kto jak kto ale ja Cie doskonale rozumiem 😉 przypomnij sobie co ja miałam przed porodem hihihi
Natalko liczysz na początek miesiąca? Mi babki w MOPSie powiedziały że na koniec października powinny być pieniążki 🤔 Miłego weekendu 🙂
Wróciłyśmy z godzinnego spacerku, Mati nam towarzyszył i zbieraliśmy pierwsze skarby jesieni. Powietrze przyjemne, takie rześkie. Posiedziałyśmy sobie jeszcze na huśtawce, wypiłam kawusię a teraz Lala śpi jeszcze 🙂

no co Ty tak dlugo musisz czekac za kasą?? masakra!!!! mi powiedziala ze do polowy pazdziernika beda
Tak mi babka powiedziała jak wniosek składałam. W ogóle zdziwiona byłam że MUSZĘ mieć PESEL żeby złożyć wniosek 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aaaaa urodziła Karola i Sandra GRATULACJE!!!!!!!!!!! 🤪 🤪 🤪 moja tez wojowała dzis kurcze masakra znowu to samo...puszcza bączki i nie moze znow kupki zrobic,czy to by byl poczatek kolek? 😞 😞: jestem kompletnie bezradna jak jej pomoc 😞 😞 😞 teraz na szczescie śpi i zjadla dzisiaj wiecej mleczka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
natalia23ona napisał(a):
Doti napisał(a):
Deira kto jak kto ale ja Cie doskonale rozumiem 😉 przypomnij sobie co ja miałam przed porodem hihihi
Natalko liczysz na początek miesiąca? Mi babki w MOPSie powiedziały że na koniec października powinny być pieniążki 🤔 Miłego weekendu 🙂
Wróciłyśmy z godzinnego spacerku, Mati nam towarzyszył i zbieraliśmy pierwsze skarby jesieni. Powietrze przyjemne, takie rześkie. Posiedziałyśmy sobie jeszcze na huśtawce, wypiłam kawusię a teraz Lala śpi jeszcze 🙂

no co Ty tak dlugo musisz czekac za kasą?? masakra!!!! mi powiedziala ze do polowy pazdziernika beda
Tak mi babka powiedziała jak wniosek składałam. W ogóle zdziwiona byłam że MUSZĘ mieć PESEL żeby złożyć wniosek 😮


no ja tez musze miec pesel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
moja mala po ponad 2 godzinach wojowania ( oczywiscie jak to po kapieli ) padla 😮
podobna sie robi do tatusia ale za to drzypapa po mamuni 😁
ciekawe ile ja bede czekala za pieniazkami mam nadzieje ze do 30 dni 🙂 bo trzeba bedzie szczepic myszke 🙂
Emi nie zazdroszczę 🙂 Moja co prawda ciepłolubna i woda musi być cieplejsza niż 37*C żeby nie było wrzasków przy kąpieli... za to później jest tak zrelaksowana, że jeszcze masaż z oliwką na spokojnie jej robię po myciu, potem cycuś i jak już sie naje i odbije to odkładam do łóżeczka i sama sobie zasypia 🙂

Natalko jak bączki puszcza to nie kolki - kolka to właśnie zatrzymanie gazów w jelitkach. Jeśli oddaje gazy to dobrze 🙂 Moja też tak "bączy", czasem miny przy tym robi kosmiczne 🤪 czerwieni się, spina, czasem krzyknie, ale nie ma płaczu. Przy kolkach byłby wrzask niesamowity, ciężki do uspokojenia. Może Maja męczy się z kupką, może ma lekkie zaparcie. Próbuj dawać jej zwykłą, nie słodzoną wodę przegotowaną. I zapytaj położnej albo pediatry co robić z tymi zaparciami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heyka. nie wiem na ile dobrze bede oisac bo pisze z darka tableta. :-) nie olej a seks :-) hehe. po bzykanku poszlam spac ia wstaje o drugeij a tam cieplo po nogach :-) no to wzielam dupe w troki, torbe na ramie i z buta do szpiatala.:-)

reszte opisze pozniej, bo zle mi sie pisze :-)

polozna rewela ja, gin znajomuy.. wiec bez naciecia i 15min po porodzie jak mlody bog sie czulam :-) mialam rodzic wertykalnie, ale mlodej mocno paraca serca pod koneiec spadala, wiec trzeba bylo sie ruszyc.. bo by bylo niewesolo..

musze sie ze spaniem ogarna, bo od 2rano ne spie..:-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
moja mala po ponad 2 godzinach wojowania ( oczywiscie jak to po kapieli ) padla 😮
podobna sie robi do tatusia ale za to drzypapa po mamuni 😁
ciekawe ile ja bede czekala za pieniazkami mam nadzieje ze do 30 dni 🙂 bo trzeba bedzie szczepic myszke 🙂
Emi nie zazdroszczę 🙂 Moja co prawda ciepłolubna i woda musi być cieplejsza niż 37*C żeby nie było wrzasków przy kąpieli... za to później jest tak zrelaksowana, że jeszcze masaż z oliwką na spokojnie jej robię po myciu, potem cycuś i jak już sie naje i odbije to odkładam do łóżeczka i sama sobie zasypia 🙂

Natalko jak bączki puszcza to nie kolki - kolka to właśnie zatrzymanie gazów w jelitkach. Jeśli oddaje gazy to dobrze 🙂 Moja też tak "bączy", czasem miny przy tym robi kosmiczne 🤪 czerwieni się, spina, czasem krzyknie, ale nie ma płaczu. Przy kolkach byłby wrzask niesamowity, ciężki do uspokojenia. Może Maja męczy się z kupką, może ma lekkie zaparcie. Próbuj dawać jej zwykłą, nie słodzoną wodę przegotowaną. I zapytaj położnej albo pediatry co robić z tymi zaparciami 🙂


no ale własnie ciezko ja uspokoic przy tym....jutro sprobuje z ta woda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra, super, jeszcze raz gratki 🙂 Czekamy na zdjęcia 🙂
Ja to mojego na seks chyba nie namówię... 😞 Boi się panicznie, że zrobi mi albo Małej krzywdę 🙃 Nawet gdybym go zmusiła, to chyba ten strach tak by go sparaliżował, że dupa z tego by wyszła a nie seks 😁

Dodałam w wątku gratulacyjnym dla Karolki nowe zdjęcie Uleńki, które dostałam mmsem 🙂

Dobranoc Mamusie i tych kilka Brzuszków, co na koniec września zostało 😘 🙂 Od jutra to już jesienne dzieciaczki będą się rodzić, bo jutro chyba kalendarzowa jesień się zaczyna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wczesna porą... 🙂
Nadal 2w1 i chyba skonczy sie na czwartkowej indukcji, obym tyylko jeszcze dlugo tam nie musiala lezec 😞 chyba ze moje dziecie w koncusie nade mna zlituje 🙂
ale nie ja pierwsza i nie ostatnia po terminie na tym swiecie wiec jakos sie trzeba pocieszyc...
mysle, ze dwie pozostale przeterminowane mamusie juz maja bobaski , tylko ja nieeee!!!
powodzenia dalej dziewczyny!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej witam się i ja .
Mała nakarmiona i śpi .W nocy zrobiła mi taki numer ,że ho ho zasneła o 20 ,a wstała o 3 .
Nawet pieluszka nie ogarneła tylu godzin i skończyło się na zmianie wszystkich ciuszków łącznie z prześcieradłem 😁 😁 😁
Dziewczyny mam pytanko małej po mału odpada ten zaschnięty kikutek ,ale coś tam pod spodem jeszcze jest i wygląda na dość świeże ,czy to ma tak być ? Bo nawet troszeczke krewki przy tym poleciało . 😞
Uciekam się kąpać bo dzisiaj jedziemy w gości do prababci się pokazac no i przy okazji jakiś spacerek zaliczymy .
U nas zimno ,ale słonecznie więc trzeba się ciepło ubrać .
No i dobra nowina zostało mi 1 kg do powrotu wagi z przed ciąży , ale to pewnie dlatego ,zz nie mam czasu zjesc ,albo robie to w biegu .
Miłego dnia i zapraszamy nowe kandydatki na porodówkę . 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie i ja!!!
Srednio wyspana bo mala jakas taka niespokojna w nocy byla i ja tez zasnac nie moglam,ciezki dzien dzis bedzie 🤢
Sandra to pospalas,moze w domciu troche odespisz 😉
Mixi ja nie pomoge z pempuszkiem bo nas odpadl,troche krwawil ale nic poza tym i juz jest ok.
Ide gulasik wstawic na obiad poki mala spi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
My jeszcze podwójnie, ale całą noc miałam skurcze co 7-10 minut. Tylko teraz się rozeszły 😠 Coś się zdecydować młody nie może... Idę na spacer, może jak się pokołysze to mu się przypomni gdzie wyjście :p

Sandra, Karolka, September gratulacje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no juz niedlugo wszystkie wrzesnioweczki beda rozpakowane :-)

mloda wreszcie pierwszy raz sie najadla porzadnie, a mi od razu tona mleka w cycach naszla :-)

jak panie pielegniarki wykaza sie checia i zrobia mlodej pobrania wieczorem,to moze jtro wieczorem bedziemy w domku. no ale zalaezy tez od pediatry jaka decyzje psodejmie, wiec sie nie nastawiam. z nadia bylo to samo i probelem sie rozwiazaal bo sie zazolcila... i lampy... ale mam nadzieje,ze nas to ominie bo od pniedzialku ma byc ponoc pdiekna pogoda :-):-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mixidixi napisał(a):
Mam pytanie dośc dziwne i niezbyt smaczne ☺️
Czy któraś rodząca naturalnie zaglądała sobie tam na dole jak to wygląda ? 😜
Bo ja zajrzałam i jestem przerażona , czy to wszystko dojdzie do siebie , tzn. do dawnych rozmiarów?
Bo ja nie wiem czy to taka dziura powinna by ,czy zapomnieli mnie pozszywac ? 🤪 😮


Witam 😉
mixi ja sobie zaglądałam jak tylko do domu wróciłam, wyglądało przerażająco, ale jak ostatnio zrobiłam "kontrolę" to jest już zdecydowanie lepiej, więc mam nadzieję, że wróci do normy, choć "normy" nigdy nie podglądałam 😜 😉

a ja odniosę sie do tego bólu sutków, o którym wczoraj pisałaś... tez nie mam ran, a bolą przy zasysaniu tak, że w nocy z bólu mi łzy poleciały, macham nogami jak wkurzony noworodek i pilnuję ryja, żeby małemu z bólu w ucho nie wrzasnąć :/:/:/

dziś nam odpadł kikut pępowiny 😁 😁 😁 😁 do tej pory nic z pępuszkiem nie robiłam, czy powinnam zacząć coś z nim teraz działać??

Cudnie, że Karolce wreszcie się udało!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...