Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Deira nie bądź taka pewna, że następne problemy dopiero jak dzieci będą miały naście lat 😉 Po drodze jest jeszcze ząbkowanie, nauka chodzenia i strach (matki) przed upadkami, bunt dwulatka, przedszkole i związane z nim choróbska itp itd 🤪 🤪 🤪 No ale przecież damy radę hehehehe

Karolka super, że jesteś już w domku :* Niektóre dzieci tak mają, że w dzień będą spały a w nocy czuwały.

Wiecie czemu moje dziecko tak grzecznie sobie leżało??? Walnęła takie kupsko że wyszło z pieluchy bokami i górą pieluszki! Cała była w kupie... bleeeee 🙃 🙃 🙃

Wanilka trzymam kciuki żeby się ruszyło 🙂

Szczęśliwamama może spróbuj przygotować sobie plan porodu? Wtedy może Ci się nasunąć wiele pytań 🙂 http://planporodu.pl/

Pesteczko co to za baby blues Cię dopada? Jak Mała nie śpi ale nie płacze to daj ją do łóżeczka a sama połóż się do spania. Jak Nikola się znudzi to zaśnie a jak zgłodnieje albo coś jej będzie to zapłacze i Cię obudzi. Pamiętaj, że nic się nie stanie jak przez 2-3 dni nie będziesz odkurzać. Pranie składaj od razu jak ściągasz ze sznurka to nie będziesz musiała prasować 😁 Odpuść sobie trochę 🙂 Odpoczywaj kiedy tylko możesz i wychodźcie razem z domku!
A krwawieniem się nie przejmuj bo ja też jeszcze plamię. Dalej chodzę w tych wielkich podpaskach - tena lady - bo mam coś takiego jak "syndrom apsik" czyli kicham jak przechodzę z ciemnego pomieszczenia do jasnego albo na światło słoneczne a niestety zwieracze mam w kiepskim stanie i przy kichaniu popuszczam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja trafilam do szpitala to mialam 3 cm i od razu na porodowke 🙂 ale wolno szlo zatrzymalo sie na 8 cm i jak juz parte mialam to oxy podpieli i momentalnie skurcze jak z kosmosu bolesne stekalam za kazdym razem bo przec mi sie chcialo a nie moglam 🤢 a ja tez nie pamietam do konca co i jak bo po tej papawerynie odlatywalam z wycienczenia zasypialam to M mnie wybudzal i o oddechu zapominalam 🤢
pestko moja mala tak samo zle wystarczy mi sie ze usmiechnie i zlosc mija chociaz te nocne harce mnie juz mecza 😞
karolka super ze jestescie juz w domciu 🙂
co do krocza mnie do dzisiaj rwie i doo tego nie krwawie ale mam takie uplawy zabarwione delikatnie na czerwono i teraz dosc niesmacznie pytanie do was: czy u was tez one tak nieprzyjemnie "pachna" ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tutaj w UK twierdza zeby dziecka przez 6 tygodni niczym nie smarowac, tylko uzywac wody i wacikow do oczyszczania twarzy i calego ciala, ze kapiele nie sa potrzebne takiemu maluchowi .. in ne zwyczaje itp..
my kapiemy mala dodajac troszke nivea baby pielegnujacy plyn do kapieli, potem smaruje ja oliwka bambino.. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzonatalie i ta moda się rozchodzi, bo pamiętam że syna mi kąpali od razu po porodzie, a teraz mała jak się urodziła w poniedziałek rano tak dopiero we wtorek była wymyta z tej mazi płodowej...wydaje mi się że to przez to miała taką przesuszoną skórkę. U nas było do tego stopnia że na rączkach i nóżkach w załamaniach skóry robiły jej się ranki....w szpitalu nic się tym nie przejmowali... teraz jeszcze schodzi jej skórka z brwi.....smarowałam kilka razy dziennie oliwką żeby ją natłuścić. A do kąpieli mamy płyn z oliwką firmy Penaten,

Moja Lalunia ma ciągle lodowate łapki... Trochę jej rozmasowuję żeby krążenie było jak należy, bo czasem jej nawet sinieją. Cała jest cieplusia a rączki takie zimne 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti, ja się tak tylko pocieszam, że prawdziwe problemy nadejdą wraz z wiekiem "-naście" 😉 😜
Wiadomo, że do tego czasu to tyle rzeczy może się wydarzyć...
Ale trzeba sobie jakoś humor poprawić, zwłaszcza, że mnie dopadła depresja przedporodowa 😞 Właśnie przed chwilą po prostu ni z gruszki ni z pietruszki poryczałam się jak bóbr 😞 Trochę się nad sobą poużalałam, ale teraz jest już lepiej 🙂

Emi, jeśli te upławy nieprzyjemnie pachną, jedź do gina albo dzwoń po poradę do położnej, bo to może być jakaś infekcja. Oby nie, ale lepiej mieć to pod kontrolą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
ja trafilam do szpitala to mialam 3 cm i od razu na porodowke 🙂 ale wolno szlo zatrzymalo sie na 8 cm i jak juz parte mialam to oxy podpieli i momentalnie skurcze jak z kosmosu bolesne stekalam za kazdym razem bo przec mi sie chcialo a nie moglam 🤢 a ja tez nie pamietam do konca co i jak bo po tej papawerynie odlatywalam z wycienczenia zasypialam to M mnie wybudzal i o oddechu zapominalam 🤢
pestko moja mala tak samo zle wystarczy mi sie ze usmiechnie i zlosc mija chociaz te nocne harce mnie juz mecza 😞
karolka super ze jestescie juz w domciu 🙂
co do krocza mnie do dzisiaj rwie i doo tego nie krwawie ale mam takie uplawy zabarwione delikatnie na czerwono i teraz dosc niesmacznie pytanie do was: czy u was tez one tak nieprzyjemnie "pachna" ?


Emi mi tez tak nie przyjemnie pachną ale już mi sie konczy i mam takie żóltawe..dzisiaj z ginem gadalam to to normalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz nie wytrzymuje...mała już od 13:30 nie śpi,najedzona,przebrana i co chwile musze ja brac bo placze...jestem wykonczona,a spac mi sie chce ze masakra 😞 niech ona zasnie to ja tez sie poloze,potem jedziemy do domu bo dzis bylismy na nocce u nas w domku,a Bartek bedzie od jutra blizej jezdzil wiec jeszcze troche pobytujemy u mamuski 🙂 🙂 🙂 ja szczerze tez nie pamietam calego porodu...Bartek jak mi opowiadal to szok 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie mam już sił. Mały ciągle je, nie chce spać, tylko tyle co przy cycu. Raz tylko dzisiaj spał jak byliśmy na spacerze 1,5 h a tak o je albo go przebieram. Do tego bez kapturków nie chce w ogóle ssać a boję się o laktację bo mi w szpitalu powiedzieli, że długo nie pokarmię przez kapturki. A do tego jestem nie wyspana bo od 1 Mały szaleje. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alexia tu masz zasady stosowania tabletek: LINK
Pierwszą tabletkę należy przyjąć w pierwszym dniu krwawienia miesiączkowego. Następnie, dokładnie co 24 godziny zażywa się jedną tabletkę, aż do skończenia danego opakowania. Przez siedem kolejnych dni nie przyjmuje się tabletek. Jest to czas, podczas którego dochodzi do tzw. krwawienia z odstawienia, przypominającego miesiączkę, wywołanego zaprzestaniem przyjmowania leku. Najczęściej pojawia się ono w 2-3 dniu po zażyciu ostatniej tabletki i może nie zakończyć się przed rozpoczęciem kolejnego opakowania. Po siedmiu dniach, lecz niekoniecznie po zakończeniu krwawienia, rozpoczyna się przyjmowanie pigułek z następnego opakowania. Jeżeli w przerwie między opakowaniami nie pojawi się krwawienie, to w przypadku, gdy wykluczone zostanie istnienie ciąży, należy rozpocząć przyjmowanie kolejnego opakowania.


Aisza Borys ma 3 tygodnie - to pierwszy okres kiedy dziecku potrzeba więcej pokarmu i moze byc kryzys laktacyjny. Warto się wtedy położyć z dzieckiem na cały dzień lub dwa i niech cycka sobie ile ma ochotę. W piersiach będzie więcej pokarmu i dostosuje się on do potrzeb malucha 🙂 My też mieliśmy kilka dni takich że Laura wisiała na cycku co chwilę. Teraz jak się przyssie to na pół godziny i spokój ma na godzinkę-dwie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie w szpitalu też nie kąpali... a jak zapytałam, co z kąpielą, to odpowiedzieli, że w domu wykąpię... szkoda, bo liczyłam na to, że ktoś pokaże mi jak to robić, bo niby skąd pierworódka ma wiedzieć... :/

dzonatalie... skórka u nas schodzi po całości.. mimo smarowania, ale już i tak jest lepiej
Doti Tymuś też ma zimne łapki i tez mu nieraz sinieją, ale powiedziano mi, że to normalne, bo jeszcze nie ma ustabilizowanej termoregulacji 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inirtam pierworódkom w takich czynnościach pielęgnacyjnych ma pomóc położna środowiskowa. Przy pierwszym dziecku dzwoniłam w dzień powrotu ze szpitala zgłosić że już jesteśmy w domu i żeby przyszła - była na następny dzień rano i wszystko nam pokazała 🙂
Poza tym w szpitalu niewiele by Ci pokazali - najwyżej tyle jak dziecko pod kranem umyć 🤪
Wiem że zimne łapki to norma u takich maluszków ale czasem sama muszę się pilnować bo jak dotykam rączek to mam wrażenie że małej zimno i chcę ją przykrywać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam 😁
u kardiologa bez zmian, więc tragedii nie ma 🙂
Kupiłam dwie pary gaci takich wysokich i rozciągliwych 😁

Jutro jadę do szpitala z tym skierowaniem...
Mają tam sale poporodowe 3osobowe i pojedyńcze. I chcę zadzwonić czy coś trzeba zapłacić za to, by leżeć samej na sali 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez juz jestem zmeczona tym wszystkim w dzien jeszcze nie jest zle ale nocne wstawanie i usypianie przez godzine+czas karmienia zwala mnie z nog 😞
wlasnie mi sie wydaje ze to nic takiego ten zapach chociaz roznie moze byc
dzis dostalam decyzje o becikowym ze przyznano 🙂 teraz czekac az wyplaca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusia, to powodzenia jutro w szpitalu 🙂 Daj koniecznie znać, jak będziesz coś więcej wiedziała 🙂 U nas za "jedynki" się płaci (nie pamiętam teraz ile), ale fajne jest to, że tam jest jeszcze dodatkowe łóżko dla partnera 🙂 Ja mam nadzieję, że jak trafię na oddział to jedna taka "jedynka" będzie wolna, bo bardzo bym chciała być tylko z moim M w pokoju.
Jak leżałam na Patologii, to mnie dali do takiej pojedynczej sali. Oddzielny kibelek, oddzielny prysznic, tv. Pełen wypas 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...